Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2006., 14:25   #61
Quote:
studentica21 kaže:
ako me sjecanje iz obiteljskog ne vara DNA analiza sluzi za iskljucivanje ocinstva a ne za potpuno dokazivanje ocinstva.
Ne,DNA analizom se utvrdiva ocinstvo sa vjerojatnoscu od 99.xxxxx
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 10:39   #62
Quote:
studentica21 kaže:
ako me sjecanje iz obiteljskog ne vara DNA analiza sluzi za iskljucivanje ocinstva a ne za potpuno dokazivanje ocinstva.
moze se i iskljuciti i utvrditi. ako recimo jedan muskarac drugom osporava ocinstvo i ujedno trazi da se utvrdi da je on otac djeteta.

morski: geografsko porijeklo je jedno, ali ne mozes trvditi da ce 10.000 ljudi iz istog grada imati slican uzorak samo jer zive u istom mjestu. slicnosti/razlike postoje medju npr. europljanima, azijatima itd., a ne medju splicanima jer su iz splita
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 13:17   #63
Quote:
katrin kaže:
moze se i iskljuciti i utvrditi. ako recimo jedan muskarac drugom osporava ocinstvo i ujedno trazi da se utvrdi da je on otac djeteta.

to o cemu ti govoris je primjer tuzbe sa dvostrukim zahtjevom,a muskarac koji sebe smatra ocem i osporava ocinstvo muskarcu koji je upisan kao otac UVIJEK tom tuzbom trazi utvrdivanje svog ocinstva.u suprotnom je tuzba neutemeljena.
nisam o tome govorila vec o postocima koji se mogu dobiti DNA analizom.a oni variraju.
studentica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2006., 14:40   #64
Quote:
studentica21 kaže:
to o cemu ti govoris je primjer tuzbe sa dvostrukim zahtjevom,a muskarac koji sebe smatra ocem i osporava ocinstvo muskarcu koji je upisan kao otac UVIJEK tom tuzbom trazi utvrdivanje svog ocinstva.u suprotnom je tuzba neutemeljena.
nisam o tome govorila vec o postocima koji se mogu dobiti DNA analizom.a oni variraju.
znam sta je to

kazem ti samo da se moze ici i na utvrdjivanje, a DNA analiza moze pokazati tko je kome otac, brat, necak, stric...
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2006., 22:24   #65
Gdje se može priznat očinstvo?

Spremam se za sutrašnju raspravu i naiđem na podatak... I kažem ženi is sestri, ako koja pogodi u 10 minuta, dajem 100 kuna

Pa da vidimo sad vas:

1. Matičar
2. CSS
3. Sud
4. ???
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2006., 22:49   #66
nisi bas fer ,jesi rekao da tocan odgovor moze sadrzavati vise tocaka

1,2,3
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2006., 23:57   #67
Quote:
Mirko_M kaže:
Spremam se za sutrašnju raspravu i naiđem na podatak... I kažem ženi is sestri, ako koja pogodi u 10 minuta, dajem 100 kuna

Pa da vidimo sad vas:

1. Matičar
2. CSS
3. Sud
4. ???
4 u oporuci
5 u pravomocnoj sudskoj presudi gdje sud utvrđuje ocinstvo sudskom presudom
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 08:24   #68
Pomoć: Pred kime se još može priznati očinstvo
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 11:16   #69
forumasima?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2006., 15:50   #70
Quote:
Mirko_M kaže:
Spremam se za sutrašnju raspravu i naiđem na podatak... I kažem ženi is sestri, ako koja pogodi u 10 minuta, dajem 100 kuna

Pa da vidimo sad vas:

1. Matičar
2. CSS
3. Sud
4. ???
djetetovim genetskom tati
cici62 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 13:36   #71
Quote:
cici62 kaže:
djetetovim genetskom tati
to ti spada u onaj dio da se ocinstvo moze priznati na sudu ili u pravomocnoj sudskoj presudi koju donosi sud povodom tuzbe za utvrdenje ocinstva..

A Mirko, kada nas sve tu zekas.. a mi nista ne znamo, ajde otkrij nam tajnu koju ne znamo!!
Gdje se moze jos priznati ocinstvo???
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 14:48   #72
Pred zapovjednikom broda
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 11:21   #73
drugo izvanbracno dijete

ovako, imam prijateljicu, rodila je jedno dijete s tipom s kojim se nije vjencala, uglavnom doslo je do komplikacija s njim i ona se vratila roditeljima. da ne duljim o tome. tada joj je bilo nepunih 17. sad je tom djetetu godina i 2 mjeseca. za njega je ostvarila pravo na djecji doplatak, porodiljnu naknadu te je socijala prisilila njega da mjesecno uplacuje 600 kn za to dijete.

u medjuvremenu ona je opet ostala trudna s njim i evo ima nekoliko dana je rodila drugo dijete, ali njih dvoje nit su skupa, nit se misle zeniti ni nista takvog. ona ce napuniti 18 u drugom mjesecu. sad mene zanima koja su njena prava, sta moze traziti od mirovinskog, socijalnog, od NJEGA, moze li ga natjerati na alimentaciju (i za ovo prvo i za drugo dijete), sto ako on ne prizna to drugo dijete, moze li ga sud prisiliti na dokazivanje ocinstva, ko to placa ako do tog dodje.

nemojte me pitati kako je do tog sveg doslo jer je uistinu komplicirano. ovo je ekstreman slucaj i zanima me samo dakle s pravne strane sta se tu moze a sta ne moze napraviti. btw, ona je jos kod svojih roditelja, skupa s tom djecom. i jos ima zavrsiti treci srednje. nemaju bas novaca za odvjetnike neke i tako pa mi molim vas, ako znate recite sta se tu moze uraditi. hvala svima, puno.
__________________
they had you cryin' and you came up smilin', they had you crawlin' and you came up flyin', they had you cryin' and you came up smilin' and the last laugh baby is yours...
delete is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 11:32   #74
Alimentacija je nešto što pripada - djetetu. Dakle, ako ima 5-ero djece s 5-ero očeva, za svako treba dobivati alimentaciju.

Za ostale stvari i prava - neka ode u centar za socijalnu skrb.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 11:37   #75
a kako se ostvaruje to pravo na alimentaciju, jel mi moze netko reci, bar ono osnovno. i sto ako on ne radi? zapravo radi, ali mislim na crno.
__________________
they had you cryin' and you came up smilin', they had you crawlin' and you came up flyin', they had you cryin' and you came up smilin' and the last laugh baby is yours...
delete is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 11:50   #76
e puna ti je pameti ta tvoja prijateljica!!!!!

njegova je zakonska obveza da uzdrzava dijete ili dobrovoljno ili ga ona treba tuziti...
Naravno ovo pretpostavlja činjenicu da je on upisan u matice rođenih kao otac obadvoje dijece.

Tvoje pitanje:
sad mene zanima koja su njena prava, sta moze traziti od mirovinskog, socijalnog, od NJEGA, moze li ga natjerati na alimentaciju (i za ovo prvo i za drugo dijete), sto ako on ne prizna to drugo dijete, moze li ga sud prisiliti na dokazivanje ocinstva, ko to placa ako do tog dodje.

Za mirovinsko i socijalno mora otići tamo sama i tražiti (ne znam zaista sto je sad tamo jer ti zakoni i njihovi interni pravilnici česce se mijenjaju nego dnevne novine)

Ne razumijem formulaciju sto ako on ne prizna to drugo dijete??

PA majka odmah nakon poroda, daje ime oca.. i otac (ako je sve normalno) to priznaje.
A ako on ne prizna moze ga naravno tužiti.. Tužbom za utvrđivanje očinstva.
Sud ga ne moze prisiliti na dokazivanje očisnatva ali ako on ne želi dati svoju krv..presuda će biti na njegovu štetu.
Tko plaća? Pa onaj koji predlaže, ali u konačnici onaj koji izgubi parnicu ili svatko svoje troškove. ali sud to u presudi odlučuje
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 11:55   #77
je, strasno je pametna znam, al sad je gotova kasha.

puno ti hvala na odgovoru. a otac cini mi se jos ni ne zna da je ona rodila, on radi u drugom gradu, a ona mu nije javljala. dakle, kad ode prijaviti dijete, tj. izvaditi mu rodni list, ako on odbije doci i priznati dijete kao svoje, ona ga moze tuziti tuzbom za utvrdjivanje ocinstva, ako sam dobro shvatila, je li?
__________________
they had you cryin' and you came up smilin', they had you crawlin' and you came up flyin', they had you cryin' and you came up smilin' and the last laugh baby is yours...
delete is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 08:14   #78
Quote:
Vojky kaže:
Alimentacija je nešto što pripada - djetetu.
Alimentacija je nešto što pripada majci.Misliš da dijete samostalno raspolaže sa tim novcem?
 
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 09:58   #79
Quote:
Nistavilo kaže:
Alimentacija je nešto što pripada majci.Misliš da dijete samostalno raspolaže sa tim novcem?

Ništavilo, izuzetno neinteligentan prvi post.
Lyla is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 13:13   #80
cek,cek, sad mi nista nije jasno. jel pripada majci ili djetetu????
__________________
they had you cryin' and you came up smilin', they had you crawlin' and you came up flyin', they had you cryin' and you came up smilin' and the last laugh baby is yours...
delete is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:12.