Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Preparativna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2016., 18:06   #21
Takodjer. Prodaju li se te tri, ili neka od njih u HR?
__________________
Gnothi seauton.
adriatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 18:26   #22
Može mi netko opisati jel osjećaj drugačiji od tampona?
Jer ja eto tampone nosim samo kad ono stvarno moram (znači potrefilo mi se da dobijem na moru ) i to ga nosim 1-2 h max....Imam uvijek osjećaj da imam bombu u sebi, ne znam opće kak opisati osjećaj i da probala sam ga svakak zagurati.... Nema promjene nikakve...

Također imam stvarno obilne menstruacije, tipa 2 uloška nosim od kojih je jedan noćni a drugi običan pamučni i mijenjam jako često ....

Pa jel uopće moguće da ta čašica toliko zadrži....
Panther1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 18:40   #23
Quote:
leirouh kaže: Pogledaj post
cura je ocito uzela prekratku casicu za svoj visoki cerviks. mislim:

I picked the perfect one: a light blue little cup that came in a cute flowery case

vjerojatno je casica imala ravnu peteljku s premalo trenja, cura se istresirala, misici se jos vise stisnuli i voila!
kako znati imas li visoki cerviks? vidim u ovom testu opisuju po duzini prstiju, ali bome necu gurati prste unutra samo da to otkrijem... vidim da je u testu nabrojano dosta problema koje se moglo iskusiti ukoliko si vec korisnica casice i trazis novu pa mi ni to ne ulijeva povjerenje s obzirom da casice nisu jeftine.
kuzim da su jeftinije dugorocno (otprilike su cijene godisnje zalihe ulozaka), ali cjenovno gledajuci nisu, pogotovo ako koji put pogrijesis ili ti trebaju dvije kao sto vidim da cure uzimaju.
__________________
Nero come la notte, profondo come l'oceano.
Suzi MiOko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 19:22   #24
Quote:
Suzi MiOko kaže: Pogledaj post
kako znati imas li visoki cerviks? vidim u ovom testu opisuju po duzini prstiju, ali bome necu gurati prste unutra samo da to otkrijem... vidim da je u testu nabrojano dosta problema koje se moglo iskusiti ukoliko si vec korisnica casice i trazis novu pa mi ni to ne ulijeva povjerenje s obzirom da casice nisu jeftine.
kuzim da su jeftinije dugorocno (otprilike su cijene godisnje zalihe ulozaka), ali cjenovno gledajuci nisu, pogotovo ako koji put pogrijesis ili ti trebaju dvije kao sto vidim da cure uzimaju.
navedeni su problemi oni s kojima se susrecu cure poput autorice teksta koji si lajkala, koji su na blef uzeli krivu casicu i/ili se nisu informirali kako spada.

ja sam jako htjela koristiti casicu jer su me tamponi previse gadili, isusivali i uzrokovali gljivicne infekcije, i vec me mentalno smarali, i intenzivno sam istrazivala prije nego sam narucila - i pogodila u sridu. niti je osjetim, niti mi je kap procurila, i velicinom mi je kao salivena. svakako mislim da je nemas zasto uzimati ako ti nije privlacna i ako si zadovoljna trenutnim proizvodima koje koristis

a ovo u vezi sa cerviksom ne znam uopce kako bih komentirala...
leirouh is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 20:00   #25
Moj prijašnji post s druge teme:

Quote:
Elektra kaže: Pogledaj post
Ne znam ima li tema o čašicama, bilo bi dobro otvoriti ju hehe. Uglavnom, ja sam prvi put o njima čitala prije par godina i tad mi nisu bile zanimljive, ali sam ih nedavno opet registrirala pa sam išla malo guglati opet, čitati recenzije. Kako koristim tj. koristila sam primarno tampone ovo mi se na kraju, prema svemu što sam pročitala (još jednom, lol), činilo kao nešto što bi zaista bilo dobro imati pa sam ju na kraju i kupila kod sebe u lokalnoj ljekarni. Uzela sam model 2 s obzirom da je on za žene koje imaju više od 30 godina, ali i ako imate normalno do jače krvarenje. Iako mislim uzeti i model 1 možda, pa ju koristiti za dane kad je slabija menga npr.

Isto sam mislila da će biti nepraktično, pa kako ću ja to, pa djeluje nekako tvrdo, pa ovo, pa ono, i na kraju ništa od toga nije bio problem. Dapače, ne mogu ju dovoljno nahvaliti nakon prvog korištenja i ne znam di mi je bila pamet dosad.

Možda djeluje nehigijenski na prvu, ali u biti nema što biti nehigijenski ako se održava prema uputama. Kao dugogodišnja korisnica tampona mogu reć da joj tamponi nisu ni do "gležnja". Ove čašice se ne moraju vaditi satima aka 8-12 sati i zato su i zgodnije za npr. posao, spavanje i sl. Ne može se staviti krivo tj. skuži se odmah ako se nije dobro otvorila s obzirom da se čuje taj nekakav 'plop' zvuk kad se skroz otvori lol.

Prije svakog prvog korištenja i po završetku menge čašica se prokuhava 20 minuta u vodi (barem ova moja lunette), a mogu se kupiti i maramice i nekakva tekućina za pranje (u slučaju da ju morate vaditi negdje vani i sl.).

Ako ima dodatnih pitanja, slobodno pitajte.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 20:00   #26
ima li kod nas osim ovih u bio i bio. puno mi 220kn. da je do 150 mi je oke.
MermaidMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 20:32   #27
Quote:
Suzi MiOko kaže: Pogledaj post
samo, od probavanja me na kraju odgovorio niz ovakvih clanaka: http://hellogiggles.com/tried-period-cup/
Cijeli post je komičan, ali ovaj mi je dio najbolji:

I had some initial trouble getting it in, because apparently you’re supposed to fold it in some origami-like shape or else it springs back, but I did it!

Ma bravo, uspjela je saviti menstrualnu čašicu! :klap:
Nemam baš dojam da je detaljnije proučavala ovaj proizvod, jer da je umetanje ju ne bi toliko šokiralo, lol. Općenito ovaj post ne bih uzela kao relevantno štivo kod odluke jer postoje bezbrojne PRAVE recenzije i dojmovi i čašicama.

Iz njezinog posta zaključila sam da je definitivno odabrala krivu čašicu za sebe jer ne znam na koju foru bi joj odgovarajuća baš toliko otišla gore. Moja lunette, koja je veći model, naprosto ne može otići gore, pa niti da ju na silu guram.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 22:11   #28
Ono sto ja mogu reci je da sam je bar uzela cim sam cula za nju umjesto sto sam se iscudjavala i smijala
Moja je Femmecup, koristim je od januara i prezadovoljna sam.
Treba malo vremena za naci odgovarajuci nacin umetanja, ne stima svima ista metoda savijanja ali ispraksa se.
Urbana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 00:23   #29
Quote:
leirouh kaže: Pogledaj post
navedeni su problemi oni s kojima se susrecu cure poput autorice teksta koji si lajkala, koji su na blef uzeli krivu casicu i/ili se nisu informirali kako spada.

ja sam jako htjela koristiti casicu jer su me tamponi previse gadili, isusivali i uzrokovali gljivicne infekcije, i vec me mentalno smarali, i intenzivno sam istrazivala prije nego sam narucila - i pogodila u sridu. niti je osjetim, niti mi je kap procurila, i velicinom mi je kao salivena. svakako mislim da je nemas zasto uzimati ako ti nije privlacna i ako si zadovoljna trenutnim proizvodima koje koristis

a ovo u vezi sa cerviksom ne znam uopce kako bih komentirala...
nisam zadovoljna proizvodima koje koristim, zato se i raspitujem o casici. ne mogu koristiti druge uloske osim pamucnih jer me rezu do krvi (i suskam dok hodam ), a pamucni su duze mokri, brze se popune i zadrzavaju miris. tamponi me odbijaju.

a za cerviks sve ok ako ne znas, ali rekla si da autorica clanka ima visoki s takvom sigurnoscu da sam mislila da ces zasigurno znati kako to otkriti pa sam pitala jer me zbilja zanima kako izbjeci da kupis krivu za svoj cerviks... s obzirom da to ocito moze biti problem pa samo kao savjet kako to izbjeci.

Quote:
Elektra kaže: Pogledaj post
Cijeli post je komičan, ali ovaj mi je dio najbolji:

I had some initial trouble getting it in, because apparently you’re supposed to fold it in some origami-like shape or else it springs back, but I did it!

Ma bravo, uspjela je saviti menstrualnu čašicu! :klap:
Nemam baš dojam da je detaljnije proučavala ovaj proizvod, jer da je umetanje ju ne bi toliko šokiralo, lol. Općenito ovaj post ne bih uzela kao relevantno štivo kod odluke jer postoje bezbrojne PRAVE recenzije i dojmovi i čašicama.

Iz njezinog posta zaključila sam da je definitivno odabrala krivu čašicu za sebe jer ne znam na koju foru bi joj odgovarajuća baš toliko otišla gore. Moja lunette, koja je veći model, naprosto ne može otići gore, pa niti da ju na silu guram.
ne znam koliko je statisticki cesto da se kupi kriva casica sa ili bez informiranja pa to necu komentirati, ali mislim da clanak i pokusava biti komican jer ismijava cijelu panicnu situaciju, a usput pise clanak i za ljude koji prvi put citaju o casici pa moguce nisu znali da se savija. ne bih se na to previse obazirala.
procitala sam dosta clanaka i i dalje imam strahove od nekih problema o kojima sam citala da su moguci, a ta o zaglavljenju casice mi je najgori pa sam taj clanak linkala.

svakako uopce ne osporavam pozitivna iskustva (iako mislim da je korisno cuti i losa pa da sveukupno utjecu na misljenje) i rado bih da mi bude jednako ukoliko se uspijem nagovoriti da ipak riskiram
__________________
Nero come la notte, profondo come l'oceano.
Suzi MiOko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 02:07   #30
e ako se ti odlucis cu se i ja ) cisto reda radi i noveltyja
chiasm is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 08:02   #31
uuuu u ovom testu čak i ima opcija da označiš da imaš izvrnutu maternicu
znači i meni je ispala Lunette, Diva ili Lena.
e sad jbg....kod nas ima samo Mooncup, jel tako?
Mene privlači ova MeLuna o kojoj Acid priča.

edit:
na eKupi je Mooncup 150,00kn
http://www.ekupi.hr/Mooncup---Menstr...ca-889714.aspx
ali koliko vidim nema za birati veličinu.

Zadnje uređivanje Timbalandica : 10.05.2016. at 08:17.
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 09:10   #32
Još jedna moda sa Kozmetike. Razumijem donekle kad sve polude za Aura kozmetikom, nekom mazalicom ili micelarnom, ali ovo...

Ne, hvala.
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 09:30   #33
Glede i unatoč odabira veličine i općenito tipa čašice, da, to često jest metoda pokušaja i pogreške. Nije jeftino, prva čašica koju sam kupila nije bila prava za mene, al mi se previše dopao taj način u odnosu na uloške i tampone da odustanem i naručila sam drugu, veću. Sad koristim obje, ovisno o danu ciklusa, i prezadovoljna sam!

Na netu je dosta tablica za usporedbu, ja sam se vodila ugl za ovom:
menstrual cup comparison chart

I čudno mi je kad pročitam izjave tipa "pa neću gurati prste da saznam gdje mi je cerviks", "tamo dole", zgražavanja nad menstrualnom krvi i slično. Žene, to je vaša vagina! Upoznajte je, gurajte prste (i ne samo prste ), pomazite je dikad, znajte što joj paše a što ne i nemojte da vam se krv gadi, krv je čisti rokenrol
Enivej, čašice su odličan način za upoznat svoje tijelo, i ne vjerujem da ću to reć, al otkad ih koristim mengi se čak veselim, zanima me kak će se ovaj mjesec ponašat, zanimljivo mi je vidjet što to uopće izlazi iz mene (ne, nije samo krv u pitanju) i u kojoj količini... Treba se ufurat u stavljanje i vađenje, na kraju krajeva ipak guraš nešto u sebe, al kad se uhodaš skoro se nitko ne vraća na tampone i uloške. Budite otvorene prema čašicama i ako vam dođe - odvažite se i spasite same sebe od robovanja mengi
sally_1211 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 09:56   #34
Quote:
Inanna kaže: Pogledaj post
Još jedna moda sa Kozmetike. Razumijem donekle kad sve polude za Aura kozmetikom, nekom mazalicom ili micelarnom, ali ovo...

Ne, hvala.
bome bi i ja rekla ne hvala da ne dobivam stalno neke upale zbog nošenja uložaka po tjedan dana..iritiraju me i luda sam totalno.
Znači, ovo mi je zadnja šansa
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 10:36   #35
Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
bome bi i ja rekla ne hvala da ne dobivam stalno neke upale zbog nošenja uložaka po tjedan dana..iritiraju me i luda sam totalno.
Znači, ovo mi je zadnja šansa
A to je već bed
Moram priznati da nemam problema s mengom, odnosno nikada nisam imala neke bolove, upale i sl. pa nije da tražim neka alternativna rješenja.

I naravno da je menstruacija prirodna stvar, nikakvo robovanje, kao što je prirodno upoznavanje vlastitog tijela.
Ali isto tako meni nije prirodno gurati u sebe silikon, koliko god medicinski i savitljiv bio.
__________________
Sit alone and celebrate good times of change Sit alone, annihilate all words of praise When it all seems to spell disaster...

"You all like climbing mountains, don't you?""I don't. I like smoking, drinking and ordering in restaurants."
Inanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 10:42   #36
Koristila sam prije stalno tampone dok nisam postala osjetljiva ko govno
sad sam se prebacila na uloške koji mi isto shebu stvar...plus mrzim ih.
A također nemam niti bolne niti obilne cikluse. osjetljivost i iritacija me ubi...
Timbalandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 11:13   #37
Quote:
Elektra kaže: Pogledaj post
Za spiralu, barem kod moje lunette, stoji upozorenje da se treba savjetovati s ginekologom oko korištenja čašice.
Hvala i mislila sam da bi moglo tako biti.
sobarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 11:17   #38
Quote:
sally_1211 kaže: Pogledaj post

I čudno mi je kad pročitam izjave tipa "pa neću gurati prste da saznam gdje mi je cerviks", "tamo dole", zgražavanja nad menstrualnom krvi i slično. Žene, to je vaša vagina! Upoznajte je, gurajte prste (i ne samo prste ), pomazite je dikad, znajte što joj paše a što ne i nemojte da vam se krv gadi, krv je čisti rokenrol
potpis
forzaMILAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 13:22   #39
Quote:
Suzi MiOko kaže: Pogledaj post
nisam zadovoljna proizvodima koje koristim, zato se i raspitujem o casici. ne mogu koristiti druge uloske osim pamucnih jer me rezu do krvi (i suskam dok hodam ), a pamucni su duze mokri, brze se popune i zadrzavaju miris. tamponi me odbijaju.

a za cerviks sve ok ako ne znas, ali rekla si da autorica clanka ima visoki s takvom sigurnoscu da sam mislila da ces zasigurno znati kako to otkriti pa sam pitala jer me zbilja zanima kako izbjeci da kupis krivu za svoj cerviks... s obzirom da to ocito moze biti problem pa samo kao savjet kako to izbjeci.


ne znam koliko je statisticki cesto da se kupi kriva casica sa ili bez informiranja pa to necu komentirati, ali mislim da clanak i pokusava biti komican jer ismijava cijelu panicnu situaciju, a usput pise clanak i za ljude koji prvi put citaju o casici pa moguce nisu znali da se savija. ne bih se na to previse obazirala.
procitala sam dosta clanaka i i dalje imam strahove od nekih problema o kojima sam citala da su moguci, a ta o zaglavljenju casice mi je najgori pa sam taj clanak linkala.

svakako uopce ne osporavam pozitivna iskustva (iako mislim da je korisno cuti i losa pa da sveukupno utjecu na misljenje) i rado bih da mi bude jednako ukoliko se uspijem nagovoriti da ipak riskiram
rekla sam da ne znam ne jer ne znam kako se mjeri, vec jer nisam znala sto bih rekla na to da ne zelis gurnuti prst i provjeriti... jer tako se mjeri. a ako casica otputuje gore, cerviks je ocito za nju previsok, to se dogodilo autorici. ako ti je bed izmjeriti cerviks, ne znam kako bi se snasla s casicom jer ipak se u njezinu koristenju dosta guraju prsti, vise nego s tamponom, i zna biti messy i krvavo.

cure i ja smo ismijale clanak jer se stvarno vidi da ga je pisao netko neinformiran, s kojom god namjerom ga pisao, i ne bi trebao biti relevantan u odluci o prelasku na casicu.

ja imam srednji do visoki cerviks i meluna m mi se nikad nije pomaknula s mjesta, kuglica je uvijek odmah po ulazu u rodnicu, tako da mislim da bih komotno mogla koristiti neke puno krace casice bez problema, i stvarno ne vidim mogucnost da mi ikako zaglavi...

ponavljam, informiraj se po youtubeu, stvarno ima odlicnih recenzija, usporedbi, uputa, i svega sto mozes zamisliti uopce o casicama
leirouh is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2016., 21:40   #40
imate pravo, i jest za zgrazanje sto se netko, u ovom slucaju ja, gadi gurati prste, jer se zgrazaju i svi moji bliski ljudi koji znaju za taj moj problem, ukljucujuci i moju majku. primijetila sam to kada sam se morala lijeciti pomocu vaginaleta, jednostavno mi se opako dize zeludac na hrapavo tkivo unutra i stvarno mislim da sam oko toga bespomocna. sto je najbolje od svega, nisam zadrta osoba, nemam nikakvih zadrski sto se seksa tice niti sam protiv samozadovoljavanja, cak nisam uopce gadljiva opcenito, ali eto, s time osobno jednostavno ne mogu. pa cak se ne gadim ni na mjesecnicu (osim sto prezirem svoje bolove i bolne grceve koji mi utjecu i na crijeva i na dizanje zeluca i na onesvjescivanje), koliko puta sam procurila u javnosti i nisam se imala s cime prekriti pa sam to prigrlila i naucila da je zbilja najbolje nositi crnu odjecu i duple gacice da djeluju poput maskirnog uzorka.

hvala ti, leirouh, na potankom objasnjenju oko casice jer onda ona svakako nije za mene (toliko iskreno objasnjenje jos nisam procitala u recenzijama).
__________________
Nero come la notte, profondo come l'oceano.
Suzi MiOko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:41.