Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike > Programiranje

Programiranje Za programere i one koji to žele postati ...

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 23.06.2004., 15:26   #1
Previsoka rezolucija na laptopu i kako je smanjiti bez gubitka kvalitete?

Frendica mi ima neki DELL-ov laptop s 15-incnim monitorom cija je rezolucij LCD ekrana 1600×1200. Problem je sto se s tako velikom rezolucijom na relativno malom ekranu ne vidi skoro nista: slova su premala, sve skupa je jako sitno. Ona mi se zalila da nista ne vidi i ja sam joj najprije povecala DPI defaultnog fonta sa 96 na 120, i to je povecalo font, ali ne u svim programima, jer neki programi ignoriraju standarde postavke operativnog sistema i rade po svome! Tako da to nije bilo dobro.

Zatim sam smanjila rezoluciju graficke kartice na 800×600, i tada sam na laptopu mogla birati ili vrlo jasnu sliku koja je nazalost oko sebe imala ogromni crni rub, (sto je i logicno, jer se sada slika prikazivala na otpilike samo pola velicine ekrana), ili se slika mogla razvuci preko cijelog ekrana, ali, zbog interpolacije LCD-piksela, slika je vrlo nejasna i lose kvalitete. Stoga sam na kraju vratila sve nazad na 1600×1200 tako da moja frendica i dalje gleda "buhice".

Moje pitanje je: postoji li neki nacin (neki program, neki driver, bilo sto) kojim bih postigla istodobno i kvalitetnu sliku i smanjenje rezolucije, tako da slova na ekranu i sve ostalo ipak ne budu "buhice"? Trazila sam po web-u rjesenje ovog problema i, iako sam vidjela da i mnogi spominju ovaj problem, rjesenje ipak nisam nasla! Stoga, please help!

math_baby
__________________
"Open source is an intellectual-property destroyer. I'm an American, I believe in the American Way. I worry if the government encourages open source and I don't think we've done enough education of policymakers to understand the threat."" -Jim Allchin, Microsoft operating system chief
math_baby is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:23.