Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 06.01.2012., 18:17   #1
Kako oporaviti želudac?

Pozdrav svima. Imam 31 godinu i do prije 4-5 godina nisam imao gotovo nikakvih problema sa zdravljem. Svojoj visini (187) imao sam prilično primjerenu kilažu, bavio sam se sportom i generalno, o zdravlju uopće nisam brinuo. Dakle, prije 5 godina doživio sam određen šok zbog čega sam dugo imao razne noćne more, a kao posljedicu toga pojavila mi se bolest - ujutro imam izbacivanje sline i kiseline. Ispočetka mi to i nije toliko smetalo - to bi odradio ujutro i nastavio normalno. No dosta brzo povuklo je neke druge stvari za sobom. Polako sam počeo gubiti apetit i oćenito imati neku averziju prema jelu. Znatno sam smršavio, te sam sada dosta podložan raznim imunološkim bolestima. Tablete sam pio, recimo da pomažu donekle.

No moje je pitanje sada ovo - a smatram da zaslužuje vlastitu temu jer može biti pomoć mnogima, npr bulimičarima, anoreksičarima a i ljudima sličima meni - KAKO OPORAVITI IZMUČEN ŽELUDAC? Koju hranu jesti, što piti, igra li ikakvu ulogu sport, i dakako - što izbjegavati? Smatram da ima hrane koja doslovno jača želudac oslabljen tolikim povraćanjem, jer moram reći da ja ne vidim neku razliku želudca sada i prije 4 godine, tj. ne popravlja se unatoč npr što mlijeko ne pijem, čokoladu jako rijetko i to...

Moram napomenuti da mi u obitelji nitko nema ništa slično i svi su tipa "jedi kulena/pršuta / popij rakije pa ćeš ozdraviti", i ne, nisu u pravu. Zaista sam spreman poslušati savjete jer mislim da sam na rubu, jednostavno sam preslab i zbilja mi je potrebna intervencija - no polagana, svjestan sam da nema pomoći u tjedan dana - pa nek je mjesec, godina, ali naprosto zbilja bi htio ozdraviti. Hvala

ps. zbilja se nadam da se tema neće pripojiti nekim većima, ovo je istodobno psihološki problem, problem želudca, imuniteta i težine. molim razumjevanje makar na tjedan-dva
volo1980 is offline  
Odgovori s citatom
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:14.