Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2004., 22:24   #41
ovo od galadriel si bum prepisala, evo ja volim grcku ide pohana feta unutra, ona frckava zelena salata ( da me ubijes ne pada mi sad ime na pamet) idu i masline samo ih ja preskocim, koktel paradajzici na pola, par kolutica luka, 1 paprika na trakice, malo kosanog vlasca ili vec nekog zacinskog bilja koje imate pri ruci, jogurt dressing

zaboravih ide i friski krastavac na ploskice
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2004., 22:27   #42
a volim i onu gdje ide lollo bianco i roso pa svjezi samponjon na ploskice, pa dimljeni spek na trakice ( ili neka dimljena sunka, jako tanko narezana) pa malo na teflonki poprzen, par kolutica luka, jogurt
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2004., 12:43   #43
Quote:
Winona

ja volim grcku ide pohana feta unutra
To je mozhda neka tvoja dojche verzija...nigdje u Grchkoj nisam dobila POHANU FETU u salati.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2004., 13:23   #44
I ja sam već više puta primijetila da Winona spominje pohanu fetu u Grčkoj salati, i skroz mi je to čudno, jer se koliko znam Grčka salata radi sa normalnom, nepohanom fetom. Ali bome sam i u McDonaldsu vidjela da imaju nekakvu salatu s pohanom fetom (ne znam kako je zovu) - moram reći da mi to stvarno nikako ne bi pasalo.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2004., 14:54   #45
ja isto prvi put čujem za grčku salatu s pohanom fetom

ja isto volim tu grčku (s nepohanom fetom )...

volim sve salate i u principu ih radim s onim što imam u frižideru, volim improvizirati...

neki puta stavim i kuhane tjestenine ili riže ako hoću nešto jače...

začinjavam s masl. uljem i limunom ako je salata u kojoj nema sira i preljeva od jogurta, a u preljev od jogurta stavljam malo cimeta...

i nikad ne stavljam luk...
Clea is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2004., 15:00   #46
Quote:
verica kaže:
I ja sam već više puta primijetila da Winona spominje pohanu fetu u Grčkoj salati, i skroz mi je to čudno, jer se koliko znam Grčka salata radi sa normalnom, nepohanom fetom. Ali bome sam i u McDonaldsu vidjela da imaju nekakvu salatu s pohanom fetom (ne znam kako je zovu) - moram reći da mi to stvarno nikako ne bi pasalo.
u pravu si, radi se u orginalu s nepohanom ( ali kako ja orginalne recepte rijetko u tancine slijedim a moj muz ne voli fetu, "proscercam" ju kao pohanu tak mu vise valja)

Kad nemam fete onda kupim iz skrinje one mozzarela stickove panirane pa stavim njih, to mu je jos finije

Inace da u pravu ste, u njemackoj se jede takva varijanta, prilicno popularna cak

Ona "obicna" feta mi je najbolja od Grka ovdje, ima svoj mali ali fajn ducan pa njegovu narezati na kockice, kriske paradajza i samo par kapi maslinovog....nesto zacinskog bilja, zakon...to mi je pod zadnje omiljeni medjuobrok
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2004., 15:41   #47
Quote:
Clea kaže:
i nikad ne stavljam luk...
niti ja. prezestok mi je, ali zato mi je sirovi poriluk izvrsno otkrice.
btw. zaboravih jedan od najcescih sastojaka: kuhani slanutak
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2004., 17:07   #48
Quote:
xxGaladrielxx kaže:
niti ja. prezestok mi je, ali zato mi je sirovi poriluk izvrsno otkrice.
btw. zaboravih jedan od najcescih sastojaka: kuhani slanutak
meni je vlasac odlicna zamjena za luk i njemacki bärlauch
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2004., 17:43   #49
i meni je grcka chudna s pohanim sirom

kaj se taj omotac ne razgnjeca od soka povrca?

hm...
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2004., 18:58   #50
ako dodas fetu direkt pred serviranje/jedenje nema se kaj razgnjecati
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2004., 15:46   #51
evo sutrasnjeg recepta

1 rajcica na kockice, 1 zelena paprika na kockice, 1 ribana svjeza mrkva, par listova zelene salate (na trakice), pureca sunka na kockice, sir varazdinac na kockice, barilla tijesto, malo majoneze i jedan jogurt...

dobar tek

danas je sve osim tjestenine zavrsilo u toplim sendvicima
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2004., 17:00   #52
na tanko narezani patlidjani i na tavi bez ulja baceni da malo zagore, narezana mozarela,na tanke trakice, paprika, paradaj,crven radic,kapare, zacinjeno limunom i maslinovim uljem, ruzmarinom, malo papra i soli, i limunovom krupnije naribanom korom..... bilo je stvarno mljac
razmazoti is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2004., 21:43   #53
Ja otkidam na tomato - mozzarella kombinaciju, al mozzarella mora bit super kvalitete i maslinovo ulje isto da ta kombinacija ima stvarno sensational efekt. Jos stavim svjez narezan bazilik, prelijem lagano maslinovim uljem, popaprim i posolim i onda uzivam

Inace isto volim grcku salatu, a rade ih u svakoj zemlji na svoj nacin jer sam vec jela tonu verzija "grcke salate". U Svici stavljaju mjesanu zelenu salatu, paradajz, tvrdo kuhano jaje, sirova feta narezana na kockice, svjeza paprika, masline, bazilik, maslinovo ulje - mljac
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2004., 00:40   #54
u grcku salatu ne ide pohana feta,nego sirova!od moje sestricne decko i njegovi su cistokrvni grci,pa znaju kak se radi-jer rade to stalno!
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2004., 11:09   #55
salata kao vecernji obrok bi mi bila: paradajz, krastavac, nesto zelene, mocarela, zacinjeno sa maslinovim i acetom balzamicom.

zapravo, sve se vrti oko tih sastojaka, ev dodam lagane sunke.
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2004., 17:42   #56
Obozavam salatu sa tunjevinom

Stavim svega pomalo,malo zelene salate,kukuruza,krastavac,paprika,tvrdo kuhano jaje,...dodam konzervu tunjevine (ja volim onu u ulju),par kapi limunova soka ili ocat,ovisi kako volis.
croft is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2004., 18:06   #57
Salate...mljac!
Ja sam dobila pohvale za svoju zuto-zelenu salatu (sad je nosim na sve tulume ). Daklem: dublju zdjelu obloziti listovima salate, srednje listove (one manje) narezati na rezance ili sto vec; zutu i zelenu papriku takodjer. Dodati kukuruz, tvrdo kuhana jaja. Za preljev izmijesati jogurt s vegetom, curryjem (za boju ) i ostalim zacinima po ukusu. Izmijesati sve sastojke i istresti u zdjelu. Dobar tek!
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2004., 20:39   #58
danas sam za rucak donijela ovu od kuce (ime nema jer je moja "izmisljotina" )

pomijeshati u jednoj zdjeli dimljena pureca prsa, ploskice krastavca, male koktel paradjzice, selenu salatu putericu, izmrvljen kozji sir i komadice oraha

posebno zamijeshati senf Dijon, sok od limuna, sol, papar i maslinovo ulje po ukusu

preliti neposredno pred serviranje

margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2004., 22:40   #59
jednostavno a meni dovoljno za obrok -

zelena salata, kapula na kolutove i crveni grah - omjeri po želji - začiniti maslinovim uljem i vinskim octom i posoliti

(pripremiti sva moguća sredstva za osvježavanje daha )

još jedna -

grah - bijeli veliki, crveni, šareni + slanutak (sve iz konzerve), kockice gaude/podravca i aceto balsamico (+ sol i papar naravno) dosta je teška ali ja je razblažim zelenom salatom na trakice (ali je mljac!!!)
__________________
Plastic Jesus shelters me - for His head comes off, you see. He's hollow, and I use Him for a flask.
Plastic Jesus, plastic Jesus, riding on the dashboard of my car... Plastic Jesus is a holy bar!
PrittPen is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2004., 15:59   #60
a ovo nam je omiljena salata od jaja

tvrdo kuhana jaja, lisce celera, dosta kopra, mladog luka, ploshkice krastavca

sve osim jaja pomijeshati u zdjeli i preliti umakom od dijon senfa sa cijelim zrncima slacice, limunovog soka, majoneze (majoneza - senf 2:1 omjer), soli i papra

i na kraju polako umijesati kuhana jaja izrezana na cetvrtive

ma superishka

posebno dobro ide u Indijski kruh Naan
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:24.