Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2006., 21:28   #21
Quote:
Vojky kaže:
Čuješ, recimo za ljude kojima je najvažnija stvar u životu imati dobar noćni provod, uz meze, cigansku muziku i ples po stolovima, onda valjda boljeg mjesta na svijetu od Beograda nema...
Ima toga i u Ateni
Evil Kanevil is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 00:24   #22
Quote:
gatto kaže:
Masimo1, to se isključivo odnosi na ekonomsku usporedbu Hrvatske i Srbije.
Gatto, zar bi mi trebali doci do spoznaje, da se svugde zivi podjednako dobro, samo sto su ekonomije "razlicite"?

Citirat cu Sovereign Society's Newsletter: Difference between coutries is in "opportunities" they provide. Mogucnostima svih vrsta.

Pogledajmo samo mobilnost Slovenaca, Hrvata i Srba. Zanemarimo ekonomiju (bolja ekonomija => visi prihodi => veca mobilnost) i na brzaka usporedimo ostalo.
Slovenija je u EU. Svaki Slovenac moze zivjeti/raditi npr. u UK bez ikakvih dozvola, jos malo pa u cijeloj EU. Hrvati to ne mogu ali se moze barem koliko toliko slobodno putovati. Srbima treba viza skoro za bilo kakvo putovanje. Traze se garantna pisma, a ni to ne garantira dobijanje vize.

Cesto pises o mogucnosti uzimanja potrosackih kredita, kao necim najboljim sto se moglo dogoditi.
Krediti mogu biti super, samo ne to sto se dogodilo u posljednjih 5 godina u vecini drzava zapadne civilizacije, ne samo u Hrvatskoj. Za manje od 5 godina vecina ce toliko zamrziti ove kredite, da jim 10 godina ne bude palo na pamet nesto kupiti na kredit. History will repeat itself. Zivimo u vremenima Keynes-ian ekonomije. Bankari uzrokuju boom i bust cycles sa monetarnom politikom. Za svakim velikim boomom dolazi veliki bust.

Quote:
gatto kaže:
Meni uopće ne bi bilo čudno čuti nekog Srbina da mu je najbolje živjeti u Srbiji. Ili Slovenca u Sloveniji. Jer kako sam rekao, kvaliteta života se ne može mjeriti samo preko ekonomskih parametara, kao što je BDP, itd. Tu ulaze i mnoge druge stvari u obzir.
OK. Slazem se. Ja cak mislim, da vecina najbolje zivi u svojoj drzavi. Bez obzira kako to zive. Drugde se ne bi mogli prilagoditi, snaci, itd. Bilo bi jim cak losije.
masimo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 00:28   #23
Quote:
Vojky kaže:
Čuješ, recimo za ljude kojima je najvažnija stvar u životu imati dobar noćni provod, uz meze, cigansku muziku i ples po stolovima, onda valjda boljeg mjesta na svijetu od Beograda nema...
Super ako si mogu priustiti, da jim je to najvaznije u zivotu.
masimo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 01:16   #24
masimo

Quote:
masimo1 kaže:
Super ako si mogu priustiti, da jim je to najvaznije u zivotu.
Mogu ja sam bila u beogradu .nisam takav provod nigdje dozivila .Au svakom slucaju hrvati i srbi nemaju iste prilaz sto se tice provoda .U zagrebu se ide po diskotekama au beigradu su luksuzni splavovi na savi.
colibri is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 04:28   #25
Quote:
gatto kaže:
Masimo1, to se isključivo odnosi na ekonomsku usporedbu Hrvatske i Srbije.
Gatto, mozes li ponovo procitati uvodni post, ako nisi shvatio pitanje?
Hvala.
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 08:41   #26
Quote:
masimo1 kaže:
Gatto, zar bi mi trebali doci do spoznaje, da se svugde zivi podjednako dobro, samo sto su ekonomije "razlicite"?
Ne, nego da je dobar zivot individualna stvar.
Quote:
Cesto pises o mogucnosti uzimanja potrosackih kredita, kao necim najboljim sto se moglo dogoditi.
Zasto mi stalno nadodajete nekakve stvari i mijenjate smisao onoga sto kazem? Nikad nisam napisao da je to nesto najbolje. Uopce nije najbolje. Najbolje bi bilo kada se ljudi ne bi morali uopce zaduzivati. Ja samo priskocim u obranu kada se pocmu toliko kritizirati krediti kod Hrvata. Cinjenica je da je prosjecan covjek u danasnje vrijeme cesto puta prisliljen zaduziti se. Tako je to i na zapadu. I umoran sam vec objasnjavanja ako ne zelite shvatiti ono sto kazem.

Quote:
OK. Slazem se. Ja cak mislim, da vecina najbolje zivi u svojoj drzavi. Bez obzira kako to zive. Drugde se ne bi mogli prilagoditi, snaci, itd. Bilo bi jim cak losije.
Eto, sad si dosao do onoga sto ja tvrdim.
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 08:55   #27
Quote:
talia kaže:
Gatto, mozes li ponovo procitati uvodni post, ako nisi shvatio pitanje?
Hvala.
Shvaceno je tvoje pitanje i pokusao sam ti dati odgovor s moje tocke gledista. No kako ti uvijek inzistiras na posebnim odgovorima u kojima ocekujes ili crno ili bijelo, reci cu ti ovako:

Kao prvo, pitanje ti je malo bezveze i namjerno "naivno" postavljeno.

A odgovor je:
Nikad ne vjeruj samo na osnovu onoga sto cujes. Dobar zivot i ono sto ga cini je dosta individualna stvar.

Molim.
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 09:17   #28
I dodat cu jos. Umoran sam vec od ovakvih rasprava. Kako se ono kaze, meni ni iz dzepa ni u dzep kako ce netko shvatiti situaciju u Hrvatskoj.

Uostalom, vi koji dobro zivite po raznoraznim bogatim zemljama koje pruzaju visoki standard i ako vas zaista zanima kako je doma, onda biste trebali imati i love i vremena za doci svake ili barem svake 2 godine u Hrvatsku, pa ocijenite sami sto valja ili sto ne valja.

Eto Talia, sjedaj na avion, dodji, vidi, pa komentiraj.
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 14:46   #29
Quote:
gatto kaže:
I dodat cu jos. Umoran sam vec od ovakvih rasprava. Kako se ono kaze, meni ni iz dzepa ni u dzep kako ce netko shvatiti situaciju u Hrvatskoj.

Uostalom, vi koji dobro zivite po raznoraznim bogatim zemljama koje pruzaju visoki standard i ako vas zaista zanima kako je doma, onda biste trebali imati i love i vremena za doci svake ili barem svake 2 godine u Hrvatsku, pa ocijenite sami sto valja ili sto ne valja.

Eto Talia, sjedaj na avion, dodji, vidi, pa komentiraj.

Ja sam svoje novce investao da postavim na noge dvoje djece, uz bolesti sam inace sretan sta imam....putovao sam i vidjeo sta sam zelio, presao sam Australiju uz more okolo oko 30.0000 Km i popreko i po dubini to dosta toga i jos nisam vidio sve,a napravio sam vise nego 100.000 km, isto tako i New Zealand, tako da nisam samo vidio Bondy plazu, ili par plaza nego na stotine dugacke po 10-40 km,ili skrivena divlja mjesta gdje se ne nadje nitko danima.

To mi je vrijedilo vise nego ici natrag u hrvatsku,ako si se preselio i primio drzavljanstvo onda i vidi da znades kakova je zemlja i stanovnici, i gdje zivis ,a ne svako malo trcati u hrvatsku, pogotovo ako ostajes zauvijek ovdje i to smatras novom domovinim.

I se ne hvalim se da sam bogat, jer nisam...dapace isticem kako je vani isto tesko, nije za svakoga isto, i sve osobe ne mogu zivjeti tako daleko od domovine, dosta je procitati par postova.

Moj slucaj je drugi pogled ISELJENIKA,i cista integracija u Australiji.

A i malo je razlika od Italije ili bilo gdje u Evropi do Rijeke ili Splita, nego do Canade ...a da ne govorimo Australije...nekih preko 20 sati neprekidnoga lijeta avionom i par presjedanja....prosli su dani kada bi to preplivao

I meni ne moras kazati dodji i vidi, jer znadem kakav si Patriot i dajem ti za pravo “da je sve najbolje u hrvatskoj ….jer ti zelis i vidis tako…i da je Jadransko more najljepse na svijetu….

Ti meni pokazi gdje sam se hvalio ili pluvao na hrvatsku?

A i ti ne moras pisati ako ti se gadi i ako si umoran ,jer ima dosta osoba koje ne misle kao ti ili imaju drugo rijesenje, te osobe ne zele nista lose hrvatskoj ili stanovnicima nego sa strane mogu vidjeti vise nego ti/to se ne odnosi na mene/,ja se predajem….mene si uvjerio da mora da ostali vide krivo.

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 18:24   #30
Quote:
gatto kaže:
Ne, nego da je dobar zivot individualna stvar.
Good point.

Quote:
gatto kaže:
Zasto mi stalno nadodajete nekakve stvari i mijenjate smisao onoga sto kazem? Nikad nisam napisao da je to nesto najbolje. Uopce nije najbolje. Najbolje bi bilo kada se ljudi ne bi morali uopce zaduzivati. Ja samo priskocim u obranu kada se pocmu toliko kritizirati krediti kod Hrvata. Cinjenica je da je prosjecan covjek u danasnje vrijeme cesto puta prisliljen zaduziti se. Tako je to i na zapadu. I umoran sam vec objasnjavanja ako ne zelite shvatiti ono sto kazem.
Point well taken.

Ali ono "prisiljen je zaduziti se" ne drzi vode. Dok nije bilo lakih kredita nije se zaduzivalo, i opet se nekako guralo. Umjerenija doza kredita bi bila najbolja, samo sto drustvo ide iz jedne u drugu krajnost. I tako imamo boom i bust cikle. Human nature...

Quote:
gatto kaže:
Eto, sad si dosao do onoga sto ja tvrdim.
Razmisljam, razmisljam, ...
Jos uvjek mislim, da to nema veze s stanjem u ovoj ili onoj drzavi nego je u pitanju nesposobnost prilagodbe na ista drugo. Ali to su vec nijanse...
masimo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 18:26   #31
Živio sam u tri različite europske zemlje i u četiri grada u Hrvatskoj i sa sigurnošću tvrdim da

prosječni hrvat živi puuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuno lošije od zapadnog europejca.

Sestrična s mužem i bebom lani pobjegla nazad u Kanadu,nakon 2-godišnje povratničke avanture u Hrvatsku.
Vele da su bankrotirali s poslom ovdje,jer nisu navikli da podmićuju sve oko sebe!
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 18:44   #32
Quote:
gatto kaže:
I dodat cu jos. Umoran sam vec od ovakvih rasprava. Kako se ono kaze, meni ni iz dzepa ni u dzep kako ce netko shvatiti situaciju u Hrvatskoj.

Uostalom, vi koji dobro zivite po raznoraznim bogatim zemljama koje pruzaju visoki standard i ako vas zaista zanima kako je doma, onda biste trebali imati i love i vremena za doci svake ili barem svake 2 godine u Hrvatsku, pa ocijenite sami sto valja ili sto ne valja.

Eto Talia, sjedaj na avion, dodji, vidi, pa komentiraj.
Kao sto sam par puta spomenula, ja sam sad u skoli.
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 21:15   #33
Quote:
talia kaže:
Kao sto sam par puta spomenula, ja sam sad u skoli.
Želim ti uspješnu 2007. školsku godinu.
gatto is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 21:15   #34
Quote:
gatto kaže:
Želim ti uspješnu 2007. školsku godinu.
Hvala.
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 23:31   #35
Quote:
Constatinopol kaže:
nisu navikli da podmićuju sve oko sebe!
Ovo mi je jedan od cudnijih stereotipa. U trideset godina zivota u Hrvatskoj nikada ni za sto nikoga nisam morao podmititi. Ne sjecam se niti da su moji roditelji ikada morali nekoga mititi ne bi li nesto obavili.

Stoga, bas me zanimaju vasa iskustva iz prve ruke, jeste li mitili, koga i s kojim iznosima?
georgeWtheNuclear is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2006., 23:37   #36
Quote:
Constatinopol kaže:
Živio sam u tri različite europske zemlje i u četiri grada u Hrvatskoj i sa sigurnošću tvrdim da

prosječni hrvat živi puuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuno lošije od zapadnog europejca.
!

ali- kvalitetnije


recimo, ono doba socijalizma nas je "konzerviralo" u nekom smislu...sačuvalo... pa mnoge druge situacije koje su došle nakon toga.

ne znam zakaj se palite toliko na materijalizam i te pokazatelje (koji, uostalom i nisu tako loši...možda nisu mjerljivi sa standardima u jednoj americi, australiji ii švici...ali... ..ovdje nitko nije baš junak dickensovih romana, a ispadne tako...maltene)

narafski da puno stvari ne štima, naravno da je samo jebena birokracija spora do bola i ubija u pojam, naravno da ima i korupcije i raznih sranja tipa - zapošljavanje prek veze - namještanje poslova prek veze - lova u mutnom bla bla bla...

naravno da puno puno toga treba još posložit na svoje mjesto...uredit zemlju kak spada


a opet

u Hrvatskoj se kvalitetnije živi...KVA LI TET NI JE...


spljujte me... vrijeđajte...ismijavajte.. ali - istina je
__________________
*
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 00:06   #37
Quote:
revolution kaže:
ali- kvalitetnije


recimo, ono doba socijalizma nas je "konzerviralo" u nekom smislu...sačuvalo... pa mnoge druge situacije koje su došle nakon toga.

ne znam zakaj se palite toliko na materijalizam i te pokazatelje (koji, uostalom i nisu tako loši...možda nisu mjerljivi sa standardima u jednoj americi, australiji ii švici...ali... ..ovdje nitko nije baš junak dickensovih romana, a ispadne tako...maltene)

narafski da puno stvari ne štima, naravno da je samo jebena birokracija spora do bola i ubija u pojam, naravno da ima i korupcije i raznih sranja tipa - zapošljavanje prek veze - namještanje poslova prek veze - lova u mutnom bla bla bla...

naravno da puno puno toga treba još posložit na svoje mjesto...uredit zemlju kak spada


a opet

u Hrvatskoj se kvalitetnije živi...KVA LI TET NI JE...


spljujte me... vrijeđajte...ismijavajte.. ali - istina je

ne vidim zasto treba na nekoga pljuvati ,za njegovo misljenje,ma koliko bilo razlicito ili vidi i vjeruje u drugo nego drugi.

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 00:13   #38
Quote:
Constatinopol kaže:
Živio sam u tri različite europske zemlje i u četiri grada u Hrvatskoj i sa sigurnošću tvrdim da

prosječni hrvat živi puuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuno lošije od zapadnog europejca.

Sestrična s mužem i bebom lani pobjegla nazad u Kanadu,nakon 2-godišnje povratničke avanture u Hrvatsku.
Vele da su bankrotirali s poslom ovdje,jer nisu navikli da podmićuju sve oko sebe!
Sa vremenom ce se i to veoma brzo izmjeniti, veoma brzo se gube poslovi i odlaze u Aziju...bez veze gdje Evropa, Usa,Australia...

Koliko cujem i pratim i Njemacka nije vise sta je bila..previse emigracije po evropi od isocnih zemlja ,balkana, tradicinalno Turci, mi sami, Grci, Afrika.

Stanovnici po zapadnim zemljama se bune i traze svoje pravo za poslove,
koje zauzimaju ili zele stranci.

Veoma tezak subjekt ...moglo bi se do nedobleda...

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014

Zadnje uređivanje Vilko : 29.12.2006. at 00:59.
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 00:14   #39
Moja drugarica je bila u kod vas u hrvatskoj pre mesec dana, i sto se bar studentskog zivota tice kaze da je bolje, da vozite bolja kola, imate sredjenjije studentske domove, vozite bolja kola.....A hrana nije nista skuplja nego u BG-u.... Srbija je tek sad pocela pomalo da se oporavlja, ali vecina ljudi jede svoja govna za dorucak
strujici is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2006., 00:18   #40
ne zaludjujte se
strujici is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:18.