Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.02.2010., 17:17   #81
Talking

Ovako, ja bih htjela ici na hoteljersko turistički menandžment i zanima me jesu li predavanja obavezna da se dolazi ili ima točno određeno koliko sati moras biti na predavanjima? hvala
GoranovaBubica is offline  
Old 21.02.2010., 17:48   #82
Quote:
Uzvišeni kaže: Pogledaj post
Dakle, ako sve ostane kao na polugodištu imam 50 bodova, iz Dubrovnika sam. ...
Pozdrav! Vidim da ti je po ocjenama "najjača strana" biologija - što ne mora puno značiti, ali možda ipak nešto govori o tvojim afinitetima, budući da se prilično ističe. Jesi možda razmišljao o nečem vezanom uz to? Nešto u Medicinskoj možda (nemam pojma kakva je ta točno kod vas, samo znam da postoji)? Jer mi se čini da bi ti gimnazija bila nepotrebno mučenje, a lako moguće da bi ti ovo ostalo isto moglo biti mrsko budući da ne voliš ni jezike ni matematičke predmete.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Old 21.02.2010., 18:20   #83
Quote:
Štreberica :) kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Vidim da ti je po ocjenama "najjača strana" biologija - što ne mora puno značiti, ali možda ipak nešto govori o tvojim afinitetima, budući da se prilično ističe. Jesi možda razmišljao o nečem vezanom uz to? Nešto u Medicinskoj možda (nemam pojma kakva je ta točno kod vas, samo znam da postoji)? Jer mi se čini da bi ti gimnazija bila nepotrebno mučenje, a lako moguće da bi ti ovo ostalo isto moglo biti mrsko budući da ne voliš ni jezike ni matematičke predmete.
Smjerovi su za: ekološkog tehničara, fizioterapeuta, medicinskog kozmetičara, medicinskog tehničara i sanitarnog tehničara. Ništa me ne privlači. Što se tiče biologije zanimljiva mi je evolucija, građa živih bića i čovjekovo funkcioniranje, praktično je dobro bit arheolog i sl., no novac (bar ovdje) i zaposlenje nisu baš.
Uzvišeni is offline  
Old 21.02.2010., 18:51   #84
Nemoj ići u gimnaziju ako ne želiš učit minimalno sat vremena dnevno, kad je gusto i po 4 sata. I potrudi se oko matematike ovo polugodište, uzmi instrukcije ako ti nešto nije jasno. Ja sam imao u svim razredima 5 iz matematike, u osmom 4. Došao sam u srednju i veliko razočaranje, ispravljao ispite po 3 puta. Sad sve stoji na mjestu jer puno vise radim, dok u osnovnoj nisam nikad pogledao knjige...
filko2 is offline  
Old 28.02.2010., 11:38   #85
Idi u gimnaziju ako želiš studirati, nemoj ići u klasičnu.
NEMOJ.


Iz vlastitog iskustva.
Cry-Baby is offline  
Old 28.02.2010., 12:02   #86
Ne znam kakva ti je klasicna u Dubrovniku ali nemoj da te Apolon i slicni plase sa svojim prenemaganjima, sretno...
Vanda is offline  
Old 28.02.2010., 12:09   #87
Ja sam iz klasične u Zagrebu.
Cry-Baby is offline  
Old 28.02.2010., 12:59   #88
ako ti ide biologija, a ide, čim ideš na županijsko, upiši smjer ekološkog tehničara, to bi ti bio dobar izbor. meni se taj smjer čini jako zanimljiv, da je postojao prije 5 godina sigurno bi ga i sama upisala. biologiju sam u oš obožavala, išla mi je jako dobro i bila sam među najboljima u razredu, ali i u generaciji. ja sam kao i ti u 8. razredu bila na županijskom iz biologije (inače sam iz zagreba), a nakon toga sam upisala jezičnu gimnaziju koja je imala jače prirodne nego jezične predmete na kraju. biologija je bila na razini prve godine pmf-a, profa je dosta tražila od nas, ali zato sada puno znam. nažalost, nisam uspjela upisati bio na pmf-u ove godine(ostala sam par mjesta ispod crte), ali sam upisala kemiju, koju dok nisam došla u laboratorij raditi pokuse, uopće nisam shvaćala. mislila sam ponovo probati bio, ali sam odustala jer mi se kem fakat sviđa.
dobro razmisli o smjeru ekološkog tehničara, ekologija je zanimljivo područje bilogije, to mi je uz genetiku bilo najdraže gradivo 4. razreda gimnazije, i žao mi je što smo obradili samo manji djelić onoga što ti kao ekološki tehničar možeš naučiti. osim toga, ekologija postaje sve traženija, a u budućnosti, i to ne toliko dalekoj, će biti jo i više, s obzirom na to u kakvom svijetu dns živimo. nadam se da ćeš donijeti dobru odluku. pozz
sweet ivi is offline  
Old 28.02.2010., 17:58   #89
eej ljudi jel ima iko iz lucijanke....opći tj bilokoji smjeeer?? plizzzzzzzz
fotosinteza111 is offline  
Old 02.03.2010., 05:42   #90
Ako volite dobru ekipu, smijat se na geek fore, osnovna vam je isla od ruke i uz to imate 60+ bodova, odite u MIOC
Bubazg is offline  
Old 02.03.2010., 22:42   #91
Jel misli netko u medicnsku u vrapče ???
tonix 90 is offline  
Old 03.03.2010., 18:56   #92
Question Gimnazije u Zagrebu

8. sam razred u Požegi. Bio sam na državnom iz hrvatskog, no moj cilj životu je kemija. Postoji mogućnost da bih mogao pohađati gimnaziju u Zagrebu ili Osijeku pa me zanima koja škola, tj. gimnazija bi mi pružila dobro znanje iz svih predmeta, pogotovo iz kemije i hrvatskog. Mislio sam na Vladimira Preloga jer imaju puno sati kemije, ali kad se gleda na državnim natjecanjima nema ih baš iz te škole.
janbibijan is offline  
Old 03.03.2010., 19:16   #93
Quote:
Uzvišeni kaže: Pogledaj post
Dakle, ako sve ostane kao na polugodištu imam 50 bodova, iz Dubrovnika sam. Zanima me koji je bodovni prag za klasičnu gimnaziju (mislim da je manji nego za ostale), a koliki za turističku (ne za konobara i to, već za recepcionara itd.). Koliki je najmanji broj bodova s kojim vam se poznata osoba upisala u jednu ili drugu? Da li je klasična gimnazija za upis na fakultet jednako vrijedna kao za sve druge i da li je lakša (koliko otprilika rada doma na dan)? A turistička? Vjerojatno su potrebni jezici. Ja učim engleski i njemački od 4. razreda, ali engleski nešto znam, dok njemački ne znam suvisle rečenice složit (možda "Ich bin Josip."). Na polugodištu engleski sam imao 3, njemački 4, a prošle godine oba 4. Da li je to važno - uz ocjene imati i znanje. Ako oni primijete da mi je razgovor na njemačkom na razini početka 4. razreda, da li ću ja svejedno moć učit u turističkoj?

Toliko za početak.
Nemoj se toliko brinuti oko toga, nije ti to zdravo za tako mladu osobu

Što reći? Neznam. Ja sam recimo, oduvijek znala da me zanimaju jezici, koji su mi jako dobro i išli, pa sam upisala turističku. Na gimnaziju nisam ni pomišljala. Pretpostavljam zbog vlastite ljenosti, znam da tamo nikada nebih učila onoliko koliko je potrebno
Kada se sada okrenem na svoju (već neko vrijeme završenu) srednju školu, ma nebi je mjenjala ni za što na svijetu. Meni je bilo odlično, perfektno, ti to nazovi kako hoćeš. Što se tiče jezika... pa čuj, poželjno bi bilo da ih znaš. Iako iskreno, bilo je osoba koji nisu znali takoreći ni beknuti pojedine jezike, pa su ipak, sa loši(ji)m ocjenama završili srednju školu.
Ako se mene pita, osoba bez osobnog zanimanja za jezike, bez želje i volje da nauči iste - nema što raditi u takvoj školi. Barem za taj tvoj navedeni smjer Enivejz da, završih za hotelijersko - turističkog tehničara.
Jer ako je to nešto čime se želiš baviti do kraja života, nećeš valjda ne - voljeti određene dijelove svog posla...
Škola kao škola baš i nije jako teška. Ali nemoj se zavaravati da se uopće ne uči, uči se da. Sad, to je u mom gradu.

Eto, to je ono što ja mogu reći sa svog gledišta. Za klasičnu gimnaziju blage veze nemam. Drago mi je da sam pomogla (ili nisam)
__________________
*Grazie di esistere!*
gummybear is offline  
Old 03.03.2010., 20:23   #94
eo znam da se iznenada ubacujem u temu... al moe misljenje tie da ne upises turisticku skolu ako ti neidu jezici... radje probai s necim sta ti ide bolje, da mozes i bolje proc... da i po ocienama definitivno tie nekak biologia naistabilnija. pokusai s tim ak te zanima. sretno ^^
AngeLla Scene is offline  
Old 03.03.2010., 20:30   #95
Quote:
janbibijan kaže: Pogledaj post
8. sam razred u Požegi. Bio sam na državnom iz hrvatskog, no moj cilj životu je kemija. Postoji mogućnost da bih mogao pohađati gimnaziju u Zagrebu ili Osijeku pa me zanima koja škola, tj. gimnazija bi mi pružila dobro znanje iz svih predmeta, pogotovo iz kemije i hrvatskog. Mislio sam na Vladimira Preloga jer imaju puno sati kemije, ali kad se gleda na državnim natjecanjima nema ih baš iz te škole.
Preporucujem ti opću gimnaziju, a ponajviše VII (u zagrebu)
Odlična tie to skola, na vrlo visokoj razini..
Ja sam ti isto osmi razred.. i htiela sam ici u 7. gimnaziju, al opet me nekak vise zanimaju jezici pa me i privukla 16. gimnazija... to su ti skole gotovo pa zgrada do.. i sve su ti skole krizaniceve odlicne (2.,7.,16. i klasična gimnazija).
AngeLla Scene is offline  
Old 03.03.2010., 20:52   #96
Ide itko u GRAFIČKU-Medijski tehničar? ili netko planira ici? Ako netko ide moze li podjelit dojmove? i reci nesto vezi prijamnog
markomarkogamed is offline  
Old 04.03.2010., 00:03   #97
Quote:
AngeLla Scene kaže: Pogledaj post
Preporucujem ti opću gimnaziju, a ponajviše VII (u zagrebu)
Odlična tie to skola, na vrlo visokoj razini..
Ja sam ti isto osmi razred.. i htiela sam ici u 7. gimnaziju, al opet me nekak vise zanimaju jezici pa me i privukla 16. gimnazija... to su ti skole gotovo pa zgrada do.. i sve su ti skole krizaniceve odlicne (2.,7.,16. i klasična gimnazija).
ja sam prošle godine završila 16., pa ako te zanima nešto više, možeš me kontaktirati preko pp.
sweet ivi is offline  
Old 04.03.2010., 14:35   #98
Quote:
malapatkica kaže: Pogledaj post
Otkad ovo
U prvu se u klasičare moglo upisat s 48 bodova ka i u drugu jezičnu i sve ostale gimnazije Samo se u prvu teško upisat
onda bi upala u klasičnu sa 54 boda.. iako bi ja više u Nazora..
__________________
°¤.[.I am the fire in the ice.].¤°
tinatiky is offline  
Old 04.03.2010., 14:36   #99
malo ljudi zna za link pa nema ko odg....al treba se jš malo strpiit pa će ih bit puno višee
fotosinteza111 is offline  
Old 05.03.2010., 15:27   #100
Quote:
markomarkogamed kaže: Pogledaj post
Ide itko u GRAFIČKU-Medijski tehničar? ili netko planira ici? Ako netko ide moze li podjelit dojmove? i reci nesto vezi prijamnog
Meni sestra ide...Ja sam iz RI...škola nije teška, nemora se puno učit, moraš se znat snalazit na compu, dobra škola, zanimljiva...

Sad mene zanima što više iskustava sa Građevinskom- smjer AT....ako neko ide, iči će ili imate informacija(naravno mislim na riječku građevinsku), molim neka javi...
why? is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:57.