Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2010., 21:21   #21
Quote:
Freelancer77 kaže: Pogledaj post
Slažem se Ali također postoji mogućnost da ta seljačina iz Remetinca izađe još bijesnija nego prija, a tek ti se onda loše piše. No u većini slučajeva to su prazne prijetnje, ali ipak treba biti spreman, nikada ne znaš tko to stvarno misli a tko ne.
A gle za sve u životu postoje mogućnosti i nema nikakvih garancija. Tak npr. postoji mogućnost da ak se ideš braniti pa po vlastima prekoračiš u samoobrani, pa završiš sam na Remetincu sa seljačinama, i kaj onda?
Stvar je odluke i procjene je li se radi samo o seljačini jakoj na riječima ili i o duševno poremećenoj osobi. U prvom slučaju se osobu itekako može "predodgojiti" u smislu da za svoje riječi mora i može snositi određene posljedice i da je za to odgovoran.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 06:49   #22
Hm, da nebi ispalo da se slazim sa nacinom na koji je reagirao doticni 'frend', ali ipak moram djelomicno (poucena vlastitim iskustvom) stati na njegovu stranu. Meni osobno nema nista gorega od ljudi koji smatraju da su najpametniji (bez uvrede) i koji se ne libe u svakoj situaciji, ne samo izreci, nego nekoga nagovarati na svoje misljenje.. Meni osobno nema goreg od toga da me netko nagovara na nesto. Kad kazem jednom ne, to znaci ne, i za pola sata ce takodjer znaciti ne. A cesto mi se u takvim situacijama zna dogodit da jednostavno pucam po savovima. Istina je da u tim situacijama biram rijeci, ali nisu svi ljudi isti. Znam mnogo ljudi kojima su kletve sastavni dio rijecnika i ne znace im apsolutno nista. Tako da je moje misljenje da nemas o cemu brinuti.

Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
bitno je koji argument onda ljudi koriste protiv tebe...
"droljo. kurvo. izjebat će te moji frendovi. otkinut ću ti glavu. susret će se tvoja faca s mojim šakama. iščupat ću ti kosu. treba te izjebat. kurvetino."

pa mislim ok...kaj je tako teško reći:
"to se tebe ne tiče i fakof."

Bode me ovo u oci, pa zar nije to isto?
__________________
I gotta find my place, I wanna hear my sound! Don’t care about all the pain in front of me, 'Cause I'm just trying to be happy!
Sretno-nesretna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2010., 12:45   #23
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
bitno je koji argument onda ljudi koriste protiv tebe...
"droljo. kurvo. izjebat će te moji frendovi. otkinut ću ti glavu. susret će se tvoja faca s mojim šakama. iščupat ću ti kosu. treba te izjebat. kurvetino."
Niti je to bila rasprava, niti je ovo što navodiš argument, to je samo izuzetno debilna reakcija nesigurnog kretena.

Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
moram priznati da me najviše frustrira to što vjerujem nekako u sebi da su takvi ljudi i fizički nasilni pa se bojim da će me jednog dana pretuć.
Naravno da to ne mogu znati, nego samo misliti, ali čini mi se da to niej vjerojatno.
U svakom slučaju, kloni ga se. Na fejsu i drugdje.
muzak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 15:05   #24
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
kad me netko već sofisticirano prca...prijetnje ipak ozbiljno doživljavam. makar bile izrečene u afektu.
doa, glavno da si prcana, kaj te drugo briga
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 23:54   #25
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post

bitno je koji argument onda ljudi koriste protiv tebe...
"droljo. kurvo. izjebat će te moji frendovi. otkinut ću ti glavu. susret će se tvoja faca s mojim šakama. iščupat ću ti kosu. treba te izjebat. kurvetino."
ti si mu rekla da možda djetetu ne treba dodatna prehrana, a on ti je ovo odgovorio?

ne, tip nije seljačina. tip je nasilnik. da, ako je u stanju tako nešto reći tim povodom, vjerujem da mu ne bi bilo teško ni napasti. jedino što trebaš napraviti da njega i slične izbjegavaš u širokom luku.
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 00:01   #26
Quote:
Sretno-nesretna kaže: Pogledaj post
Bode me ovo u oci, pa zar nije to isto?
što je isto? "fakof" je isto kao i
Quote:
"droljo. kurvo. izjebat će te moji frendovi. otkinut ću ti glavu. susret će se tvoja faca s mojim šakama. iščupat ću ti kosu. treba te izjebat. kurvetino."
?????

prevedi čitav pasus na engleski pa ćeš vidjeti da nije isto. čak nije isto "treba te izjebat, kurvetino" i "odjebi". odjebi znači- nestani. "treba te izjebat" ne znači "nestani". ili si ti u školi učila francuski?

da meni netko ovo kaže, otišla bi na policiju i prijavila. to je prijetnja smrću i kažnjivo je. i potencijalno opasno po život. a da mi kaže "fakof" samo bi mu zapamtila i ne bi se više družila s njim.
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 04:39   #27
Ok, moje znanje engleskog je prilicno povrsno i nisam se trebala upustiti u ovu diskusiju. Ali ipak mislim da znam dovoljno engleskog da mogu zakljuciti da kletve na tom jeziku prolaze, a na nasem ne. Isprika autorici zbog brzopletog zaključka.

Da nebi doslo do zabune, ne toleriram nasilje bilo kakve vrste, prozivjela sam sva moguca i ne zelim to nikome. Diglo mi je tlak ovo seljacine u nazivu, pa sam pisala post pod tim dojmom.

Quote:
Vilenica kaže: Pogledaj post
ili si ti u školi učila francuski?
A-a, nisam.. Mislim da smo ucili njemacki - izgledalo je kao da ga ucimo..
__________________
I gotta find my place, I wanna hear my sound! Don’t care about all the pain in front of me, 'Cause I'm just trying to be happy!
Sretno-nesretna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2010., 18:46   #28
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
ponekad se čak i bojim izaći iz kuće jer me je strah da me netko ne udari.
sorry al ovo mi je fakat smiješno. isuse deth-of-art, pa kaj ti to radiš ljudima da se bojiš izaći iz kuće? pardon, seljačinama.

jednostavno se ne upuštaj u razgovore sa takvim ljudima, a kamoli u prijateljstva. molim te. bojim se za tebe.
__________________
Don't stop me now...
Annis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 20:22   #29
Evo i ja sam upala u fazu kad mi seljačine idu na živce i te svoje emocije ne prikrivam. Iako sam se fajtala sa kućnim odgojem koji mi je majka čvrsto ugradila.
Ne bojim se nikog, jer sve što kažem podkrijepim argumentima, tako da se ljudi uglavnom zamisle nad sobom i onda oni malo manje glupi pokopčaju, pa mi više ne uletavaju s istim temama, a oni malo više glupi inzistiraju na daljnim debatama, pa si onda mogu još koji put priuštit izdrkavanje.
__________________
imala bih više postova, ali svaku temu zbrišu na kojoj ja nešto napišem.
Otrovno pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 20:39   #30
Ja ne znam ali sudeći po onome što se može iščitati iz DOA-inih postova na nekim drugim temama...
Ja bi rekao da je autorica teme išla nametati xy osobi svoje mišljenje (a znamo svi kakvi smo kada nam se to radi),jedno je reći svoje mišljenje a drugo ga je nametati,zato ja uvijek kod takvih situacija korisitim ja bi to ovako ili onako,nikada to mora biti ovako ili svakako.
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2010., 21:22   #31
Što je to "seljačina"? Posebno s osvrtom na Remetinac, jer... kad bi svaku "seljačinu" trpali u Remetinac ili ustanovu za preodgoj... fijuuuu

Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
Ono što mi je naistaknutije u cijeloj ovoj priči tj. tvojem prvom postu je ono "frend".
Moraš uzeti u obzir da pravog frenda/frendicu možeš sterati u qurac, reći im svašta, pametovati i djeliti savjete. Oni će te u krajnjem slučaju poslušati, ili poslati isto qurac i onda ćete popiti kavu.
misliš da pravom prijatelju ne možeš dignut tlak dovoljno, da ga ne možeš total izbacit iz takta, isprovocirat ga do krajnje mjere?

Quote:
Ali kada je riječ o "frendu" zapravo se radi o tome da tu osobu ne poznaš, ne znaš njen mentalni sklop, stavove i reakcije. Sa njima ne možeš razgovarati na način kako razgovaraš s prijeteljima. U suprotnom se desi ovo što se desilo. Nepredvidjivo i potencijalno opasno za tebe.
a misliš da "seljačine" (recimo da otprilike znamo o komu pričamo) nisu nečiji prijatelji?
ako pretpostavimo da svatko ima nekog/neke za prijatelje, na koji način onda oni komuniciraju i što bi se u ovakvoj pretpostavljanoj situaciji dogodilo
potukli bi se
prijavili bi jedan drugog policiji
ne bi reagirali uopće
ili se ne bi ni doveli u ovakvu situaciju... možda
....
Quote:
možeš sterati u qurac
Quote:
ili poslati isto qurac
zašto si zamijenila "k" s "q", u čemu je razlika



Quote:
Sretno-nesretna kaže: Pogledaj post
... Ali ipak mislim da znam dovoljno engleskog da mogu zakljuciti da kletve na tom jeziku prolaze, a na nasem ne....
pa naravno, kad su psovke na engleskom sofisticirane, pokazuju internacionalni duh, valjda, učenost... zajedništvo... a na hrvatskom su samo produkt balkanske krčme
__________________
:)
colour is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 12:05   #32
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Ja ne znam ali sudeći po onome što se može iščitati iz DOA-inih postova na nekim drugim temama...
Ja bi rekao da je autorica teme išla nametati xy osobi svoje mišljenje (a znamo svi kakvi smo kada nam se to radi),jedno je reći svoje mišljenje a drugo ga je nametati,zato ja uvijek kod takvih situacija korisitim ja bi to ovako ili onako,nikada to mora biti ovako ili svakako.
S ovim boldiranim se potpuno slazem. I sama pucam po savovima kad mi netko 200 put objasnjava zasto je njegov nacin najbolji (a ja i dalje po svom.. ). Sutim dugo, al kad pucam, mici mi se s puta.
Najbolje da autorica pusti 'frenda' da svoje dijete odgaja kako on zna (ako sam dobro shvatila - svadja je izbila oko tog)..

Quote:
colour kaže: Pogledaj post
pa naravno, kad su psovke na engleskom sofisticirane, pokazuju internacionalni duh, valjda, učenost... zajedništvo... a na hrvatskom su samo produkt balkanske krčme

Vidis, nisam o tome tako razmisljala.. Znaci u tome je bit? A ja mislila da moram na upisat faks da bi bila takva.. Odoh ih proguglat i strebat..
__________________
I gotta find my place, I wanna hear my sound! Don’t care about all the pain in front of me, 'Cause I'm just trying to be happy!
Sretno-nesretna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 12:17   #33
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Naprimjer...vodiš raspravu s nekim...
ja sam neki dan pokušavala "frendu" (nije mi frend nego ajde kolega s faksa i bili smo frendovi na fejsu dok se ovo nije dogodilo. haha) dokazati da mu nije potrebna davati djetetu adaptirano mlijeko i da onaj tko mu je rekao da mu žena nema dovoljno mlijeka u sisama taj je lagao.
mislim očito. mali ima tjedan dana , nije niti bio na prvom pregledu...uredno pušten iz rodilišta...i onda dođe neka tuka od patronažne i zaključi da mu mater nema dovoljno mlijeka. na temelju ničega.
mogao im je eventualno pedijatar na prvom pregledu (s mjesec dana) reći da nema dovoljno mlijeka ako mali nije dobio na težini.
ali tri dana poslije poroda. ma molim te.

al nije to bitno...


bitno je koji argument onda ljudi koriste protiv tebe...
"droljo. kurvo. izjebat će te moji frendovi. otkinut ću ti glavu. susret će se tvoja faca s mojim šakama. iščupat ću ti kosu. treba te izjebat. kurvetino."

pa mislim ok...kaj je tako teško reći:
"to se tebe ne tiče i fakof."



i ok. shvaćam da je frajer jednostavno seljak i mentalno zaostao.

i nije sad da on mene može uvjeriti da sam drolja.
uostalom i da jesam pa što onda.

čak su mi i takvi "argumenti" smiješni...

ali zašto mi takav mentalitet ide na živce?...

kako da to nadiđem i kako da u glavi stvarno sebi pojmim da je previše jadan da bih razmišljala uopće o tome?...

moram priznati da me najviše frustrira to što vjerujem nekako u sebi da su takvi ljudi i fizički nasilni pa se bojim da će me jednog dana pretuć.

to me zapravo najviše muči od svega.
što me je pomalo strah.

kad me netko već sofisticirano prca...onda si mislim kako je takva osoba ipak dovoljno inteligentna da se neće ići s nekim fizički obračunavati.

ali za ove seljačine jednostavno vjerujem da bi bili spremni fizički ti napakostiti i da im je teško ostati samo na "droljo".

i ne volim se tuć. to mi je grozno.
ponižavajuće i sramotno.
ali razmišljam da upišem neku borilačku vještinu samo da si dignem samopouzdanje u tom segmentu da se mogu u slučaju eventualnog napada i moći obraniti...

ponekad se čak i bojim izaći iz kuće jer me je strah da me netko ne udari.
ovo verbalno zlostavljanje probavljam uglavnom bez frke.
i ponekad čak ono mislim da to graniči sa socijalnom fobijom.

prijetnje ipak ozbiljno doživljavam. makar bile izrečene u afektu.

mislite li da mi neki sport može pomoći da se manje bojim "seljačina" i hoće li mi seljačine onda manje ići na živce ?
ali ipak ti ZNAŠ da njegova žena ima dovoljno mlijeka u sisama.
na stranu sad te prijetnje koje si izmislila (šaketanje, jebanje u guzicu, gangbang...), koji kurac se ideš praviti pametna nekome bez pokrića? Jesi bila tamo? jesi muzla sise njegovoj ženi? Ne, našla si se glumit pametnjakovićku na nekoj kavi između predavanja, naletila si na grubijana i sad cviliš po forumima kako tebe pametnu koja na slijepo znaš da nije problem u sisama živciraju seljačine.
seljo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 21:31   #34
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
a i ako imaš pisani trag na fejsu npr. di ti se prijeti, možeš podići kaznenu prijavu na policiji. Prijave uzimaju vrlo ozbiljno i za to se kazneno odgovara. Pitaj na Pravu, znat će ti reći kakve su kazne za to. Pa nek se hladi seljačina s ostalim seljačinama na Remetincu
To vrijedi teoretski, u praksi je druga priča. Ovo je zemlja u kojoj je otvorena sezona lova na žene. Poznajem ženu koja je godinama trpila zlostavljanje svoga muža, ni policija ni sud nisu bili od pomoći. I kad je došla do ruba, sakupila je novac, našla par mrguda i frajer je završio u bolnici gdje se duže vrijeme zadržao. Sad je sama i mirna. To je valjda zakon džungle.
papavera is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 22:25   #35
Quote:
seljo123 kaže: Pogledaj post
ali ipak ti ZNAŠ da njegova žena ima dovoljno mlijeka u sisama.
na stranu sad te prijetnje koje si izmislila (šaketanje, jebanje u guzicu, gangbang...), koji kurac se ideš praviti pametna nekome bez pokrića? Jesi bila tamo? jesi muzla sise njegovoj ženi? Ne, našla si se glumit pametnjakovićku na nekoj kavi između predavanja, naletila si na grubijana i sad cviliš po forumima kako tebe pametnu koja na slijepo znaš da nije problem u sisama živciraju seljačine.
bas!
i uopce si uzimat za pravo mijesat se i dijelit lekcije o tudjim privatnim odlukama i stvarima.
mene uvijek fascinira kad slusam frendicu koja je u kratkom vremenu rodila dvoje, kak ju polunepoznati ljudi i poznanici i frendice pitaju jel doji, jel dohranjuje, kolko doji, zasto tako, a treba ovako.....
a imam pak drugu, koja je kombinirala dojenje s nadohranom, mala joj super napreduje, sve pet, sita, zdrava, mirno spava kroz noc, mislim , kaj se uopce kog tice.
curu su neke zene u jednom drustvu skoro pa na kriz pribile, kak se drznula vlastito dijete nadohranjivat.

ljud si uzimaju pravo prevelikog mijesanja u tudje stvari.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 16:58   #36
Quote:
hannah3 kaže: Pogledaj post
bas!
i uopce si uzimat za pravo mijesat se i dijelit lekcije o tudjim privatnim odlukama i stvarima.
mene uvijek fascinira kad slusam frendicu koja je u kratkom vremenu rodila dvoje, kak ju polunepoznati ljudi i poznanici i frendice pitaju jel doji, jel dohranjuje, kolko doji, zasto tako, a treba ovako.....
a imam pak drugu, koja je kombinirala dojenje s nadohranom, mala joj super napreduje, sve pet, sita, zdrava, mirno spava kroz noc, mislim , kaj se uopce kog tice.
curu su neke zene u jednom drustvu skoro pa na kriz pribile, kak se drznula vlastito dijete nadohranjivat.

ljud si uzimaju pravo prevelikog mijesanja u tudje stvari.
kao što rekoh...tema nije moje petljanje već agresivni ispadi dotične osobe.

rekli su i meni puno ružnijih stvari od "adaptirano mlijeko je loše" pa nikome nisam prijetila da ću mu skakati po glavi.


ako opravdaš takvo ponašanje onda hej...s tobom nemam o čemu pričati jer si očito ista kao i ovaj nasilnik...

na ovoj temi su mi dobro rekli...
"od agresivaca se makni."


pa beeegaaaaaaam
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 18:30   #37
ne opravdavam ,naprotiv, agresivno ponasanje mi je uopce ispod nivoa i komentirati.
Hannah 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 18:42   #38
sigurno si išla s dobrim namjerama

a put u pakao je popločen dobrim namjerama koji proser od poslovice

tip je majmun, to je jedan od onih koji znaju sve o svemu, ne treba njemu nitko solit pamet bolesnik za ludnicu
__________________
Moje namjere su prozirne, ali moja namjera da mi namjere budu prozirne je skrivena.
poštar4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 18:53   #39
Quote:
hannah3 kaže: Pogledaj post
ne opravdavam ,naprotiv, agresivno ponasanje mi je uopce ispod nivoa i komentirati.
al bitno da offtopičariš i komentiraš ono što je na tvom nivou.

čitala sam tvoje ostale postove. (ne brini. nisam ih tražila. slučajno sam naletjela na njih. nažalost... bolje da nisam...)
iskreno...takvu pasivnu agresiju još u životu ne vidjeh.

mislim. ja sam direktno - verbalno - agresivna...
priznajem.
barem sam direktna. i zna čovjek na čemu je sa mnom.
i zna da ne idem dalje od lupetanja jezikom.

ali ovo tvoje je fakat...al fakat...jezivo.
i ne bih voljela imati u blizini osobu poput tebe.
definitivno ne.
previše prevrtljivosti je tu u pitanju.

bez uvrede.
al kad već pričaš o nivoima...budi malo objektivna.


Quote:
poštar4 kaže: Pogledaj post
sigurno si išla s dobrim namjerama

a put u pakao je popločen dobrim namjerama koji proser od poslovice

tip je majmun, to je jedan od onih koji znaju sve o svemu, ne treba njemu nitko solit pamet bolesnik za ludnicu

pa naravno da sam išla dobrim namjerama.

a mislim. kao da mene nikad nitko nije napao u vezi glede djeteta... c mon...
pa jednom sam pomislila uvesti djetetu sol u hranu pa je reakcija moje mame bila:
"što? želiš ga ubiti? upropastit ćeš dijete. ništa ne znaš. kako možeš...blablablalblabllablalalba..."
kaj sam joj trebala glavu smrskati?

nisam.

jednostavno...odgodila sam sol u prehrani još jedno vrijeme.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."

Zadnje uređivanje Death-of-Art : 13.12.2010. at 19:05.
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2010., 18:58   #40
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
Naprimjer...vodiš raspravu s nekim...
ja sam neki dan pokušavala "frendu" (nije mi frend nego ajde kolega s faksa i bili smo frendovi na fejsu dok se ovo nije dogodilo. haha) dokazati da mu nije potrebna davati djetetu adaptirano mlijeko i da onaj tko mu je rekao da mu žena nema dovoljno mlijeka u sisama taj je lagao.
mislim očito. mali ima tjedan dana , nije niti bio na prvom pregledu...uredno pušten iz rodilišta...i onda dođe neka tuka od patronažne i zaključi da mu mater nema dovoljno mlijeka. na temelju ničega.
mogao im je eventualno pedijatar na prvom pregledu (s mjesec dana) reći da nema dovoljno mlijeka ako mali nije dobio na težini.
ali tri dana poslije poroda. ma molim te.
al nije to bitno...
bitno je koji argument onda ljudi koriste protiv tebe...
"droljo. kurvo. izjebat će te moji frendovi. otkinut ću ti glavu. susret će se tvoja faca s mojim šakama. iščupat ću ti kosu. treba te izjebat. kurvetino."

pa mislim ok...kaj je tako teško reći:
"to se tebe ne tiče i fakof."

I onda kad ja kažem da bi pod obavezno trebalo uvesti uzgojni pregled za ljude, ljudi se zgražaju na to.
Moj ti je savjet da se ispričaš tom idiotu na nesporazumu i da kažeš kako si sigurno nešto krivo shvatila i da prekineš bilo kakav kontakt s njim, ZAUVIJEK i bez iznimke.

I drugi put se ne miješaj gdje ti nije mjesto.
Ašatan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:04.