Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2009., 15:57   #581
Quote:
guest22 kaže: Pogledaj post
moj susjed ima zlatnog retrivera i veoma j dresiran i pametan pas
A kakav je retriver?
WishFish is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 17:22   #582
Quote:
curiosity kaže: Pogledaj post
Pozdrav svim ljubiteljima retrivera!!

Tražim ženku zlatnog retrivera već neko vrijeme, htjela bi pariti svog mužjaka, preko oglasnika ne mogu naći, ako netko zna kako da si olakšam potragu bila bih zahvalna
imam ja. mlada je i još se nije parila. a i neznam kak se to tera. pese ti dam. mislim da bi se nakon okota malo smirila, što mi je bitnije.
Zego is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 17:44   #583
Quote:
zegolub kaže: Pogledaj post
imam ja. mlada je i još se nije parila. a i neznam kak se to tera. pese ti dam. mislim da bi se nakon okota malo smirila, što mi je bitnije.
Okot psa nema veze sa time da li ce se ona smiriti ili ne.

Citam ovdje da imate puno problema sa "hiperaktivnim" psima... Sa psom treba raditi, druziti se, ako je potrebno ici u skolicu za pse.

Ja sam mlada i imam 3 psa s kojima sama radim. Sve slusaju i razumiju, imamo doma i kokice koje im ne predstavljaju nikakav problem.

Jednu kuju zl. retrivera uzela sam kad je bila stara 2 godine od uzgajivaca kod kojeg je cijeli zivot provela u boksu rađajuci mu stence.
Bila je toliko tuzna i plaha kujica. Nikada nije mahala repom, niti je bila zainteresirana za igru. A o hodanju na lajni da ne pricam.
Danas je prava retriverica, vesela i sretna, obozava aport i trcanje uz bicikl.
Iako je dosta ljubomorna, ako mazim drugu, obavezno stavi capu na moju nogu i trazi da ju mazim Jednostavno joj je falila ljubav i paznja, nitko ju nije gledao kao psa, vec samo stroj za rađanje stenaca.

Poanta je ako ste vec psa nabavili radite s njim.


Zadnje uređivanje *teichy* : 08.12.2009. at 17:50.
*teichy* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 19:28   #584
*teichy* dobro govoriš, al kod mene je sve kontra. radi nekih okolnosti. i ako je ko zainteresiran, dam ju džabe. bolje da bude u dobrim rukama, nek da se pati kod mene. a zašto je tomu tako, ne pitajte.
Zego is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 19:39   #585
Kod mene bi sigurno bio u dobrim rukama, imamo mužjaka sa papirima, a htjeli bi dobiti njegovog potomka, jer je zaista poseban, bilo bi poželjno da i ženka ima papire, ili da je barem ziher čistokrvna
curiosity is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 19:46   #586
Quote:
zegolub kaže: Pogledaj post
*teichy* dobro govoriš, al kod mene je sve kontra. radi nekih okolnosti. i ako je ko zainteresiran, dam ju džabe. bolje da bude u dobrim rukama, nek da se pati kod mene. a zašto je tomu tako, ne pitajte.

Nemojte je se samo tako odreći.
U cemu je tocno problem u njenom ponasanju? Mozete mi poslati i na PM. Svaki problem se da rijesiti
*teichy* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 19:57   #587
Quote:
curiosity kaže: Pogledaj post
Kod mene bi sigurno bio u dobrim rukama, imamo mužjaka sa papirima, a htjeli bi dobiti njegovog potomka, jer je zaista poseban, bilo bi poželjno da i ženka ima papire, ili da je barem ziher čistokrvna
žao mi, al nema papire. razlog je financijski. jer sa papirom barem duplo koštaju. pretpostavljam da je čistokrvna. tako mi je rečeno od koga sam kupio a i po izgledu i ponašanju. ak se kužiš, možeš procijeniti uživo.

Quote:
*teichy* kaže: Pogledaj post
Nemojte je se samo tako odreći.
U cemu je tocno problem u njenom ponasanju? Mozete mi poslati i na PM. Svaki problem se da rijesiti
prvi i najveći problem je da to nije pes za selo i seljaka. al ne seljaka po pameti nek za seljaka koji je seljak u pravom smislu riječi.
Zego is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 22:24   #588
Kaj ju netko tuče? ajoj.. danas i sami vidimo u kakvim uvijetima žive psi..
kolko je stara vaša kuja?
__________________
"I kad u očaju prekriješ lice rukama i poželiš da se nikad nisi rodio... on podigne one krupne, iskrene oči prema tebi i pogleda te, i očima govori:"Uvijek imaš mene!" Jerome K. Jerome
Nora Medica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 15:03   #589
hvala na odgovoru.
inače, za osobu koja je odgovorila da s psima treba raditi i družiti se, u mom postu stoji da je moja kujica naučila osnove. ne sama od sebe, ja sam ju naučila i provodim dosta vremena dnevno s njom. to šta je hiperaktivna ne znači da ne sluša ništa već da je razigrana. šta mi ne smeta dok je doma i na mom dvorištu jer ako ja kažem dođi, ona dođe, ako kažem sjedi, sjedne. ali je problem što se neće smiriti dok je na vodilici, zato sam i pitala za savjet.
kod mene u blizini školica nema, tj. ima čovjek koji dolazi svaki drugi tjedan na sat vremena i pobere 100 eura za to (ne dam) i u blizini jedna školica gdje moram psa ostavit na ne znam koliko vremena, s tim da smije doć kući u posjetu na sat-dva, nakon minimalno tjedan dana provedenih u školici (ne pada mi na pamet psa ostavljat negdje). imala sam par knjiga vezanih za dresuru, ali nisam naišla na to kako naučiti psa da hoda na povodcu.
la chupacabra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 16:07   #590
Quote:
la chupacabra kaže: Pogledaj post
hvala na odgovoru.
inače, za osobu koja je odgovorila da s psima treba raditi i družiti se, u mom postu stoji da je moja kujica naučila osnove. ne sama od sebe, ja sam ju naučila i provodim dosta vremena dnevno s njom. to šta je hiperaktivna ne znači da ne sluša ništa već da je razigrana. šta mi ne smeta dok je doma i na mom dvorištu jer ako ja kažem dođi, ona dođe, ako kažem sjedi, sjedne. ali je problem što se neće smiriti dok je na vodilici, zato sam i pitala za savjet.
kod mene u blizini školica nema, tj. ima čovjek koji dolazi svaki drugi tjedan na sat vremena i pobere 100 eura za to (ne dam) i u blizini jedna školica gdje moram psa ostavit na ne znam koliko vremena, s tim da smije doć kući u posjetu na sat-dva, nakon minimalno tjedan dana provedenih u školici (ne pada mi na pamet psa ostavljat negdje). imala sam par knjiga vezanih za dresuru, ali nisam naišla na to kako naučiti psa da hoda na povodcu.
Pa ako je nemirna dok je na vodilici, za pocetak ju vodite na vrlo kratkom, tako da ju mozete kontrolirati. Ako i dalje vuce ponavljajte joj MIR ili vec na koju je naredbu navikla da se smiri.
Nemojte joj popustati, morate ju nekako navesti da shvati sto zelite od nje.
*teichy* is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 16:24   #591
Vezano za odgoj kuje koju se udomi sa 2 godine ili steneta od par mjeseci, to se nemoze usporediti, i moja kuja ce sa 2 godine hodati ko prava kuja ali sada joj dozvoljavam da bude malo vece stene.Iako sam mozda trebala biti malo ostrija sa tom davilicom ali eto nisam .
Imala sam kuju koja je bila od samog pocetka jako poslusna tako da mogu biti objektivna i reci da postoje razni karakteri pasa, neki prije a neki malo kasnije savladaju poslusnost.
libera is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 17:49   #592
i jedno zapazanje, kazes da ti kuja voli trcanje uz bicikl e pa meni se cini da retriverima opcenito nije preporucljivo istrcavanje na taj nacin, zbog kukova
libera is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 12:59   #593
Quote:
libera kaže: Pogledaj post
i jedno zapazanje, kazes da ti kuja voli trcanje uz bicikl e pa meni se cini da retriverima opcenito nije preporucljivo istrcavanje na taj nacin, zbog kukova
Kao prvo ne bih to nazvala istrcavanje, jer niti to radimo svaki dan niti ju imam na lajni i prisiljavam ju da sumanito trci pored mene.
Vise bi to nazvala kao mali izlet u prirodu Obavezno se svaki puta i okupa na rijeci
Ona sama bira svoj tempo, uostalom ako pas ima zdrave kukove kao ona ja tu ne vidim problem.
*teichy* is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 21:56   #594
Moj retriver ima pet i pol mjeseci i još uvijek grize.Govirim mu 100 puta NE i on opet. Do kad će mu narasti svi zubi? Jel onda samo odjenom prestane ili kako?
***nela*** is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 16:25   #595
Evo ovako: svojim sam goldenom u potpunosti zadovoljan u svemu osim u jednoj stvari - on uvijek, ali uvijek kad je vani, a cesto i u kuci mora imati nesto u ustima i to grickati. Sta god - komad drveta, plasticnu bocu, komadic gume, neki kamen...bilo sta.
Ima godinu i dva mjeseca tako da to ne bi trebalo biti do zuba. U kuci ima dosta igracaka ali mu je zanimljivija neka klipa koji donese iz vana.
Napominjem da u kuci ne dira ama bas nista sto ne bi smio, cak ni papuce ne dira iako mu je sve na dohvat sape, nista ne moram skrivati od njega.
Eto to me nekad nervira, jer cesto trazi da ide van, i stocu, moram ga pustiti misleci da ce piskiti, a on cim izidze odmah nadze nesto, legne i gricka.
Kakva su vasa iskustva, jesu li ivasi psi takvi?
Da kazem i to da sam negdje procitao da to moze biti mana kod goldena, zove se nesto kao mouth....zaboravio sam.
Sansan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 17:32   #596
Super je kaj mi imamo vočke pa jede jabuke, kruške.. ali mrzim dok si uzme orah i počne rustati.. onda vičem na njega.. pa mu se smilujem i očistim mu par oraha.. a uzme si lopticu, drvo,.. ili kad vidi vrećicu ili novine obavezno ih rastrga!! seronja moja
__________________
"I kad u očaju prekriješ lice rukama i poželiš da se nikad nisi rodio... on podigne one krupne, iskrene oči prema tebi i pogleda te, i očima govori:"Uvijek imaš mene!" Jerome K. Jerome
Nora Medica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 18:36   #597
Ljudi jel može pomoć
Dobio sam prije nekoliko sati štene zlatnog retrivera. Ženka Ima 7 tjedana. Eto uskoro 8.
Cijepila se. Bila i na čišćenju.
Još ću je jednom cijepiti i odvesti na čišćenje, i sad od vlasnika od kojeg sam nabavio mi je dao neku tabletu, za čišćenje, to stavim u hranu jel?
Kupio sam joj lajnu i stavio oko vrata, da se privikne na to sad dok je tako mala, zdjelice, češalj i sve potrebno.
Sad se malo pa malo stalno češe oko vrata.
Jel spremna na šetnje ili da još malo pričekam?
Stalno spava, pomalo cvili, u kući je pa malo i istražuje prostor.
Da sad tu ne tražim, recite mi kako da ju hranim svakodnevno, jel ovako dok je mala preporučljiva kuhana hrana, piletina, tjestenina, jogurt ujutro?
I da, inače malo smrdi
Jel to normalno ili da ju barem malo sa mlakom vodom okupam??
Može jedan brz odgovor
Pišite
BoyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 20:51   #598
Okupaj je ali nemoj da se prestraši vode, u protivnom neće ti se htjeti kupati. (moj se neće kupati). ja sam svojemu davala hranu za štenad, konzerve i krekere.. daj joj sad kvalitetnu hranu jer je to ipak štene.. nemoj je šopati!! pusti je nek se navikne na tebe i svoj novi dom pa je malo po malo privikavaj na šetnje i naredbe.. ipak ćeš s njom doživjeti mnogo lijepih trenutaka
__________________
"I kad u očaju prekriješ lice rukama i poželiš da se nikad nisi rodio... on podigne one krupne, iskrene oči prema tebi i pogleda te, i očima govori:"Uvijek imaš mene!" Jerome K. Jerome
Nora Medica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2009., 23:23   #599
malena ima 8 nedelja i nije vakcinisana. ni slucajno nemoj da je iznosis napolje dok ne primi drugu vakcinu koja se prima kad napuni tri meseca, pa zatim jos revakcinu posle dve nedelje. dakle, pas ne sme da izlazi napolje pre nego sto veterinar ne odobri, odnosno sme da izlazi napolje, ali ne sme da dolazi u kontakt sa drugim psima! ako imas dvoriste i ako tu ne ulaze drugi psi, moze van, a inace ne!

posto je tako malena i ne ide, nemoj da joj stavljas ogrlicu oko vrata, nece ona nigde pobeci, a nije kasno ni da nauci kad pocne da izlazi van.

mi smo nasu okupali sa 8 nedelja i secam se kako se jadnica tresla nakon kupanja, mislili smo da ce uginuti. al eto nije posle nam je trebalo da je naviknemo na vodu i sad nema problema, obozava plivanje, ali kadu i dalje dozivljava kao kaznu. mi eto nismo uspeli da joj to prvo kupanje bude prijatno iskustvo, mozda ce kod tebe biti bolje, nema pravila. nemoj je susiti fenom, fena i usisivaca se boje najvise na svetu. umotaj je u neki frotir i nek bude u toploj prostoriji, ti mali psici su osetljivi.

tako malog psa koliko se ja secam hranis 4 puta dnevno. moja ima 7 godina, davno je bilo kad je bila mala, zaboravila sam kako to ide, raspitaj se kod nekog ko ima mladunce, ali secam se da se na primer do tri meseca hrani 4 puta dnevno, od tri meseca 3 puta, pa tako smanjujes dok ne odraste i ne pocne da jede jedan obrok dnevno. kupi joj hranu za njen uzrast, idi u pet shop, objasni situaciju i oni ce ti dati hranu za bebe velike rase. preporucujem hills, s tim ne mozes da omanes. hills je skup.

nemoj melko da joj dajes, imace proliv. ali veterinar je preporucio daj joj dajemo jogurt i davali smo joj, dajemo joj i dalje, obozava jogurt.

takodje se secam da smo joj davali tablete Caledfos, koje sadrze kalcijum, fosfor i valjda vitamin D, taj kalcijum je dosta vazan za razvoj i cvrstocu kostiju, to obavezno moras da joj dajes. izvor kalcijuma moze da bude ljuska jajeta, valjda ce ti neko napisati kako se to sprema: valjda se ljuska osusi u rerni, pa se istuca u prah i dodaje preko hrane. jos se secam saveta veterinara da mali retriveri ni slucajno ne treba da idu po stepenicama, odnosno preko stepenica ih nosi dokle god imas snage, ne secam se objasnjenja, ima neke veze s retriverskim kukovima.

tako malog retrivera ne cesljaj, ona jos nema ni pravu dlaku, to je sve bebeca dlaka koja ce joj ispasti. pre 6 meseci ne treba da je cetkas. samo je mazi

tableta za ciscenje se ne stavlja u hranu, pas je nece pojesti, nego treba da joj das tako sto ces joj staviti u grlo. a to se radi tako sto joj jednom rukom razjapisa usta, a drugom nezno ali odlucno stavis tabletu duboko u grlo i onda joj nezno zatvoris usta i malo pridrizis dok nisi siguran da je progutala. oni su lukavci, pa se cesto prave da su progutali, a zapravo cekaju da okrenes glavu da ispljunu

u kuci je tek par dana, navikava se tek je otisla iz legla, budi strpljiv s njom i voli je. piskice ti po kuci, kakice, jos najmanje mesec dana, ne ocekuj nista pre toga, retriveri jesu pametni psi, ali je u tom uzrastu premala da bilo sta uci. samo budi strpljiv, i voli je i sve ce biti u redu. ako nesto treba, rado cu se prisetiti kako je to bilo kad je moja bila mala.
darling is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 10:39   #600
Hvala na odgovoru!

Još me zanima jel uobičajeno da se onako nestašno ponašaju
Mislim, tek joj je 8 tjedana, ona inače kad pojede svoju klopu, doslovno poludi, počne skakati, vrtiti repom, čim nekog vidi prilazi mu, ne boji se stranaca ni nikoga, i što mi najviše smeta, grize ko' luda
Znači, jede i odmah kad jede je sretna, pa počne lajati tako mala i gristi sve što joj se nađe na putu, ponajviše ruke, čim vidi ruku, dotrči i grize
Oće s vremenom prestati ili joj moram naredbama reći
Nebi volio da mi je curica takva kad bude veća
BoyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:58.