Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2015., 22:32   #901
Merjem je dobila dijagnozu u ustanovi u kojoj je bila hospitalizovana i o tome je govorila, onoliko koliko je zelela, javno, zapisi postoje. Kao javna licnost izlozena je slobodnoj proceni, oceni i kritici. Neminovno je i neizbezno.

Moj utisak je da ona trazi paznju - razlozima se ne bih bavila, a bilo je primetno odmah nakon sto je ponovo postala aktivna na drustvenim mrezama nakon pauze iz svima poznatih razloga. Dakle, iz mog ugla, jeste attention seeker, ne bih upotrebila drugi, grublji slang termin. Najsveziji primer je dodela GQ nagrada za muskarca godine, gde je u svom maniru 'ukrala sou', Predstava koju je izvela je mnogima bila izuzetno zabavna i simpaticna, mnogima izraz njene potrebe da bude u centru paznje, nekima nacin izvinjenja i izrazavanja postovanja prema coveku kojem je nagradu urucivala, a u katolickoj Latinoamerici, gde se sa ogromnim uspehom prikazuju turske serije, a prvenstveno ona koja je turskoj produkciji otvorila vrata i u nasem regionu ('1001 noc'), publika je dozivela kulturoloski sok zbog njenog gesta, komentarisuci da ga smatra uvredljivim i neshvatljivim, jer se 'samo pred Bogom kleci'.

Evidentno je da ona ima izuzetno jaku harizmu, koja je, po meni, njen najjaci glumacki adut. Sta god odabrala da radi i kako god to cinila, paznja joj nikada nece nedostajati.

P.S. Svako ko je imao u svom okruzenju muskarca sa bar prosecnim nivoom testosterona, veoma dobro zna koliko je malo vremena potrebno da brada od par dana postane brada od nedelju ili 10 dana, a to cini vizuelno veliku razliku.

P.P.S. Meryem je sa Muratom Yildrim-om i manjom ekipom boravila u Kanu nedavno (pre mozda 3 nedelje do mesec dana) iz promotivnih razloga, kako je preneto u stampi. Objavljeni su i fotosi iz Kana. Po meni, to znaci da postoje velike sanse da ce njih dvoje saradjivati na nekom projektu.

Edit: Prema pisanju beogradskih tabloida, Meryem i njen emotivni partner Ozan Guven su 2 nedelje stacionirani u Beogradu, uz uslov da njihov boravak ne bude javno propracen. Takodje se moze zakljuciti iz onoga sto su objavili i snimili, da Meryem i Ozan jesu u emotivnoj vezi. Moja pretpostavka je da njihov boravak u Beogradu ima veze sa njegovom ulogom u flimu koji se bavi tematikom poslednjeg rata na ovim prostorima. Igra srpskog oficira.

Zadnje uređivanje blueice011 : 25.05.2015. at 23:58.
blueice011 is offline  
Received Infraction
Old 26.05.2015., 10:35   #902
Uz pomoć Gugl Abija i nešto selekcije:
HUREM NAPRAVILA POMETNJU NA 'ŠEJKU'! (FOTO) i isto to na njihovom FB, kome je tamo lakše otvoriti. Tekstu sam dala na značaju jer su fotke potpisane autorski, dok kod drugih nisu na taj način. Ili nikako.
Ostali su, da ne tražim sada Google nađe po fotkama, ili sve c/p, ili su malo oduzimali, malo dodavali... i tako. (Primetila sam npr. da nema slike Guvenove fanice sa Meyrom, koja se pominje, možda devojka nezadovoljna što se nije slikala s njim fotku obrisala ili je (još) nije objavila, ili urednicima nije bila zanimljiva... ).

Link na Guvenov Inst., te linkovi na tekstove u TR Gecce iz kojih se vidi kada je Guven bio u Istanbulu (jedino ako nisu izmislili), a što se teško ili nikako uklapa i pisanje beogradskih medija da snima(ju) (na način na koji oni pišu):
http://gecce.com/magazin/haber/cem-y...-pide-hatirasi - od 14.05.; koliko kužim GT večera s prijateljima na Etileru
http://gecce.com/magazin/haber/merye...an-guven-hazir - od 16.05., fotka na Inst., nejasno kada je fotkana
http://gecce.com/magazin/haber/ozan-guven-ogluyla - koji sam već linkala, po Gecce fotkano 21. 05.
Naravno, gecce je preneo tekst iz Cadde koji je opet preneo beogradski Kurir (koji pak ume izmišljati) o tome kako se Meyra uništila alkoholm na Guvenov rođendan 19.05.


I onda na sve to Meyra na svoj FB jutros okači fotku:



Ova, po mom dojmu, igra koju MU igra s medijima može joj se pre ili kasnije i obiti o glavu.

Kad sam već kod njenog FB, zanimljiv mi je bio ovaj tekst po kom je MU objavila fotku iz bgd hotela, a kladila bih se da se radi o jednoj od fotki Urbana Ruthsa kojima MU, IMHO, u biti održava profil.

PS.

Ako sam dobro razumela pisanje Hurriyeta, snimaju u Makedoniji.

Zadnje uređivanje Bhea : 26.05.2015. at 10:49.
Bhea is offline  
Old 26.05.2015., 15:10   #903
Dakle, iako bi trebalo da bude jasno da, kada je estrada u pitanju, govorimo o tabloidnim izvorima, te da svako koga njihove vesti zanimaju moze lako Google pretragom doci do zeljenih natpisa, ocigledno su link-ovi ono sto cini drasticnu razliku kada je kredibilitet napisanog u pitanju, te stoga jos dva, iz beogradskih tabloida (koji se, uzgred, po stilu pisanja ni malo ne razlikuju od hrvatskih, turskih, britanskih ili bilo koje 'zute stampe' diljem globusa):

Meryem u Beogradu (ALO): http://www.alo.rs/v-i-p/estrada/hure...000-foto/97813

Meryem u Beogadu (Srbija danas): http://www.srbijadanas.com/clanak/hu...icu-16-05-2015

Namerno sam izostavila natpise koji sadrze ekscesivne tvrdnje. Takodje smatram da je vremenska preciznost nebitna, ukoliko je vest tacna - da li se neko opijao ili snimao nekom gradu juce ili prosle nedelje, ne cini bitnu razliku. Zato postoje izvori, da se datumi uporede - za one kojima je bitna precizna hronologija zbivanja u zivotu MU.

Sto se tice saradnje Meryem i Murata Yildrima, te njihovog boravka u Kanu, mozete pogledati sledece izvore:

http://www.haberturk.com/magazin/sip...-cannesa-gitti

http://kelebekgaleri.hurriyet.com.tr...annes-c-karmas

Foto galerija iz Cannnes-a: http://fotogaleri.star.com.tr/haber/...98623/2/Galeri
blueice011 is offline  
Old 26.05.2015., 18:37   #904
Samo nekoliko stvari - i to jedino kako bih pojasnila eventualne nejasnoće iz svojih postova: kvalitet neke vesti (od kojeg pak zavisi i to hoćemo li kao konzumenti serviranog konzumirati to što je servirano i koliko, kako) zavisi i od njene tačnosti; ako vest nije tačna u jednom svom delu (5W, npr.) možda nije tačna ni u ostalima, pa ni u celosti; kredibilitet nekog medija/izvora, pa bio on i tamo neki tabloid, zavisi od kvalitete vesti koje plasira, pa makar ona bila i žuta.

U konkretnom slučaju oni koje zanima MU iz tekstova u medijima, beogradskim i turskim, mahom tabloidima, zapravo ne znaju šta ona sada radi, da li samo navodno lumpuje po Beogradu ili snima film, ili i jedno i drugo, ili će snimati, ili ipak snima ali u Makedoniji, ili radi nešto peto, deseto... negde. S nekim.
Bilo je uzeto bezmalo zdravo za gotovo kako u Beogradu snima film o Sulejmanu, sa Ozanom Guvenom, a kada se ukrste sve dostupne informacije vidi se da to baš i nije tako kako je servirano. Ili ili ili, ko zna, možda snima oba filma paralelno i ide s lokacije na lokaciju.
A zašto je to i kome bitno? Njenim fanovima, recimo, koji bi voleli znati kada bi je i u kakvoj ulozi mogli gledati. (Ako nekog zanima: nisam njen fan, kao što nisam fan ni bilo kog drugog, niti me osobito zanima u čemu će igrati; već neko vreme nema ni filma ni serije koji su me zaintrigirali i čini mi se da se to neće promeniti.)

Što se saradnje MU i Murata Yildirima tiče, pre nekog vremena je pretresana na forumu na pripadajućim temama. Nastupila je faza čekanja razvoja situacije (možda produkcija odluči da otkaže i ovaj dizi kao što je otkazan onaj, oficijelno najavljivan, sa Muratom i Cansu Dere).

EOD, što se mene tiče, ne želim gušiti temu.
Bhea is offline  
Old 26.05.2015., 22:16   #905
Ovo dolje se odnosi na moje mišljenje o istinosti informacija o bivšoj seriji i Meryem općenito. Napravila bi spoiler, ali ne znam kako pa molim, ako netko zna kako, da mi pomogne.

HTML Code:
U vrijeme serije Veličanstveno stoljeće dosta sam se interesirala za informacije o samoj seriji i tada sam o izvorima informacija i dezinformacija uočila ono što u svojim postovima pišem. 
Slažem se da žuta štampa, bilo čija donosi i istinite informacije, međutim, zaključila sam da je barem 90% informacija koje sam pročitala o seriji, njenim glumcima, povijesnim činjenicama, uopće o tom području bila potpuna izmišljotina. 
Najistinitije informacije sam našla na jednom ruskom forumu dok su se za seriju zanimale dvije moderatorice tog foruma koje su često bile u Turskoj. 

Dakle, ako je 9 vijesti izmišljeno i samo jedna točna, teško je uloviti koja je ta točna.

Ovo se u potpunosti odnosi i na Meryem. O njoj je izmišljeno jako, jako puno stvari kao i o ostalim glumcima iz serije. Laži su se ponavljale, ponavljale, nadograđivale, rasle i stvorile nešto čega uopće nije bilo. Odatle i insinuacija da je Meryem luda. Mi nitko nismo vidjeli njenu liječničku dijagnozu. Ona je izjavila da se radi o bournoutu i to je za mene jedina informacija s kojom baratam. Drugo, potrebno je i znati ponešto o tom području da bi se moglo donijeti mišljenje čemu ćemo vjerovati. 
Ne bih sad filozofirala o psihološkim problemima, ali bournout se može desiti baš svakom čovjeku.

Nisam osoba koja je sklona idealiziranju glumaca, uopće estradnih osoba. Razlog zbog kojeg se tu ponekad oglasim je nepravda koju je toj glumici nanijela žuta štampa i to što sam, općenito, protiv bilo kakve zlonamjerne hajke na bilo koga. Ako je netko imao problem, ne mora ga se još i linčovati. Najčešće se ispostavi da tako nešto rade osobe koje same imaju sličan problem koji pripisuju linčovanom.
Meryem se nalazi u vrlo nezavidnoj poziciji. Iza nje je tornado članaka o teškoj psihičkoj bolesti, nepouzdanosti...

Mislim da nije u lakoj situaciji, ali ja joj želim sreću.
iskra01 is offline  
Old 26.05.2015., 22:53   #906
Bez namere da gusim temu, a kao profesionalac u oblasti koja se, izmedju ostalog, direktno tice medija, zelela bih da kazem da sama definicija zute stampe i tabloidnog ili senzacionalistickog 'zurnalizma' podrazumeva jasnu kvalifikaciju njene kredibilinosti. Moj licni stav je da nezavisni mediji ne postoje, samim tim ni mediji koji bi se mogli kvalifikovati ni kao relativno objektivni. Apsolutne istine nema u zurnalizmu, nema ni u realnom zivotu, a preciznost i kredibilnost informacija koje su nam kroz medije dostupne je takodje podrazumevano relativna i iskljucivo od recipijenta zavisi da li ce i koliko verovati u ono sto mu se servira, odnosno sa kakvim ce racionalnim i kritickim otklonom pristupiti informaciji. Filteri sa kojima prihvatamo dostupne informacije su licna stvar i zavise od mnogo faktora. Prvi link, uzgred, koji sam ponudila u prethodnom komentaru sadrzi autorski potpisan tekst i isto takve fotose. Ukoliko 5 razlicitih medija u jednoj zemlji, izmedju ostalih i dnevnopoliticki list, objave da se Meryem Uzerli nalazila vise dana u njenom glavnom gradu, ne vidim razlog za sumnju da je ta vest netacna. Sve ostalo je diksutabilno i stvar licne zelje i vremena da se sklapanjem mozaika od tabloidnih i social network puzzle-ica bavi. Ja licno ne mislim da se snima bilo kakav film o Sulejmanu Velicanstvenom, bar ne u turskoj produkciji i sa Meryem Uzerli. Tim pre ukoliko se radi o projektu koji jeste najavljivan u istoj, TIMS produkciji, a nakon zavrsetka serijala 'Velicanstveno stolece', a od kojeg se odustalo. To svakako ne bi bio tajni projekat o kojem niko drugi u Turskoj nije obavesten, jos manje je verovatno da bi se snimao van Turske. Moj licni utisak, ponovo, je da njihov boravak ima veze sa dobrim provodom, zeljom da se sklone od turskih medija i eventualno Ozanovom novog ulogom.

Ne zelim uopste da se bavim Meryeminim zdravstvenim stanjem. Svako ko ima medicinsko znanje ili dovoljno poznavanje oblasti moze da rasjasni dilemu kakve se dijagnoze hospitalizuju, a kakve lece ambulantno, kada je psihijatrija u pitanju. No, kada su mediji u pitanu, to je iza nje. Turci su ocigledno spremni da sa njom ponovo saradjuju, ona tamo zivi, snima visokobudzetne reklame, ima promocije u Kanu sa turskim kolegama sa A liste glumaca i ne vidim da ima bilo kakve profesionalne ili medijkse posledice, mimo onoga sto uobicajeno prati javne licnosti. zbog onoga sto joj se desilo.

Ni ja nisam Meryemin fan, ali mi je veoma simpaticna, pre svega jer u njoj ne vidim ni zrno malicioznosti, draga je, topla i trudi se da ljudima pruzi osmeh i najbolje od sebe sto u tom trenutku moze da da u socijalnoj interakciji. Drago mi je da je ponovo u zemlji u kojoj moze da radi i dobro zaradjuje i da stvari idu na bolje za nju i na privatnom i na poslovnom planu - ja barem takav utisak sticem. Ne postoji osoba koja nema probleme, tako da mislim da ne treba viktimizirati nekoga ko zivi udobno, privilegovano i ima sve razloge da ne bude zrtva bilo koga ili bilo cega sto vecina obicnih smrtnika ne moze, sve i da hoce, da izbegne na svakodnevnoj osnovi. To ne znaci da joj je lako, samo da ima mnogo ljudi kojima je teze, a da se na ovoj temi od nje konstantno pravi (ne od strane svih ucesnika, jasno) zrtva o koju se ogresio svako kome je ikada pruzila ruku, pa i oni kojima nije. Nemojmo preterivati, tim pre sto su sve do jedne spekulacije kojima se ovde baratalo u vreme kada s enisu znali razlozi njenog odlaska iz Turske, ispostavile kao netacne, sto je i sama vise puta potvrdila. Stalno je neko na tapetu, a da ja za to ne vidim objektivan razlog. Ljudi rade svoj posao, kao sto ona radi svoj. I zna se sta koji posao podrazumeva, u pozitivnom i u negativnom smislu. Igra ima pravila i ista su za sve igrace. Moze se raditi i za 400e mesecno (i za mnoooogo manje) i biti spokojan u vlastitoj anonimnosti, ali sa brdom egzistencijalnih i inih problema, a moze se imati privilegovan life style i otrpeti medijska paznja koja je njen sastavni deo. Ne vidim da ona nema izbora. Tim pre sto je zaradila dovoljno da pametnom investicijom moze sebi da priusti da ne mora vise uopste da radi. Ili da radi kada, koliko i sta hoce.
blueice011 is offline  
Old 27.05.2015., 02:35   #907
Ne živimo samo u doba informacija već i dezinformacija to je prosto fakat. Niko od nas nema ni načina ni vremena da proveri svaku informaciju koju plasira ovde i zato ne treba zameriti ako neko šibne neki link sa poluistinitom/laznom info. Forum i jeste virtuelno tračanje pogotovo teme o javnim ličnostima...

Možda Mery sama sa instagramom pravi foru namerno nas zbunjuje A nisu ni Bg i Istanbul na krajevima sveta već su na dva sata ... Danju u Istanbulu noću šenluči po splavovima što da ne?! (ja bih da mogu to mu dođe skoro pa idealan život ) Dođu njih dvoje našmrču se jeftinog kokaina pokupe dve tri splavarke i od lepote Ujutru nazad

Ma ko zna da li i šta snima, možda ljudi banuli onako a i na pinku se završava Suljo možda su nešto povodom toga ...

Meryem je skroz kul sada ima i dobrog frajera još neka serijica i ona je opet u fulu
__________________
La tristesse durera toujours
Red Coat is offline  
Old 01.06.2015., 22:12   #908
Jucerasnji 'Blic' o Meryem:

http://www.blic.rs/Zabava/Vesti/5636...-se-jede-ajvar
blueice011 is offline  
Old 02.06.2015., 00:21   #909
Quote:
blueice011 kaže: Pogledaj post
Kocka se i jede ajvar Zamišljam scenu u Grand Casinu "One jar of ajvar for lady,please" ostane joj malo ajvara između keca i dvojke i onda stavi sve na crno
__________________
La tristesse durera toujours
Red Coat is offline  
Old 26.06.2015., 07:07   #910
Joj i ti mediji pisu sigurno budalastine.
U jednom dijelu pisu da ne moze na set doci koliko je pijana i da trazi slobodne dane.
Dok na kraju clanka pise da je imala slobodan dan, te je posjetila kolege na setu


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dyma is offline  
Old 29.06.2015., 21:54   #911
Intervju Meryem Uzerli za cileanski list Las Últimas Noticias, od 07/06/2015. Prema njima, Meryem je intervju dala iz Beograda, gde snima film.

https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net...8a&oe=563264AE

https://scontent-ams3-1.xx.fbcdn.net...e7&oe=562D17E5



Izvor:

http://www.lun.com/Pages/NewsDetail....2015%200:00:00 … 0&PaginaId=34
http://www.lun.com/Pages/NewsDetail....2015%200:00:00 … 0&PaginaId=35
blueice011 is offline  
Old 30.06.2015., 09:44   #912
Quote:
Red Coat kaže: Pogledaj post
Kocka se i jede ajvar Zamišljam scenu u Grand Casinu "One jar of ajvar for lady,please" ostane joj malo ajvara između keca i dvojke i onda stavi sve na crno
Quote:
Blood Dima kaže: Pogledaj post
Joj i ti mediji pisu sigurno budalastine.
U jednom dijelu pisu da ne moze na set doci koliko je pijana i da trazi slobodne dane.
Dok na kraju clanka pise da je imala slobodan dan, te je posjetila kolege na setu




Imalo se nešto vremena pa sam guglala: Belçim Bilgin je aktivna na Instagramu, 21.06. je okačila sliku uz koju je napisala: �������� Belgrade crew!!!!!! Na slici je i Meryem Uzerli. Fotkano je ispred hotela Metropol (koji je pre nekog vremena pominjala Red Coat), ne piše kada je fotkano, verovatno tog dana. Meryem se vidi i na ovoj slici okačenoj 15.06., isto Metropol, balkon/krov, isto ne piše kada je fotkano (Belcim izgleda random kači slike, meša ih, zato pominjem). Elem, gledajući i ostale slike film se snima(o) u Srbiji, barem jednim delom, sve ostalo je podlegalo slobodnoj interpretaciji, kićenju, novinara što TR, što lokalnih.

Ps.
Evo još Meyre, rekla bih isto Metropol.

Još.

Zadnje uređivanje Bhea : 30.06.2015. at 09:55.
Bhea is offline  
Old 30.06.2015., 18:16   #913
I uopće ne izgleda pijano, niti ima puna usta ajvara
Mislim, što žuta štampa napravi od čovjeka, to je žalosno. A još je žalosnije jer većina ljudi vjeruje svemu što pročita.
Dyma is offline  
Old 30.06.2015., 21:06   #914
Zlo bi bilo da je takva na svakoj fotki. Meni licno nema nista loseg ni u tome da se ljudi opuste povremeno, a jos manje da probaju i zavole lokalne specijalitete tamo gde odmaraju ili rade. Nista normalnije od toga, mislim da svi imamo takva iskustva i u njih mi je vise nego lako da poverujem. Sta se inace pise u tabloidima, to sto je neko popio ili pojeo malo ajvara je smejurija, dobronamerna cak.
blueice011 is offline  
Old 16.08.2015., 09:05   #915
Meryem će živjeti u Istanbulu u vreme snimanja serie. Kupila je kuću za sebe i svoju kćer ..

http://www.televizyongazetesi.com/me...9#.VdA0RJcwAnV

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net...6a&oe=56442A16


kukuč
Jana1104 is offline  
Old 18.08.2015., 22:27   #916
Jel napokon potvrđena koja serija?
BozWon is offline  
Old 19.08.2015., 20:55   #917
Quote:
DrBoz39 kaže: Pogledaj post
Jel napokon potvrđena koja serija?
Navodno je u pitanju serija Cesaret (Hrabrost). Tako sam našla na više mjesta i već duže vremena se provlači taj naziv serije. Na ruskom forumu kažu da je sve što se piše o tom projektu laž. Između ostalog piše se da Meryem nije zadovoljna scenarijem i da je snimanje odgođeno.
Kakogod, odlučila sam da više ni ne pokušavam utvrditi što je u turskoj štampi istina a što ne.
Pročitala sam i da je Meryem kupila kuću u Istanbulu i da je već tamo sa Larom. Na ruskom forumu postoje i neke slike s Muratom...

S druge strane sam našla članak o Meryem u njemačkim novinama koji je čisto ok, pa tko želi, neka pročita.

http://www.mopo.de/promi---show/mery...,31437558.html
iskra01 is offline  
Old 08.10.2015., 08:23   #918
Di je ona? Vidim da non stop snima reklame i naslovnice, i da ju Star TV televizija isto počela promovirati, jel ima koji projekt?
BozWon is offline  
Old 08.10.2015., 11:12   #919
^ Pretplati se na ovu temu, tamo idu novosti o serijama, a poslednje su ove.
IMHO, nekakav status quo, da ne kažem baš da više niko ne zna šta se dešava, s njom, s Meyrom... Ono, dizi svet pun (dez)informacija, al sve OK dok se klika.
Bhea is offline  
Old 23.11.2015., 19:57   #920
dal to ona napokon snima tu novu seriju ?

https://instagram.com/p/-T5MUHjOrG/?...emuzerlimeryem
__________________
If you enter this world knowing you are loved and you leave this world knowing the same, then everything that happens in between can be dealt with.
material_girl is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:32.