Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2007., 16:08   #1
Privredna banka Zagreb (PBZ) - iskustva

Danas sam bratu uplatila 100 kn na njegov račun u PBZ-a. Zove on nakon sat vremena da šta će mu 95 kn koje ne može podignut na bankomatu. Poslije mi govori prijateljica da šta se ja čudim kad pbz naplaćuje proviziju za uplatu na tuđe tekuće račune. To me toliko iznervalo da sam nazvala bezplatan broj pbz-a. Nakon 10 minuta čekanja, javio mi se glas s druge strane koji mi je na moje pitanje čime obrazlaže tu vrstu provizije odgovorila da sam trebala
a) provjeriti troškove usluge na internetu
b) pokazati punomoć, pa bi to bilo besplatno.

Odgovor mi je na a) da sam sto puta do sada uplaćivala na tuđe tekuće račune (doduše u drugim bankama) i da nitko nikada nije tražio proviziju, te da ja ne izlazim iz kuće s laptopom i wirelessom da bih na cesti provjeravala naknade drugih banaka.
b) da mi ne treba punomoć jer ne želim uvid u njegovo stanje računa.



Rekla sam joj da mi tih 5 kn ništa ne znači, i da samtram da sam opljačkana jer mi nitko prije uplate nije rekao za politiku banke niti je to istaknuto na vidljivom mjestu. AKo im je to način zadržavanja klijenata, svaka im čast.

Poslala sam pbz-u prosvjedni mail i čekam odgovor.

P.S Ako nekoga slučajno zanima cjenik usluga: http://www.pbz.hr/Download/2007/07/0...knade_v3.4.pdf
Ostala sam šokirana njihovim cijenama.
zamantana is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 03:05   #2
ak ti je naplačena provizija, uplačivala si na žiro račun a ne na tekući.
I čisto ne vjerujem da je to baš tak kak kažeš jer naknada za uplatu nije 5 nego 6 kuna i ne naplačuje se od uplate nego na uplatu. Baš me zanima kaj ti piše na uplatnici.
I daj mi reci gdje si to uplačivala? Ne bi se htio igrat odvjetnika ili opravdavat nekog il nekaj, al ja sam dosad u svim poslovnicama pbz-a vidio na šalterima 2 ploče: jednu sa kamatnim stopama i drugu sa cjenikom usluga
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 12:56   #3
Riješili smo to. On je navodno bio u minusu 4 kn jer mu je vođenje računa 15 kn (što je isto previše) i da se plaća nakdna za uplate na žiro račun. Odgovorila sam gospođi da sam na besplatom broju sto puta rekla da se radi o tekućem, a ne žiro računu. Odgovor je bio da gradjani brkaju tekući i žiro. Što mi je debilno jer neki od nas ipak znaju razliku između tekućeg i žiro.
zamantana is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 14:42   #4
Al svejedno. Iznos koji si ti napisala na uplatnici mora biti dostavljen na račun odobrenja. Pa onda bi se dešavalo da kad plaćaš račun od 108,34 Kn, da bi firma kojoj si platila račun dobila 104,34 Kn. Ma to tak nejde. Ako se uzima provizija za korištenje internet bankarstva, onda se to uzima ekstra na iznos naloga i to direktno sa tvojeg računa, odn. računa zaduženja.
Isto tako, tvoj brat je na izvodu tekućeg računa morao vidjeti stavku uplate od 100,00 Kn i stavku isplate kojom su mu skinuli određenu lovu i zašto su je skinuli.

Znači, NIJE MOGUĆE da ti na nalog napišeš iznos od 100,00 Kn, a da na račun odobrenja sjedne 95,00 Kn! Na izvodu računa odobrenja se mora vidjeti stavka uplate od 100,00 Kn!
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2007., 15:36   #5
Nisi shvatio, čini mi se.
Ona je uplatila 100 kn i 100 kn je sjelo na račun primatelja. Bez ikakvih naknada. Bracek je bio odprije u minusu na računu za par kuna (to mi je ionako prvo palo na pamet kad sam pročitao prvi post) i kad mu je tih 100kn sjelo, na računu je stanje bilo 90-i-nešto kn.
A kaj se tiče te naplate provizije, več sam napisao da se provizija naplačuje NA iznos a ne OD iznosa. Zato mi i je bila sumnjiva cijela ta priča jer bi u tom slučaju (da je npr. uplačivala na žiro a ne tekući) tražili 106kn a primatelj bi dobio svojih 100kn.
__________________
do I look like I care?

Zadnje uređivanje Edgar : 31.07.2007. at 22:46. Reason: quote
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 31.07.2007., 17:08   #6
Quote:
zamantana kaže: Pogledaj post
Riješili smo to. On je navodno bio u minusu 4 kn jer mu je vođenje računa 15 kn (što je isto previše) i da se plaća nakdna za uplate na žiro račun. Odgovorila sam gospođi da sam na besplatom broju sto puta rekla da se radi o tekućem, a ne žiro računu. Odgovor je bio da gradjani brkaju tekući i žiro. Što mi je debilno jer neki od nas ipak znaju razliku između tekućeg i žiro.
a bemti brata....(je zgodan, a? )

Kajmebanatekonji is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 15:18   #7
PBZ i njihov idiotizam

Ne kužim ne razumijem kako netko ko radi s novcima nezna osnovne stvari.
1.Mi frajer uzme kopiju police osiguranja i pošalje u glavnu poslovnicu,ja sad vozim neregistrirano auto jer je on pitaj boga šta mislio.
2.Zbog 1 neplačene rate auta sjeli su jamcu na plaću i svaki mjesec oni njemu skidaju tu ratu ali i svaki mjesec meni sa tekučeg računa

Sad vi meni objasnite kako je moguće da neko ko radi stim i neko kome zadnja 3 mj. svaki mjesec dođeš u poslovnicu sa istim rječima istim problemom taj problem nemože rješit.Ne nego ja svaki mj. moram ić živcirat u poslovnicu svađat snjima , da me šaltaju od jednog do drugog službenika i da ja ako ću dignut novce moram čekat po 5 6 dana jer toliko traje da mi se vrati novac na račun.Oprostite na podužem postu al ful sam ljuta sad
__________________
rane na usnama, brojim u mukama:):):)
MALECKA23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 15:37   #8
Quote:
MALECKA23 kaže: Pogledaj post
Ne kužim ne razumijem kako netko ko radi s novcima nezna osnovne stvari.
1.Mi frajer uzme kopiju police osiguranja i pošalje u glavnu poslovnicu,ja sad vozim neregistrirano auto jer je on pitaj boga šta mislio.
2.Zbog 1 neplačene rate auta sjeli su jamcu na plaću i svaki mjesec oni njemu skidaju tu ratu ali i svaki mjesec meni sa tekučeg računa

Sad vi meni objasnite kako je moguće da neko ko radi stim i neko kome zadnja 3 mj. svaki mjesec dođeš u poslovnicu sa istim rječima istim problemom taj problem nemože rješit.Ne nego ja svaki mj. moram ić živcirat u poslovnicu svađat snjima , da me šaltaju od jednog do drugog službenika i da ja ako ću dignut novce moram čekat po 5 6 dana jer toliko traje da mi se vrati novac na račun.Oprostite na podužem postu al ful sam ljuta sad
Čini se meni da si ti nešto propustila napisati.
Ako nisi na vrijeme platila ratu i banka sjela jamcu na plaću znači da su te opomenuli barem jednom,onda kad podmiriš dug potrebno je skinuti jamcu ratu i to tako da TI od banke tražiš potvrdu da je sve podmireno ,pa jamac to dostavlja poslodavcu.

To je najbrži i najlakši put.
A da se za podizanje novca čeka 5-6 dana....

Inače mi je presmješno kako u Hrvatskoj ljudi koji ne podmiruju svoje financijske obaveze ,još imaju obraza i bunit se na konzekvencije.
Čudo jedno.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 15:55   #9
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
Čini se meni da si ti nešto propustila napisati.
Ako nisi na vrijeme platila ratu i banka sjela klijentu na plaći,onda kad podmiriš dug potrebno je skinutui jamcu ratu i to tako da TI od banke tražiš potvrdu da je sve podmireno ,pa jamac to dostavlja poslodavcu.
To je najbrži i najlakši put.
Inače mi je presmješno kako u Hrvatskoj ljudi koji ne podmirujeu svoje financijske obaveze ,još imaju obraza i bunit se na konzekvencije.
Čudo jedno.
Da ponovim....Ja sam redovni platiša svaki mjesec je sve plačeno i ROKU,1 sam prešla nedozvoljeni minus i to zato što su napucane kamate i zbog 10 kn je bio minus oduzet.znači samo jedna rata nije plačena na vrijeme ( NAPOMINJEM 1).Nije problem to što oni skidaju jamcu jamac mi je dečko to je ionak sve jedna obitelj i kučanstvo , nego je problem u tome što svaki mj.se skida njemu rata i meni rata s tekučeg.Zašto?????Šta je tako teško pogledat da je to već i prije vremena plačeno?>Ako vide da su pogrješili zašto ne vrate sami novce na račun neg se ja moram zajebavat s njima i gubit vrijeme na to?
I naprotiv ,ja ne ulazim u ono što se ne kužim a očito si ti neki bankar pa si naravno u pravu(možda i bankar pbz-a).Al ovo što se tu radi nije u redu
__________________
rane na usnama, brojim u mukama:):):)
MALECKA23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 15:56   #10
Quote:
MALECKA23 kaže: Pogledaj post
Da ponovim....Ja sam redovni platiša svaki mjesec je sve plačeno i ROKU,1 sam prešla nedozvoljeni minus i to zato što su napucane kamate i zbog 10 kn je bio minus oduzet.znači samo jedna rata nije plačena na vrijeme ( NAPOMINJEM 1).Nije problem to što oni skidaju jamcu jamac mi je dečko to je ionak sve jedna obitelj i kučanstvo , nego je problem u tome što svaki mj.se skida njemu rata i meni rata s tekučeg.Zašto?????Šta je tako teško pogledat da je to već i prije vremena plačeno?>Ako vide da su pogrješili zašto ne vrate sami novce na račun neg se ja moram zajebavat s njima i gubit vrijeme na to?
I naprotiv ,ja ne ulazim u ono što se ne kužim a očito si ti neki bankar pa si naravno u pravu(možda i bankar pbz-a).Al ovo što se tu radi nije u redu
i da u ovoj poslovnici se čeka 5 - 6 dana, ja policu osiguranja koju je on poslao"zabunom" čekam već 5 dana
__________________
rane na usnama, brojim u mukama:):):)
MALECKA23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 21:11   #11
Quote:
MALECKA23 kaže: Pogledaj post
...
Ako vide da su pogrješili zašto ne vrate sami novce na račun neg se ja moram zajebavat s njima i gubit vrijeme na to?...
Ajmo ovako, da li misliš da se (uzmimo na primjer) u Zdenki provjerava svaki onaj mali sir za mazanje koji bude proizveden ili to radi automatika, a provjerava se određen broj radi kontrole kvalitete i provjerava se količina sirovina i krajnjeg proizvoda?
Imaš pm.
Johny is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 11:34   #12
Quote:
Johny kaže: Pogledaj post
Ajmo ovako, da li misliš da se (uzmimo na primjer) u Zdenki provjerava svaki onaj mali sir za mazanje koji bude proizveden ili to radi automatika, a provjerava se određen broj radi kontrole kvalitete i provjerava se količina sirovina i krajnjeg proizvoda?
Imaš pm.
Naravno da ne, ali ako ti netko 3 mj. za redom taj sir vrati pa onda češ se potrudit da do takvih greška ne dolazi.No dobro,prebacit ću račun u drugu banku i to je to.Što se tiče pm, žao mi je ali takve podatke ne dajem preko interneta.
__________________
rane na usnama, brojim u mukama:):):)
MALECKA23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 12:30   #13
Quote:
MALECKA23 kaže: Pogledaj post
No dobro,prebacit ću račun u drugu banku i to je to.
Baš i prebaci! I to uza inat! Oni će biti jako pogođeni time... A onda ćeš i kredit prebaciti u drugu banku? I to sve besplatno? Jedva čekaju druge banke da umjesto tebe rješavaju nešto...
Probaj razgovarati s voditeljem poslovnice i smireno mu objasniti uzrok problema...
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 16:18   #14
Quote:
MALECKA23 kaže: Pogledaj post
Naravno da ne, ali ako ti netko 3 mj. za redom taj sir vrati pa onda češ se potrudit da do takvih greška ne dolazi.No dobro,prebacit ću račun u drugu banku i to je to.Što se tiče pm, žao mi je ali takve podatke ne dajem preko interneta.
A dobro, ja sam htio pomoći. Stoga poslije nemoj pričati da si napravila sve što se moglo.
Johny is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 09:07   #15
Quote:
lucas_taf kaže: Pogledaj post
Baš i prebaci! I to uza inat! Oni će biti jako pogođeni time... A onda ćeš i kredit prebaciti u drugu banku? I to sve besplatno? Jedva čekaju druge banke da umjesto tebe rješavaju nešto...
Probaj razgovarati s voditeljem poslovnice i smireno mu objasniti uzrok problema...
Evo bila sam u glavnoj poslovnici razgovarat sa šeficom i problem je riješen.KONAČNO.I po razgovorau sa voditeljicom mogu bez problema prebacit tekući u drugu banku jer se i kredit može prebacit u drugu banku,bitno je samo da su mi sve rate plačene i da nisam u minusu,a to nisam.OK kakvi su vaši savjeti za zagrebačku i hpb banku , čula sa da su oni ok.
__________________
rane na usnama, brojim u mukama:):):)
MALECKA23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 11:04   #16
Zaba,ni u kom slučaju. Hpb je ok. Erste is the best!
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 14:53   #17
A ti si imao tekuće u svim tim bankama kad znaš?
Johny is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 12:11   #18
Quote:
MALECKA23 kaže: Pogledaj post
Evo bila sam u glavnoj poslovnici razgovarat sa šeficom i problem je riješen...
NE postoji glavna poslovnica PBZ-a! Sve su samo poslovnice.
__________________
Palčica 02.04.2010.
Alka Zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 13:04   #19
Quote:
MALECKA23 kaže: Pogledaj post
1.Mi frajer uzme kopiju police osiguranja i pošalje u glavnu poslovnicu,ja sad vozim neregistrirano auto jer je on pitaj boga šta mislio.
2.Zbog 1 neplačene rate auta sjeli su jamcu na plaću i svaki mjesec oni njemu skidaju tu ratu ali i svaki mjesec meni sa tekučeg računa

Moze jedan komentar? Mislim da ima jako puno nepismenih koji koriste rijec auto u krivom rodu.

Ova recenica: "vozim neregistrirano auto" nema veze s hrvatskim pravopisom.....

toliko...


Ali sad na ono bitno.

Banka jamce aktivira odmah, a ako dodje do greske odi u poslovnicu i to mirno rijesi. Nista neces postici deranjem, sve se moze rijesiti kulturno. Ako si u pravu (sto iskreno ne vidim u tvom postu) samo spomeni Hanfu i druge institucije.....
A ako mislis da ces nesto postici prelaskom u drugu banku gadno se varas. Penalizirat ce te na zatvaranju kredita od 2 do 3 posto.Ceka te i naknada za otvaranje kredita u drugoj banci od cca 1-2 posto. Troskovi nove solemnizacije kredita cca 500-1000kn. I to sve zasto, zato zato sto ti nisi platila 1 ratu. E mislim da ces tako jako brzo zapasti u jos vece probleme..

Ako tvoj auto vrijedi cca 100k kuna platit ces 5-6k kuna da prebacis kredit u drugu banku. Da li ti se to isplati?

Pozdrav
__________________
o majke ti, nakon svih ovih pustih stranica imam instantan deficit mozga
Onaj koji luta. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2008., 10:23   #20
Pbz auto krediti na 11%

Slucajno sam otiso na stranicu i lijepo se iznenadio.s 8 na 11.To je samo PBZ ili ce i druge banke slijediti?
sic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:29.