Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2009., 21:51   #161
Problem s testisima i mosnjama

Pozdrav svima, neznam da li postoji slicna tema, ako da izvinjavam se ali hitno bi mi dobrodosla pomoc. Naime, radi se prvo o mosnjama, na njima se nalaze, neznam kako da objasnim, ali isto ko neke bubuljice, miteseri ili sta vec, neznam ni sam, pokoja mala i 1-2 malo vece, i tvrde su te vece a manje se ponekad mogu istisnuti mada to vise ne radim, bio sam kod dermatologa i rekli su mi kao da su to ko ciste neke pa su me narucili na dermoskopiju, medutim javila mi se ko neka mala bol u testisima, pa sam otisao kod urologa pokazao i rekao da su mi rekli na dermatologiji da su ko ciste, ali urolog mi je rekao ma kakve ciste to je ATHEROMA (na uputnici pise Dg. Atheroma reg. sortii 1.sin..) i kao da je to ko neko masno tkivo, nemogu se sjetit tacno. Eh sad mene interesuje posto su to samo pogledom kao utvrdili, bez ikakvog opipavanja, interesuje me da li postoji neka mogucnost da je to nesto drugo, da li je neko imao slicnu iskustvo, ponekad mi se javi bol a nekad ga nema nije nesto prejak bol sta ja znam al osjeti se malo, i interesuje me da li je normalno da kad se stisnu svinkteri jedan testis povuce prema gore a jedan ne(onaj na kojem dijelu mosnje se nalazi taj "ATHEROMA") i da li je moguce da testis sam od sebe nesto radi u mosnjama kao da se pomjera, prije mi se isto desavalo da me boli testis i jednostavno odem u WC da oprostite i on sam od sebe to nesto uradi i prestane me.... tako mi se sinoc desilo sa desnim testisom kao neki grc nisam siguran i isto tako sam otisao u wc i uradio je to nesto sam od sebe i prestalo me.... Stvarno bi molio bilo koga ko zna nesto oko ovog da mi pomogne jer neznam vise sta da radim... a bojim se najgoreg, raka testisa ili zavrnuca i slicno... Hvala unaprijed i Izvinjavam se ako sam postavio istu ili slicnu temu, jer stvarno nisam nista nasao do sad na ovom forumu u vezi ovog mog problema... Hvala jos jednom.
iNsane_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2009., 23:49   #162
Imao sam ja takav problem....nista me nije bolilo al sam imao 10-20 tih "mitesera" sta li je vec. Neki su veci a neki jako sitni, otisao kod urologa, rekao je samo da je masno tkivo ili sta vec i na operaciju. Kiruški je otklonio one vece i to je to. Ugl to su ti vjerovatno neke zljezde koje luce te neke svoje "tvari" isto kao bubuljica na licu samo sto nije na licu nego na mosnjama .... Mislim da nemas razloga za brigu
__________________
Ideš 200 po autoputu, netko ti bilica, u M3 sam iza tebe, prestižem te ko' iz vica!
FAKregistration is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 00:05   #163
Ljudi mene nekad po noci dok spavam onako malo bole testisi..e sad nemam ja nikakvih kvrga niti tih mitesera...ne znam sta bi to moglo biti...zbog toga ne bih htio ici kod doktora jer to nije jaka bol..sta mislite o tome

Zadnje uređivanje efos : 20.12.2009. at 00:10.
efos is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 00:11   #164
Quote:
efos kaže: Pogledaj post
Ljudi mene nekad po noci dok spavam onako malo bole testisi..e sad nemam ja nikakvih kvrga niti tih mitesera...ne znam sta bi to moglo biti...zbog toga ne bih htio ici kod doktora jer to nije jaka bol..sta mislite o tome
Mozda stoje u nezgodnom polozaju..... Meni se znalo dogadjati da se probudim ujutro a jedan od testisa bude DUPLO veci od drugog, natece jako . Znaci da bude nagnjecen ili slicno, dosta boli ....prodje za par sati
__________________
Ideš 200 po autoputu, netko ti bilica, u M3 sam iza tebe, prestižem te ko' iz vica!
FAKregistration is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 00:21   #165
Quote:
FAKregistration kaže: Pogledaj post
Mozda stoje u nezgodnom polozaju..... Meni se znalo dogadjati da se probudim ujutro a jedan od testisa bude DUPLO veci od drugog, natece jako . Znaci da bude nagnjecen ili slicno, dosta boli ....prodje za par sati
Ne, normalno je kak i treba biti..
Al ne kuzim, mozda sto dugo sjedim...
Pijem i neke tablete, al nije vezano za to..usto imam i hemoroide..mozda je to nesto povezano..joj sam da nije nesto sto ne treba biti, ili sam se ja zaletio...
efos is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2009., 13:38   #166
Quote:
FAKregistration kaže: Pogledaj post
Imao sam ja takav problem....nista me nije bolilo al sam imao 10-20 tih "mitesera" sta li je vec. Neki su veci a neki jako sitni, otisao kod urologa, rekao je samo da je masno tkivo ili sta vec i na operaciju. Kiruški je otklonio one vece i to je to. Ugl to su ti vjerovatno neke zljezde koje luce te neke svoje "tvari" isto kao bubuljica na licu samo sto nije na licu nego na mosnjama .... Mislim da nemas razloga za brigu
A kako je to otklonio? jel bolilo? jel ti dao anesteziju neku il nesto... i koliko traje oporavak od operacije? i sta je bilo sa tim sitnim jesul nestale ili si ti nesto uradio.. a hvala na odgovoru svima.
iNsane_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 02:39   #167
Ja sam prije nekih 2 tjedna osjećao bol u testisima, a u to vrijeme sam imao fizički napor nakon dužeg vremena. Bol je trajala 2 dana i prošla, ali osjećao sam povremeno neku nelagodu i blagu bol. Inače ponekad osjećam blagu bol u lijevom dijelu trbuha. Zadnjih dana osjećam čestu nelagodu i blagu bol u lijevom testisu, ali nisam primijetio nikakve promjene. Bio sam kod kirurga koji me pregledao i kaže da je sve u redu, ali meni se to javlja i dalje. Ne znam šta da radim, ako je netko imao sličan problem molio bih savjet. hvala unaprijed.
mkIV is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 00:34   #168
Quote:
iNsane_ kaže: Pogledaj post
A kako je to otklonio? jel bolilo? jel ti dao anesteziju neku il nesto... i koliko traje oporavak od operacije? i sta je bilo sa tim sitnim jesul nestale ili si ti nesto uradio.. a hvala na odgovoru svima.
Otklanja se kiruski. Isti dan ides kuci nakon operacije. Dobijes lokalnu anesteziju ispod svake "bubuljice" koja se otklanja, kirurg je otkloni i zasije, konci sami otpadnu u roku tjedan-dva. Male se ne otklanjaju dok ne narastu.... neznam dali se kasnije stalno pojavljuju ili ne.
__________________
Ideš 200 po autoputu, netko ti bilica, u M3 sam iza tebe, prestižem te ko' iz vica!
FAKregistration is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 20:50   #169
I ja imam sličan problem, danas sam ga uočio i priznajem, uplašio se, naime osjećam bol na dodir na mjestu gdje žila (epididymis?) ulazi u lijevi testis. Na testisima nemam opipljivih kvržica ni sličnoga, ali sam svejedno zabrinut, pa ako tko još ima kakva iskustva vezana uz takav problem, neka napiše
Sony_Frižider is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 23:07   #170
Ima 26 g. vec 8 meseci imam u doljnem djelu ljevok testisa neku kvrzicu ili neku meku masu. koja me nikad nije bolela, nikad nisam bio kod doktora. i pocinem se zabrinjavati sta je samnom.
dulep. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2010., 23:33   #171
Quote:
dulep. kaže: Pogledaj post
Ima 26 g. vec 8 meseci imam u doljnem djelu ljevok testisa neku kvrzicu ili neku meku masu. koja me nikad nije bolela, nikad nisam bio kod doktora. i pocinem se zabrinjavati sta je samnom.
...i strah te je doktora ili
..se dobro zahebavaš s nama ovdje
milla karolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 00:05   #172
Quote:
dulep. kaže: Pogledaj post
Ima 26 g. vec 8 meseci imam u doljnem djelu ljevok testisa neku kvrzicu ili neku meku masu. koja me nikad nije bolela, nikad nisam bio kod doktora. i pocinem se zabrinjavati sta je samnom.
U tom slučaju bi najbolje bilo pričekati još 8 mjeseci pa vidjeti što će se dogoditi.

Što čekaš?? Brzo doktoru! Nije se igrati s takvim kvržicama.
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2010., 01:38   #173
Meni bliska osoba je ostala bez jednog testisa jer je mala kvržica bila tumor..kod takvih stvari nema premišljanja što je to ili nije, nego doktoru, ako se ustvrdi da je nešto bolje da se ostrani na početku nego dok je kasno..Da ja sebi napipam nešto npr. na dojci, otišla bi doktoru zbog potvrde, ako je pozitivna prvo bi pokušala to riješiti alternativnim metodama, jer ovi današnji dokrori čini mi se imaju previše takvih slučajeva zadnjih godina da bi se posvetili malo više jednom pacijentu, pa odma šalju pod nož..to jedino ako je to još jedino preostalo nakon što ni alternativa ne pomogne..
Lyndra is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 13:51   #174
prije desetak dana me nocu za vrijeme spavanja probudila sijevajuća bol u testisu, bilo je strašno i javljala se svakih 15-ak sekunda. slijedećih tjedan dana sam osjećao nekakvu tupu bol, da bi nakratko prestala (dan-dva). prijatelj mi je rekao da je vjerojatno doslo do torzije testisa za vrijeme spavanja i da bol zna potrajati 15-20 dana. trenutno osjecam tupu bol u lijevom testisu.
kavali is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 17:02   #175
Quote:
kavali kaže: Pogledaj post
prije desetak dana me nocu za vrijeme spavanja probudila sijevajuća bol u testisu, bilo je strašno i javljala se svakih 15-ak sekunda. slijedećih tjedan dana sam osjećao nekakvu tupu bol, da bi nakratko prestala (dan-dva). prijatelj mi je rekao da je vjerojatno doslo do torzije testisa za vrijeme spavanja i da bol zna potrajati 15-20 dana. trenutno osjecam tupu bol u lijevom testisu.
i kaj čekaš? zašto nejdeš doktoru?!
ex Medeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 23:45   #176
uzas...imam 15 godina i prosle godine sam imao akutni orciepididimitis....kada su otekline nestale pojavila se hidro kela...lijekovima je to istjerano...nedugo zatim,dobio sam jaku upalu mokracnih kanala...i saznali su da imam pjesak u bubrezima...rekli su da cu na desnoj strani zbog toga osjecati bolove cjelog zivota...sada se najvise bojim da mi se orciepididimitis nebi vratio...ako neko ima nkih savjeta neka odmah kaze???
Horror-Manijak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2011., 21:36   #177
Question Bol u testisu (lijevom)

Imam neku čudnu bol ali nisam siguran dali je testis ili one zile... varikokele... pogledao sam malo neke teme i vidio da su neki imali slicni problem.. meni je pocelo sa bolom u lijevom testisu pa donji dio želuca i sad gornji dio noge oko testisa... barem imam takav osječaj... zanima me dali je netko imao sličan problem, nego ove žile varikokele su stvarno velike i vide se odmah na prvu pa sad do ponedjeljka nemogu do doktora... i imam te varikokele vec duze vrijeme ali tek sad sam shvatio sto je to i tek sad me pocelo boljet.
mcrep is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2011., 22:32   #178
Quote:
mcrep kaže: Pogledaj post
Imam neku čudnu bol ali nisam siguran dali je testis ili one zile... varikokele... pogledao sam malo neke teme i vidio da su neki imali slicni problem.. meni je pocelo sa bolom u lijevom testisu pa donji dio želuca i sad gornji dio noge oko testisa... barem imam takav osječaj... zanima me dali je netko imao sličan problem, nego ove žile varikokele su stvarno velike i vide se odmah na prvu pa sad do ponedjeljka nemogu do doktora... i imam te varikokele vec duze vrijeme ali tek sad sam shvatio sto je to i tek sad me pocelo boljet.
Moguće je da imaš neku laganu upalicu.
Odi kod dr. da ti da uputnicu za specijalistu. Moguće je da ćeš trebati raditi neke briseve.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 13:12   #179
Quote:
mcrep kaže: Pogledaj post
Imam neku čudnu bol ali nisam siguran dali je testis ili one zile... varikokele... pogledao sam malo neke teme i vidio da su neki imali slicni problem.. meni je pocelo sa bolom u lijevom testisu pa donji dio želuca i sad gornji dio noge oko testisa... barem imam takav osječaj... zanima me dali je netko imao sličan problem, nego ove žile varikokele su stvarno velike i vide se odmah na prvu pa sad do ponedjeljka nemogu do doktora... i imam te varikokele vec duze vrijeme ali tek sad sam shvatio sto je to i tek sad me pocelo boljet.
i ja imam varikokele, tj.prosirene vene testisa...to nije nista oko cega bi trebao brinuti..40posto svih muskaraca ih ima...iako..ako se pojave bolovi trebao bi otici kod specijaliste po strucni savjet...
istiniti is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 13:21   #180
Da otici cu sutra do lijecnika, ali u redu, ovo sam shvatio odmah za te varikokele ali dali one mogu izazvati te bolove npr donji dio zeluca pa me nekad onako zareže kod bubrega al samo na sekundu i to... ili bi to moglo biti od neke upale ako sam prehladio, bio na hladnom...
mcrep is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:59.