Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.08.2019., 11:26   #201
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Znalo se događati da netko ima melodiju zvona s kartice i nakon nekog vremena se sama promijeni na default melodiju zvona- jer mobitel u nekom trenu izgubi vezu s karticom i onda ne može naći melodiju.
Tako je možda i tebi- samo kod spremanja slika.
Jedna mogućnost je da se mobitel zblesira pa bi mogao pomoći reset na tvorničke postavke (samo prije spremi sve bitne podatke- pošto će se pobrisati).
Druga mogućnost je da kartica odlazi pa trebaš kupiti novu. Na žalost, nema nekog načina da to utvrdiš. Eventualno da uzmeš neku drugu karticu pa vidiš hoće li se isto događati s njom. Srećom danas više nisu skupe
hvala na odgovoru. kupila sam dvije nove kartice, sa svakom se desila ista stvar. da li je možda problem u kvaliteti (brandu) kartice?
Noise is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2019., 11:42   #202
Ma sve je to isto, više-manje.
Onda moguće da je do mobitela.
Probaj reset na tvorničke postavke pa vidi hoće li se opet ponavljati.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2019., 16:20   #203
Thnx!
Noise is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2019., 19:09   #204
Quote:
Noise kaže: Pogledaj post
hvala na odgovoru. kupila sam dvije nove kartice, sa svakom se desila ista stvar. da li je možda problem u kvaliteti (brandu) kartice?
Zašto melodiju od zvona ne kopiraš u mob, i ne zadaš putanju do iste na mobitelu?
To ti se više ne bi događalo, a valjda imaš mista na unutrašnjoj memoriji za 1 pismu??
etona is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2019., 19:25   #205
Quote:
Noise kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Imam jedno pitanje u vezi Huawei P9 Lite Mini moba. Naime, iz nekog razloga, (iako je default location stavljen na SD karticu na kojoj trenutno ima 26GB free), slike (i pretpostavljam sve ostalo) sprema na internal storage, kojeg ima 16GB. Zbog toga mi svako malo mi iskače obavijest da mi je internal storage full i da moram osloboditi mjesta. Imam par aplikacija (FB messenger, Whats app, Face), par igrica za kćer. Mijenjala sam u postavkama par puta zadanu lokaciju spremanja, restartala telefon, i svejedno mi sve sprema na internal. Kad mi izbaci obavijest da je pun, obrišem kaj mogu, uglavnom cache al mi zadnjih par dana kaže da moram napraviti deep clean.
Prebacila sam sve sa kartice na komp, formatirala ju u mobu, restartala mob, podesila da sve ide na SD karticu, al mi svejedno nakon par dana izbacio da je pun.
Ne znam što krivo radim i/ili u čemu je problem pa bi bila zahvalna za pomoć.
Nisi navela kad ne možeš spremit sliku na sd, jel možeš pristupit sd kartici?(Jel ista ispravna)
Na način da klikneš sliku na sd kartici i mob ju otvori i prikaže ( ili pismu)??
Smrdi na krivotvorenu sd karticu, koja brljavi.
Kupi Netac sd, brutalno su brze, preživljavaju nuklearni napad..Imam ju u piši-briši jeftinoj kameri, pa znam da sahrani 4 Samsunga...
256 Gb cca 300kn.
Mirna godinama, bez ovakvih priča..
etona is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2019., 21:46   #206
Dakle, za sada se mob ne žali da nema memorije, pjesme sa kartice normalno slušam, no kada odaberem sd karticu u postavkama, pokazuje mi samo koliko ima memorije, i free space. Opcije za "eject" i "format" su svjetlo sive i ne mogu ih odabrati. Slike: Camera (phone) 2, Camera (SD Card) 816, normalno ih prikazuje i mogu ih dalje sherati. Internal storage ima 3.57GB free, dodala sam par aplikacija i sada čekam da krene zezati sa memorijom

Hvala na preporuci kartice, gdje ju mogu kupiti? doduše, ne treba mi toliko mjesta, meni je 128 GB sasvim dosta.

Kada već pričamo, da li uopće postoji mogućnost skidanja aplikacija na SD karticu a ne na internal storage?
Noise is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2019., 00:58   #207
Quote:
Noise kaže: Pogledaj post
Dakle, za sada se mob ne žali da nema memorije, pjesme sa kartice normalno slušam, no kada odaberem sd karticu u postavkama, pokazuje mi samo koliko ima memorije, i free space. Opcije za "eject" i "format" su svjetlo sive i ne mogu ih odabrati. Slike: Camera (phone) 2, Camera (SD Card) 816, normalno ih prikazuje i mogu ih dalje sherati. Internal storage ima 3.57GB free, dodala sam par aplikacija i sada čekam da krene zezati sa memorijom

Hvala na preporuci kartice, gdje ju mogu kupiti? doduše, ne treba mi toliko mjesta, meni je 128 GB sasvim dosta.

Kada već pričamo, da li uopće postoji mogućnost skidanja aplikacija na SD karticu a ne na internal storage?
Nemam pojma.
Ukucaj Netac + ebay, nać ćeš par trgovaca.
Ja sam ih kupija već 5-6..Dođu za cca 3 tjedna.
Ima sam 64Gb, kad je došlo do 58, naručija sam 256.
Prekopirao podatke, i ostavio staru kao bekap..
Tako radim uvik. Na telefonu je "radna memorija", i privremeni podaci, skladište je sd. Na njoj sam kreirao folder smeće, i sve šta obrišem, zauzima fizički isto misto, ali je u drugom folderu. Tako nova slika uvik ide na novi prostor memorijske. Pisanje/brisanje skraćuje vjek trajanja.Bolje je dat 300kn za 256, nego 220 za 128..Karikiram. traje duplo za malo love.
Aplikacija za pribacivanje aplikacija na sd karticu se zove Link to sd.
Ja izbjegavam instalacije na sd. Putanje podataka imaju mista di tribaju podaci bit.
Nastup moje male od ure i nešto fhd ima 4-5 gb. samo jedan. Imam bar 15000 slika..S boljim rezolucijama, gigabajt je doša na ništa..
etona is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2019., 01:23   #208
Android može vanjsku memoriju formatirat da ju koristi ka unutrašnju, i zna to pitat kad otkrije memoriju. Bar mi je android box to pita.
Možda pamtiš jel ti tako šta pita, pa nisi baš shvaćala šta točno oće, i ne sićaš se šta si odabrala??
etona is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2019., 23:47   #209
Imam opciju odabrati default storage i uvijek namjestim da je SD. I restartam mob.
Noise is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2019., 01:44   #210
Nisam na to mislija.
Kad se odabere opcija da android formatira eksternu memoriju on ju formatira kao unutrašnju memoriju..
Nema veze..LP
etona is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2019., 23:37   #211
Quote:
etona kaže: Pogledaj post
Nisam na to mislija.
Kad se odabere opcija da android formatira eksternu memoriju on ju formatira kao unutrašnju memoriju..
Nema veze..LP
a sorry, nisam to znala. nisam ni mogla. al hvala na svim savjetima.
Noise is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2019., 23:51   #212
pozdrav

nemam memorije na mobitelu, ne mogu nista updateati
na kartici imam jos mjesta
ali meni je u postavkama da mi se sve instalira na unutarnju memoriju
bojim se ako to promijenim da ce se nesto pokvariti
sta da radim?
coconutmilk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:21.