Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.05.2023., 16:39   #2801
Quote:
Sophsy kaže: Pogledaj post
Nista ja ne pretjerujem. Racun mi je bio 250kn a aad mi je 490kn.
To sto ti krades susjedima pa oni placaju tvoj racun, pa, kladim se da te to veseli. Bravo, genijalno.
Ako te veseli pisat glupost jer si umisljas da si vidovit, ok, pisi , bravo, genijalno.
Mlatiš li ga mlatiš.U mojoj zgradi 46 stanova nitko nema ova Vrdoljakova čuda koja ne mjere nego registriraju prognozu vremena,tako da u zgradi nitko nikome ništa ne krade. Da znaš samo kako nam je fino toplo,a imamo ratu 350 kn.
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn
Poštarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2023., 20:28   #2802
Quote:
Poštarko kaže: Pogledaj post
Mlatiš li ga mlatiš.U mojoj zgradi 46 stanova nitko nema ova Vrdoljakova čuda koja ne mjere nego registriraju prognozu vremena,tako da u zgradi nitko nikome ništa ne krade. Da znaš samo kako nam je fino toplo,a imamo ratu 350 kn.

Minime jesi to ti?


Lazes, al ok, kad te to veseli.
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2023., 00:47   #2803
Quote:
Sophsy kaže: Pogledaj post

Minime jesi to ti?


Lazes, al ok, kad te to veseli.
Nisam i kako možeš reći starom gospodinu i k tome penzioneru da laže ?
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn
Poštarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2023., 19:21   #2804
ja sam mislio da je ta prica sa prevarom gotova, sada i moja zgrada razmislja o tome, ispravak pojedinci iako ima 100 primjera da je to prevara. Najbolji su mi oni koji kazu 200 kn mi je grijanje jeftinije i onda odu i kupe 6 kutija cigareta i smrzavaju se. Budale. Ako nemas 200skn za grijanje koji k... prodaj stan, odi pod most zivjet i pusi si svoje cigarete.
markotornic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2023., 20:53   #2805
Neki i dalje trube po svom... razdjelnik kao razdjelnik, niti je prevara niti radi štetu građanima. Da nije smio biti nametnut nije, međutim razdjelnik niti troši energiju, niti radi njega nešto grije manje ili više...

Međutim sve drugo je trulo, od ljudi do upravitelja i ovih idiota koji su to ugrađivali i koji očitavaju, a nitko ne odgovara za greške i propuste kojih je nažalost poprilično.

Ljudi varaju, stave ili dodatni radijator ili povećaju stari, ili pak onemoguće javljanje. Onog koji čita impulse, baš briga što i kako je podešeno, da li je ispravno ili nije, da li se neki razdjelnik javlja i ulazi u obračun ili ne... oni beru lovu za pružanje nikakve usluge, a krivi za hrpu toga i naravno bez ikakve odgovornosti.

Onda dolazimo do hepa, odnosno do pružatelja usluga kojeg isto tako baš briga kako išta funkcionira. Da li je prevelik protok, pa je povećana potrošnja ili je smanjen učinak... oni isporuče i naplate, i za ništa ne odgovaraju.

I onda imamo upravitelja, koji bi trebao štititi interese suvlasnika, ali mahom su to ljudi bez znanja i bez ikakvoga zalaganje. Odrađuju ono minimalno i to ako ih se tjera. Odgovornost? Nikakva.

Kome se žaliti? Nitko osim suda nije nadležan, a kakvo je sudstvo i tko će suditi? Nitko. Dakle opet se potiče na neodgovornost...

A onda se vraćamo na suvlasnike, koji ne pokazuju nikakav interes da se išta riješi ili promjeni. A najglasnijih su obično oni, koji nauče par fraza i to ponavljaju. Prevara prevara, skidaj to, mi smo prodisali nakon skidanja....

Kako ste prodisali? Skidanjem razdjelnika porasla je temperatura u stanu? Kako to točno razdjelnik utječe na temperaturu? Ako su se ljudi bojali pa nisu otvarali ventile, ako sad otvore ventile nakon skidanja razdjelnika, početi će trošiti energiju koju prije nisu, dakle ukupna potrošnja energije je veća, pa na koncu se vise potroši i više plati.

A sustav grijanja i dalje ostaje neefikasan

Poslano sa mog SM-A528B koristeći Tapatalk
__________________
Potrebne su nam promjene!
snegi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2023., 22:55   #2806
@Općinski sud u Novom Zagrebu donio je nepravomoćnu presudu u korist Zagrepčanke zaključivši da joj je HEP Toplinarstvo, HEP-ova tvrtka zadužena za grijanje, slao neutemeljene račune. Ona živi u zgradi s razdjelnicima, no u svoj stan ih nije ugradila. Zato se našla na meti golemih računa.

https://n1info.hr/crna-kronika/zagre...elikih-racuna/

Eto ima i toga !
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn
Poštarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2024., 00:46   #2807
kako je ove zime sa računima?
Matematika is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2024., 15:47   #2808
Quote:
Matematika kaže: Pogledaj post
kako je ove zime sa računima?
140 eura prošli mjesec.
karter is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2024., 11:06   #2809
Quote:
Matematika kaže: Pogledaj post
kako je ove zime sa računima?
Bolje. Mislim da su ove godine (sezone grijanja) čak i niži nego dok je bio izračun po kvadratu. Prošli mjesec oko 3€ manje nego da je izračun po kvadratu.
quadral is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2024., 14:55   #2810
Ova zima nije zima. I potrošnja energije za grijanje je poprilično niža od uobičajene za ovo doba godine. Zato su i računi temeljeni na mjerenju isporučene topline niži.
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2024., 08:59   #2811
Quote:
mack1 kaže: Pogledaj post
Ova zima nije zima. I potrošnja energije za grijanje je poprilično niža od uobičajene za ovo doba godine. Zato su i računi temeljeni na mjerenju isporučene topline niži.
Pa što ja znam, evo DHMZ kaže da je siječanj ove godine prosječan, prošli da je bio topao, a pretprošli prosječan.
https://meteo.hr/klima.php?section=k...=1&Godina=2024

A takva je i potrošnja zgrade, sad u siječnju ove godine smo potrošili više energije nego prošlog siječnja, otprilike isto kao pretprošlog siječnja (ali ipak malo manje), iako sam ja osobno, ove godine potrošio manje nego prošlog i pretprošlog siječnja, iako je impulsa nešto više nego prošlog siječnja, a manje nego pretprošlog.
quadral is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2024., 11:35   #2812
U nas došlo vrijeme da se mijenjaju razdjelnici jer im prošao rok trajanja.
Moramo nove kupiti, a ako nećemo, imat ćemo kaznenu tarifu.
Cifra - 33 eura po komadu.
karter is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2024., 12:23   #2813
Sto je to kaznena tarifa i kome se plaća?
A što s onima koji nisu ugradili?
.pero vragec is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2024., 15:40   #2814
Quote:
.pero vragec kaže: Pogledaj post
Sto je to kaznena tarifa i kome se plaća?
A što s onima koji nisu ugradili?
Odi vrit.
Mene jebeš, a prije mene si na ovom forumu.Kao ne znaš.
karter is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2024., 18:38   #2815
Quote:
Matematika kaže: Pogledaj post
kako je ove zime sa računima?
100% veći od sezona s razdjelnicima.
Ne znam kaj neke može naučiti da se temperatura u sobi ne regulira radijatorom koji grije na najjače u kombinaciji s otvorenim prozorima (vruće je, jel...).
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:19.