Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2009., 09:41   #81
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Već sam ti rekao da su talibani priznali i javno se pohvalili sa skoro svim napadima, tvrdiš da lažu? Ne vjeruješ im?
Kanzas prijatelju,nismo djeca. Hajmo pokusati malo argumentirano diskutiurati a ne na nacin koji odgovara nasim ubjedjenjima. Tacno je da su Talibani priznali neke napade,ali je isto tako tacno da su neke i odbacili i za njih okrivili zapadne tajne obavjestajne sluzbe.
Od samog pocetka rata "protiv terorizma",zapad se sluzio ovakvim trikovima.
Dali se sjecas bombaskog napada na "Zlatnu dzamiju" u Bagdadu,jedno od naj vecih Siijtskih svetista?? Odmah nakon napada zepadni mediji su optuzili "sunitske ekstremiste". Nazalost,neki Siiti su nasjeli na ovo sto je rezultiralo osvetnickim napadima na Sunitsko stanovnistvo. Medjutim,samo par dana poslje,Siijtske iracke vodje,kao i vodeci Siijtski vjerodostojnici iz Irana,optuzili su zapadne i israelske agente za direktno ucesce u tome napadu na tu dzamiju.

Ako me pitas dali vise vjerujem Talibanima nego zapadu,ovo nije moje ubjedjenje vec moj licni stav koji sam sam donio godinama posmatrajuci desavanja u svijetu i koristeci prvenstveno zapande medije,vise vjerujem Talibanima nego npr. Britancima i posebice Amerikancima.

Nakon njihovih lazi o Saddamovom oruzju za masovno unistenje i nakon 11.septembra iza kojeg stoje sami amerikanci,sve za sta oni optuze druge gledam sa rezervom.


Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Sad kad su bili izbori rezali su prste onima koji su na njih izašli.
Tacno je da su to radili. Zasto su to radili ?? Zato sto su ti izbori u naprijed izrezirani i sto su trebali da zacimentiraju okupaciju zemlje i potvrde vlast rezima kojega je na vlast doveo NATO i Zapad.

Jeli ti mislis da se na tim izborima stvarno broje oni glasacki listici koje narod ubaci u glasacke kutije ??

Nisi mi dao komentar na bin Ladenovu potjernicu i priznanje FBI da nemaju dokaza kojima bih bin Ladena povezali sa 1109 ??

Ako ti ovo nije dovoljno kao dokaz da zapadu nije vjerovati onda stvarno neznam sta bih da ti ponudim. Onoliki teroristicki akt,3000 mrtvih u jednom danu,pokrenuti rat zbog lova na "mozak" samog napada i na kraju,ni nakon 8 godina nakon samog napada,naj mocnija istražna agencija na svijetu,FBI, javno priznaju da nemaju niti jedan dokaz kojim bih tu osobu povezali sa takvim ogromnim teroristickim cinom.

Zbog ovoga,zbog ovakvih stvari,sam ti savjetovao da na netu potrazis malo vise informacija o "Black Ops ili o False Flags Operations". Ako me poslusas vidjeces da 1109 nije bio prvi napad zapadnih obavjestajnih sluzbi na svoje gradjane a zbog interesa samih tih gradjana.

E sada,ako su oni u stanju da ovako nesto ucine protiv svojih gradjana,jeli mislis da oni mnogo oklijevaju da maznu 50-ili 70 nekih tamo pakistanaca,afganistanaca ili iracana ??

Molim te Kanzas pogledaj ovaj link,neko se potrudio da na jedno mjesto sabere neke od Falsh Flags operacija u Iraku.


Komentar ??

Zadnje uređivanje Shahab3 : 10.10.2009. at 09:47.
Shahab3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 09:57   #82
Historija/povijest americkih "Falshe Flags" operacija :

OVDJE
Shahab3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 15:28   #83
Quote:
Shahab3 kaže: Pogledaj post
Ma mislim da smo se previse udaljili od teme i da se sada kacimo nekih bezveznih stvari. Nemoj mi zamjeriti na ovome,ali moram reci da je glupo tvrditi da su Talibani doveli NATO na rub ponizenja i poraza samo zato sto su Talibani sexualno frustrirani.

Belgijanku sam spomenuo samo kao primjer jer je taj slucaj privukao pozornost puno vise nego neki drugi slucajevi u kojima su uzestvovale pakistanke,afganistanke,iracanke ili neke druge zene-bombe.

Nadam se da neces poceti tvrditi da su one bile lezbejke pa zele doci do 72 djevice ?
Nego, kad se usporedi body-count koji je rezultat tog 'ponizavanja'?
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 15:31   #84
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Tako je, znaju, talibani. Zato talibani to i rade, da zastraše narod. Što više civila pobiju, to će lakše uvesti svoju strahovladu. Ne postavljaju oni bombe bezveze, nego u gradovima gdje je narod najviše nastrojen protiv njih.
Daj ga pusti - s jedne strane mu je kaos koji stvaraju bombasi-samoubojice mjerilo neuspjeha NATO-a a s druge strane su bombasi samoubojice 'strategija' istog tog NATO-a.

To ti je logika tipova umotanih u Setex i sa cjunom u alu foliji.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 15:40   #85
Quote:
Shahab3 kaže: Pogledaj post
"Vlasti incident još nisu proglasile terorističkim napadom jer nitko nije preuzeo odgovornost. Na tržnici je danas bila posebna gužva budući da je muslimanima petak dan odmora od posla i škole."

Prijatelju,ti izgleda nikada nisi cuo za "False Flags Operations" ??
Molim te pokusaj malo Googlati "Operation Gladio ili Operation Northwood".

Dali se sjecas dogadjaja iz irackog grada Basre kada su dvojica britanskih specijlnih agenata otkrivena dok su pokusavali postaviti auto-bombu blizu trznice u tom gradu ?? Bili su obuceni u tradicionalnu arapsku nosnju i nosili su brade.Kada ih je iracka policija pokusala zaustaviti na kontrolnom punktu,oni su otvorili vatru na policiju. Nakon razmjene vatre i kasnijeg hapsenja,otkriveno je da je njihov automobil pun oruzja i eksploziva koji je trebao da posluzi kao auto-bpmba.

O tome se puno pisalo u medijima,cak su objavljivane i njihove slike. Poslje je britanska vojska,uz pomoc tenkova i hilikoptera,ovu dvojicu oslobodila iz policijske stanice.
Ovdje je jedan link vezan za ovaj dogadjaj


Ako znas njemacki,ovdje je jedan video koji govori o ovakvom nacinu prljavog ratovanja .

E sada, sta mislis koliko je americkih i britanskih agenata danas u Pakistanu i okupiranim dijelovima Afganistana ??

Ja mislim da obicni narod u tim zemljama naj bolje zna ko radi ovakve stvari.
Aha. Ono sto je pouzdano jest sa se ufatilo agente sa oruzjem i eksplozivom - jaka muda - bilo bi abnormalno za ocekivati da SAS ili CIA nemaju agente po Iraku. A to da su dizali u zrak trznicu jest spekulacija nekakvog irackog MEP i sirijskih medija jerbo doticni nisu bili uhvaceni in-flagrante. Dakle vrlo vjerojatno - laz koju perfidno poturas kao neoborivu cinjenicu.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 18:19   #86
Quote:
Phil Lynott kaže: Pogledaj post
Nego, kad se usporedi body-count koji je rezultat tog 'ponizavanja'?
Bez sumnje,ogromne civilne zrtve.
Ali,baciti na koljena jednu mocnu vojnu masineriju kakva je bio NATO,i istovremeno ocekivati da se prodje bez zrtava,mislim da je stvarno nerealno.

Afganistanci mogu komotno reci da su platili previsoku cijenu za svoju slobodu.

Znas sta sam jucer citao u zapadnoj stampi ??

Kao Taliban govori "Mi nismo nikakva prijetnja zapadu" sto zapadni mediji ocjenjuu kao nagovjestaj odluke Talibana da prekinu sve kontakte sa al-Quaidom. E sada ,kada znamo da al-Quaida ne postoji,da je izmisljena od strane americkih obavjestajnih sluzbi,jasno je da ovakvim clancima zapad vec pomalo priprema teren za napustanje Afganistana sa repom medju nogama. Kada se to desi onda ce oni reci "Taliban vise ne podrzava "teroriste" i mi mozemo ici kuci.

Evo linka jednog norveskog lista koji je pisao na ovu temu. a ti koristi Google prevodilac.
Shahab3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 18:23   #87
Quote:
Phil Lynott kaže: Pogledaj post
Daj ga pusti - s jedne strane mu je kaos koji stvaraju bombasi-samoubojice mjerilo neuspjeha NATO-a a s druge strane su bombasi samoubojice 'strategija' istog tog NATO-a. To ti je logika tipova umotanih u Setex i sa cjunom u alu foliji.
Bombasi-samoubojice su naj ubojitije oruzje talibana protiv okupatora,tj. Nato snaga. E sada,druga je stvar sto Nato pokusava da ocrni bombase-samoubojice pa postavlja bombe medju civile pokusavajuci da to sve pripise talibanskim "navodjenim bombama".
Shahab3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 18:31   #88
Quote:
Phil Lynott kaže: Pogledaj post
Aha. Ono sto je pouzdano jest sa se ufatilo agente sa oruzjem i eksplozivom - jaka muda - bilo bi abnormalno za ocekivati da SAS ili CIA nemaju agente po Iraku. A to da su dizali u zrak trznicu jest spekulacija nekakvog irackog MEP i sirijskih medija jerbo doticni nisu bili uhvaceni in-flagrante. Dakle vrlo vjerojatno - laz koju perfidno poturas kao neoborivu cinjenicu.
Auto im je bio pun eksploziva a oni su na sebi imali civilnu arapsku odjecu.
Kao pripadnici specijalnih jedinica UK-armade sigurno su imali neke iskaznice/legitimacije uz pomoc kojih su se mogli identificirati kada ih je zaustavljala iracka policija. Oni to nisu ucinili vec su otvorili vatru na policajce. Zasto ako je vojska kojoj oni pripadaju suradjivala sa irackom vojskom i policijom?? Nakon sto su uz pomoc oruzja savladani,u njihovom autu je otkriven i smrtonosni teret. Njihov automobil,skupa sa svom "pratecom opremom" je uz silu od iracke policije preuzela britanska vojska.
Shahab3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 23:58   #89
Quote:
Shahab3 kaže: Pogledaj post
Bez sumnje,ogromne civilne zrtve.
Ali,baciti na koljena jednu mocnu vojnu masineriju kakva je bio NATO,i istovremeno ocekivati da se prodje bez zrtava,mislim da je stvarno nerealno.

Afganistanci mogu komotno reci da su platili previsoku cijenu za svoju slobodu.
Dakle 1:10 i to sam konzervativan. Na jednog vojnika NATO deset crknutih bradonja. I to Talibana. Civilne zrtve ne racunam jer bi bilo jos poraznije za vas - civili su uglavnom zrtve Talibana.


Quote:
Shahab3 kaže: Pogledaj post
Znas sta sam jucer citao u zapadnoj stampi ??

Kao Taliban govori "Mi nismo nikakva prijetnja zapadu" sto zapadni mediji ocjenjuu kao nagovjestaj odluke Talibana da prekinu sve kontakte sa al-Quaidom. E sada ,kada znamo da al-Quaida ne postoji,da je izmisljena od strane americkih obavjestajnih sluzbi,jasno je da ovakvim clancima zapad vec pomalo priprema teren za napustanje Afganistana sa repom medju nogama. Kada se to desi onda ce oni reci "Taliban vise ne podrzava "teroriste" i mi mozemo ici kuci.

Evo linka jednog norveskog lista koji je pisao na ovu temu. a ti koristi Google prevodilac.
Znate? Mislim da je spoznaja bilo kakvog oblika tamo kod vas kako bi se reklo 'in short supply'.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 00:04   #90
Quote:
Shahab3 kaže: Pogledaj post
Bombasi-samoubojice su naj ubojitije oruzje talibana protiv okupatora,tj. Nato snaga. E sada,druga je stvar sto Nato pokusava da ocrni bombase-samoubojice pa postavlja bombe medju civile pokusavajuci da to sve pripise talibanskim "navodjenim bombama".
Nisam cuo da je bombas samoubojica ubio NATO-vojnika. Ajde mozda je uspio negdje, ali svakako ne u nekom znacajnijem broju. Najubojitije oruzje jesu ove daljinski detonirane mine kaj postavljate. Kada bi se mogli eventualno pribliziti vojnicima NATO-a onda mi mozda i bilo istina da su bombasi-samoubojice vase najubojitije oruzje. Medjutim izgleda da Talibani bas i ne uspijevaju doci blizu (mozda se upisaju pa detonatorski krugovi ne rade) pa onda morate koristiti daljinske bombe za NATO vojnike a ove samodetonirajuce dziha-dziha cuvate za svoje trznice. A kako je ponestalo izgleda samodetonirajucih muzeka poceli ste one zamotane babe slati. Veliki ratnici.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 00:09   #91
Quote:
Shahab3 kaže: Pogledaj post
Auto im je bio pun eksploziva a oni su na sebi imali civilnu arapsku odjecu.
Kao pripadnici specijalnih jedinica UK-armade sigurno su imali neke iskaznice/legitimacije uz pomoc kojih su se mogli identificirati kada ih je zaustavljala iracka policija. Oni to nisu ucinili vec su otvorili vatru na policajce. Zasto ako je vojska kojoj oni pripadaju suradjivala sa irackom vojskom i policijom?? Nakon sto su uz pomoc oruzja savladani,u njihovom autu je otkriven i smrtonosni teret. Njihov automobil,skupa sa svom "pratecom opremom" je uz silu od iracke policije preuzela britanska vojska.
Dakle da rezimiramo - SAS-ovci su bili na zadatku koji je barem tebi i sveopcoj javnosti nepoznat. A to da su isli dizat u zrak trznicu je spekulacija koju u svoj intelektualnoj bijedi svog pateticnog diskursa podvaljujes pod de fakto istinu.

E jeste jadni. Pa di je Talibanima Shahab3 i mocne munje iz Alahove guzice da protjeraju NATO nego morate jadni slat vlastite babe da ubijaju vlastiti narod nadajuci se da ce zapadni mediji odraditi ono sto vi ne mozete - protjerati NATO. I onda se jos tu jadniche busas u prsa kako ste neki jebeni ratnici. Haha.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 00:19   #92
Quote:
Skot kaže: Pogledaj post
Bore se za slobodu. NATO-u nisu neprijatelji samo gerila, vec skoro sav narod.
Za boldano ide ovo
tanki7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 00:26   #93
Quote:
Phil Lynott kaže: Pogledaj post
Talibani mogu 20 dana bez da jedu i piju i 40 dana bez da jebu. Visoki su u prosjeku 3 metra i iz dupeta im sijevaju munje. Ne moze ih se ubiti.
Baš tako. Prednost talibana (i svakog primitivca) je u tome što mu pamet baš i ne smeta?! Drugim rječima, Amerikanac nije spreman žrtvovati sina za neku majmunariju, a na drugoj strani taliban bi žrtvovao tisuću sinova. Eto njihove prednosti! Krajnji ishod će biti recimo: 20 tisuća mrtvih zapadnjaka i 2 milijuna talibana, a pobjednici će biti talibani?! E jebi ga, blago njima!
tanki7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 02:42   #94
Quote:
tanki7 kaže: Pogledaj post
Za boldano ide ovo

Jasno je što je za islamofašista sloboda, sloboda da životinjski tretira žene i djecu. Talibani su ljuti što im se ne dopušta da drže žene kao koze, bez ikakvih prava, i zato ubijaju na tržnicama, sakate, postavljaju bombe, raznose u zrak djecu, jer su žene dobile veća prava od koza, i to ne mogu podnijeti. Njihova cijela politika se temeljila na diskriminaciji i ponižavanju 50% stanovništva, i zato su tako frustrirani. Zato napadaju po Pakistanu i Afganistanu, Phil je dobro opisao te seksualne frustracije. Oni koji ih simpatiziraju, također te frustracije dijele, jer je to temelj njihove politike, ponižavanje žena, to je bit onoga za što se bore talibani i jedini razlog da ih netko podržava. Treba li pisati da je temelj talibanske politike zabrana liječenja žena, zabrana školovanja, zabrana izlaska iz kuće? Da, taliban daje veća građanska prava kozi, kozu se smije odvesti veterinaru. Ženu ne.

Zadnje uređivanje Kanzas : 11.10.2009. at 03:03.
Kanzas is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 10:38   #95
Quote:
Phil Lynott kaže: Pogledaj post
Dakle 1:10 i to sam konzervativan. Na jednog vojnika NATO deset crknutih bradonja. I to Talibana.
Mislim da bih bilo glupo tvrditi da u tom ratu Talibani nisu izgubili vise boraca od NATO-a. Jesu sigurno i to je realno ako u obzir uzmemo odnos vojne moci dviju sukobljenih strana. Mislim da je naj jace oruzje koje se nalazi u arsenalu talibanskih boraca,minobacac dok o tome cime NATO raspolaze,suvisno je i diskutorati. Ali opet kazem,poraziti takvu moc kakav je bio NATO,a tu pobjedu ne platiti velikim zrtvama,nikako nije moguce.

E sada,dali je taj omjer 1:10,u to bas nisam siguran. Ispod je jedan text koji nam pokazuje na osnovu kakvih podataka zapad bazira svoje informacije o gubicima Talibana:

"Snage SAD-a i afganistanske policije nisu se dogovorile gdje su ubile talibane?

Danas su svjetski mediji preplavljeni hvalospijevom o dobroj akciji tokom vikenda gdje je 100 talibana ubijeno u Afganistanu.

Snage NATO-a likvidirale su više od 100 pobunjeničkih boraca tokom vikenda u istočnom Afganistanu, saopćio je u utorak NATO, ističući da se radi o jednoj od najžešćih bitaka u više od godinu dana, a koja je odnijela i živote osmorice američkih vojnika.

Oni dalje navode kako je sukob započeo u pokrajini Nuristan, a zatim je prerastao u 13-satnu bitku. Američke snage zadale su žestok udarac mjesnim borcima koji uživaju potporu talibana i skupine Hezbi-Islami koju predvodi "bivši mudžahid" Gulbudin Hekmatjar.

Tvrdnje o velikom broju ubijenih talibana dolaze često s dvije strane, od snaga afganistanske vlade i od međunarodnih snaga, ali je danas nastala zabuna jer obje strane tvrde da su ubile 100 talibana, ali na suprotnim stranama zemlje.

Ukazujući na to da je ovaj protekli vikend bio smrtonosan, američki zvaničnici navode da je u toku borbe poginulo 8 vojnika SAD-a i da je 13 afganistanskih policajaca oteto u proviniciji Nuristan nakon četvorosatne borbe. Oni također tvrde da su ubili preko 100 talibana u dobro koordiniranoj odbrani.

U isto vrijeme, zapovjednik za jugozapadni dio zemlje navodi da je preko 100 talibana ubijeno iz zasjede u Helmand provinciji, u sasvim drugom kraju zemlje, i to tokom jednosatne oružane borbe i gdje je također ubijeno 10 pripadnika afganistanske policije.

Provjera tačnog broja ubijenih u nepristupačnim, udaljenim i opasnim visovima Afganistana skoro je nemoguća, i broj ubijenih je često izuzetno veliki za slabo naseljena područja.

Ipak, ukoliko bi se uzeli u obzir svi izvještaji o ubijenim talibanima do sada, onda bi trebalo pretpostaviti da su koalicijske snage dosad ubile sve osumnjičene talibane i to po nekoliko puta do sada.
Shahab3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 10:45   #96
Quote:
Phil Lynott kaže: Pogledaj post
Nisam cuo da je bombas samoubojica ubio NATO-vojnika. Ajde mozda je uspio negdje, ali svakako ne u nekom znacajnijem broju. Najubojitije oruzje jesu ove daljinski detonirane mine kaj postavljate. Kada bi se mogli eventualno pribliziti vojnicima NATO-a onda mi mozda i bilo istina da su bombasi-samoubojice vase najubojitije oruzje. Medjutim izgleda da Talibani bas i ne uspijevaju doci blizu (mozda se upisaju pa detonatorski krugovi ne rade) pa onda morate koristiti daljinske bombe za NATO vojnike a ove samodetonirajuce dziha-dziha cuvate za svoje trznice. A kako je ponestalo izgleda samodetonirajucih muzeka poceli ste one zamotane babe slati. Veliki ratnici.
"... vase najubojitije oruzje.."
"... poceli ste ..."

Prijatelju,ti mene ovdje vidis kao nekog Talibana ??

Ja sam samo zelio prokomentirati sa ostalim clanovima foruma cinjenicu da je mali,neugledni i ne obrazovani Taliban porazio mocni Sovjetski Savez i jos mocniji Nato. Dvije naj mocnije sile koje je svijet ikada imao.

Tebi izgleda cinjenice tesko padaju ??
Shahab3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 10:54   #97
Quote:
Phil Lynott kaže: Pogledaj post
Dakle da rezimiramo - SAS-ovci su bili na zadatku koji je barem tebi i sveopcoj javnosti nepoznat. A to da su isli dizat u zrak trznicu je spekulacija koju u svoj intelektualnoj bijedi svog pateticnog diskursa podvaljujes pod de fakto istinu.
Civilni auto nafilovan eksplozivom a oni obuceni u arapsku civilnu nosnju.
Ne zaustavljaju se na zahtjev iracke policije,svojih saveznika,vec na njih otvaraju vatru.

Ako su bili na nekom zadatku koji je trebao da nanese stetu njihovim zajednickim neprijateljima,Saddamovim sljedbenicima, al-Quaidi ili drugim islamistima,nisu imali cega da se boje i da kriju od iracke policije.

Ocito je da su cilj bili civili. 100% nisu isli da nanesu stetu NATO-okupatorima ?! U to vrijeme auto-bombe su bile svakodnevna pojava u Iraku.
Shahab3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 11:02   #98
Quote:
tanki7 kaže: Pogledaj post
Baš tako. Prednost talibana (i svakog primitivca) je u tome što mu pamet baš i ne smeta?! Drugim rječima, Amerikanac nije spreman žrtvovati sina za neku majmunariju, a na drugoj strani taliban bi žrtvovao tisuću sinova.
Ovo ti je suplja i neargumentirana prica. Pogledaj ovaj link pa nam reci za sta su ovi mladici zrtvovani.

Talibani nemaju izbora.Kod njih samo postoji ili se boriti ili biti rob i opet na kraju biti ubijen dok NATO-soldati dolaze iz zemalja gdje nema rata,iz blagostanja i bogastva da ginu nizasta.

A kad spomenu amerikance,sta su oni spremni zrtvovati za svoje interese naj bolje je dokazao 1109 kada su izveli onakvu svinjariju i ubili 3000 ljudi u jednoj svojoj metropoli samo da bi dobili povod za pokretanje ratova koje danas gube.
Shahab3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 11:15   #99
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Jasno je što je za islamofašista sloboda, sloboda da životinjski tretira žene i djecu. Talibani su ljuti što im se ne dopušta da drže žene kao koze, bez ikakvih prava, i zato ubijaju na tržnicama, sakate, postavljaju bombe, raznose u zrak djecu, jer su žene dobile veća prava od koza, i to ne mogu podnijeti. Njihova cijela politika se temeljila na diskriminaciji i ponižavanju 50% stanovništva, i zato su tako frustrirani. Zato napadaju po Pakistanu i Afganistanu, Phil je dobro opisao te seksualne frustracije. Oni koji ih simpatiziraju, također te frustracije dijele, jer je to temelj njihove politike, ponižavanje žena, to je bit onoga za što se bore talibani i jedini razlog da ih netko podržava. Treba li pisati da je temelj talibanske politike zabrana liječenja žena, zabrana školovanja, zabrana izlaska iz kuće? Da, taliban daje veća građanska prava kozi, kozu se smije odvesti veterinaru. Ženu ne.

Da su Talibani primitivni,u to nema sumnje. Ali,cinjenica je da u danasnjem Afganistanu koji je pod kontrolom vlasti koje je zapad doveo na vlast i koje zapad smatra svojim saveznicima,zene kukaju za Talibanima i njihovom vlascu.

Britanska novinarka Yvonne Ridley je na svojoj kozi osjetila svu surovost koju su Talibani spremni iskazati prema jednoj zeni. 2001. godine ova britanka je bila zarobljena od strane Talibana. Sama cinjenica da je zena,zapadnjacki obucena a uz to i britanka,njen zivot u talibanskom zarobljenistvu je pretvorila u pakao.


Ovdje mozete procitati Observerov interview sa Yvonne Ridley (u koliko imate slabo srce ili ste osjetljivi,bolje je ne citati).
Shahab3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2009., 14:33   #100
Quote:
Shahab3 kaže: Pogledaj post
Ali,cinjenica je da u danasnjem Afganistanu koji je pod kontrolom vlasti koje je zapad doveo na vlast i koje zapad smatra svojim saveznicima,zene kukaju za Talibanima i njihovom vlascu.
A ti to znas iz osobnog iskustva sto jedna Afganistanka zeli, to su ti afganistanske zene osobno sapnule na uho? Koje sve idiotarije covjek nece proscitati od dzihadlija iz susjedne nam BiH, a sve u svrhu obrane svega muslimanskog. Koja patetika.
DUB 21˝ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:27.