Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2017., 16:01   #201
nizam fan ni osposobjavanja ni prekvalifikacija ni osposobljavanja iz jednostavnog razloga:
praksa koja ti osigurava znanje za rad u bilo ojem zanimanju je slaba karika svih tečajeva.skola lako plati/osigura profesore, predavače. al neš od njih, u učionici, naučit se poslu. praksu obicno ti kao idu na ruku, ono: rade ti uslugu da ne moras ići zločestom poslodavcu kod kojeg ces zmazat ruke, ne brini, dobit ćeš pečat za praksu ako odes i samo na jedan dan...
i onda ispadne da si sluso tečaj u učionici, čuo kak se neš dela, a nikad to nisi napravio. al glavno da imaš diplomu... tak da za svako zanimanje prvo provjerite kod kog je praksa, kolko sati je prakse (bez pol satnice prakse ne treba ni pomisljati), a i tada ti moraju garantirati da ce ti za tvoje pare osigurati da te poslodavac uzme na prksu i da ti nes delat. inace, uzalud vam trud.

računalni operator- to su osnove rada na računalu
za web dizajn- da jesi, da imas nekog talenta za to- vec bi bila samouka, a ne bi placala za tak nesto
daktilograf- pa to vise ne postoji, svi si sami pišu dopise i izvješća. a za zapisničara na sudu ti treba veza, ne tečaj
knjigovođe, računovođe-s tečaja- nisam još ni od jednog čula da je išta naučio raditi, a kamoli samostalno
ne da mi se dalje opisivati, ali...shvatila si me...
RIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 15:04   #202
pozdrav,zanima me vaše mišljenje o prekvalifikaciji za fizioterapeutskog tehničara..koliko je isplativo to zanimanje,tj.može li se naci posao bez zavrsenog fakulteta? gledao samo konkretno program na POU Andragog cijena je cca 20000 kn.trajanje 12-16 mjeseci...ima li tko iskustva s tim,dali to ista "vrijedi"..ta struka me zanima al se nebi htio zaletit potrosit novac i izgubit godinu dana u nesto gdje je nemoguce nac posao..
ajmoplavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 23:28   #203
Thumbs up prekvalifikacija

Quote:
ajmoplavi kaže: Pogledaj post
pozdrav,zanima me vaše mišljenje o prekvalifikaciji za fizioterapeutskog tehničara..koliko je isplativo to zanimanje,tj.može li se naci posao bez zavrsenog fakulteta? gledao samo konkretno program na POU Andragog cijena je cca 20000 kn.trajanje 12-16 mjeseci...ima li tko iskustva s tim,dali to ista "vrijedi"..ta struka me zanima al se nebi htio zaletit potrosit novac i izgubit godinu dana u nesto gdje je nemoguce nac posao..
Ima u Zadru, možda bolje dentalni asistent jer po zakonu imaš prednost zapošljavanja ispred medecinskih sestri. Cijena 18000 kn
profeso is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 07:33   #204
Quote:
ajmoplavi kaže: Pogledaj post
pozdrav,zanima me vaše mišljenje o prekvalifikaciji za fizioterapeutskog tehničara..koliko je isplativo to zanimanje,tj.može li se naci posao bez zavrsenog fakulteta? gledao samo konkretno program na POU Andragog cijena je cca 20000 kn.trajanje 12-16 mjeseci...ima li tko iskustva s tim,dali to ista "vrijedi"..ta struka me zanima al se nebi htio zaletit potrosit novac i izgubit godinu dana u nesto gdje je nemoguce nac posao..
ovo je zanimljivo.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 11:53   #205
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
ovo je zanimljivo.
na koji nacin zanimljivo,konkretno?
ajmoplavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2017., 07:08   #206
Quote:
ajmoplavi kaže: Pogledaj post
na koji nacin zanimljivo,konkretno?
meni, zato jer radim, ali želim uložiti u obrazovanje, nešto od čega ću imati i nekek koristi, a da nije bačen novac, ekonomija i sl.
Međutim jedino što mi se do sada činilo zanimljivo i možda s tim nešto i možeš kasnije su ti zdravstveni tehničari i sl.
Slala sam i upit na ove za koje si pitao.
Međutim nemam od nikog informaciju da li zbilja vrijedi.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 17:24   #207
Zdravo, zanima me gdje u ZG se nudi prekvalifikacija za zdravstveno laboratorijskog tehnicara. Znam da ima Andragog uciliste. Pucko otvoreno nema. I zanima me ako netko zna cijenu, i koliko traje.
InVino-Veritas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2017., 23:24   #208
Koliko se isplati ići na prekvalifikaciju? Naime, radim u struci, imam skoro četiri godine staža, ali nikako ne mogu dobiti posao na neodređeno (radi se o školstvu). Razmišljao sam o prekvalifikaciji, npr. farmaceutski tehničar, ali koliko vidim prvo se mora ići na osposobljavanje, bar je tako slučaj u ljekarnama gdje sam se raspitivao. A ja mislim da ne mogu upasti na osposobljavanje jer imam 30 godina, dosta staža i položen državni/stručni ispit, samo što nije farmaceutske struke. Pa ako ima itko pametan savjet. Ili da idem za kuhara?!
perinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 17:05   #209
Quote:
perinjo kaže: Pogledaj post
Koliko se isplati ići na prekvalifikaciju? Naime, radim u struci, imam skoro četiri godine staža, ali nikako ne mogu dobiti posao na neodređeno (radi se o školstvu). Razmišljao sam o prekvalifikaciji, npr. farmaceutski tehničar, ali koliko vidim prvo se mora ići na osposobljavanje, bar je tako slučaj u ljekarnama gdje sam se raspitivao. A ja mislim da ne mogu upasti na osposobljavanje jer imam 30 godina, dosta staža i položen državni/stručni ispit, samo što nije farmaceutske struke. Pa ako ima itko pametan savjet. Ili da idem za kuhara?!
Kuhar, definitivno.
Stran is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 08:16   #210
Ako ti financije dopustaju, tj ako se mozes dogovoriti doma, ili imas ustedjenu neku lovu, rijesi staz volontiranjem (tako sam ja)
Black Uhuru is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 12:10   #211
I kakve su mogućnosti zapošljavanja poslije volontiranja ako sam prekvalificiran farmaceutski tehničar?
perinjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2017., 21:46   #212
Iste kao da si regularnim putem isao u skolu i stazirao...
Kolegica iz bivse firme je bas pricala kako je bila dva mjeseca na burzi i nasla posao bez frke (rekla joj je savjetnica da su deficitarni i puno se traze)
Ja godinama radim, promijenio nekoliko poslodavaca, ni dana nemam "rupu"
E sad, da li ce stanje ostat takvo i za koju godinu dok se ti osposobis to ti nitko ne moze garantirati...
Black Uhuru is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 01:13   #213
Da malo (po)dignem temu
Ovako.... Bila sam poslovođa u dvjema trgovinama. Ova firma u kojoj radim trenutno ide u stecaj uskoro pa sam u potrazi za novim poslom. Duze vrijeme bi htjela upisat prekvalifikaciju za neki ekonomski smjer jer bih voljela radit u administraciji. Imam zavrseni htt. Isplati li mi se stogod od toga? Tko je frisko to zavrsio? Cisto informativno ako mu se isplatilo i/ili povecalo sanse?
Nikolina G is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 11:15   #214
Prekvlifikacija je ok za osobe koje zanima odredjena stvar i za jednostavnija zanimanja.

Jedan forumas je pitao za usavrsavanje za IT, to su programi za ljude koji imaju predznanja u IT-u, recimo rade javu pa im treba c++, da u kratkom roku svladaju c++.

Posto je kao IT popularan, jako placen i sl., reci cu vam da to nije bas tako.
Bilo koji OOP jezik se nauci u mj. dana, ali to je samo 5%, ostalih 95% su ostala znanja, sposobnost, inteligencija, talent , potrebno znanje za ono sto se programira itd.
Jako naporan psihicki posao.

Sad se postavlja pitanja zasto bi netko pohadjao srednju skolu 4 god npr za farmaceutskog tehnicara, kad prekvalifikacija traje 6 mj?

Ili zasto bi netko studirao 5 god racunarstvo, kad jedan seminar traje 3-4 mj?

Jer da su prekvalifikacije za svakog, onda nam ne trebaju srednje skole ni fakulteti.
crvenipapagaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 18:43   #215
Dobra je stvar kada radis neku prekvalifikaciju za zanimanje sto mozes dobiti povrat novca od drzave jer se skolujes sam kao odrasla osoba a dbijes svjedožbe i jednako ti u radnoj knjizici pise kao da si isao redovito u srednju skolu tako da je to stvarno super.
Stran is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 22:49   #216
Koliko traje prekvalificiranje za kuhara?
Je li može preko hzz-a i kolika je šansa za posao nakon?
Hvala!
klto is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 21:25   #217
Pozz, čisto informativno me zanima jel postoji prekvalifikacija ili obrazovanje za "stručnog" vatrogasca, jel se to isplati i jel trazeno u zagrebu, kakav je opis posla u široko. Oduvijek su me zanimala takva "plemenita" zanimanja pe eto tako pitam.
PloyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 20:40   #218
Pozdrav svima,

molila bih nekoga tko zna pomoc. Naime, htjela bih upisati predskolski odgoj, ali u Zagrebu nema izvanredno. U radnom sam odnosu i ne mogu studirati redovno. Znam da izvanredni postoji u Cakovcu i Petrinji, ali ne mogu nikako tamo putovati.

Postoji li bilo kakvo drugo rjesenje i zar zaista moram odustati od toga obzirom da nema u Zagrebu?
dorothyzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2018., 18:11   #219
Quote:
Strangeways kaže: Pogledaj post
Dobra je stvar kada radis neku prekvalifikaciju za zanimanje sto mozes dobiti povrat novca od drzave jer se skolujes sam kao odrasla osoba a dbijes svjedožbe i jednako ti u radnoj knjizici pise kao da si isao redovito u srednju skolu tako da je to stvarno super.
Moze malo detaljnije o povratu novca?
Puno hvala!

Pozz
yonaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 12:14   #220
Quote:
yonaa kaže: Pogledaj post
Moze malo detaljnije o povratu novca?
Puno hvala!

Pozz
LINK - Evo, meni su u studenom isplatili 80% iznosa. Ispunio sam obrazac, poslao račune da sam sve isplatio i oni odradili povrat.
Stran is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:08.