Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2017., 11:51   #301
klasik Tora san..
itoshii no baka

od raznih Japanskih serija ovu sam najvise zelio vidjeti na htvu..ostale su Oshin i Zatoichi..mozda mozda u buducnosti..nadam se da nadlezni citaju.
__________________
Don’t be a follower be a student!
osaki ni douzo!-ie ie douzo osaki ni!
rokurota is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 21:45   #302
Princeza Mononoke - Mononoke Hime

U povijesti kino zarada u Japanu, "Princeza Mononoke" je svojevremeno ustupila prvo mjesto samo jednom filmu, Cameronovu "Titanicu". Mozda već to govori kako je riječ o dugometraznom animiranom filmu koji zavređuje pozornost.
"Princeza Mononoke" već na prvi pogled impresionira izvrsnom, detaljima bogatom animacijom. Sirok spektar ekspresivnosti animiranih likova i nekoliko doista intrigantnih vizura čine film legendarnog Hayaoa Miyazakija praznikom za gledateljeve oči. No, film ipak ponajvise zadivljuje slojevitosću zapleta. Miyazakijev se film pouzdaje u japansku mitologiju, zboreći na univerzalnoj, izvanvremenskoj ravni o vječnom sukobu čovjeka i prirode, nudeći istodobno pustolovinu "veću od zivota". Uvjerljivost "Princeze Mononoke" izvire zapravo iz vjesto koncipiranih karaktera, strategije u kojoj čak i sporedni likovi imaju karakterne osobine, a svijet u kojem se junaci kreću nije podijeljen u čisto pozitivne i čisto negativne predznake. "Princeza Mononoke" epska je saga genijalno pretočena u cjelovečernji crtić zahvaljujući vjestini velikog japanskog animatora Hayaa Miyazakija. Djelo je to koje podjednako odusevljava poklonike animacije, ali i najsiru publiku, otvarajući pred očima gledatelja svijet mitskih bića, univerzalnih poruka, fantastičnih zbivanja i romantične ugođajnosti.

KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 12:52   #303
haruko azumi is missing/japanese girls never die (2017) - prati tri priče u čijem su fokusu tri žene: o nestaloj naslovnoj djevojci na pragu tridesetih, o dvadesetogodišnjakinji koja se pridružuje dvojcu grafitera, i grupici srednjoškolki koje maskirane fizički napadaju muškarce...u principu slika položaja žena u suvremenom japanskom društvu, ponekad previše verbalizirana, a ponekad nedovoljno. narativno podosta dekoncentrirano, nelinearno i puno tikova, međutim ovakav pristup dobro funkcionira, jer izražava hiperaktivnu estetiku generacije pametnih telefona i društvenih mreža. također je od interesa i tko su nositelji 'progresivnih' ideja - anonimna skupina srednjoškolki, koja se tretira kao grupa, gdje se nikoga ne izdvaja pojedinačno niti identificira. kraj je dvostruki - prvo militantna fantazija tinejdžerske gerile, a potom utopistička vizija ženskog drugarstva. sve u svemu, dobar film

__________________
Ptica bi pružila čovjeku ruku da je ima, ptica tako hoda i tako stoji.
androlog is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 15:35   #304
Od Japanaca filmovi Takashi Miikea su mi

Visitor Q!
__________________
Pridružite se forumu!
https://movietalks.org/?fbclid=IwAR2ApW4ipe_-nfcyCP30e1GJikf6r5goLLZOR3P8_3b-4nsYLEIgow2mG90
Lynch fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 19:27   #305
Prvi Zatoichi film koji sam gledao bio je onaj iz 2003. Takeshi Kitana i bio mi je predobar. Poslije sam ga pogledao još par puta. Film je zaista odličan ali kada sam vidio Shintaro Katsua kao Zatoichija, dileme nije bilo, Shintaro Katsu je postao i ostao najjači Zatoichi svih vremena. Godine 2010. su snimili još jedan film o Zatoichiju ali uz taj sam film zaspo koliko mi je bio interesantan. Također snimljen je i film Ichi kao zenska inačica Zatoichija sa Harukom Ayase u glavnoj ulozi. Odličan film. Inače Shintaro Katsu snimio je od 1962. do 1989. 26 filmova o Zatoichiju + tv serija iz 70-ih god prošlog st.



mushin munen is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 20:44   #306
ichiii ne lovi muhe..lol

probaj pogledat i Crimson bat ako nisi do sad..
nakon Tora sana bio bi red da ga stave na hrt3..
__________________
Don’t be a follower be a student!
osaki ni douzo!-ie ie douzo osaki ni!
rokurota is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 23:19   #307
Dobar je Zatoichi, ali meni je draži serijal Hanzo the Razor (isto glumi Shintaro Katsu). Tko je gledao znat će zašto
Gaša is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 10:34   #308
↑ kratko traje..
__________________
Don’t be a follower be a student!
osaki ni douzo!-ie ie douzo osaki ni!
rokurota is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 20:53   #309
3.11. Blade of the Immortal se otvara u Americi, što znači da je i nama bliže. To je inače 100. film Takashi Miikea, prigodno jer je glavni lik "ubojica 100 samuraja".

Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 10:20   #310
↑katana body count^^
__________________
Don’t be a follower be a student!
osaki ni douzo!-ie ie douzo osaki ni!
rokurota is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 00:13   #311
Quote:
rokurota kaže: Pogledaj post
ichiii ne lovi muhe..lol

probaj pogledat i Crimson bat ako nisi do sad..
nakon Tora sana bio bi red da ga stave na hrt3..
Bome dobri su, Oichi je zakon.
davorsite is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 14:56   #312
the revenge 1964

dobar angažirani jidaigeki koji kritizira feudalni kodeks časti i obaveza kao koruptivni sustav apsurdnih zahtjeva. u jednoj od dojmljivijih scena, najmlađi pripadnik loze, simbolički obučen u bijelo i nevješt s mačem, biva protiv svoje volje gurnut u samoubilačku misiju protiv daleko vještijeg protivnika. najveća mana filma je jako loša izvedba glavnog glumca.

odličan španjolski poster:



blade of the immortal 2017

stoti miikeov film ujedno je i jedan od njegovih najgorih. terminalno dosadan, repetitivne dramaturgije, ustajale manga-cosplay estetike, film je stilski i emocionalno potpuno jednodimenzionalan. idelan je za mlađu američku publiku, jer ima apokaliptičnu razinu nasilja i mrtvih tijela, a nula erotike i seksa.
__________________
Ptica bi pružila čovjeku ruku da je ima, ptica tako hoda i tako stoji.
androlog is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 19:00   #313
Dobar je Revenge, makar je meni draži Cruel Tales of Bushido od istog redatelja. Dosta je mračniji i upečatljiviji, ako ga nisi već gledao evo preporuke.
Gaša is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 13:44   #314
@gaša
bude jednom i taj došao na red

three outlaw samurai 1964

ovo je otprilike kao švarcenegerov 'komandos', ali sa samurajima. znači čisti akcijski film, superherojskih protagonista, dosta blesavih obrata u radnji i nepotrebne plačljive melodrame. najbolji aspekti su režija i kompozicije kadrova, pod očitim utjecajem kurosave. može se preskočiti.

francuski poster:

__________________
Ptica bi pružila čovjeku ruku da je ima, ptica tako hoda i tako stoji.
androlog is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 15:32   #315
Pozdrav

nedavno sam pogledala ovaj odličan film i ostala oduševljena. Vidim da ima znalaca pa evo ako netko može preporučiti neki sličan film bila bih jako zahvalna.
__________________
"Some days, the world is too loud for a quiet soul."
ZsaZsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 17:24   #316
Quote:
ZsaZsa kaže: Pogledaj post
neki sličan film
Onibaba (1964)

Ghost Cat of Otama Pond (1960)

Hell aka Sinners of Hell (1960)
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 18:12   #317
Quote:
Hard-Boiled Wonderland kaže: Pogledaj post
Super, hvala ti.
__________________
"Some days, the world is too loud for a quiet soul."
ZsaZsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 19:24   #318
Quote:
ZsaZsa kaže: Pogledaj post
Pozdrav

nedavno sam pogledala ovaj odličan film i ostala oduševljena. Vidim da ima znalaca pa evo ako netko može preporučiti neki sličan film bila bih jako zahvalna.
Sličan film.... nema sličnijeg od Snežne žene koja je nastala upravo od druge priče antologijskog filma "Kwaidan". Zaista bajkovita a u isto vreme po atmosferi i mističnosti izrazito napeta priča.

Onibaba je čisto remek-delo i obavezno ga pogledaj.

Tu su još Kurenko i
Suna no onna

Posle tih filmova, Kurosawina (Akira) dela ne deluju kao nešto najbolje iz Japana, makar ne u toj meri koliko se smatra.
suburbian is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 20:38   #319
Quote:
suburbian kaže: Pogledaj post
Sličan film.... nema sličnijeg od Snežne žene koja je nastala upravo od druge priče antologijskog filma "Kwaidan". Zaista bajkovita a u isto vreme po atmosferi i mističnosti izrazito napeta priča.

Onibaba je čisto remek-delo i obavezno ga pogledaj.

Tu su još Kurenko i
Suna no onna

Posle tih filmova, Kurosawina (Akira) dela ne deluju kao nešto najbolje iz Japana, makar ne u toj meri koliko se smatra.


Uopće nisam znala da postoji film o istoimenoj priči iz Kwaidana. Da, to je upravo ono što tražim, napeta priča i mistična atmosfera.
Kurosawine neke filmove sam i gledala ali predavno da bih se sjećala.

Pogledat ću sve prijedloge, ide na skidanje.

Puno puno hvala.
__________________
"Some days, the world is too loud for a quiet soul."
ZsaZsa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 11:06   #320
Quote:
suburbian kaže: Pogledaj post
Posle tih filmova, Kurosawina (Akira) dela ne deluju kao nešto najbolje iz Japana, makar ne u toj meri koliko se smatra.
Iskreno, meni Kurosawa nije ni u top 10 japanskih redatelja. Dobar je on, ali ima puno boljih filmova iz te zemlje.
Gaša is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:57.