Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2015., 12:32   #21
cure koje ovdje spominju samo problem grube kože na petama: nemojte kod pedikera grubu kožu skidati žiletom ili skalpelom, to samo ubrzava njeno ponovno nakupljanje, oštećivanje i moguće pucanje.
u ino su pedikeri većinom to već i izbacili.

grubu kožu jednostavno možete doma izrašpati rašpom za pete. ja to radim na suho jer onda imam bolji osjećaj koliko je dovoljno rašpati za finu glatku kožu. rašpa koju koristim je crna ovalna s drškom - jedna strana je grublja, druga nježnija - gotove ste za 5 min.
bitno je kožu stopala redovito njegovati kremicom, preporučam bilo koju kremu za stopala s ureom, u tankom sloju utrljati na stopala i prstiće prije spavanja bar dvaput tjedno.

probajte :-)
__________________
Colorful life
Švrćo08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 08:52   #22
Jel ima netko informacije o medicinskoj pedikuri u zg , naravno friške pouzdane informacije, staro sam sve pročitala . Trebam za mamu,ima gadnih problema a sadašnja odlazi u penziju.
__________________
...moram početi vjerovati da se sve događa s razlogom....
snoopyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 20:50   #23
Salon Fajfer u Ilici. Ne znam koliko ti je dovoljno friško, mama mi bila tamo prije cca 8 mjeseci baš na medicinskoj pedikuri. I bila jako zadovoljna.
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2016., 03:05   #24
Quote:
brzi gonzales kaže: Pogledaj post
Salon Fajfer u Ilici. Ne znam koliko ti je dovoljno friško, mama mi bila tamo prije cca 8 mjeseci baš na medicinskoj pedikuri. I bila jako zadovoljna.
Hvala i ja joj rekla za njega po ovim postovima pa je rekla više nikad jer je tamo dobila jake gljivice :/
__________________
...moram početi vjerovati da se sve događa s razlogom....
snoopyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2016., 12:52   #25
Ne znam, što god sam pročitala za njih bilo je dobro, ali eto osobno vjerujem da nigdje nije sigurno od zaraze.
Možda bi onda bilo dobro da pokušaš joj pronaći neku pedikerku koja će joj doći kod kuće. Imati će koliko toliko onda kontroliranije uvjete.
A ta sadašnja pedikerka nemu preporuku za nekoga drugoga?
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2016., 13:27   #26
oni

http://zdravljestopala.hr/

su okej

meni su riješili nokte kopčicama

svaki put pribor vadi iz sterilizatora
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 15:49   #27
Stara pedikerka je zapravo jedna od najpoznatijih starih pedikera i radi od doma Al od starosti sve manje i manje i nema preporuku jer ona je stara garda , gleda samo svoje druge ne (takva je i privatno i poslovno ) .
__________________
...moram početi vjerovati da se sve događa s razlogom....
snoopyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2016., 15:49   #28
Atlantis hvala puno reci ću joj.
__________________
...moram početi vjerovati da se sve događa s razlogom....
snoopyca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 11:25   #29
Moja iskustva sa medicinskom pedikurom

Možda nekom pomogne...

Imala sam tu (ne)sreću da mi je u zadnjih godinu dana bila potrebna medicinska pedikura. A prošla sam 3 salona:
Medi Ped - zadovoljavajuće, djeluje sve vrlo profesionalno, prilično čisto/sterilno, dobro organizirano, klijenti se izmjenjuju kao na traci. Međutim, ne mogu puno reći o samoj kvaliteti medicinske pedikure, obzirom da, kad sam ih ja posjetila, ocijenili su da je moja situacija takva da su mi samo savjetovali da pričekam da mi nokti sami otpadnu, pa da ih onda posjetim.
Moja ocjena: 4 - 'sanitarno/higijenski' standari, N/A med.pedikura

Tim (Preradovićeva) - ja se tamo više nikad ne vraćam. Zbog nestručnosti jedne od njihovih pedikerki, koja mi je napravila problem iz ničega. Salon kao salon je vrlo posh, sređen, teta na 'recepciji' iznimno ljubazna, uvjeti prilično sterilni. Ali, osobno mislim, da bi se dotična pedikerka trebala prestati baviti tim poslom. Nestručna, a k tome neljubazna, daje dezinformacije, krajnje nezainteresirana i nimalo skoncentrirana i posvećena onom što radi. Nakon njenog tretmana nastala je infekcija, a nakon urgentne kontrole zbog iste te infekcije, ona nije uspjela skužiti da mi je u prstu ostavila oštri komad nokta, koji mi je radio upalu i u konačnici napravio 'divlje meso'. Samo je ponavljala kao papagaj da je to sve normalno i očekivano. A ne da nije bilo, nego...
Moja ocjena: 5 - 'sanitarno/higijenski' standardi, 0 - med.pedikura

Zdravlje stopala - tamo sam otišla na temelju preporuke s ove teme. Istinabog ne konkretno za med-pedikuru, više za sterilnost uvjeta. Ali bila sam malo očajna nakon Tima. Tamo mi je pedikerka spasila situaciju, u šoku što mi je ova prije nje napravila i što mi je ostavila u prstu. Stručnost, posvećenost klijentu, profesionalnost, brigu o klijentu ocjenjujem sa čistom peticom. Ovi ostali popratni momenti (sređenost prostora, sterilnost pribora i potrošnog materijala) mislim da je za 3. Nije kao u Medi Pedu i Timu. Nisam primijetila da vadi pribor iz sterilizatora. Ali bih se ipak uvijek ovdje radije vratila, jer žena zna šta radi. I brine o klijentu.
Moja ocjena: 3 'sanitarno/higijenski' standardi, 5 - med.pedikura
laella is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 22:42   #30
Godinama vec idem u Medi ped kod Ana Marije, imam problema sa urastanjem palceva i uvijek mi savrseno napravi da sam mirna 3-4 mj do ponovnog dolsaka
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 21:52   #31
Sorry laella ali ja stvarno nisam vidjela da je nešto tamo zmazano. pedikura je prije bila u drugoj prostoriji koja je bolje uređena od ove velike ali ja svaki put idem na wc i stvarno je uredno sve. sterilizator je prije bio uz stolac i uvijek je vadila iz njega pribor.

Uglavnom tamo sadm već neko vrijeme i stvarno sam zadovoljna
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 22:22   #32
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
Sorry laella ali ja stvarno nisam vidjela da je nešto tamo zmazano. pedikura je prije bila u drugoj prostoriji koja je bolje uređena od ove velike ali ja svaki put idem na wc i stvarno je uredno sve. sterilizator je prije bio uz stolac i uvijek je vadila iz njega pribor.

Uglavnom tamo sadm već neko vrijeme i stvarno sam zadovoljna
Nisam rekla da je zmazano 😉.
A i ja sam zadovoljna, jer je žena stvarno odlična i stručna i sve što sam već napisala.
Ali sam rekla da nisam nijednom vidjela da pribor vadi iz sterilizatora. Jer nisam. Nikad. Možda ga je ona netom prije nego što bih ja došla izvadila sterilnog...zaista ne znam. Ali nisam to vidjela.
I npr.primijetila sam da uopće ne stavlja vrećicu u bazen s vodom, što ovi svi drugi stavljaju. Čak i moja 'obična' pedikerka.
Zaista ne znam koliko su te stvari bitne ili ne.
Mene to ne sprječava da i dalje idem tamo.
Ali ako je nekom to jako bitno dijelim kao informaciju...
laella is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:48.