Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2017., 16:40   #1821
Ne, ne sjecam se da mi je itko rekao tako nesto. Jedino sto znam je da mi Beslin kad sam ga pitala kad mogu opet na pilule (jer sam ih morala prestala piti prije operacije) je bilo "nikad, to je zlo". Nije tocan citat, ali to je sukus onoga sto je bilo receno . Posto mi to nije odgovaralo bas sam onda pitala svog doktora opce prakse i on je rekao da mogu bez beda. Ne sjecam se ni da sam citala tako nesto .

Jesi se uspjela piknut? Ja se ne bi usudila sama .

A zeljezo i pilule, to mi pak nesto zvuci poznato, no ne sjecam se tocno, nisam zeljezo godinama sad morala piti, a i na pilulama nisam sad vec dugo.
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 17:13   #1822
Quote:
Doria kaže: Pogledaj post
Ne, ne sjecam se da mi je itko rekao tako nesto. Jedino sto znam je da mi Beslin kad sam ga pitala kad mogu opet na pilule (jer sam ih morala prestala piti prije operacije) je bilo "nikad, to je zlo". Nije tocan citat, ali to je sukus onoga sto je bilo receno . Posto mi to nije odgovaralo bas sam onda pitala svog doktora opce prakse i on je rekao da mogu bez beda. Ne sjecam se ni da sam citala tako nesto .

Jesi se uspjela piknut? Ja se ne bi usudila sama .

A zeljezo i pilule, to mi pak nesto zvuci poznato, no ne sjecam se tocno, nisam zeljezo godinama sad morala piti, a i na pilulama nisam sad vec dugo.
Nisam jos probala, tek sam jucer narucila b12 iz online ljekarne... Ja sam i skolovana da to smijem i na drugima izvodit al ne mogu sama sebe il ce me neko na poslu il cu stvarno doktoru...

Ne znam, koliko god sam se o tome svemu raspitala, nekako mi se cini da sam puno informacija propustila...

Ugl, malo sam guglala, ovdje u mojoj blizini u Nürnbergu postoje cak i sastanci batijatrijskih pacijenata jednom mjesecno... Moram sad cekat par mjeseci da mi se krva slika popravi pa cu onda se tim bavit...
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 12:38   #1823
sefljek ima li šta od dogovorene operacije kod dr Puljiza?
kopasica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 21:40   #1824
Evo bio danas kod anesteziologa, još neki nalaz moram dofurati, i onda predam papire na odjel i čekam poziv za operaciju za abdiminoplastiku.
Sefljek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 10:13   #1825
sefljek sretnooooo!javi se obavezno da znam u kojoj si fazi.... ja trenutno obavila operaciju jedne noge(vene) sad 20.10 idem na dogovor za drugu jer mi je dr Gverić to uvjetovao za operaciju koju je napisao da će biti u 12 mj...ali meni radi abdominoplastiku i noge, a po oporavku ruke i grudi tako je rekao i vjerujem da će tako i biti...nalaze sam sve napravila spremajući se sad za ovu drugu operaciju i nadam se da će vrijediti i za 12 mj.... tako da sad je bas ono uzbudenje na 100000
sto se tiče kilica one su tu negdje oko 77pa do 79 jednostavno stoje, a kod beslina ću otići na pregled sad u ponedjeljak da vidim čisto njegovo misljenje, jer on je tražio da padnem na oko 70... a kod mene kile stoje i to je to....
kopasica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 13:19   #1826
Nema ti bešlina, ošo u penziju, tj. u Rijeku delat u fušu
Sefljek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2017., 16:46   #1827
ajoj pa kome da se sad javim na pregled?
sefljek imaš pp
kopasica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 17:37   #1828
Javi se u Rijeku...vjerujem da ce te primiti!!!!!
Trebam pomoc tj misljenje....iskustvo...bilo sto...
Ugl....imam stravicno smrdljive vjetrove....a o stolici necu ni pricati.....bjezim sama od sebe...nevjerojatno koji smrad
A uz to jos i eksplozivni smrdljivi proljevi...ali skuzila sam da nista mlijecno ne smijem ni vidit a kamoli pojesti. Operirala sam prihe god dana zuc.....i to god dana nakom MGBP....i ne mogu dosta toga jesti
Moze li tko pomoci savjetom....ima li itko takve probleme????
iboticelli is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 18:01   #1829


Znam i suosjecam... Kod mene je i crijevo skraceno pa se to ocito ne preradi kao kod ljudi koji imaju normalnu duljinu... To je nesto brutalno kako to moze smrdit
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 11:04   #1830
E cure jel zna koja od vas broj telefona od odjela, tamo di smo ležali?
Sefljek is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 11:36   #1831
3787 633
iboticelli is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 22:17   #1832
Hvala.
Sefljek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 22:27   #1833
goth_madona, javi se pliz... Kaj si uspjela obaviti do sad... Jesi bila u Rijeci.. Ja sutra idem na prvi endokrinoloski... Aj javi da cujemo informacije..
electra36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 20:33   #1834
Ruzy koje godine si operirana? Mene uzasava ovaj smrad....pa to nije za zivit pored mene...na poslu stalno bjezim negdje prdnuti a sa sobom vucem mirise u wc da netko tko udje iza mene ne padne u nesvijest
iboticelli is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 20:54   #1835
Quote:
iboticelli kaže: Pogledaj post
Ruzy koje godine si operirana? Mene uzasava ovaj smrad....pa to nije za zivit pored mene...na poslu stalno bjezim negdje prdnuti a sa sobom vucem mirise u wc da netko tko udje iza mene ne padne u nesvijest
2010
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 05:57   #1836
Quote:
electra36 kaže: Pogledaj post
goth_madona, javi se pliz... Kaj si uspjela obaviti do sad... Jesi bila u Rijeci.. Ja sutra idem na prvi endokrinoloski... Aj javi da cujemo informacije..
Što sam do sad obavila? Pa sve. Prije više od mjesec dana sam operirana. 21.8.sam krenula vaditi nalaze, tj prvi posjet endokrinologu, a 11.10. sam operirana. Kroz sve sam prošla jako brzo, obzirom da sam čitala kako neki sve to skupljaaju mjesecima, ja sve obavila u mjesec i pol.
U Ri je bilo ok. Operirao me doktor Mendrila. Doktor je u redu, ima dobar pristup, srdačan je i informativan.
Ali, odjel u Ri je teški kriminal...na tuš kabini se ne mogu vrata zatvoriti..pa ima prst lufta između štoka i vrata, a muški redovito ulaze u zenski toalet, jer im. Je zgodnije.
Od operacije do sada sam skinula oko 12-14 kg.
U mom procesu su me podržavale Nadglednik i Ruzy te jedna žena sa FB i na tome sam im jako zahvalana. 😘😘😘
__________________
Truth is the truth hurts, don't you agree??
goth_madonna is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 06:01   #1837
Quote:
electra36 kaže: Pogledaj post
goth_madona, javi se pliz
Electra, imaš PP 😀
__________________
Truth is the truth hurts, don't you agree??
goth_madonna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 16:54   #1838
Drage moje bajpasice (i one koje će to tek postati

Javljam vam se iz bolnice u Rijeci gdje sam operirana prije 3 dana. Dr Bešlin je ovdje, radi sa dr Mendrila na Digestivnoj kirurgiji. ALi da napomenem važnu stvar u vezi svoje operacije - pitala me Candy na PP prije nekog vremena o mojoj prijašnjoj operaciji na želucu - Gastric Sleeve kod dr Kolak Toni u KB Dubrava u Zagrebu prije 3 godine. To je bila greška. Nije bila strašna, jer je ta operacija za mene, kao za pacijenta bila lakša nego vađenje zuba, ali evo da krenem onda ispočetka, možda nekome pomogne moje iskustvo:
2014 sam ovdje na forumu i svugdje na netu tražila rješenje za svoje očajno stanje s kilama. Emotivni jedač koji više ne može skinuti kile. Zapela sam. A sve sam probala do sad - i do prije 20 godina kile su išle lako dolje, po 20-30 kg bez problema. Trudnoće su ih donijele naravno.. Nakon 3 trudnoće, probala sam Xenical s kojim sam skunula sve kile od prije, no sad nije ilšlo više. Onda sam otišla staviti privatno balon u želudac. To je sigurno najgora odluka do tada. Bez efekta. Kile su varirale, ali zapravo stalno išle prema gore narednih 10 godina. I 2014 odlučim se čitajući ovdje jedan post, idem na operaciju! Sve proučavam, strah me Bešlina, neću k njemu. Nađem si ja drugog kirurga za kojeg znam da sam mu 3 pacijent za gastric sleeve (samo želudac, bez crijeva). Riješimo sve, ja super zdrava osoba, treniram mjseescima prije, skinem 10 kila. Operriram se, vratim se doma, jedem ko pile neko vrijeme, treniram ko luda mjesecima dalje, ode sve skupa još 5-6 kg. I to je sve! Ništa drugo ljudi moji. Opet natučem sve do 150 kg! Puknem opet i odem Bešlinu ovaj puta u RIjeku. Opet skidam kile, pretrage, operiraju me evo i ovo je čini mi se moj konačni i zadnji pokušaj ikad. Sasvim je drugačiji osjećaj i oporavak. Izrezali su mi opet dobar dio želuca, ali su napravili i Mini GAstric Bypass (MGB). Pa bumo videli...
Moccame is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 17:02   #1839
A da, ovdje je koma stanje na odjelu, kao što je netko već primjetio. Zato ako dolazite se operirati, ponesite:
gumene šlapice ili krokse za tuširanje
maramice za dezionfekciju wc-daske jer ćete morati sjesti
vlažne wc maramice pod obavezno
laptop/tablet/nekakav pametni telefon jer ima dobar brzi internet na koji se možete spajati a vrijeme jaaaako sporo prolazi
ostalo naravno jasno, tipa spavačice i tople čarape, jer me zbog rezova po trbuhu (od laparoskopskih uboda) grebe rub donjih dijelova piđama i tajica
Boce vode za lickanje kad završi op pa se ne može jesti danima. ja sam prvu juhicu dobila 4-ti dan nakon operacije. Već sam zaboravila osjet hrane.. Grozna mi je bila pasaža koju su mi radili da vide da li mogu izvaditi sondu iz nosa. To je bilo ajme ajme.
Moccame is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 17:03   #1840
Što je prvo što ste pojeli kad ste došli kući? Ili bolje rečeno popili? Mislim na one koje imaju MGP? Kako vam je izgledala prehrana prvih dana?
Moccame is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:29.