Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2015., 20:05   #61
Evo da podijelim svoja iskustva , bio sam na artroskopiji lijevog kuka zbog FAI koji je napravljen u bolnici u Lovranu , artroskopiju je napravio dr. Tomislav Prpić . Nakon operacije povečan mi je opseg pokreta , ali ubrzo nakon operacije nekih 1-2 mj. vratili su se bolovi, koji su ponekad neizdrživi .! Nedugo sam bio na magnetskoj u sv. katarini , te je dr. Borić konstatirao da je FAI rješen , tj. zaravnjen , ali da je ostalo za odraditi rupturu labruma , što nije odrađeno u Lovranu zbog čega neznam ! trenutno sam u potrazi za rješenjem , i izgledno je opet operacija.
rek1985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2015., 10:07   #62
Quote:
rek1985 kaže: Pogledaj post
Nedugo sam bio na magnetskoj u sv. katarini , te je dr. Borić konstatirao da je FAI rješen , tj. zaravnjen , ali da je ostalo za odraditi rupturu labruma , što nije odrađeno u Lovranu zbog čega neznam !
Zato što je krpanje labruma tehnički zahtjevno i traži skupu opremu i veliku vještinu. Naši su još uvijek preneiskusni u tome. Ne zezaj se s time nego traži vrlo iskusnog inozemnog artroskopičara kuka.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 12:27   #63
Quote:
Godiva kaže: Pogledaj post
Zato što je krpanje labruma tehnički zahtjevno i traži skupu opremu i veliku vještinu. Naši su još uvijek preneiskusni u tome. Ne zezaj se s time nego traži vrlo iskusnog inozemnog artroskopičara kuka.
Godiva poslala sam vam PM pa molim da pogledate lp
kviskać is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 15:32   #64
Quote:
kviskać kaže: Pogledaj post
Godiva poslala sam vam PM pa molim da pogledate lp
Nije mi stigao. Probajte ponovno.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 09:54   #65
MR kukova

Pozdrav,

Godinama vučem FAI i vrlo vjerojatno ozljedu labruma. S obzirom da sam više-manje sanirao ostale probleme, sad bih se pozabavio time.

RTG (više njih) potvrđuje FAI, no trebao bih magnet da vidim u kakvom je stanju labrum.

Htio bih to obaviti negdje pošteno, a čuo sam da ljudi imaju svakakva iskustva sa kvalitetom obavljene MR kukova pa me zanimaju iskustva ljudi.

Zg je poželjan, no naravno nije mi se problem negdje provozat ako je potrebno.

Čuo sam da su u Suncu OK...

Unaprijed hvala!
__________________
First to go, last to know.
Cpl. Hicks is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 14:19   #66
Cpl. Hicks, u Zg i okolici imaš dvije opcije za MR kuka:

1. Poliklinika Neuron, radiolog Maja Prutki
2. Sveta Katarina, Igor Borić.

Sretno
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 14:33   #67
Hvala na sugestijama👍🏻

Budem nazvao pa gdje se lakše dogovorim
__________________
First to go, last to know.
Cpl. Hicks is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2016., 23:41   #68
Quote:
Cpl. Hicks kaže: Pogledaj post
Hvala na sugestijama👍🏻

Budem nazvao pa gdje se lakše dogovorim
Sretno.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2016., 17:38   #69
Lijep pozdrav svima...
Evo, ja nemam FAI, ali...
U srpnju, zbog bolova u desnom kuku koji se od siječnja ove godine pogoršavaju, otišla sam privatno u Aritheru...
Tamo mi je dr. rekao da se radi o entezitisu na hvatištu m. priformisa i m. vastus lateralisa desno.
Zviznuo mi dvije injekcije Lidocaina i Depomedrola u ligamente (koštaju 350,00 kn tamo) i rekao da bi mi najradije zabranio hodanje...
Budući da sam mu rekla da ne znam letjeti, savjetovao mi je da spakiram kofere i odem na more plivat'...
Bih ja, vrlo rado plivala u moru, ali trenutno, nažalost, imam drugih životnih okapancija koje me u toj namjeri sprječavaju, tak' da nisam dupe mak'la iz Zagreba već nekoliko godina.
One dvije injekcije koje mi je zapiknul u srpnju, prestale su djelovat' nakon dva tjedna pa ja opet šepesam u bolovima... I da to ne bude sve, stradalo mi je i lijevo rame...
I odem ja fino danas, k'o običan smrtnik, s uputnicom u jednu našu domaću KB, ortopedu.
Čovjek prva liga. Ljubazan, susretljiv, simpatičan. Bezecirala sam si ga za osobnog ortoped-ordinarijusa.
Na povijest bolesti mi je napisao:
Tendinitis calcificans mm rotatori lat sin i Coxarthrosis incip lat dex...
Preporučio UZV ramena i mišljenja je da u obzir dolazi astroskopija kuka te me uputio na pregled u zavod za ortopediju u Sv. Duh...
I, sad...
Cijeniti ću svako iskustvo spomenutog zahvata u toj bolnici pa se molim vas, raspišite i preporučite...
Ali, molim vas, samo domaće. Ja volim SAMO domaće.
Do sada sam zbog koječega operirana 12 puta i sve zahvate sam obavila u Zagrebu te se duboko klanjam našim kirurzima i inim djelatnicima u zdravstvu.
Stranci i liječenja u inozemstvu, u mojem slučaju ne dolaze u obzir, koliko zbog financijske situacije koja mi to ne dozvoljava, toliko i zbog povjerenja u naše vrhunske stručnjake koji su mi nebrojeno puta doslovno život spasili i to moje povjerenje i-te-kako opravdali.

Zadnje uređivanje Bolesna : 26.09.2016. at 17:48.
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 15:21   #70
Bolesna imaš sreće onda što su se pojedinci ispraksali unazad par godina..
Javi se dr Vrdoljaku na Sv Duhu za eventualnu artroskopiju. Nikom drugom.
Balbala is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 15:28   #71
Quote:
Balbala kaže: Pogledaj post
Bolesna imaš sreće onda što su se pojedinci ispraksali unazad par godina..
Javi se dr Vrdoljaku na Sv Duhu za eventualnu artroskopiju. Nikom drugom.
Hvala na informaciji još jednom... Odgovorila sam ti na PVT...
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 11:55   #72
Quote:
Balbala kaže: Pogledaj post
Bolesna imaš sreće onda što su se pojedinci ispraksali unazad par godina..
Javi se dr Vrdoljaku na Sv Duhu za eventualnu artroskopiju. Nikom drugom.
Evo obavila ja danas Dr. Vrdoljaka...
Čekala dva sata da dođem na red, al' sam eto, dočekala.
Nabrzaka me pregledao i sve mu je bilo jasno...

Pa eto, da se "pohvalim", zaradila i ja rupturu labruma desnog kuka.
Jel' me primate u klub...?

Uputio me da napravim MR kuka uz intraartikularni kontrast pa da mu se s nalazom javim na kontrolu. Uglavnom, artroskopija mi je doslovno "suđena"...

Što se pak tiče ramena, zaradila sam suspektnu SLAP leziju pa se iskreno nadam, da ću to uspjet nekako vježbama držat pod kontrolom i da se iz toga neće s vremenom izrodit neko veće zlo...

Kako god...
...očito mi je životna misija ležat' na kirurškom stolu. Stoga sam došla do zaključka, da će bit' najbolje da si hapam kakvog kirurga za po doma ono...
...da mi se nađe pri ruci kad zatreba'...

Ak' ovdje ima kakav takav, preporučam se.
Bolesna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 20:53   #73
Moje raspadanje je počelo još negdje krajem 2014. Ni sam ne znam je li prelomni trenutak bil na jednoj žestokoj nogometnoj tekmi nakon dužeg vremena neigranja ili u vješanju nogama na bočne strane jednog otvora za stepenice između prizemlja ili kata (pokušaj druge varijante poluzgiba - zgiba s obješenim nogama). U to vrijeme sam dosta puno trčal, oko 150 km mjesečno, a s godinama sam uz pomoć nogometa (prije trčanja) i tenisa dobil FAI na oba kuka.

A u spomenutom prelomnom trenutku mi je napuknul labrum na desnom kuku. Iako je to potvrđeno tek godinu i pol kasnije, meni je odmah bilo jasno. Nakon trećeg nogometa (a počeli smo igrati jednom tjedno), na kojem sam jedva trčal, a loptu udaral samo lijevom, prestal sam s nogometom i malo pauziral od trčanja i bolovi su skoro skroz prestali osim pri pokušaju ekstenzije noge u stranu. Čak se i ta bol dosta smanjila za par mjeseci. Naivno misleći da bu se problem sam riješil, nastavil sam redovito trenirati trčanje.

Malo po malo trebalo mi je sve manje pretrčanih kilometara da moram prekinuti trening zbog bolova u mišićima desne natkoljenice, a paralelno s tim i sve više dana da se isti oporave. Dan nakon treninga moral sam rukom podizati nogu pri ulasku u auto. Godinu dana nakon početka otrčal sam zadnji zagrebački polumaraton. Do 15. km je bilo sve skoro ok, a u cilj sam ušao šepajući, vidljivo deformirano uvinut i nagnut u pokušaju izbjegavanja boli. I tek tad sam krenul na pretrage.

Jedna mlada doktorica sa Šalate me nakon uvida u retngenske slike i dijagnosticiranja FAI uputila na MR i u Sveti Duh doktoru Jankoviću, koji me odmah predbilježil za artroskopiju, ali do same operacije ni sam nije znal koji kuk bi prvo. Pa sam sam odlučil da mi prvo srede desni, jer me taj ipak za sad jedini boli.

Artroskopiju su mi napravili početkom travnja 2016. Strugali su i one kvrge na kostima oko kuka i hrskavicu, koja je na jednom mjestu na femuru skrooz potrošena, i uočili rupturu labruma (do tad ju uopće nije spominjal; osim mojih slutnji nije bilo nikakve dijagnoze da je stvarno rupturiran; nisam uopće siguran, ali čini mi se da onu snimku s MR niko nije gledal, a ni u nalazu MR se ne spominje labrum - možda bi se ruptura vidjela samo da je noga bila ispružena u stranu) i odrezali dio koji je bil napola otkinut.

Oporavak je bil prema planu - nakon mjesec dana sam mogel normalno hodati. Ali s vremenom mi se stanje nikako nije vratilo u normalno. Neki pokreti su malo manje boljeli nego prije, ali svako malo veće opterećenje (nošenje tereta), pomicanje kuka blizu bilo koje granice pokretljivosti i doskok na desnu nogu su bili više manje bolni.

Prije par dana sam bil na kontrolnom pregledu s novom rentgenskom snimkom. Kad ju je dr. pogledal, odmah je zaključi da budu mi ipak morali ugraditi protezu. Pa sad guglam "trčanje s umjetnim kukom".
__________________
I’m not saying let’s go kill all the stupid people … I’m just saying let’s remove all the warning labels and let the problem sort itself out.
rip is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 17:56   #74
Pozdrav svima! Ima li netko iskustva sa sinovijalnom osteohondromatozom i preporučenim zahvatom otvorene toalete desnog kuka? iskustva bilo što:
bisbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 23:33   #75
Pozdrav ljudi, imam jedno pitanje. Prije tocno godinu dana dijagnosticiran sam sa koksartrozom, malo mi je i to čudno pošto imam tek 25 god. Bol mi je s vremenom prešla sa područja kuka na prepone i često mi se zna dogoditi da istegnem prepone, čak kod banalnih stvari i laganih vježbi koje bi trebao raditi za terapiju. Nakon nekoliko fizikalnih terapija odlazim ponovno do ortopeda koji mi u doslovno 10 sekundi pregleda kaze da to nema veze s vezom i da se sumnja na leziju labruma. Ja sad neznam tko je tu lud, 5 ljudi su prije njega gledali RTG i nitko nije ni posumnjao u dijagnozu . Zanima me ima li itko sličnoga iskustva?
PolucijaZraka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2019., 14:34   #76
Je li netko nedavno bio na artroskopiji kuka da kaže svoje iskustvo s doktorom i operacijom
__________________
"Crno je, u teškom vremenu živimo, a živimo jadno i sramotno. Utjeha je samo što će oni koji budu poslije nas živjeli, preturiti preko glave još teža vremena, i pominjati naše dane kao sretne."
Alice_05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2020., 01:01   #77
Pozdrav!

Također isto pitanje, imam pince FAI, i rupturu labruma.......trebao bi na artroskopiju pa me također zanimaju iskustva unutar hr.

Za sad ne boli ništa za vrijeme normalnih aktivnosti, no kako se jako aktivno bavim biciklizmom, dulji i jači treninzi su ufff.......a opet sa 35god nebi htio u penziju od sporta
pincer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2020., 15:35   #78
Quote:
pincer kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Također isto pitanje, imam pince FAI, i rupturu labruma.......trebao bi na artroskopiju pa me također zanimaju iskustva unutar hr.

Za sad ne boli ništa za vrijeme normalnih aktivnosti, no kako se jako aktivno bavim biciklizmom, dulji i jači treninzi su ufff.......a opet sa 35god nebi htio u penziju od sporta
Ja neki dan predbilježen za artroskopijsku toaletu desnog kuka.Na Šalati kod doktora Smoljanovića. Ja sam imao fine bolove prošle godine u 3-4mj te se od onda se ne bavim trčanjem nit tenisom.Posao je fizički, ali ga pretrpim.Bolovi su znatno manji ,al tu su i neće se samo od sebe popraviti tako da je operacija skoro pa neophodna.Bol je skoro stalno tu,ali nije jaka.Trenutno dosta hodam,planinarim pa je zbog toga.Kuk voli gibanje,ali ne opterečenja.A kako će zahvat završiti,eh daj Bože dobro.Inaće 34godine.
invinceble is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2020., 19:29   #79
artroskopija kuka

Pozdrav!

Evo i moje situacije! Imam 35 godina, bavio se raznim sportovima ponajviše malim nogometom (dvorana). Unazad nekoliko godina sam počeo osjetiti bolove u predjelu kukua, ali više su bolovi išli prema donjem dijelu trbušnog zida i pomalo prema preponi. Nekad bi boljelo pomalo nekad bi prošlo i tako u krug, ovisno o opterećenju u nekom kraćem vremenskom periodu. Svi bi doktori u bližoj okolini to opisivali kao preopterećenje mišićnog sustava te je potreban odmor i stanka od jačih aktivnosti. Krajem proljeća 2018. me sašila takva bol u jedno točki lijeve prepone da nisam od bolova mogao ništa raditi kako treba. Bol je bila tolika da bi iz auta ili kreveta mora vaditi nogu uz pomoć ruke. Nako toga sam odmarao te sam išao sportskom rahbilitatoru gdje sam upućen u vježbe da rješim taj problem. Jaki bolovi su rješeni nakon nekog vremena, ali su ostali slabi konstantni bolovi u donjem djelu leđa, lijeva prepona, bol ispod guza te je išla skorz uz nogu do stopala.

Trnci, vruće, hladno to se sve pomalo izmjenjivalo. Također je tu i konstantno bio pritisak u predjelu gdje su kukovi. Nakon toga me je obiteljska liječnica poslala na RTG da snimimo i kukove, jer do tada s obzirom na moje godine nije nitko baš nešto sumnjao u taj dio tijela. Odmah je bilo vidljivo na snimcima da glava femura nije sferičnog izgleda nego više jajastog (CAM lezije), te su vidljive promjene na labrumu (PINCER lezije). Nakon toga sam otišao na pregled kod ortpoeda koji je odmah rekao na viđenje moje RTG snimke da je to stvar malo i genetike te da ako sada nešto učinim da ću do 45 godine morati mijenjati kukove te me je preporučio da odem dr. Tomsilav Smoljanoviću. Nakon što sam pao u "depresiju", naravno nisam niti tada u potpunosti prestao s sportskim aktivnostima, pa kako ću, sve se nadam da će proći samo od sebe, ali ne prolazi.

Prošle godine u 5. mjesecu (2019.) naručim se na pregled kod dr. Smoljanoviča te dobijem termin početkom 10. mjeseca. Strpljen, spašen! U to vrijeme sam razgovarao sa dosta doktora, neki su i javno poznati te su mi manje više svi preporučavali da odem kod dr. Smoljanovića. Također sam se pomoću interneta uputio u sve prednosti i nedostatke artroskopije, pročitao čitav niz članaka, radova... Napokon je došo i taj 10. mjesec te sam došao kod dr. Smoljanovića u ordinaciju ispričao mu svoje probleme, pogledao je RTG i mene testirao. Tada mi nije htio ništa konkretno reći na temelju RTG snimaka jer se i iz njih ne može zaključiti u potpunosti šta se sve događa u zglobovima nego je tražio MR-artrografiju oba kuka. Rekao mi je da artrografiju odradim samo na 3 mjesta (Poliklinika Sv. Katarina, Akromion, KBC Merkur Zagreb kod dr. Ksenije). Također mi je rekao da kada dobijem datum snimanja MR-a da se odmah javim kod njega za pregled. Sredinom 12. mjeseca (2019.) sam obavio MR-a oba kuka (inače se radi po jedan, ali uz nagovor MR operatera obavio sam oba jer ne živim blizu Zagreba pa da ne dolazim opet), a 16.1.2020. sam došao sa snimkama kod dr. Smoljanovića. Doktor je pregledao nalaz doktorice koja je obavila analizu MR-a snimaka te me je pregledao još jedanput (testovi pokreta kuka te me je ispitivao što me boli, a što ne). Predložio mi je artroskopiju oba kuka te smo se dogovorili da će prvo raditi toaletu lijevog pošto me on više boli. Znači analiza mr-a je pokazala da na desnom kuku imam kompletnu degeneraciju labruma u parcijalnu rupturu labruma, te CAM lezije, lijevi kuk ima djelomičnu degeneraciju labrum uz parcijalnu rupturu labruma te također CAM lezije.

Doktor je bio vrlo stručan i profesionalan, također vrlo ljubazan pomalo zafrkant (koliko sam ga uspio skužiti u ovih par susreta i što samo čuo od drugih). Odiše sigurnošću i stručnošću i u razgovoru s nekim poznatim sportašima kojima je dr. Smoljanović vodio rehabilitaciju nakon artroskopije koji nisu radili operaciju kod njega jer ne radi privatno nego zbog vremena što se na operaciju kod njega mora dosta čekati obavili su tu istu operaciju vani kod doktora koje im je dr. Smoljanović predložio, ali isto tako su rekli da bih bez problema otišli pod nož i dr. Smoljanoviću. Nažalost u RH nemamo puno dr. koji se bave ovom problematikom, u Slavoniji nemamo niti jednog (Vukovar, Vinkovci, Sl. Brod, Osijek - niti jedan ), po onome što sam sve čuo i pročitao o dr. Smoljanoviću mislim da je on kako se kaže Tata Mata u RH u domeni kukova te da nema takvog dr.-a do Munchena ili Londona. Navodno je on i radio u Engleskoj neko vrijeme kod jednog od najboljih dr.a za artroskopiju te ako je to istina sigurno je tamo "ispekao" zanat.

Od kako imam problema s kukovima, primjetio sam da dosta bivših suigrača malo malo spominje kako imaju bolove ponekad u predjelu kuka, prepona... Ni sam do nedavno nisam ništa o ovim problemima znao te što ću i kako ću dalje. Čak i dr. fizijatrije u našem lokalnom mjestu mi je rekao da nikada do sada nisu imali osobu koja je prošla jednu takvu operaciju pa da je dolazila na fizikalne kod njih. Htio sam reći da bi čak i bilo zgodno napraviti neku grupu na nekom web servisu (facebook), zbog lakše komunikacije, gdje bi se mogli okupiti ljudi sa ovakvim problemima i gdje bi mogli svi skupa dobiti informacije i upute kako da rješimo svoj problem.

P.S. Uglavnom dr. mi je rekao da se predbilježim na operaciju te da se vidimo za 1-1,5 godinu , ali su me sestre malo umirile pa su rekle da će to vrlo vjerovatno biti prije. Također sumi sestre rekle da se dr.-a isplati čekati!
slesic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2020., 20:27   #80
Quote:
slesic kaže: Pogledaj post
Htio sam reći da bi čak i bilo zgodno napraviti neku grupu na nekom web servisu (facebook), zbog lakše komunikacije, gdje bi se mogli okupiti ljudi sa ovakvim problemima i gdje bi mogli svi skupa dobiti informacije i upute kako da rješimo svoj problem.
Postoji takva grupa, javi se u inbox za link.
__________________
"Crno je, u teškom vremenu živimo, a živimo jadno i sramotno. Utjeha je samo što će oni koji budu poslije nas živjeli, preturiti preko glave još teža vremena, i pominjati naše dane kao sretne."
Alice_05 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:05.