Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2017., 23:28   #6881
Koja je razlika izmedu Gofybra i Mikro kose iz DM-a? (koju koristim no i nisam bio nezadovoljan no ovaj put sam promasio boju )
hercules9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 02:33   #6882
nisam skontao,znaci ako se radi ht,obavezno je piti finas ili nisam dobro razumeo,jel moze neko da mi objasni,otkud sada toliko interesovanje i saveti ht lekara za koriscenjem istog
rashanov is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 15:53   #6883
Pozdrav društvo. Evo nekih informacija koje sam dobio od dr. Erdogana. Putem maila mi se javila gđa. Suzana Kubinek, ali je u poruci napomenuto da je dr. Erdogan pogledao slike. Mail dolazi nakon otprilike 6 dana. Glavne napomene - potrebno 5000 graftova (uz ogradu da je prognoza napravljena preko fotki a ne osobnim pregledom - što znači da prava projekcija može varirati). Graft DES FUE with shaven hair - košta 2.5 Eur, a DES FUE "non-shaven" (partially shaven hair) ide po 3 Eur. DES tehnika je skraćenica od Dilek-Erdogan Sequential Extraction, tj. tehnike koju su oni sami razvili tijekom posla. Kad se to sve pomnoži, prilično je jasno da dosta skupo košta, a ja sam naglasio da me zanima opcija u kojoj se glava ne brije u potpunosti.
Naglašeno mi je da bi u Istanbulu trebao boraviti 4 dana i 3 noći, all inclusive, osim što pacjenti sami moraju plaćati večeru. U mailu je još dosta informacija koje su vezane uz proceduru i slično...ali te informacije nisu toliko potrebne da ih prezentiram, jer su prilično poznate. Naravno, ukoliko se pacjent odluči da radi samo frontalni dio (ili midscalp, ili samo vertex ili kombinacije), situacija je svakako drugačija što se tiče i novaca i graftova, ali oni su logično poslali ponudu za cijeli skalp.
E sad, ono što mi je zanimljivo, kolega saccares je napisao da je počeo uzimati finasterid godinu prije HT-a, po prepuruci dr. Erdogana. Dok su meni napisali "in the interim" iliti ga u međuvremenu. Odnosno prije operacije, iako ništa konkretno nije dogovoreno (znači nisu mi napisali - morate obvezno piti fin 6 mj, 9 mj ili nešto slično). Malo ću se još kod njih raspitati o mogućnostima plaćanja- Također, nisam donio nikakvu odluku povodom uzimanja finasterida. Ono što sigurno znam da s odlukom o HT-u neću brzati

Samo da usporedim - kod dr. Doganaya sam dobio procjenu na 4000 graftova, a odgovor mi je stigao za nepunih 2 sata, dok je odgovor od osoblja dr. Erdogana bio 5000 graftova, a odgovor za cca. 6 dana. Mail od Erdogana mi se ipak više svidio i izgledao je nekako profesionalnije. To u krajnjoj liniji ne znači ništa posebno, međutim razlika u prognozi od 1000 FUE jedinica ipak nije mala. Na stranim forumima sam imao prilike pročitati da Erdogan nekad ima pretjerane procjene, ali kao što njegova asistentica kaže, treba imati u vidu da su to procjene putem fotografija, ne osobnog pregleda
upitkivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 16:02   #6884
Kolega saccares, hoće li biti što od tvojih fotki? Prije i poslije

https://ibb.co/itJ6xb

evo linka za moju situaciju.
Nadam se da će nekome biti zanimljivo pročitati post. Još ću se dodatno raspitati kod nekih drugih HT doktora o broju potrebnih graftova
upitkivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 20:08   #6885
tvoje trenutno stanje ce sa 5000 ( ili 4000) graftova biti extra..bez ikakve sumnje..i zasto ne bi brijao glavu?..vjeruj da ce ti to ljepse izgledati nego kad ti se budu izmedu duze kose vidjele tockice
ivanjan76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 22:20   #6886
Quote:
upitkivac kaže: Pogledaj post
Kolega saccares, hoće li biti što od tvojih fotki? Prije i poslije
Evo pokušaj br. 2. Dakle, kolaži govore sve za sebe, prije ikakvog HT-a, samo s minoxidilom, prije drugog HT-a kod Erdogana, sa 7 mjeseci na finasteridu (proscar), i u šesti mjesec ove godine, 2,5 godina nakon HT-a kod Erdogana.





Zadnja je stanje nakon prvog HT-a, kada sam prvi put slao Erdoganu slike za konzultacije za drugi HT, i nisam još bio uzimao finasterid.

Saccares is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 23:05   #6887
Quote:
hercules9 kaže: Pogledaj post
Koja je razlika izmedu Gofybra i Mikro kose iz DM-a? (koju koristim no i nisam bio nezadovoljan no ovaj put sam promasio boju )
Mislim da je isto ali je Gofybr u većem pakiranju pa je jeftiniji. Slični su mi.
Markano is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 00:11   #6888
Quote:
ivanjan76 kaže: Pogledaj post
tvoje trenutno stanje ce sa 5000 ( ili 4000) graftova biti extra..bez ikakve sumnje..i zasto ne bi brijao glavu?..vjeruj da ce ti to ljepse izgledati nego kad ti se budu izmedu duze kose vidjele tockice
Ne znam jesi li vidio moj post gdje sam slikao svoju glavu s fibrama? To još prilično dobro izgleda, a kad bi obrijao glavu, ćelenka bi bila svima jasna pa bi se kužilo da idem na HT. To mi nekako i nije opcija. Realno, radije bi kroz neko vrijeme izgubio kosu i onda napravio HT, nego odradio brijanje i HT. Možda ti to zvuči čudno, ali eto, tako ja razmišljam. Ovako bi se možda i mogao provući. A plus fibre, možda i dodatno lijepo zamaskirati. Uostalom, još nisam definitivno siguran hoću li na HT, sad važem opcije. Stanje mi na sreću još nije potpuno katastrofalno.

Kolega saccares, puno hvala
upitkivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 00:25   #6889
Quote:
hercules9 kaže: Pogledaj post
Koja je razlika izmedu Gofybra i Mikro kose iz DM-a? (koju koristim no i nisam bio nezadovoljan no ovaj put sam promasio boju )
Ja sam dobio dojam da je najbolji mogući proizvod na tržištu Nanogen sa svojom kolekcijom fibra. Plus imaju i aquamatch olovku. Čitao sam ponešto o svim "kosama iz konzerve", ali bi to trebalo biti najbolje od najboljega. Ali ne znam da li sam u pravu, budući da sam prve fibre koje sam u životu kupio bile upravo Nanogenove.

Ponavljam opet svoje pitanje otprije. Da li netko ima dojam da fibre štete još onoj kosi koju imamo???? Pri tome mislim na nanošenje u duljem periodu, a ne par tjedana ili 2-3 mjeseca...
upitkivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 10:53   #6890
Quote:
upitkivac kaže: Pogledaj post
Ja sam dobio dojam da je najbolji mogući proizvod na tržištu Nanogen sa svojom kolekcijom fibra. Plus imaju i aquamatch olovku. Čitao sam ponešto o svim "kosama iz konzerve", ali bi to trebalo biti najbolje od najboljega. Ali ne znam da li sam u pravu, budući da sam prve fibre koje sam u životu kupio bile upravo Nanogenove.

Ponavljam opet svoje pitanje otprije. Da li netko ima dojam da fibre štete još onoj kosi koju imamo???? Pri tome mislim na nanošenje u duljem periodu, a ne par tjedana ili 2-3 mjeseca...
Ja imam Gofybr od 2015 i ne mislim da šteti, nemam nikakve promjene niti mi kosa ispada brže ili sporije. S njim se čini da je cijelo vrijeme ista
Samo pogledaj njihove boje i probaj s manjih pakiranjima prije nego uzmeš zalihu za godinu (dosta padne cijena). Ja sam znao nać i kod nas na Njuškalu.
Markano is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 10:56   #6891
http://www.njuskalo.hr/sve-ostalo/go...oglas-23637285

Evo, ovo meni traje 3 mjeseca, norwood 3 vertex samo popunim... tj većinom
Markano is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 04:21   #6892
Ako sam dobro razumio, on zakazuje drugi termin za HT, za otprilike godinu dana nakon prve HT? To znaci 2 x broj grafova (ajmo rec 3k) x 3.5€ ?
Znaci cca 21k €?

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
SteveMqueen is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 12:33   #6893
Quote:
upitkivac kaže: Pogledaj post
Pozdrav društvo. Evo nekih informacija koje sam dobio od dr. Erdogana. Putem maila mi se javila gđa. Suzana Kubinek, ali je u poruci napomenuto da je dr. Erdogan pogledao slike. Mail dolazi nakon otprilike 6 dana. Glavne napomene - potrebno 5000 graftova (uz ogradu da je prognoza napravljena preko fotki a ne osobnim pregledom - što znači da prava projekcija može varirati). Graft DES FUE with shaven hair - košta 2.5 Eur, a DES FUE "non-shaven" (partially shaven hair) ide po 3 Eur. DES tehnika je skraćenica od Dilek-Erdogan Sequential Extraction, tj. tehnike koju su oni sami razvili tijekom posla. Kad se to sve pomnoži, prilično je jasno da dosta skupo košta, a ja sam naglasio da me zanima opcija u kojoj se glava ne brije u potpunosti.
Naglašeno mi je da bi u Istanbulu trebao boraviti 4 dana i 3 noći, all inclusive, osim što pacjenti sami moraju plaćati večeru. U mailu je još dosta informacija koje su vezane uz proceduru i slično...ali te informacije nisu toliko potrebne da ih prezentiram, jer su prilično poznate. Naravno, ukoliko se pacjent odluči da radi samo frontalni dio (ili midscalp, ili samo vertex ili kombinacije), situacija je svakako drugačija što se tiče i novaca i graftova, ali oni su logično poslali ponudu za cijeli skalp.
E sad, ono što mi je zanimljivo, kolega saccares je napisao da je počeo uzimati finasterid godinu prije HT-a, po prepuruci dr. Erdogana. Dok su meni napisali "in the interim" iliti ga u međuvremenu. Odnosno prije operacije, iako ništa konkretno nije dogovoreno (znači nisu mi napisali - morate obvezno piti fin 6 mj, 9 mj ili nešto slično). Malo ću se još kod njih raspitati o mogućnostima plaćanja- Također, nisam donio nikakvu odluku povodom uzimanja finasterida. Ono što sigurno znam da s odlukom o HT-u neću brzati

Samo da usporedim - kod dr. Doganaya sam dobio procjenu na 4000 graftova, a odgovor mi je stigao za nepunih 2 sata, dok je odgovor od osoblja dr. Erdogana bio 5000 graftova, a odgovor za cca. 6 dana. Mail od Erdogana mi se ipak više svidio i izgledao je nekako profesionalnije. To u krajnjoj liniji ne znači ništa posebno, međutim razlika u prognozi od 1000 FUE jedinica ipak nije mala. Na stranim forumima sam imao prilike pročitati da Erdogan nekad ima pretjerane procjene, ali kao što njegova asistentica kaže, treba imati u vidu da su to procjene putem fotografija, ne osobnog pregleda
Pogledao sam tvoju sliku i onako dosta ograniceno vidim( zbog polozaja) da ti je donor regija dobra. Pametno je sto ne zuris, bolje je sve detaljno ispitati, ako treba otici na konsultacije u Tursku.

Zanima me ovo oko finasterida, da li bi mogao jos malo da ih priupitas oko koristenja? Sta oni misle da li je dovoljno uzimati samo u medjuvremenu ili je bolje ako uzimamo do kraja zivota?
Roni147 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 17:05   #6894
bump....dižem temu...

od kud nabavljate propeciu/finasterid?
gdje kupujete, odnosno od kud naručujete?
indexzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 23:02   #6895
Ljudi moji ja ne mogu doći k sebi.Frustriran sam i depresivan.Imam 21 godinu i kosa mi je očajna.Borio sam se sa zaliscima da bi na kraju kosa počela ispadati naprijed i na kruni glave.Isprobao sam fitoval losion,tinkturu od koprive,razne šampone.Sada sam na Alpecin šamponu od kofeina i pilfudu minoxidilu.Ne mogu si pomoći.Društveni život mi je grozan.Stalno sam pred ogledalom.Pilfud koristim skoro 6 mj i ne vidim neke pomake.Uz sve to sam ispirao kosu u soku od crvenog luka i koprivi.I nema rezultata.Imam 21 godinu a osjećam se kao starac od 60.Život mi prolazi i umjesto da lovim cure ja sam u depresiji sa nikad manjim samopouzdanjem.Transplatacija kose mi je skupa a i koliko sam vidio ne garantira rezultate.Bio sam već kod dva dermatologa i oba su mi rekla isto.Frustriran sam jer živim u 21. stoljeću a i dalje nema tog lijeka koji mnogo ljudi čeka.Molim vas pomozite mi. Bilo kako,bila to preporuka liječnika,preparata ili nešto treće.Jer ja ovako više ne mogu.
Cobain27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 20:56   #6896
s obzirom na tvoje godine imas na svu srecu nekoliko trenutnih rjesenja:
fibre, mikropigmentacija, finasteridi...taman za 10-tak godina ces sigurno docekati nesto revolucionarnije
transplantacija nije preporucljiva jos u tvojim godinama dok proces ispadanja ne zavrsi za sve predodredene dlake
ono sto sam nedavno vidio na netu me zacudilo i zaintrigiralo - biofibre - kao ušivanje umjetne kose na glavu, do sada nisam cuo ni vidio to...navodno je zabranjeno u nekolicini drzava zbog odredenih posljedica ( nije mi se dalo citati sve, ali koga zanima..)..ima i na you tubu par videa..prosudite sami o cemu se radi
ivanjan76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 23:48   #6897
Quote:
ivanjan76 kaže: Pogledaj post
s obzirom na tvoje godine imas na svu srecu nekoliko trenutnih rjesenja:
fibre, mikropigmentacija, finasteridi...taman za 10-tak godina ces sigurno docekati nesto revolucionarnije
transplantacija nije preporucljiva jos u tvojim godinama dok proces ispadanja ne zavrsi za sve predodredene dlake
ono sto sam nedavno vidio na netu me zacudilo i zaintrigiralo - biofibre - kao ušivanje umjetne kose na glavu, do sada nisam cuo ni vidio to...navodno je zabranjeno u nekolicini drzava zbog odredenih posljedica ( nije mi se dalo citati sve, ali koga zanima..)..ima i na you tubu par videa..prosudite sami o cemu se radi
Gledajte,što se tiče fibre i mikropigmentacije to je po meni varanje samoga sebe.I to nikada neću staviti na svoju glavu.A ovo što kažete za 10-ak godina.To je meni totalno nebitno jer ja ne želim živjeti za tu budućnost koja možda nikada neće doći.To su samo glupa nadanja.Ja se ne mogu nositi s tim.Hvala vam na odgovoru.
Cobain27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 09:42   #6898
Quote:
Cobain27 kaže: Pogledaj post
Gledajte,što se tiče fibre i mikropigmentacije to je po meni varanje samoga sebe.I to nikada neću staviti na svoju glavu.A ovo što kažete za 10-ak godina.To je meni totalno nebitno jer ja ne želim živjeti za tu budućnost koja možda nikada neće doći.To su samo glupa nadanja.Ja se ne mogu nositi s tim.Hvala vam na odgovoru.
razumijem te kao i svi sto smo imali ili imamo taj problem..vjeruj mi znam najbolje kako psiha stradava zbog toga, ali proci ce sve..i znam da je najgore to sve prozivljavati u mladim godinama kad bi trebao najljepse izgledati, ali vjeruj mi vise to primjecujemo mi nego drugi..ne kazem da nema zajedljivih komentara, pogleda i ostalog, ali vecina to ne zamjecuje na nacin kako mislis..iako znam da ti to mozda nije utjeha...ali probaj s fibrama za pocetak..vidjet ces da ces se naviknuti brzo i sada ima vrlo kvalitetnih koje ne padaju i ne ispiru se tako lako..a curu ako nades koja je normalna(znam da te to vjerojatno muci) ionako nece to zamjerati...osisaj se na krace i stavi fibre..ne puno da ne izgleda umjetno, tek da malo pokrije..a za par godina ces vidjeti stanje pa razmisli o transplataciji..do tada nije lose da probas sa finasteridima..ali prvo kod doktora po savjet, pretrage i preporuku..zapamti, akcija-reakcija...ocajavat kod kuce je najgore sto mozes...kazem ti iz prve ruke
ivanjan76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 12:12   #6899
Quote:
ivanjan76 kaže: Pogledaj post
razumijem te kao i svi sto smo imali ili imamo taj problem..vjeruj mi znam najbolje kako psiha stradava zbog toga, ali proci ce sve..i znam da je najgore to sve prozivljavati u mladim godinama kad bi trebao najljepse izgledati, ali vjeruj mi vise to primjecujemo mi nego drugi..ne kazem da nema zajedljivih komentara, pogleda i ostalog, ali vecina to ne zamjecuje na nacin kako mislis..iako znam da ti to mozda nije utjeha...ali probaj s fibrama za pocetak..vidjet ces da ces se naviknuti brzo i sada ima vrlo kvalitetnih koje ne padaju i ne ispiru se tako lako..a curu ako nades koja je normalna(znam da te to vjerojatno muci) ionako nece to zamjerati...osisaj se na krace i stavi fibre..ne puno da ne izgleda umjetno, tek da malo pokrije..a za par godina ces vidjeti stanje pa razmisli o transplataciji..do tada nije lose da probas sa finasteridima..ali prvo kod doktora po savjet, pretrage i preporuku..zapamti, akcija-reakcija...ocajavat kod kuce je najgore sto mozes...kazem ti iz prve ruke
Ma lako za cure.Nije mi to problem zbog cura nego čisto radi samoga sebe.Ne osjećam se ugodno u svojoj koži.Puno toga propuštam samo radi tog nedostatka.I umoran sam više od svega toga.Boli me ta nemoć.
Cobain27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 17:59   #6900
Razumijem te Cobain27 ...

Za one koji se nalaze u sličnoj situaciji kao ja, ispričat ću svoje "iskustvo"

Sada sam u srednjim dvadesetima, a počeo sam gubiti kosu negdje oko 19. godine. Prva je to primjetila moja frizerka Na to mi je rekla da je normalno za muške da u tom razdoblju izgube nešto kose. Problem je bio što to meni nije stalo lol.
Znači sada mi se već godinama stanjuje i prorjeđuje kosa, dobio sam zaliske i počinje se sve više primjećivati i da na kruni glave imam sve manje kose. Nisam još skroz ćelav na tom dijelu, ali ako ovako nastavi, relativno brzo će se i to dogoditi. Meni je sreća u nesreći to što sam imao izrazito gustu kosu i "puno" kose prije no što sam ju počeo gubiti tako da ni ovo sadašnje stanje nije skroz katastrofalno, ali nije ni dobro, a s vremenom će biti samo sve lošije.

Do sada sam koristio samo čičkovo ulje za kosu i mogu reći da od toga i nema neke koristi, ako ikakve. Bilo da ga dva tri puta tjedno stavim na glavu pa onda nakon jedno pola sata operem kosu, ili da ga stavim na glavu pa mi ostane cijeli dan, nema neke razlike, kosa mi je i dalje otpadala, pogotovo kad to ulje ne bih umasirao odmah u skalp nego ga stavio na vrh kose. Kad bih ga stavio na vrh kose i zatim rukom prolazio kroz kosu kako bih ga raspršio, toliko kose bi mi ostalo u dlanu ruke da nisam mogao vjerovati.

Od prije 10-ak dana počeo sam koristiti Kronove proizvode - njihov šampon, regenerator i losion za kosu. Šampon i regerenator dva puta tjedno, losion svaki dan jednom (iako na samom losionu piše da bi trebalo čak dva puta dnevno, ali mi je preskup za dva puta dnevno, a uostalom ako se pokaže da nema koristi od njega onda čisto sumnjam da bi nešto pomoglo kada bih ga koristio dva puta na dan). Losion stavljam samo na gornji dio skalpa jer mi, kao pretpostavljam i većini muškaraca, samo s njega otpada kosa, a sa strane glave, iznad ušiju, imam jednako puno kose kao i prije.

Koristit ću te Kronove proizvode neko vrijeme pa ću javiti na ovoj temi kakvi će rezultati biti. Nemam baš neka očekivanja iskreno, ali vidjet ćemo. Može poslužiti kao primjer drugim forumašima koji se nalaze u sličnoj situaciji.

Isto tako vidio sam na nekim prethodnim stranicama ove teme zanimljiva iskustva koja su neki forumaši imali s npr., mijenjanjem prehrane, dermarollerima i sl., to ću još malo proučiti.

U svemu ovome žao mi je samo što se nisam još prije koju godinu ozbiljnije zainteresirao za ovu tematiku, mislio sam da me neće puno smetati gubitak kose, ali, kako to često biva, čovjek shvati da se zeznuo prilično kasno
Madsen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:25.