Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2017., 10:22   #1301
Meni dci 130 (nije karavan) nakon 2500km trosi 5,0 po putnom racunalu s tim da je ravnomjerno grad (zagreb), otvorena (50-90kmh) i autocesta (110-140kmh).
I ukljucen start-stop.
kaksi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 14:13   #1302
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Znamo mi kako ti vozis; pretices; zaletavas se; ubacujes se; vozis preko ogranicenja. Znaci stiskas motor i krsis zakon na dnevnoj bazi.

Vozi 50-60 km/h u gradu te 80-90 km/h na otvorenoj i dci malo trosi.
kako "mi" to znamo? jesi se mozda vozia samnom?
i ti prvi krsis zakon na dnevnoj bazi... samo je pitanje koje sve clanke... ali garantiram ti da ga krsis...

ti imas dci pa govoris iz iskustva ili pricas bajke o njemu... a milit po gradu s mobitelom u ruci i mislima negdje deseto, taj film u mene neces vidit...

Quote:
Troskot kaže: Pogledaj post
@wifi

a vožnja litnjima na snigu kao nije?
sta fali litnjima na snigu?

Quote:
kaksi kaže: Pogledaj post
Meni dci 130 (nije karavan) nakon 2500km trosi 5,0 po putnom racunalu s tim da je ravnomjerno grad (zagreb), otvorena (50-90kmh) i autocesta (110-140kmh).
I ukljucen start-stop.
ja ne koristim s&s. ima mi 90 ks i prosjek od 6.7... doduse i nesto losiju aerodinamiku...
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 14:44   #1303
Quote:
wifi kaže: Pogledaj post
kako "mi" to znamo? jesi se mozda vozia samnom?
Mi na forumu to znamo kako ti vozis jerbo hrpetinu puta opisujes kako ti vozis i sto radis na cesti. Na razno raznim temama. Pa onaj tko cita ovaj forum je vec naucio kako ti vozis - citajuci tvoje postove.

Quote:
i ti prvi krsis zakon na dnevnoj bazi... samo je pitanje koje sve clanke... ali garantiram ti da ga krsis...
Jel? Npr koje? Zmigavce dajem kod prestrojavanja, skretanja i slicno. Vozim po ogranicenju. Stajem pjesacima. Vezem se. Ne idem na zutu ili crveno. Ako pricam pricam na bluetooth. Solidaran sam u prometu itd.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 14:45   #1304
Ništa im ne fali samo ne možeš vozit jednako brzo i sigurno kao na zimskim.

Nego, slabo ti čepiš tog Captura kada ti je prosječna potrošnja kao kod mog dizela.

Edit: zanemari zadnju opasku ako je u pitanju dci 90, ja pretpostavio da je u pitanju tce 90!
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 17:11   #1305
Quote:
wifi kaže: Pogledaj post
1) fama od dci stedljivim motorima je samo fama... cim ih vozis, trose...
Tvoja vožnja + kombi je bar litra gore
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 21:13   #1306
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Solidaran sam u prometu itd.
Veliš, ako ništa drugo pustiš autobus sa stanice.
__________________
Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo, pak ni vezda ne bu da nas...

Zadnje uređivanje mata73 : 17.11.2017. at 22:27.
mata73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 08:19   #1307
Pozdrav!
Imam u planu uzet megane grandcoupe(nisam ga jos vidio uzivo) i gledam malo dimenzije mjesta za sjedanje na prednjem sjedalu ima manje nego nazad..na svim testovima spominju da je problem na zadnjojbklupi ako je netko veci od 180cm a nista se ne spominje prednje sjedalo..recimo na prednjem sjedalu je 840cm do krova a na zadnjem 851.
Dok u megana i grandtour-a naprijed je visina 886cm..
Kakav vam je osjecaj kad sjedite u meganu,jeli ima prostora povise glave?
Ima li tko ovog grandcoupe-a da mi provjeri kolika je visina,jer ovo mi se cini da je greska da na zadnjoj klupi ima vise mjesta..neda mi se ici u Zg da to provjerim 😀
dalmmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 10:57   #1308
Najbolje se negdje zaletiti i probati to. Meni jezivo smeta ako auto otraga je pre nizak...
Ili po youtube potražiti testove...
FED is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 11:27   #1309
GrandCoupe ima nešto veći međuosovinski razmak od hatcha pa bi za noge trebalo biti više mjesta.
Kako je s prostorom za glavu, ne znam.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 12:41   #1310
Quote:
FED kaže: Pogledaj post
Najbolje se negdje zaletiti i probati to. Meni jezivo smeta ako auto otraga je pre nizak...
Ili po youtube potražiti testove...
Ovdje u Dubrovniku nema nijedan coupe,cak ni u prodajnom salonu..gledao sam malo testove po youtube-u..nitko se ne zali na vozacev prostor za glavu,jedino sazada je ogranicenje nekome tko je visok +180cm..sazada me zaboli,tamo ce djeca sjedat a njim je to i previse.
dalmmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 12:56   #1311
Grand Coupe sam vidio jedino u Rijeci, RB Auto. Oni imaju kao testni.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 14:51   #1312
Imao je Gašperov jednog. Kažem imao, jer su ga prekjučer polupali u Lici.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 17:05   #1313
Ima ih hrpetina u Štarkelja u Utrinama.
Valjda firme kupuju.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 15:40   #1314
Pozdrav svima... pita sam na jednoj drugoj temi, ali mi se čini ovdje primjerenije..

Da li tko ima kakvih iskustva s novim Meganom i Tce 100 motorom.
Nisam baš ludo sportski vozač, ali opet ne bi baš ni da se vuče s obzirom na veličinu/težinu auta...
vladiziv is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 19:29   #1315
Quote:
vladiziv kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima... pita sam na jednoj drugoj temi, ali mi se čini ovdje primjerenije..

Da li tko ima kakvih iskustva s novim Meganom i Tce 100 motorom.
Nisam baš ludo sportski vozač, ali opet ne bi baš ni da se vuče s obzirom na veličinu/težinu auta...
Moje turbo iskustvo se temelji na dizelu ali svejedno, to bi trebalo biti sasvim dovoljno za sve rezime voznje tako da...
Go for it imho

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 11:07   #1316
Kad kupiš ne baš jeftin auto, a kao "poklon" dobiješ šugave Motrio gume (Renaultova proizvodnja iliti monopol)

Bočno sam u vožnji taknula rinzol (nisam išla više od 35km/h) i guma se raspala kao da je od kartona, a ne od gume.
Niti jedan vulkanizer nema za kupiti Motrio gume nego mi nude zamjenu prve obadvije gume.

U Renaultovim servisima nema više zimskih guma, ali možda se može naručiti... ako u tvornici još ima koji komad.
U posljednjem salonu nađu ipak zaostali komad gume i to sranje košta 600 kuna! Kao da sam poštenu gumu kupila.
Radnik mi kaže da još nije vidio da je tako guma pukla.

S novom gumom sutradan se ne mogu iščupati iz blata (a blato nije baš neko ekstremno), vrti se u mjestu kao da je potpuno izlizana, a auto je ukupno prešao 2.000 km.

guma

Znakovito je da u salonu na izložbenim modelima imaju Continental i Goodyear :klap:


Jel ovo normalno da tako guma pukne, zanimaju me vaša mišljenja?
Stickers is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 11:33   #1317
Nije to baš bezazlen udarac, gle felgu ispod. Meni su nedavno dvije gume pukle na bočnici, s obzirmo na tvoju fotku udarci su bili blaži i nisam se čudio da su gume nastradale.

Inače, Motrio gume su ti neki ulazni model, rekao bi na razini Save.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 11:55   #1318
Prošle godine kad sam kupio megana, nisam htio uzet te njihove gume te sam nadoplatio za Goodyear Ultragrip 9 i to bar 30% skuplje nego na Vulkalu... ali ajd, bolje i to neg da imam Motrio
FucaBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 12:36   #1319
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Nije to baš bezazlen udarac, gle felgu ispod. Meni su nedavno dvije gume pukle na bočnici, s obzirmo na tvoju fotku udarci su bili blaži i nisam se čudio da su gume nastradale.

Inače, Motrio gume su ti neki ulazni model, rekao bi na razini Save.
Ok, to me zanimalo, i frend mi je potvrdio da se njemu dogodilo slično (isto bočni udarac), prilikom parkiranja, dakle manje od 20 km/h.

Imala sam gume 13'' i često sam okrznula rubnjak, samo bi me "odbacilo", ali gumama se nikad ništa nije dogodilo pa me ovo začudilo.
Vjerojatno je do nezgodnog kuta udarca, ali sad me živo zanima da li bi continentalke baš tako puknule ko kokice
Stickers is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 13:52   #1320
Quote:
Stickers kaže: Pogledaj post
Imala sam gume 13'' i često sam okrznula rubnjak, samo bi me "odbacilo"
:
Ti prvo nauči vozit...pa možda guma neće biti kriva...
Ubuduće si uzmi dodatnu opremu kameru 360 view.

S 35km/h gruneš rubnjak i onda se čudiš kao pura dreku kako je guma pukla. Oprosti ali to nije mala brzina.
fabricio1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:23.