Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.11.2017., 10:22   #1
Je li vama raste plaća ?

Iako se donekle gledajući i koji su poslodavci "najomiljeniji" ovdje na Podforumu,da je možda više ljudi u Zg,da su VSS i sl.ali svejedno.

Pitanje je za "pravi" reealni sektor,znači ljude koji rade (bilo koje struke i stupnja obrazovanja) u građevini,pogotovo izvoznom sektoru...

Je li se dogodila u zadnje 1-2-3 godine kakvo povećanje plaća?

Vidimo da prosječna neto plaća i izvan sezone preko 6000kn,javni sektor dobio povećanje i opet im slijedi.

Kako vi živite,koji ipak bi trebali biti najgrađeniji.

P.S.:Pod povećanje ne podrazumijevam ovu reformu,to je do države i to su svi osjetili,nego od strane poslodavca.
mgrci43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 15:23   #2
Metalska branša, cca 70% izvoz, barem 1x godišnje povišica (VSS).
Preach is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 18:42   #3
Meni da
Tict Tac Toe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 08:25   #4
Quote:
mgrci43 kaže: Pogledaj post
Iako se donekle gledajući i koji su poslodavci "najomiljeniji" ovdje na Podforumu,da je možda više ljudi u Zg,da su VSS i sl.ali svejedno.

Pitanje je za "pravi" reealni sektor,znači ljude koji rade (bilo koje struke i stupnja obrazovanja) u građevini,pogotovo izvoznom sektoru...

Je li se dogodila u zadnje 1-2-3 godine kakvo povećanje plaća?

Vidimo da prosječna neto plaća i izvan sezone preko 6000kn,javni sektor dobio povećanje i opet im slijedi.

Kako vi živite,koji ipak bi trebali biti najgrađeniji.

P.S.:Pod povećanje ne podrazumijevam ovu reformu,to je do države i to su svi osjetili,nego od strane poslodavca.
meni ne, niti će. ali vidim da nekima da, netko da otkaz, pa dodje do unaprjeđenja i time povišica. ovako samo od sebe, ne.
sss sam, u administraciji, privatna firma.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 08:55   #5
raste svaki godine po nekih 25% (zadnjih 5 godina)
murof7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 13:35   #6
Raste plaća, toliko da ću odustat od njemačke.
Paige the cool is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 13:52   #7
Radim kod privatnika, SSS radno mjesto, ne raste.
Phlegma is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 10:40   #8
Jel ima tu netko da radi ili je radio/la nekakav uredski posao,administracija, financije, nesto takvo, u manjoj ili srednjoj firmi, a da mi je rasla placa s vremenom, kroz godinu dana, ili koju godinu na tom mjestu?

Ima li uopce sanse na takvom radnom mjestu za povisicu, osim u bas velikim jakim firmama?
__________________
"The greatness of a nation can be judged by the way its animals are treated."
Layla DM is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 20:22   #9
Quote:
Layla DM kaže: Pogledaj post
Jel ima tu netko da radi ili je radio/la nekakav uredski posao,administracija, financije, nesto takvo, u manjoj ili srednjoj firmi, a da mi je rasla placa s vremenom, kroz godinu dana, ili koju godinu na tom mjestu?

Ima li uopce sanse na takvom radnom mjestu za povisicu, osim u bas velikim jakim firmama?
Povišica je uglavnom sredstvo da se zaposlenik motivira da ostane u toj firmi. Recimo znam nekoliko programerskih firma gdje plaća svakih 6 mjeseci raste za 500kn ( do nekog maksimalnog iznosa ). Ako ti ne posjeduješ neka "tražena" znanja i vještine poslodavac ti stvarno nema razloga dati povišicu
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 22:48   #10
Quote:
Layla DM kaže: Pogledaj post
Jel ima tu netko da radi ili je radio/la nekakav uredski posao,administracija, financije, nesto takvo, u manjoj ili srednjoj firmi, a da mi je rasla placa s vremenom, kroz godinu dana, ili koju godinu na tom mjestu?

Ima li uopce sanse na takvom radnom mjestu za povisicu, osim u bas velikim jakim firmama?
Pet godina rada u regionalnoj Banci u rizicima (prvi posao) - 1 puta rasla plaća (500 KN) + rast plaće kad završio pripravništvo.

Pa dobio ponudu i prešao u drugu firmu u Zagrebu u financije - tri godine rada - 4 puta rasla plaća (ukupno 2.500 KN).
Ni jednom nisam samostalno zatražio povišicu (jer mi bilo i više nego dovoljno ono što sam dogovorio pri prelasku) i u međuvremenu imao dvije ponude jednog većeg poduzeća za prelazak (isto u financije).
__________________
"... ěvery dream begins by taking one step ..."
The Poet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:19.