Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2017., 10:09   #1
Pojednostavljenje registracije novog vozila (2018.)

Gledam neki dan na TV da se pojednostavljuje postupak rege novog vozila. Zaobilazi se odlazak u policiju, biljezi .....znači sve će se moći obaviti u jednom potezu u stanici za TP.
https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/...---496143.html


Sad zanima me kada to stupa na snagu, ili se već može sve obaviti po toj novoj proceduri.
BundyR is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 10:19   #2
Od 1.1.2018.
Astral07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 10:30   #3
Quote:
Astral07 kaže: Pogledaj post
Od 1.1.2018.
Thnx
BundyR is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 12:42   #4
Fala kur** iz 19og stoljeća....
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 13:37   #5
Što sad to znači za kupoprodaju već registriranog i tehnički pregledanog auta?
ptae2000e is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 14:21   #6
Quote:
BundyR kaže: Pogledaj post
Gledam neki dan na TV da se pojednostavljuje postupak rege novog vozila. Zaobilazi se odlazak u policiju, biljezi .....znači sve će se moći obaviti u jednom potezu u stanici za TP.
Ja kada sam kupio svoj auto, odem s papirima na tehnicki i onda mi tamo otisnu prometnu dozvolu i sve. I onda moram ici na policiju da ovjere prometnu (lupe zig i potpis, uzmu papir i biljege) i nazad na parking od tehnickog da uzmem tablice i vozim doma. Fala bogu da se netko sjetio da se to sve na jednom mjestu sada radi.

I kaj je najbolje bilo - radio sam TP u Capraskoj, prek puta policije u Heinzlovoj. Ha ha ha.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 11:05   #7
Ma da, kako da ne.

Šta netko još vjeruje provođenju promjena radi olakšavanja teške procedure i građanima ugodnijeg života, a ne bogaćenju CVH (vlasnika i onih koji od njih ubiru svoj dio) po sistemu zrno po zrno pogača ili ti ga 50 po 50 kuna, 50 kuna za poslove koji prethode izdavanju kiselog kupusa, 35 kuna kiseli kupus, 50 kuna za poslove koji prethode izdavanju cikle, 65 kuna cikla, 50 kuna za poslove koji prethode ljepšem danu.

CVH je kod nas zaštićen bolje nego FED u americi.

Do sad,

1. npr. kupiš rabljeni registrirani automobil u Poreču, na povratku doma u Trogir staneš u poreznu uplatiti porez, u pošti uplatiš 35 kuna za novu prometnu i 65 kuna za nove reg pločice, 15 kuna državnih biljega i u policijsku postaju. Tamo dobijes novu prometnu, pečat, pločice i doviđenja.

2. Rabljeni neregistrirani, uplatiš u pošti 40 kuna za pokusne pločice, uplatiš 50 kuna osiguranje za deset dana ( možeš odmah i cjelogodišnje), 5 kuna državnih biljega, u policijskoj postaji potpišeš izjavu o ispravnosti vozila, i voziš doma. Doma platiš u poreznoj, u stanici za tehnički prođeš tehnički i uplatiš Posebnu naknadu za okoliš, u pošti uplatiš naknadu za ceste, 65 kuna za reg. pločice, 35 kuna za novu prometnu, 15 kuna državnih biljega, kupiš osiguranje i u policijsku postaju, prometna, pečat, pločice i doviđenja.

3. Produženje registracije, prođeš tehnički, uplatiš posebnu naknadu za okoliš na tehničkom, uplatiš u pošti naknadu za ceste, 5 kuna državnih biljega, kupiš osiguranje i u policijsku postaju, pečat i doviđenja.

U ove gore jednadžbe dodati i godišnji porez na CMV za vozila mlađa od 10 godina, koji po novome izdaju stanice za tehnički.
Poštu u primjerima može zamijeniti i internet bankarstvo.

Osobno sam uvijek radio primjere 1 i 2, jer svakako si morao po pečat u policiju. Broj 3 ipak izgubiš nešto vremena.
Primjeri 1 i 2 su posve lagani, ako ne moraš čekati red u Zagrebu ili u Splitu gdje su gužve tolike, da se više isplati platiti onih 50 po 50 kuna...

Mogu pretpostaviti kako će sad ukinuti uopće i mogućnost da to odradiš preko policije.

I članak u novinama mi je zanimljiv ˝vlasnik vozila je morao uzeti probne pločice na tri dana˝, sad se po novinaru kao može bez pokusnih pločica na tehnički?!?
˝popularni biljezi odlaze u povijest˝, biće će sad bit besplatno , neće ih zamijeniti kune?!?

Ovo je poput drastičnog primjera Rješenja o nasljeđivanju, kojeg je nekada donosio sud, a sad u najvećem broju slučajeva javni bilježnici, sve je isto, samo ˝mala˝ razlika u cijeni koju plaćaš.
eeeea is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 14:29   #8
Baš me zanima koliko će stanice naplatit svoju uslugu ...
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 15:12   #9
Quote:
eeeea kaže: Pogledaj post
Ma da, kako da ne.


Mogu pretpostaviti kako će sad ukinuti uopće i mogućnost da to odradiš preko policije.
tak je.


girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 15:17   #10
Quote:
Intel_85 kaže: Pogledaj post
Baš me zanima koliko će stanice naplatit svoju uslugu ...
Pa da je naplate i 500 kuna - pa kaj? Nije da 1x tjedno registiriram auto a bolje to nego cekat u redu na policiji pa nazad do TP stanice.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 22:12   #11
Bilo je već vrijeme da se netko sjetio toga jer ti je primjerice za prijepis i registraciju po sadašnjoj proceduri trebao čitav dan.
Jednom sam počeo proceduru ujutro oko 8 i završio u 15 sati, tako da...
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 01:02   #12
Zanimljivo kako nigdje ne daju procjenu kolika će biti ta nova administrativna taksa, nego samo kažu da će se urediti uredbom.

A glupi novinari se zakačili sa će se niome skupiti upola manje sredstava pa misle da sve biti 50 posto manja od sadašnjeg poreza. Bojim se da to ne bude tako za većinu normalnih automobila, na dobitku će biti prijenos skupljih.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 08:25   #13
I ja tako mislim, sam naziv mi govori da bi to moglo biti nešto sitno a ne sad tisuće i tisuće kuna što bi moglo biti u stvarnosti i opet deranje na najjače ali vjerodostojno.
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 08:37   #14
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Zanimljivo kako nigdje ne daju procjenu kolika će biti ta nova administrativna taksa, nego samo kažu da će se urediti uredbom.

A glupi novinari se zakačili sa će se niome skupiti upola manje sredstava pa misle da sve biti 50 posto manja od sadašnjeg poreza. Bojim se da to ne bude tako za većinu normalnih automobila, na dobitku će biti prijenos skupljih.
Nisu novinari zaključili nego je ministar rekao da je projekcija prihoda umjesto 200 mil, 100mil.

E sad, ako je u projekciji uračunato da će trgovina biti življa nego prije jer je jeftinije i ljudi će biti skloniji trgovati, onda bi pojeftinjenje, u prosjeku (sarma) bilo čak i više od 50%.
Nick Fallin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 15:07   #15
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Bilo je već vrijeme da se netko sjetio toga jer ti je primjerice za prijepis i registraciju po sadašnjoj proceduri trebao čitav dan.
Jednom sam počeo proceduru ujutro oko 8 i završio u 15 sati, tako da...
Slažem se, super je to što je uvedeno, ako se ne ukine alternativa ličkim medvjedima iz CVH.


A ako ne znaš, možeš i dva dana izgubit.
( u stanici za tehnički gužva, čekaš dva sata, poslije tehničkog staneš uplatiti osigurenje pa su i tu dvoje troje prije tebe, pa dok dođeš sa jednog kraja Zagreba do drugog sat vremena, pa čekaš u heinzlovoj dva sata, pa kad si došao na red kažu ti da još trebaš uplatiti to i to, pa platiš, pa opet čekaš red, može to i dva dana trajati)

Vidiš da neki i u ovih par postova kažu, neću čekat red u policiji pa se vraćati na tehnički, kao da se uopće moraju vraćati na tehnički.

U 90% slučajeva ( manjih gradova, nije Zagreb = Hrvatska) u RH, to rješiš u sat vremena.

npr kad idem u drugi grad kupiti rabljeni automobil, već unaprijed imam ispunjene uplatnice i kupljene državne biljege (ovisno je li regan ili ne), iznosi za uplatiti i brojevi računa su svi dostupni preko neta, unaprijed znam u koju stanicu za tehnički idem (gdje je manja gužva), preko telefona naručim policu osiguranja da me čeka, i bude to brzo čak i u većim gradovima.
eeeea is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 21:14   #16
Igra je jednostavna. Dva su cilja:

1. Mafiji iz CVH d.d. (dioničko društvo - googlaj vlasnike) osigurati veće tarife, a kako je CVH sponzor ZNA SE koje stranke - tako i sebi osigurati veća sredstva za predizbornu promidžbu.

2. Destimulirati kupo-prodaju starijih vozila - prisiliti ih na odvoz u CIOS. Znači ako se skine porez i uvede "univerzalna taksa" to znači da prijepis 5 godina starog BMW-a košta isto kao prijepis 20 godina starog Passata. Svak po 500-600 kn i vozi. Do sada je ovaj s BMW-om plaćao 5% PP-a na katalog (recimo 2000 kn), Passat je plaćao 5%PP-a 100 kn na katalog. Ukupno oba 2100 kn ili prosjek 1050 kn. Sad plaćaju duplo manje. Prosječno.

Ovoga se samo HDZ mogao sjetiti, skidam kapu.
munjela is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 19:51   #17
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Pa da je naplate i 500 kuna - pa kaj? Nije da 1x tjedno registiriram auto a bolje to nego cekat u redu na policiji pa nazad do TP stanice.
da moš si mislit, to bi ti i ja a pola njih tamo čeka satima radi 100 kn jeftinije rege
Intel_85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 20:24   #18
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Pa da je naplate i 500 kuna - pa kaj? Nije da 1x tjedno registiriram auto a bolje to nego cekat u redu na policiji pa nazad do TP stanice.
A sto je s nama u manjima gradovima dje nema guzve i cekanja?

Sigurno nije pa kaj. Ali vec kad smo kod toga ovo je ocigleno Forum.zg
Rizlamen is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 20:44   #19
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Pa da je naplate i 500 kuna - pa kaj? Nije da 1x tjedno registiriram auto a bolje to nego cekat u redu na policiji pa nazad do TP stanice.
Mozda imas previse love u dzepu??? Pa bacas tih 50 ili 100 Kn u vjetar?? A ni 500.- Kn ti nije previse bacit u vjetar!! Nemoj bit bahat jer si trenutno pun love jer vec sutra mozes zicat kune za pivu ispred pothodnika!"!
Meni je i 10 Kn placanja previse i vec bi zato isao pola dana cekat u Hajnclovu a kako ne bi za 50-100 Kn, ako treba cekal bi celi dan, tak i tak imam vremena preko glave!
BONBONCIC is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 20:54   #20
Quote:
BONBONCIC kaže: Pogledaj post
Mozda imas previse love u dzepu??? Pa bacas tih 50 ili 100 Kn u vjetar?? A ni 500.- Kn ti nije previse bacit u vjetar!! Nemoj bit bahat jer si trenutno pun love jer vec sutra mozes zicat kune za pivu ispred pothodnika!"!
Meni je i 10 Kn placanja previse i vec bi zato isao pola dana cekat u Hajnclovu a kako ne bi za 50-100 Kn, ako treba cekal bi celi dan, tak i tak imam vremena preko glave!
Cuj, ja kupujem auto svakih cca 10 godina. Nekad 9. Nije da svaki dan kupujem i regam aute. Tako da ako obavim sve na jednom mjestu meni to puno znaci da sam gotov za pol sata a ne cijeli dan. A ti ak ti je 10 kn puno razlike, onda kako uopce i kupis auto, tankas gorivo, regas, osiguravas, servisiras?

I uzet dan godisnjeg da rijesis papire od auta. Mozda radis u drzavnoj sluzbi, pa imas godisnjeg i jos kombiniras sa bolovanjem. No mi koji radimo kod privatnika - fakat ne mislim trositi godisnji za regu auta. Nego obavim sve za pol sata i dodjem malo kasnije na posao taj dan i bok. Ili nakon 16h kada TP radi a policija ne.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:53.