Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2017., 18:40   #1701
Majka Rusija zaboravila je na svoju djecu. Dotjerana i ušminkana, drži liniju tako što trči. Ali ne naprijed u bolje sutra, nego u mjestu.
LouReeth is offline  
Old 16.11.2017., 23:00   #1702
Baby Driver (2017)



Jamie Foxx drži iznad vode ovaj film koji je inače dosta fino započeo ali je na žalost negdje od sredine pa do kraja zaglibio u vrtlogu scenarističkog i scenografskog pretjerivanja i aritmije.

šteta jer je na momente pokazao zaista pravu punokrvnu mladalačku energiju i moć.

Ajutokintumi is offline  
Old 16.11.2017., 23:13   #1703
Quote:
LouReeth kaže: Pogledaj post
Majka Rusija zaboravila je na svoju djecu. Dotjerana i ušminkana, drži liniju tako što trči. Ali ne naprijed u bolje sutra, nego u mjestu.
ima smisla

samo se necu slozit da je on the nose. prije je umjetnicki prikazano, kako i prilici autoru tipa zvjagincev.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Old 16.11.2017., 23:26   #1704
Pa malo je on the nose (kao i jos par stvari u filmu), ali ne vidim zasto bi to bilo lose u ovom slucaju.

Dobro je cul-de-sac napisao prije koji mjesec, Zvyagintsev polako uzima titulu najboljeg svjetskog redatelja. Iako se tu nesto pita i gospodina Farhadija, ocekuje je snazan odgovor sljedece godine.

Nelyubov je jak film. Slabiji od Leviathana i Returna, no nista losiji od Elene i Izngnanih. 5 od 5 zasad, Zvyagintsev nema slabog filma.
MagicRat is offline  
Old 16.11.2017., 23:36   #1705
Quote:
MagicRat kaže: Pogledaj post
Pa malo je on the nose (kao i jos par stvari u filmu), ali ne vidim zasto bi to bilo lose u ovom slucaju.
Bas to htjedoh napisati,cini mi se da je to i bila namjera Zvyagintseva.Kao recimo i onaj portret Putina u uredu korumpiranog gradonacelnika u Leviathanu.
Desmozgenes is offline  
Old 17.11.2017., 12:34   #1706
Dajem im godinu

Ostala sam doma bolesna jučer pa upalila ovo da me malo zabavi. I zabavilo me i nasmijalo
Nije tako loše kao što po ocjeni izgleda...slatkasto i zvrkasto. Da se oprostiti neke gluposti. Dvoje mladih na brzinu se vjenčaju pa shvate da ipak nisu jedno za drugo...nakon godine dana dogodi se, pogodite što?

6/10
VK Girl is offline  
Old 17.11.2017., 12:42   #1707
Quote:
Desmozgenes kaže: Pogledaj post
Bas to htjedoh napisati,cini mi se da je to i bila namjera Zvyagintseva.
ma nije mu bila namjera biti banalan, ali tako ispada kada je film izrazito autorski pompozan. iz istog razloga i scene koje bi trebale biti potresne djeluju patetično.
__________________
Ptica bi pružila čovjeku ruku da je ima, ptica tako hoda i tako stoji.
androlog is offline  
Old 17.11.2017., 13:45   #1708
Bitch 2017

čudan neki film premda dosta ljepo posložen o luzerz čija se žena pretvara u psa i njihovoj djeci, prema kraju se kao malo razvodnjava al može proć
šugavo pseto is offline  
Old 17.11.2017., 16:35   #1709
Quote:
androlog kaže: Pogledaj post
ma nije mu bila namjera biti banalan, ali tako ispada kada je film izrazito autorski pompozan. iz istog razloga i scene koje bi trebale biti potresne djeluju patetično.
U onoj sceni s dječakom iza vrata nema ništa patetično. Štoviše, to je najuvjerljivija horor scena u filmu koji nije horor još tamo od Hanekea. Pod uvjetom da mislimo na horor u užem žanrovskom smislu.
Pompoznosti u autorskom smislu ima, ali film o boleštinama suvremene Rusije se i ne može snimiti bez pompe, zna Zvjagincev šta radi.
cul-de-sac is offline  
Old 17.11.2017., 17:58   #1710
Quote:
androlog kaže: Pogledaj post
ma nije mu bila namjera biti banalan, ali tako ispada kada je film izrazito autorski pompozan. iz istog razloga i scene koje bi trebale biti potresne djeluju patetično.
Patetici mjesta nema u ovome filmu. Nisam je osjetil niti jednom. Čak niti na samome kraju. Realizam predivno uklopljen uz pomoć vrhunskog korištenja glazbe.
Joshua is offline  
Old 17.11.2017., 23:01   #1711
Re: Loveless. Da netko ne bi pogrešno shvatio, meni se film iznimno dopao, bez obzira na svršetak (koji je OK).

(Na temu.)

Q & A.

Sidney Lumet je dobar otac i u ovom je filmu jednu od glavnih uloga dao svojoj 'ćeri. Takvo je to vrijeme bilo. Francis je onomad gurao svoju kćerku ispred kamera, no ona je srećom* pobjegla iza kamere. Da se vratimo na Lumeta. Kćerka mu je lijepa i ne glumi loše, ali kad je u istom kadru sa Huttonom, Assanteom i sl., razlika se vidi. O filmu. Svojevremeno je vjerojatno bio by-the-numbers krimić. Jedan od mnogih. Kad se priča o Lumetovoj karijeri neće mu referenca biti Q & A. Što je šteta, zapravo, jer se radi o vrlo solidnom uratku kakav se danas, imajući u vidu pregršt političke nekorektnosti (rasizam, homofobija, transfobija, you name it) u samoj radnji, ne bi mogao snimiti. Mogao bi, tj., ali onda bi se autori filma morali ispričavati na twitteru. Nick Nolte je negativac i izvrstan je, dakako. Ne znam imam li ikakvih zamjerki. Fino režirano, jasno ispričano i odglumljeno. Eventualno cheesy muzika. Ne pripada ni osamdesetim ni devedesetim.



*diskutabilno; sve nakon LiTa prilično je slabašno, a navodno je prerada Siegela gotovo negledljiva.
LouReeth is offline  
Old 18.11.2017., 03:57   #1712
Quote:
U onoj sceni s dječakom iza vrata nema ništa patetično. Štoviše, to je najuvjerljivija horor scena u filmu koji nije horor još tamo od Hanekea. Pod uvjetom da mislimo na horor u užem žanrovskom smislu.
Pompoznosti u autorskom smislu ima, ali film o boleštinama suvremene Rusije se i ne može snimiti bez pompe, zna Zvjagincev šta radi.
Slažem se za scenu s dječakom. Komotno sam iza onoga mogao film i ugasiti. U Eleni je i Levijatanu pola ovih stvari već odradio. Može se reći da Andreju dobro stoji furanje na Tarkovskog uz ove elemente angažiranosti. Danas (subota) nemojte fuliti Žabu u kinu Europa u 20.00 sati u okviru ZFF-a. Odličan film. Sutra je repriza u 19.00 sati isto u kinu Europa.
johnnykola is offline  
Old 18.11.2017., 10:50   #1713
Quote:
cul-de-sac kaže: Pogledaj post
U onoj sceni s dječakom iza vrata nema ništa patetično.
mislio sam više na završne scene poput majčine reakcije u mrtvačnici ili one trake koja se vijori na drvetu. ali generalno je taj lik dječaka dosta, kako je loureeth napisao, on-the-nose koncipiran. ili je ljut ili plače. što ne bi možda smetalo da likovi i priča nisu tako tanki i predvidivi. tako tipično srednjestrujaško-buržujski i europski.
cijeli taj sloj angažiranosti je potpuno nezgrapno prebačen preko jedne intimne obiteljske priče (smak svijeta na radiju? ).

Quote:
cul-de-sac kaže: Pogledaj post
Pompoznosti u autorskom smislu ima, ali film o boleštinama suvremene Rusije se i ne može snimiti bez pompe, zna Zvjagincev šta radi.
ovo ti ne stoji. i 'povratak' je bio pompozan, ali nije imao veze s tim o čemu pričaš. pompoznost i kič su naprosto osobine autorskog jezika zvjaginceva.
__________________
Ptica bi pružila čovjeku ruku da je ima, ptica tako hoda i tako stoji.
androlog is offline  
Old 18.11.2017., 11:12   #1714
Quote:
androlog kaže: Pogledaj post
ali generalno je taj lik dječaka dosta, kako je loureeth napisao, on-the-nose koncipiran. ili je ljut ili plače.
Mislim da djecak i treba biti on-the-nose koncipiran, u kakvoj je situaciji, da je drugacije prikazan vjerojatno bi to izgledalo izvan karaktera, ili bi uzeo preveliki dio vremena filma, a ipak djecak nije glavni fokus filma. A i jasno je iz prijasnih filmova da Zvjagintsev je sklon hiperboliziranju kako bi naglasio neko stanje.

Ako nista, prikazan nam je njegov "bijeg od realnosti" (koliko god to pateticno zvuci) u odlazenju u skloniste s prijateljem i cini mi se, redovitim koristenjem kompjutera.
MagicRat is offline  
Old 18.11.2017., 11:12   #1715
Pitao bih te ja da ti se krvnički onako roditelji svađaju kakav bi ti bio.
Veseli dečec koji skače po lokvicama. Možeš misliti.
Odličan film!
johnnykola is offline  
Old 18.11.2017., 11:31   #1716
Nelyubov aka Loveless (2017)




Quote:
MagicRat kaže: Pogledaj post
Dobro je cul-de-sac napisao prije koji mjesec, Zvyagintsev polako uzima titulu najboljeg svjetskog redatelja. Iako se tu nesto pita i gospodina Farhadija, ocekuje je snazan odgovor sljedece godine.
jel me neko tražio?

sve je ovo ali na jedan znatno suptilniji način već obrađenu u Once Upon a Time in Anatolia,
tako da Zvyagintsev malo kaska za kolegom.

ali daleko od toga da se ne radi o izvrsnom filmu,
i majke u tranziciji, zamislite se malo,
puno toga je u vašim rukama

Ajutokintumi is offline  
Old 18.11.2017., 14:38   #1717
Quote:
593 kaže: Pogledaj post
@nook
ingrid goes west...kazes moglo je ici na malo crnje pred kraj. na sta mislis, kako bi ti 'zacrnila'?
spoileri
Pa mogao je onaj brat prilikom otmice na kraju poginuti, čak i onaj dečko crnac, pa da ona skroz poludi i da joj akcije imaju posljedice..il tako nešto


Valerian and the City of a Thousand Planets

Uvodna sekvenca je vizualno vrlo lijepa, takav je i cijeli film. Prvih pola sata obećava, vrlo kreativno je ono bilo sa drugom dimenzijom i pištoljem i ostalim (iako nisu pravila baš najbolje obasnili), i cijeli film nije toliko loš, no postoje 2 ogromna problema. Prvo je užasan scenarij, time mislim na dijaloge, a drugo je što kemija između 2 glavna lika ne postoji. Glupi dijalozi mogu postati smiješno-loši kao u Jupiter Ascending, ali glavni likovi nečim moraju nositi film.
Đaba vizualna ljepota i tu-i-tamo malo kreativnosti i originalnosti, uz dosta humora, kad nam najjednostavniji zaplet na kraju moraju objasniti kao malom djetetu jer misle da je toliko kompliciran. Da je bar karizmatičnijeg glavnog glumca. Da sitničarim našla bih milijun grešaka i problema što film ima, ali ipak nije toliko užasan, vrlo je gledljiv
5/10


Logan Lucky

Vrlo "lagan" i zabavan film, fino teče i sasvim je ok, no meni osobno se nije istaknuo nečim posebnim (Daniel Craig tu i tamo iskače u scenama) tako da se bojim da će biti i lako zaboravljiv. Da sitničarim, isto bih puno problema našla u tome kako je pljačka odrađena, ali nije film ozbiljan da bih da ozbiljno shvaćala.
6.5/10


Brigsby Bear

Jako simpatičan feel-good s vrlo dobrom idejom, uvijek volim pogledati film o snimanju filma, jedino mi je malo zasmetalo kako mu lako glavni detektiv slučaja daje "dokaze", i ima još nekih problemčića film ali ne traje dugo i nemam mu previše toga zamjerati.
Mark Hamill bi trebao biti u više filmova, ovdje je super.
6.5/10
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Old 18.11.2017., 14:44   #1718
Quote:
cul-de-sac kaže: Pogledaj post
U onoj sceni s dječakom iza vrata nema ništa patetično. Štoviše, to je najuvjerljivija horor scena u filmu koji nije horor još tamo od Hanekea. Pod uvjetom da mislimo na horor u užem žanrovskom smislu.
Pompoznosti u autorskom smislu ima, ali film o boleštinama suvremene Rusije se i ne može snimiti bez pompe, zna Zvjagincev šta radi.
slažem se za scenu s dječakom

to mi je jedna od jačih scena u posljednje vrijeme, škola filma,
jednim tim genijalnim potezom/scenom nam je sve rekao, ujedno i jeziva najava onog što slijedi.

meni je maltene svaka scena određena metafora tj. govori toliko toga,
jedno nevjerojatno kino iskustvo.
Ajutokintumi is offline  
Old 18.11.2017., 15:27   #1719
SPOILER ingrid goes west & brigsby bear

@nook
pa ona je odavno luda. zelis reci da bi smrt frendicinog brata/decka mogla biti okidac za daljnje nasilne radnje? u tom slucaju bi se film raspao, to mi uopce ne bi bilo uvjerljivo.

a brigsby bear...slazem se, to je malo blesavo, sto detektiv krade dokaze. blesavo zato sto je osim toga film realistican.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Old 18.11.2017., 15:47   #1720
Quote:
LouReeth kaže: Pogledaj post
Majka Rusija zaboravila je na svoju djecu. Dotjerana i ušminkana, drži liniju tako što trči. Ali ne naprijed u bolje sutra, nego u mjestu.
odlična opaska, odlična scena.
vrhunski režiran film. scene pretraživanja prazne zgrade su možda nešto najljepše što sam vidjela ove godine, prekrasno. savršena kamera, besprijekoran dizajn, sve.
ipak, više me Zvyagintsev ne šamara kao nekad. možda to dođe s godinama, ta lagana rezigniranost.

"Muškarci ne plaču" pobjednik ovogodišnjeg ZFF-a.
Ne znam je li zasluženo, budući da nisam vidjela ostatak konkurencije, no beskrajno mi je drago da je tako.
Sjajan film, ne toliko zanatski/redateljski koliko scenaristički i glumački. Lučev i Gregurević možda nikad bolji (strašan je gušt gledati Gregurevića u ovakvoj ulozi), a Ermin Bravo još dva koplja iznad svih; kakav čudan gravitacijski centar filma, kakva uloga - besprijekoran je.
Nije bez mana, i očekujem da će mu barem dio domaće kritike vagati iste; i neka, najzanimljiviji je onaj film koji otvara teme. Ali u cjelini, meni je to prekrasno.
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:50.