Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2017., 21:51   #7401
Čestitke Blackie!!

Sad još čekamo da nam se Snelly javi!

Tek je sredina mjeseca prošla, a lista za studeni se prilično stisnula!
Mrcinica is offline  
Old 17.11.2017., 21:53   #7402
Blackie čestitam

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
ludo_malo is offline  
Old 17.11.2017., 21:53   #7403
I grudnjaci su im krasni, ljepsi od muellerovih, al to je bas riskantno uzimat unaprijed
__________________
Beat Mosquitoes!
imri dan is offline  
Old 17.11.2017., 21:55   #7404
Quote:
imri dan kaže: Pogledaj post
I grudnjaci su im krasni, ljepsi od muellerovih, al to je bas riskantno uzimat unaprijed

Ja sam jos na HM-u, a stizu bebonje😀 i ja se pridruzujem cestitkama😍😍😍
__________________
Beat Mosquitoes!
imri dan is offline  
Old 17.11.2017., 21:57   #7405
Cestitke curama i bebicima!! ��❤️
__________________
Ovo je najveci test strpljenja....
Ana Niko is offline  
Old 17.11.2017., 22:27   #7406
Cestitam Blackie
Eloiisa is offline  
Old 17.11.2017., 22:36   #7407
Čestitke Blackie

Joj volim kad se lista pomiče
Snow Fairy is offline  
Old 18.11.2017., 00:07   #7408
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
juhuhuhuhu, ovo je bebeći tjedan


Jesi testirala? Pretpostavljam danije voda cim ne javljaš.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Old 18.11.2017., 07:52   #7409
Quote:
Smiling Helena kaže: Pogledaj post
Jesi testirala? Pretpostavljam danije voda cim ne javljaš.


Sent from my iPhone using Tapatalk
A nisam jos

Nisu meni konstantno i u pravilnim razmacima gaće mokre, pa onda valjda to nije to. Evo probat ću kad se nakanim ustat
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 18.11.2017., 09:23   #7410
Blackie, čestitke!


Quote:
MammaM1a kaže: Pogledaj post
Hvala na detaljnom opisu! <3

Je li muž cijelo vrijeme, tj od samog početka mogao biti s tobom? Ako je, kako to ide, daju ti prvu dozu gela pa ga zoveš i on dođe? (ok ovo možda malo zvuči glupo al užasno mi je bitan taj dio jer bih baš htjela da je cijelo vrijeme sa mnom, a ne znam u koliko sati će me točno inducirati).
I što znači da ti anesteziologinja nije uspjela uvesti epi? Zbog čega?

Nema šanse da ću se naspavati do nedjelje jer ne mogu oka sklopiti od uzbuđenja
Ja sam otpočetka bila u boksu jer Merkur nema predrađaonu, a mm je došao kad se nešto počelo pokretati, negdje kad su mi bušili vodenjak. Bilo mi je okej tako jer je barem malo mogao odmoriti po noći, bio je na putu čitav dan prije. Nakon poroda bili smo sami u troje dva sata.

Kako ti je Helena rekla, najbolje da još pitaš jer nije ista procedura u svakoj bolnici, ja sam iznijela svoje iskustvo. Znam da negdje induciraju dripom, negdje gelom, a drugdje odmah utrpaju oba.

Što se tiče kralježnice i epiduralne, nikad nisam radila pretrage, ali meni su kralješci u lumbalnom dijelu sabijeni, jako je mali razmak među njima pa je jako teško uvesti iglu. Jednom prije sam zbog neuroloških problena trebala raditi lumbalnu punkciju koja ide u sličan dio kao i epiduralna i 6 puta su me boli bez uspjeha, nisu mogli. Pokušala sam na porodu kad su već epiduralnu nudili, ali eto, bilo mi je očekivano da neće moći. Nema veze, sad znam pa im/si neću davati lažnu nadu.


Što se tiče studenata i stažista na pregledu i porodu, u Merkuru ih baš i nije bilo kad sam ja bila. Bile su u TA učenice primalje, vagale me i mjerile mi tlak, gledale CTG pa im je primalja objašnjavala.

Na porodu kako su bile komplikacije i taj je glupi CTG stalno bio loš, na kraju, tijekom izgona skupilo ih se desetak oko mene, ali nisu mi uopće smetali. Primarijus, još dvoje ginekologa, dvije primalje, dvoje učenika za primalje, pedijatrica... Naravno, većina ih je bila na ulazu u boks, nisu se nagurali i smetali i svi su nestali u vidu magle kad se vidjelo da je s bebom sve pet i da je apgar 10/10.

Quote:
tina1984 kaže: Pogledaj post
Mene je dan prije poroda pregledao primarius i 5 studenata i to ne da je on objasnjavao nego su svi napravili pregled kao 40+5 sam pa kao mozda sta krenev i je drugi dan ali da mi je bilo svejedno nije ni malo

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Okej, meni inače studenti i stažisti ne smetaju, ali ovo je previše, čak i opasno zbog higijenskih razloga i mogućnosti infekcije.
For My Pain is offline  
Old 18.11.2017., 11:03   #7411
Quote:
Smiling Helena kaže: Pogledaj post
Jesi testirala? Pretpostavljam danije voda cim ne javljaš.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Znas da si me malo uplašila!

Isla sam napraviti ono sto si rekla, stiskala kao da zelim piskiti, i naravno da sam se onda popiskila

Tj, sad ti znaj sto je to bilo. Prozirno da, ali nije da urin nužno mora biti žut (štoviše, ako je žut, znači da se premalo tekućine unosi), meni je većinom proziran.

Onda sam poslije opet to pokušala, nakon što sam ispraznila mjehur, i nije vise ničega bilo.

Ne znam sta da mislim. Da li kod otjecanja plodne vode to otjecanje bude konstantno? Jer meni nije.

Čitala sam po nekim starim forumima da se u ljekarnama prije znao kupiti neki uložak koji to detektira, al da ih više nema. Idem izvidit.

Do tad ću nositi gaće u boji (čitala sam da u bolnici daju krpu ili ručnik u boji) pa da se vidi ims li čega. Iako mi doduše ta metoda nije jasna, jer ne znam kako bi na ručniku u boji razlikovala dal je u pitanju voda, iscjedak ili urin.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Old 18.11.2017., 13:03   #7412
Znaju po kolicini.
Meni je voda curkala al to je puuuuno vise od iscjedka i nevoljnog mokrenja. Odnosno svakih par koraka je bio lagani mlaz. A mjehur nemre toliko mokrace napraviti svakih par koraka. Tj popisala bi sve sto imas za popisati vec nakon 2 3 mlaza. A ovo s puknutim vodenjakom traje i traje. Meni je curkalo i 2 sata nakon puknuca
BlackBerry is offline  
Old 18.11.2017., 13:25   #7413
Quote:
BlackBerry kaže: Pogledaj post
Znaju po kolicini.
Meni je voda curkala al to je puuuuno vise od iscjedka i nevoljnog mokrenja. Odnosno svakih par koraka je bio lagani mlaz. A mjehur nemre toliko mokrace napraviti svakih par koraka. Tj popisala bi sve sto imas za popisati vec nakon 2 3 mlaza. A ovo s puknutim vodenjakom traje i traje. Meni je curkalo i 2 sata nakon puknuca


Tako je.
Kolicina curka ja zavisi i od puknuca, al curkalo bi dok ima vode. Ne može malo DS curi pa malo ne.
Mehur je generalno u banani od svog haosa pa je najverovatnije da "pustas po malo".

Mene od sinoc sarafilo po malo. Kako je oba puta pocelo od vodenjaka (tu sam profi), ovo mi je nepoznato i zbunjujuće. Prvo sam mislila da sam preterala s aktivnostima pa sela da odmorim. Ali sam bila u akciji i dalje. Onda je oko ponoci to bilo tako da sam se preznojila i pomislila da mozda krece. Kasnije je bilo slabijeg intenziteta ali cesto. Onda sam odlucila da spavam jer sam planirala da rodim po danu ovaj put. I evo, uspela sam. I dalje malo osetim. Ne verujem da je to to jer me je uvek od bubrega bolelo a sad je napred. Al ko zna. Nema tu pravila. Vise se zalim nego sto najavljujem. Da se zna.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Old 18.11.2017., 14:53   #7414
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
Znas da si me malo uplašila!

Isla sam napraviti ono sto si rekla, stiskala kao da zelim piskiti, i naravno da sam se onda popiskila

Tj, sad ti znaj sto je to bilo. Prozirno da, ali nije da urin nužno mora biti žut (štoviše, ako je žut, znači da se premalo tekućine unosi), meni je većinom proziran.

Onda sam poslije opet to pokušala, nakon što sam ispraznila mjehur, i nije vise ničega bilo.

Ne znam sta da mislim. Da li kod otjecanja plodne vode to otjecanje bude konstantno? Jer meni nije.

Čitala sam po nekim starim forumima da se u ljekarnama prije znao kupiti neki uložak koji to detektira, al da ih više nema. Idem izvidit.

Do tad ću nositi gaće u boji (čitala sam da u bolnici daju krpu ili ručnik u boji) pa da se vidi ims li čega. Iako mi doduše ta metoda nije jasna, jer ne znam kako bi na ručniku u boji razlikovala dal je u pitanju voda, iscjedak ili urin.
Da ti curi plodna voda znala bi, morala bi gacice mjenjati svako 5 minuta doslovce.
I da konstantno je.
Bas bas bas bi bile.mokre kao da si se popiskila.
Kad je meni pocela curiti plodna voda stavila sam ulozak nocni (onaj najdeblji) i dalje osjecala kako je mokro, znaci ni on to ne moze pokupiti.
Sigurno samo imas jaci iscjedak.


Cestitke curama s bebicama

Ja sma kupila carrwelov (mislim da se tako pise) set s gacicama i potkosuljom, savrseni su pogotovo potkosulja ni ne nosim grudnjak jer ima ugraden u potkosulji.
U prosloj trudnoci sam nosila samo njihov pojas jer je bilo prevruce za potoosulju pa mi nije bilo zao dati vise novaca jer znam.da su kvalitetni i isplativi.
Ova potkosulja je bas za trudnice znaci ne moze se kasnije tokom dojenja koristiti.

I jos jedne gacice sa mamanova, pamucne isto su super jos cekam gacice s asosa.
calecaki is offline  
Old 18.11.2017., 15:25   #7415
čestitke na bebama
idem i ja lagano prema finalu

ne sjećam se više dal sam tu pročitala bilo kaj vezano za to, ali zanima me kaj ako se dogovori carski, a porod krene prije dogovorenog termina carskog? je imala koja takav slučaj, pitam zato kaj mi je jučer dr rekla da ako postoje indikacije za cr, u mom slučaju s vidom, da se dogovorim u TA
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Old 18.11.2017., 15:27   #7416
Ovisno o tome u kojoj fazi dodes u bolnicu. Carski ide sve dok se beba ne spusti u porodajni kanal
Snow Fairy is offline  
Old 18.11.2017., 15:43   #7417
Glupo pitanje, ali moram

Vi koje kuoujere gaćice za trudnice,ima neki razlog zasto ih kupujete? Bolji materijal i sl?
Da vidim proouštam li išta
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Old 18.11.2017., 16:18   #7418
Meni se "normalne" gacice spustaju, skrolaju neznam kako bi se hrvatskije izrazila. Smotaju mi se prema bokovima i ne stoje na trbuhu.
Ove trudnicke koje kupim stoje doslovce ispod linije grudi i udobne su mi.
calecaki is offline  
Old 18.11.2017., 16:22   #7419
Nosim gace bikini oblika. Taman mi dođu ispod trbuha pa su mi dobre trudna ili ne.

Ne mora toliko curiti plodna. Može i sasvim po malo. Samo na svako napinjanje izaslo. Ne bi stalo nakon nekoliko puta.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Old 18.11.2017., 16:29   #7420
Quote:
calecaki kaže: Pogledaj post
Meni se "normalne" gacice spustaju, skrolaju neznam kako bi se hrvatskije izrazila. Smotaju mi se prema bokovima i ne stoje na trbuhu.
Ove trudnicke koje kupim stoje doslovce ispod linije grudi i udobne su mi.
Aha, one su tako dublje.

Nisam ih iskreno nu proučavala, pogčedala sam u hm-u ibile su mi iste kao obične., ove obične mi jednako stoje bila trudna ili ne, neki dan sam kupils nove, al isto obične u S veličini.
Al sam primijetila da dosta trudnica kupuje baš trudničke pa sam mislila da ima nešto što ne znam
__________________
cura
beba
profesorka87 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:14.