Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2017., 20:16   #1
Dosadni poslovi

Dakle od nedavno sam počeo raditi na novom radnom mjestu, koje je sreca tek priveremeno, al opet treba izgurat iducih nekoliko mjeseci. Da se razumijemo, nikad nisam imao problema sa radom, radim od studentskih dana i stvarno se smatram vrijednom osobom. Problem mi nastaje sada, jer posao koji radim je dosadan do nemogucih granica. Radim kao lifeguard, zaštitar, nešto takvo na jednom mjestu. Znači smjene od osam ili deset sati gdje apsolutno nista ne radim osim sto stojim ili sjedim na mjestu ko debil. Naravno da ne smijem uzet knjigu pa čitat ili slusat glazbu, šef mi je tu u blizini. Imam osjecaj da cu poluditi, toliko je zatupljujuce, jednostavno mi dodje da iskocim iz koze. Stvarno, nikad nisam imao problema sa radom, radio sam teske fizicke poslove i manje teske, i nikad se ne bi zalio. Al nikad nisam radio posao koji je toliko zatupljujuc i dosadan ko ovo. Posla nikakvog nema, samo stojim deset sati i cekam kraj smjene, cak nemam ni razgovarat s nekim.
Jeste li imali ikad ovakvih iskustava, koliko ste izdrzali? Koji je zapravo najdosadniji posao koji ste radili?
jazo90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 16:13   #2
Kao student u Francku na pokretnoj traci, 7 mjeseci. Dosadno i zatupljujuce do boli. Mislila sam da cu prosvikati.
autunno is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 17:59   #3
Pa to nije nista, zamisli da moras skupljat sljive ili ljesnjake 8 sati za 15kn na sat. Onak zgrbis se, vani vruce. SAmo cu rec da razmisljas o suicidu....
D E N I S is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 18:17   #4
Poslovi u kojima ti je glavna zadaća ne raditi ništa su jedni od najgorih poslova.

Nikad ne bih bio zaštitar ili portir.
eqinor is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 22:29   #5
Quote:
eqinor kaže: Pogledaj post
Poslovi u kojima ti je glavna zadaća ne raditi ništa su jedni od najgorih poslova.

Nikad ne bih bio zaštitar ili portir.
You think??

Probaj skupljati robu po marketu, pa ju skenirati pa ju sortirati, a artikala od mesa, pića, voća, povrća, školski pribor...e ovo je za popizdit!

Još ako se redaju narudžbe...
Bilijuner is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 23:39   #6
Autor teme govori o dosadnim (ne nuzno teskim, ali su samim time teski zato sto su dosadni) poslovima. Rad na pokretnoj traci je uffff trebalo mi je da se oporavim od toga mjesec dana. Stalno isti repetitivni pokreti 8 sati. Desna ruka desno-lijevo, lijeva lijevo-desno ni koraka nikamo i tak 8 sati. Najuzbudljiviji dio dana bi mi bio kad bi me poslali ocistit pogon, onda bi hodala za promjenu i rad ruku bi promjenio smjer. Nakon tih 8 sati osjecala bi takav pritisak u glavi kao da sam ucila za ispit 12 sati u komadu.
autunno is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 23:49   #7
Quote:
autunno kaže: Pogledaj post
Najuzbudljiviji dio dana bi mi bio kad bi me poslali ocistit pogon, onda bi hodala za promjenu i rad ruku bi promjenio smjer. Nakon tih 8 sati osjecala bi takav pritisak u glavi kao da sam ucila za ispit 12 sati u komadu.
Ogroman potpis na ovo!! Kad me posalju da ocistim nesto ili odnesem u drugi pogon toliko se razveselim jer znan da cu se POMAKNUT i nešto stvarno NAPRAVIT.
Svaka cast kad si uspila izdrzat to sedam mjeseci, ja racunam da bi bio mrtav
jazo90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 11:26   #8
Quote:
jazo90 kaže: Pogledaj post
Ogroman potpis na ovo!! Kad me posalju da ocistim nesto ili odnesem u drugi pogon toliko se razveselim jer znan da cu se POMAKNUT i nešto stvarno NAPRAVIT.
Svaka cast kad si uspila izdrzat to sedam mjeseci, ja racunam da bi bio mrtav
Trebali su mi hitno novci, a to je bio jedini posao na kojem su mi smjene pasale pa da sam mogla paralelno na faks odlaziti. Al mislim, tamo ima ljudi koji tamo rade vise od 20 godina. Ja se samo pitam...kako??? Ja sam probala iz te situacije izvuci maksimalno... s obzirom da ne mozes s nikim razgovarati i nikud se pomaknuti dosta sam vremena provela razmisljajuci, puno mi se ideja i zivotnih planova rodilo na tom radnom mjestu hehe.
autunno is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 12:01   #9
Administrativni poslovi s rokovima. Taman prođe mjesec kad opet sve ispočetka. I još slušaš od kolega kako je tako na svakom poslu. Ne možeš se pošteno ni požaliti, jer na toplom si, pred računalom, imaš kesicu hrane pored sebe.
Bam Bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 17:59   #10
Ja sam umirala od dosade na stazu (drzavna firma), efektive 20 min dnevno i naucila nista. Mrtvilo od dosade, vjecne kave pauze i zabusavanje.
Dosadno mi je bilo i u dmu, izdrzala sam tri mjeseca. Tamo sam ajde bar fizicki nesto radila, pa nisam skroz zamrla.
Tict Tac Toe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 21:28   #11
Quote:
Bam Bee kaže: Pogledaj post
Administrativni poslovi s rokovima. Taman prođe mjesec kad opet sve ispočetka. I još slušaš od kolega kako je tako na svakom poslu. Ne možeš se pošteno ni požaliti, jer na toplom si, pred računalom, imaš kesicu hrane pored sebe.
bravo, upravo ovo
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 23:14   #12
Moja srednjoškolska kolegica je sanjarila o takvom poslu u mlađim danima tako da ono... ima svega

Onda je još i kolegama dosadno pa počnu spletke i ode sve u tri krasne A sutra ste opet najbolje frendice, kako da ne Mislim da ljudi s vremenom na takvom poslu otupe i ostanu mentalno na nekoj razini kad su bili mladi i konkurentni na tržištu rada.
Bam Bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 00:14   #13
Quote:
jazo90 kaže: Pogledaj post
Radim kao lifeguard, zaštitar ... Al nikad nisam radio posao koji je toliko zatupljujuc i dosadan ko ovo. Posla nikakvog nema, samo stojim deset sati i cekam kraj smjene, cak nemam ni razgovarat s nekim.
ovo se slažem da je najgore, pogotovo zaštitar u banci. ako si lifeguard na bazenu bar nekog posla imaš da te drži budnim, a male su šanse da će te neka budala ustrijeliti. ćubiti negdje gdje se ne smiješ ni maknuti, ni pričati, ni čitati nešto ili slušati bar na slušalice... (ili bi ipak možda smio imati diskretne slušalice, baš vidjeh reklamu za nove za iza uha koje zvuk prenose preko kosti, a čuješ i dalje sve oko sebe. ovako https://m.youtube.com/watch?v=M04tkIdirqw samo još neupadljivije)

Quote:
Bilijuner kaže: Pogledaj post
You think??

Probaj skupljati robu po marketu, pa ju skenirati pa ju sortirati, a artikala od mesa, pića, voća, povrća, školski pribor...e ovo je za popizdit!

Još ako se redaju narudžbe...
kažeš, da ne naručujemo više preko konzum klik online trgovine, da ti bude lakše?

Zadnje uređivanje uzadnjicas : 19.09.2017. at 00:26.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 16:52   #14
Quote:
Bam Bee kaže: Pogledaj post
Administrativni poslovi s rokovima. Taman prođe mjesec kad opet sve ispočetka. I još slušaš od kolega kako je tako na svakom poslu. Ne možeš se pošteno ni požaliti, jer na toplom si, pred računalom, imaš kesicu hrane pored sebe.
Hoćeš reći teško je sve odradit do rokova?
Laki001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 17:28   #15
Quote:
Laki001 kaže: Pogledaj post
Hoćeš reći teško je sve odradit do rokova?
Hoću reći da pri pogledu na kalendar više ne praviš razliku između siječnja, kolovoza i studenog, nego 1., 15. i 31. Ne znam, meni je to užasno depresivno.
Bam Bee is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 13:36   #16
Gori su ti dosadni poslovi na kojima nista ne radis nego teski fizicki poslovi.
Bas sam prije par dana cekao nesto na parkingu i vidio lika kako sjedi za nekim standom, prodaje neke izlete sa brodom. No sad je sezona valjda gotova pa nema bas posla.
Uglavnom, sjedi ispod tog suncobrana, prazno gleda u daljinu, ispred njega 3 prazne pivske boce, nitko ga ni ne pogleda niti on ikoga gleda. Ne znam da li mu je takva cijela smjena ali mene je to uzasavalo vidjeti onih 10 minuta sto sam cekao i gledao ga. Ok, njemu je nekad i zanimljivo kad ima kupaca, valjda.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 03:53   #17
Quote:
babarej kaže: Pogledaj post
Gori su ti dosadni poslovi na kojima nista ne radis nego teski fizicki poslovi.
Bas sam prije par dana cekao nesto na parkingu i vidio lika kako sjedi za nekim standom, prodaje neke izlete sa brodom. No sad je sezona valjda gotova pa nema bas posla.
Uglavnom, sjedi ispod tog suncobrana, prazno gleda u daljinu, ispred njega 3 prazne pivske boce, nitko ga ni ne pogleda niti on ikoga gleda. Ne znam da li mu je takva cijela smjena ali mene je to uzasavalo vidjeti onih 10 minuta sto sam cekao i gledao ga. Ok, njemu je nekad i zanimljivo kad ima kupaca, valjda.
Sanjao bi ti zastitarstvo da radis po ljeti na najgoroj vrucini na bausteli i lomis kicmu.

Neko ko se naradio u zivotu volio bi bit zastitar. Da mu je tek tolko da je u radnom odnosu.

'Dosadne ' poslove ne mogu radit zatupljeni i nekreativni ljudi.
To je za ljude koji su kreativni i mogu organizirat privatan zivot odnosno da na poslu odmoraju i bace mozak na pasu.
neobuzdan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 08:28   #18
Radio sam ja svasta i uvijek bih prije izabrao baustelu nego posao u kojem stojim na mjestu na nogama osam sati i ne smijem mrdnuti. Naravno, dok sam jos zdrav, kad covjek prodje 50 godina vise za njega nije tezak fizicki posao.

I bas suprotno od toga sto si napisao, takav posao ubija kreativnost u ljudima i zatupljuje. Ima razlicitih tipova poslova a tezak fizicki posao nije najgora stvar na svijetu, pogotovo za zdrave ljude.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 12:42   #19
Quote:
babarej kaže: Pogledaj post
Bas sam prije par dana cekao nesto na parkingu i vidio lika kako sjedi za nekim standom, prodaje neke izlete sa brodom. No sad je sezona valjda gotova pa nema bas posla.
Uglavnom, sjedi ispod tog suncobrana, prazno gleda u daljinu, ispred njega 3 prazne pivske boce, nitko ga ni ne pogleda niti on ikoga gleda. Ne znam da li mu je takva cijela smjena ali mene je to uzasavalo vidjeti onih 10 minuta sto sam cekao i gledao ga. Ok, njemu je nekad i zanimljivo kad ima kupaca, valjda.
Užasava bi se i kad bi znao koliko bookeri zarade U Zd bookeri za Kornate zarade 100+ kuna po osobi pa ti vidi
zvjezdan1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 17:16   #20
Quote:
babarej kaže: Pogledaj post
Radio sam ja svasta i uvijek bih prije izabrao baustelu nego posao u kojem stojim na mjestu na nogama osam sati i ne smijem mrdnuti. Naravno, dok sam jos zdrav, kad covjek prodje 50 godina vise za njega nije tezak fizicki posao.

I bas suprotno od toga sto si napisao, takav posao ubija kreativnost u ljudima i zatupljuje. Ima razlicitih tipova poslova a tezak fizicki posao nije najgora stvar na svijetu, pogotovo za zdrave ljude.
O cemu ti govoris covjece nemas pojma o zivotu.

Kako mozes rec fizicki je bolje. Nama je cuvao gradiliste zastitar koji je govorio da mu neka dodze djevojka u onu kucicu pa uziva.
A mi smo se borili sa ambrozijom a neki se bore sa alkoholizmom. A tebi zelim takav posao da se uvjeris jer stvarno pises gluposti moram ti rec. I koliko postova imas preko 10 hiljada i vidi se kako si sakupio sto drobis gluposti eto kako
neobuzdan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:05.