Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2017., 08:39   #21
Molim vas da se držite civilizirane rasprave i ne posežete za rasističkim svinjarijama dovođenja u vezu fizionomiju pripadnika neke grupe s navodnom sklonošću krađi, niskim IQ-om i sl. Hvala.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 13:03   #22
Ja sam zbog onoga u što su "domoljubi", "branitelji" i "izbjeglice" napravili od mog grada otišla. Mučno mi je bilo gledati kako moj dragi grad postaje lopovska vukojebina. Pa sam odselila u Podravinu. Prvo su mi nabrojali što je sve u Slavoniji ni za kurac (uključujući kulen), a onda sam čula i da sam "ona tamo s istoka".

Zaključak? Primitivci su osvojili ovu državu, bili oni domoroci ili dotepenci.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 13:23   #23

Tog je oduvijek bilo, i ima, po cijelom svijetu, nije to specificna karakteristika danasnjeg doba.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 13:36   #24
Quote:
Goc-369 kaže: Pogledaj post
Ali nemaju svi dotepenci jednak status! Postoje neki koji nisu obljubljeni baš nigdje i oni koje takvim nazivom iz pristojnosti nikada nećeš okarakterizirati. U kojoj našoj regiji vole hercegovce, ili na globalnoj razini-u kojoj državi to vole židove?
Sto je netko uspjesniji i sto vise odskace od prosjeka to ga se vise mrzi....na zapadu zidove, u nas Hercegovce a u aziji Kineze.


Ti Hercegovci su valjda 50 godina prije ostatka stanovnista iselili po zapadu i nakon toga poceli sa tog zapada donositi razne predmete koji domorodci nisu posjedovali .....prvo razne mercedese, bmw, pa su onda poceli graditi vece kuce od ostatka puka, da bi na kraju medju prvima donijeli i mobitele.
Nije slucajno da je lokalno stanovnistvo sve te stvari proglasilo "primitivnim"...ukljucujuci i mobitele.


Time je samo pokusavalo zamaskirati vlastitu zaostalost.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 15:17   #25
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Sto je netko uspjesniji i sto vise odskace od prosjeka to ga se vise mrzi....na zapadu zidove, u nas Hercegovce a u aziji Kineze.


Ti Hercegovci su valjda 50 godina prije ostatka stanovnista iselili po zapadu i nakon toga poceli sa tog zapada donositi razne predmete koji domorodci nisu posjedovali .....prvo razne mercedese, bmw, pa su onda poceli graditi vece kuce od ostatka puka, da bi na kraju medju prvima donijeli i mobitele.
Nije slucajno da je lokalno stanovnistvo sve te stvari proglasilo "primitivnim"...ukljucujuci i mobitele.


Time je samo pokusavalo zamaskirati vlastitu zaostalost.
Ili je zapravo sva ta bajka oko tobožnje zavisti izmišljena upravo da se zamaskira da je seljačina u Mercedesu još uvijek seljačina.

Naši ljudi imaju velikih teškoća u shvaćanju što se može, a što ne kupiti novcem. Te često briju da im novac daje moć da zajebavaju druge ljude, da su bolji od ostalih i sl. Pa kad shvate da s pukom lovom nisu uspjeli zadobiti poštovanje, onda počnu srati o zavisti.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 15:26   #26
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ili je zapravo sva ta bajka oko tobožnje zavisti izmišljena upravo da se zamaskira da je seljačina u Mercedesu još uvijek seljačina.
.
Možda taj neki u Mercedesu i jeste seljačina.

Ali što je onda neki tip kojem je sva vrijednost u životu to što je on rođen u toj nekoj općini/regiji/župi/parohiji i osjeća se superiorno prema nekome tko to nije?

Pogotovo u Hrvatskoj gdje je oko oko 1/6 ljudi rođeno izvan Hrvatske a čak 48% stanovnika ne živi u mjestu rođenja.
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 15:38   #27
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ili je zapravo sva ta bajka oko tobožnje zavisti izmišljena upravo da se zamaskira da je seljačina u Mercedesu još uvijek seljačina.
Pa to bi se mozda moglo i tako shvatiti da se na primjeru mobitela nije pokazalo da oni koji su drugima govorili da su seljacine samo zato sto posjeduju mobitele odjednom su prestali to govoriti onog trena cim su i sami iste kupili. Cim je nestala zavist nestalo je i prozivanje.
A druga stvar....u nas nije problem u tome "tko vozi Mercedes" vec je svatko tko vozi Mercedes.....a i svako drugo bolje auto, po defaultu proglasen seljakom i primitivcem.

Ni to nije nasa specificnost...to se vani zove "Tall poppy syndrome".

Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Naši ljudi imaju velikih teškoća u shvaćanju što se može, a što ne kupiti novcem. Te često briju da im novac daje moć da zajebavaju druge ljude, da su bolji od ostalih i sl. Pa kad shvate da s pukom lovom nisu uspjeli zadobiti poštovanje, onda počnu srati o zavisti.
Oni koji voze mercedese ne pricaju o zavisti zato sto takve boli kita za misljenje i postovanje luzera kojima je zivotni maksimum sjediti u bircu i komentirati tudje automobile.
To ti ja govorim jer sam bio "on the dark side".
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.

Zadnje uređivanje u prolazu : 09.10.2017. at 16:07.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 15:54   #28
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Možda taj neki u Mercedesu i jeste seljačina.

Ali što je onda neki tip kojem je sva vrijednost u životu to što je on rođen u toj nekoj općini/regiji/župi/parohiji i osjeća se superiorno prema nekome tko to nije?

Pogotovo u Hrvatskoj gdje je oko oko 1/6 ljudi rođeno izvan Hrvatske a čak 48% stanovnika ne živi u mjestu rođenja.
Isto to.

Moj post je bio odgovor na konkretan primjer, ni manje ni više od toga.

Mi jednostavno kao narod uzdižemo krive "vrijednosti". Bez obzira na geografsko podrijetlo.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 15:56   #29
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
A druga stvar....u nas nije problem u tome "tko vozi Mercedes" vec je svatko tko vozi Mercedes.....a i svako drugo bolje auto, po defaultu proglasen seljakom i primitivcem.
Ovo ne doživljavam često, ali se slažem da su i takvi ljudi vrlo kvalitetni primjerci Homo Balkanikusa.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 15:57   #30
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ovo ne doživljavam često, ali se slažem da su i takvi ljudi vrlo kvalitetni primjerci Homo Balkanikusa.
A ja bi rekao da su najkvalitetniji primjerci homo balkanikusa oni koji kenjaju po tudjim automobilima.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 16:02   #31
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ja sam zbog onoga u što su "domoljubi", "branitelji" i "izbjeglice" napravili od mog grada otišla. Mučno mi je bilo gledati kako moj dragi grad postaje lopovska vukojebina. Pa sam odselila u Podravinu. Prvo su mi nabrojali što je sve u Slavoniji ni za kurac (uključujući kulen), a onda sam čula i da sam "ona tamo s istoka".

Zaključak? Primitivci su osvojili ovu državu, bili oni domoroci ili dotepenci.
Priča slična mojoj, i ja sam otišao jer su lopovi koji sebe zovu domoljubima potpuno upropastili moj grad.

Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Možda taj neki u Mercedesu i jeste seljačina.

Ali što je onda neki tip kojem je sva vrijednost u životu to što je on rođen u toj nekoj općini/regiji/župi/parohiji i osjeća se superiorno prema nekome tko to nije?

Pogotovo u Hrvatskoj gdje je oko oko 1/6 ljudi rođeno izvan Hrvatske a čak 48% stanovnika ne živi u mjestu rođenja.
Seljačine su i jedni i drugi, premda si umišljaju da su gospoda.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 16:42   #32
Quote:
Goc-369 kaže: Pogledaj post
Ali nemaju svi dotepenci jednak status! Postoje neki koji nisu obljubljeni baš nigdje i oni koje takvim nazivom iz pristojnosti nikada nećeš okarakterizirati. U kojoj našoj regiji vole hercegovce, ili na globalnoj razini-u kojoj državi to vole židove?
Sva sreća pa Hercegovce poznam od prije nego su se masovno doselili ovi kaj su im spustili dignitet.
je, imaju neka svoja "obilježja" ali ove koje sam srećom upoznala još u u onoj totalitarističkoj državi - to su vrijedni i pošteni ljudi.

A u svakom žitu ima kukolja.

Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Sto je netko uspjesniji i sto vise odskace od prosjeka to ga se vise mrzi....na zapadu zidove, u nas Hercegovce a u aziji Kineze.
****
uspješniji lopovlukom?
Namještenim natječajima?
Mudovezom
To nije uspješnost
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 17:10   #33
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Luzeri uvijek nadju izgovor zasto su luzeri.
Protiv vozaca Mercedesa se kenjalo jos u doba Juge...kada je ekipa dolazila sa automobilima kojeg bi zaradili postenim radom u inozemstvu.
Kad se nekoga ne podnosi naći će se bilo što, bilo koji razlog za to....

Neki kao da imaju već unaprijed spreman popis jedva čekajući da izlistaju sve "grijehe"
vojvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 17:13   #34
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
Neki kao da imaju već unaprijed spreman popis jedva čekajući da izlistaju sve "grijehe"
Da....a najjache od svega je sto ni neznaju osobu...ali znaju da je "lopov" da "namjestaju natjecaje" i sl.

Ja mislim da bi sve policije svijeta rado imale nekog Hrvata za detektiva....ti znaju imaju sesto culo za otkriti ama bas svaki kriminal.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 17:17   #35
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ili je zapravo sva ta bajka oko tobožnje zavisti izmišljena upravo da se zamaskira da je seljačina u Mercedesu još uvijek seljačina.

Naši ljudi imaju velikih teškoća u shvaćanju što se može, a što ne kupiti novcem. Te često briju da im novac daje moć da zajebavaju druge ljude, da su bolji od ostalih i sl. Pa kad shvate da s pukom lovom nisu uspjeli zadobiti poštovanje, onda počnu srati o zavisti.
pametan covjek u mercedesu je pametan covjek...
glupan u mercedesu je glupan...
inace...
mercedes je jako dobar auto...
a i statusni simbol...
moji prijatelji hercegovci su genijalci...
iz vidjenja znam i malogradjane...
svugdje je to tako....

da su zajasili malo previse,to je svima jasno...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 17:22   #36
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Ja ću ti reći samo jedno. Tko Riječane ne pozna, skupo bi ih platio. (I okolicu) U skladu s tradicijom lučkog grada, nema većih prijetvornih droca od riječana.
Svatko tko kaže drugačije,laže.
nije bilo tako 20 godina prije...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 17:30   #37
Quote:
zalazak pameti kaže: Pogledaj post

Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Ja ću ti reći samo jedno. Tko Riječane ne pozna, skupo bi ih platio. (I okolicu) U skladu s tradicijom lučkog grada, nema većih prijetvornih droca od riječana.
Svatko tko kaže drugačije,laže.
nije bilo tako 20 godina prije...
:klap:

Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Da....a najjache od svega je sto ni neznaju osobu...ali znaju da je "lopov" da "namjestaju natjecaje" i sl.

Ja mislim da bi sve policije svijeta rado imale nekog Hrvata za detektiva....ti znaju imaju sesto culo za otkriti ama bas svaki kriminal.
gradski natječaj
za već nekakve novčiće
pa se ljudi jave
pa komisija kaže
eee, imate super projekat
i, da mi odlučujemo i dobiti ćete novce
ali....
vi ćete biti sponzor , recimo, blabla tekvandoklubu
pa ćete lijepo otići u taj i taj dućan i tamo ćete "kupiti" 30 tatamija i 30 kimona i ....
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 17:56   #38
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
gradski natječaj
za već nekakve novčiće
pa se ljudi jave
pa komisija kaže
eee, imate super projekat
i, da mi odlučujemo i dobiti ćete novce
ali....
vi ćete biti sponzor , recimo, blabla tekvandoklubu
pa ćete lijepo otići u taj i taj dućan i tamo ćete "kupiti" 30 tatamija i 30 kimona i ....
Neznam za tekvandoklub ali znam za Nanbudo klub.....
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 18:30   #39
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Sto je netko uspjesniji i sto vise odskace od prosjeka to ga se vise mrzi....na zapadu zidove, u nas Hercegovce a u aziji Kineze.


Ti Hercegovci su valjda 50 godina prije ostatka stanovnista iselili po zapadu i nakon toga poceli sa tog zapada donositi razne predmete koji domorodci nisu posjedovali .....prvo razne mercedese, bmw, pa su onda poceli graditi vece kuce od ostatka puka, da bi na kraju medju prvima donijeli i mobitele.
Nije slucajno da je lokalno stanovnistvo sve te stvari proglasilo "primitivnim"...ukljucujuci i mobitele.


Time je samo pokusavalo zamaskirati vlastitu zaostalost.
ja uopće nisam ljubomoran na hercegovca koji je ostavio leđa po bauštelama pa kupio video rekorder 10 godina prije prosječnog hrvata....
ali jako sam ljubomoran na onoga koji je u titinoj državi studirao agronomiju u novom sadu ( specijalnost šećerna repa) pa u franjinoj dobio sve šećerane u vlasništvo.
kako, zašto? zar nema nitko drugi u ovoj državi da zna napraviti šećer od šećerne repe? postoji li oblast u kojoj hercegovci nisu najbolji stručnjaci?
kako to da se njihov talent, sposobnost ispoljava samo u hrvatskoj?
u bih-šipak, njemačkoj-šipak, americi-šipak
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 18:49   #40
Quote:
zalazak pameti kaže: Pogledaj post
nije bilo tako 20 godina prije...
Bilo je uvijek. Samo nije dolazilo do izražaja. Znaš, kao žena, gospođa ima jednog muža, a kurva well..., ou pick a number, ako me shvaćaš.

Na koncu, gradska heroina je međunožjem spasila grad od uništenja. (ali ajd, barem je bila iskrena), za razliku od ondašnjih a i današnjih riječana.
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:30.