Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2017., 17:06   #21
Quote:
zacky kaže: Pogledaj post
Ali ga komplicirat,znaci u njegovom slucaju trebao je ljetne naprijed i na njih lance,a zimske straga.
Ako govorimo o ugaženom snijegu da (teoretski). Ako govorimo o čistom ledu, lanci će pogoršati stvari. Gledano sa fizikalne strane, na ledu bi pomoglo da se gume malo ispuste (kao recimo za vožnju po pijesku) i time povećava površinu s kojom guma leži na ledu. U praksi neće puno pomoći jer je guma plastična i jednostavno "ne drži"
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 17:12   #22
Quote:
zacky kaže: Pogledaj post
Pa rekao je snjeg sa ledom ispod,znaci prvo gazi snjeg.
U takvoj (kao i većini situacija) jedino koliko toliko dobro rješenje su sve četiri zimske gume.
Old Iggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 18:39   #23
Quote:
Pero_Kanister kaže: Pogledaj post
Ako govorimo o ugaženom snijegu da (teoretski). Ako govorimo o čistom ledu, lanci će pogoršati stvari. Gledano sa fizikalne strane, na ledu bi pomoglo da se gume malo ispuste (kao recimo za vožnju po pijesku) i time povećava površinu s kojom guma leži na ledu. U praksi neće puno pomoći jer je guma plastična i jednostavno "ne drži"


Za led postoje lanci s četvrtastim karikama. Ne pitajte što naprave od guma.
Lyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 19:18   #24
a čavlerice - jel se to još koristi za led??
ex conn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 21:25   #25
Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
a čavlerice - jel se to još koristi za led??
Zabranjene su kod nas.
Old Iggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2017., 22:26   #26
Quote:
DrTony kaže: Pogledaj post
Naime, meni su u toj situaciji prednji kotači držali i nije bilo proklizavanja, ali zadnji kotači na kojima su bile ljetne gume bez lanaca nisu držali i zadnji kraj je plesao.
Sam si si dao odgovor...

Quote:
ex conn kaže: Pogledaj post
a čavlerice - jel se to još koristi za led??
Koristi, ali ne kod nas, buduci da su zakonom zabranjene...
Markkonen is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 09:57   #27
Opet kupujete kinesko smeće od lanaca? Kvadratni lanac + poprečne karike i te kak služe po ledu. Samo ako kupiš najjeftinije smeće od Rox-a ili Lanca sa okruglim karikama ... da, pitam se kak to i po snijegu radi?

__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 10:14   #28
Quote:
Lyman kaže: Pogledaj post
Možda za početak naučiti voziti? Ja tu vidim 2 amaterske greške.

1) on je fino povjerovao gripu prednjeg kraja i zaboravio da otraga gripa nema, umjesto da je prilagodio vožnju stražnjem kraju
2) prvo izvlačenje iz bježanja zadnjeg kraja je još bilo i OK, ali je u nekom trenutku opalio kočnicu.
1. Nisam ja povjerovao gripu sprijeda. Vozio sam relativno sporo, nisam se k*rčio po cesti.

2. Kočnicu sam stisnuo, i to lagano, zato jer sam vidio da ne uspijevam uspostaviti zadnji grip i da ću na taj način otklizati do provalije. Naime, vidio sam da se približavam cesti koja ide kraj provalije, a branika nema. Bolje mi je da se zarotiram i opalim u nanose snijega kraj ceste, nego da odletim u provaliju.
DrTony is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 11:05   #29
Quote:
DrTony kaže: Pogledaj post
1. Nisam ja povjerovao gripu sprijeda. Vozio sam relativno sporo, nisam se k*rčio po cesti.

2. Kočnicu sam stisnuo, i to lagano, zato jer sam vidio da ne uspijevam uspostaviti zadnji grip i da ću na taj način otklizati do provalije. Naime, vidio sam da se približavam cesti koja ide kraj provalije, a branika nema. Bolje mi je da se zarotiram i opalim u nanose snijega kraj ceste, nego da odletim u provaliju.
Ti is se zavrtio jer si PUSTIO gas, jednom sam za dlaku izbjegao nesreću jer se tako biser izvrtio u Barutanskom. Vidio da mu dolazim u susret i pustio gas. Golf jedinica, lanci samo napred, ljetne gume. I učas LAMBADA ...... eto njega po cijeloj cesti.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 12:40   #30
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Ti is se zavrtio jer si PUSTIO gas, jednom sam za dlaku izbjegao nesreću jer se tako biser izvrtio u Barutanskom. Vidio da mu dolazim u susret i pustio gas. Golf jedinica, lanci samo napred, ljetne gume. I učas LAMBADA ...... eto njega po cijeloj cesti.
Krivo - vozio sam u višoj brzini s niskim okretajima, točno onako kako se vozi u ledenim uvjetima. Valjda ja bolje znam zašto je došlo do okretanja jer ja sam sudionit te prometne zgode.
DrTony is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 13:10   #31
upravo stvar koja se nece dogodit kad imas 4 iste gume...
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 13:58   #32
Što u tvojoj izjavi ne fali još jedna riječ?

možda: zimske ?!?

Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 14:22   #33
Quote:
Troskot kaže: Pogledaj post
Što u tvojoj izjavi ne fali još jedna riječ?

možda: zimske ?!?


Ajme neeeeee, zašto si to napravio
Sad će par listova gnojiti o svojim vozačkim sposobnostima i o tome kako mu ne trebaju zimske gume
Pero_Kanister is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 14:58   #34
Quote:
wifi kaže: Pogledaj post
upravo stvar koja se nece dogodit kad imas 4 iste gume...
Quote:
Troskot kaže: Pogledaj post
Što u tvojoj izjavi ne fali još jedna riječ?

možda: zimske ?!?


WiFi frende, taman ide sezona i evo tebe.
Di si čovik?
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 15:09   #35
Quote:
DrTony kaže: Pogledaj post
Krivo - vozio sam u višoj brzini s niskim okretajima, točno onako kako se vozi u ledenim uvjetima. Valjda ja bolje znam zašto je došlo do okretanja jer ja sam sudionit te prometne zgode.
Točno onako kako se NE vozi u takvim uvjetima.
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 16:10   #36
Nemoš ti s njima ... oni sve super, samo su se po Duhu Svetom okrenuli na cesti.

Sad me davi budaletina koja "30 godina radi sa transformatorima" a nezna što je prenosni omjer
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 08:16   #37
Quote:
Troskot kaže: Pogledaj post
Što u tvojoj izjavi ne fali još jedna riječ?

možda: zimske ?!?

jedino cavlerice ako vec trazis nesto idealno za po ledu...

ovo je samo ekstremni slucaj u ekstremnim uvjetima gdje je potencirana razlika izmedju prednje i zadnje osovine odnosno guma. da nije tako nebi se vodike rasprave di idu dvi nove gume, naprid ili nazad, i nebi bila podjeljena misljenja. cinjenica da ce vec na mokrom stare gume straga dovest u piruetu ako ih ne iskontroliras, a sa starima naprid ces samo produzit naprid u suprotni smjer ili provaliju. pick your poison.
zato dok god imas ujednacene gume, pa makar bile i litnje, to je bolje nego kombinacija zimske i litnje zbog koje ces nastradat zbog nerelnih ocekivanja.

Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post

WiFi frende, taman ide sezona i evo tebe.
Di si čovik?
evo me radno, nije bas da iman vrimena za prepucavanje, ali kad me se vec proziva onda jbga... dovoljno puta sam stavia slike i videa uvjeta po kojim sam vozia tako da...
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 08:45   #38
Quote:
frenchman kaže: Pogledaj post
Točno onako kako se NE vozi u takvim uvjetima.
Ajde deder ti objasni kako se vozi u zimskim uvjetima. Šaltaš prvu i dereš u crveno?
DrTony is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 08:45   #39
Quote:
wifi kaže: Pogledaj post
jedino cavlerice ako vec trazis nesto idealno za po ledu...

ovo je samo ekstremni slucaj u ekstremnim uvjetima gdje je potencirana razlika izmedju prednje i zadnje osovine odnosno guma. da nije tako nebi se vodike rasprave di idu dvi nove gume, naprid ili nazad, i nebi bila podjeljena misljenja. cinjenica da ce vec na mokrom stare gume straga dovest u piruetu ako ih ne iskontroliras, a sa starima naprid ces samo produzit naprid u suprotni smjer ili provaliju. pick your poison.
zato dok god imas ujednacene gume, pa makar bile i litnje, to je bolje nego kombinacija zimske i litnje zbog koje ces nastradat zbog nerelnih ocekivanja.



evo me radno, nije bas da iman vrimena za prepucavanje, ali kad me se vec proziva onda jbga... dovoljno puta sam stavia slike i videa uvjeta po kojim sam vozia tako da...
Znači ispada da je bolje ni ne stavljati lance jer će tek tada biti jako velika neujednačenost. Ili ih pak staviti ozada i osprida.
DrTony is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 10:17   #40
Quote:
DrTony kaže: Pogledaj post
Ajde deder ti objasni kako se vozi u zimskim uvjetima. Šaltaš prvu i dereš u crveno?
Gle, nisam ti ja kriv što si se izvrtio po cesti, pa te molim lijepo da svoju frustraciju izbacuješ na drugom mjestu.
Kao što si iz svoje greške sa ljetnim gumama naučio da trebaš voziti sa sve 4 zimske, nauči i stil vožnje prilagoditi snijegu.

Po snijegu/skliskom se vozi u prosjeku jednim stupnjem prijenosa niže nego što bi to bilo uobičajeno po suhom, naravno uz prilagođenu brzinu, posebno ako ne poznaješ cestu kojom putuješ.
Auto koji se vozi na niskim okretajima u višem stupnju nema dovoljno brzi odziv na korekcije gasom i volanom, upravo za one situacije u kojoj si se našao.
Viši okretaji će ti pomoći za usporenje motornim kočenjem tako da izbjegneš pretjeranu upotrebu kočnice ili kod gubitka prijanjanja da te pogon izvuče ukoliko se uloviš u "kontriranje".
Ključno je biti nježan sa komandama (gas, kočnica, kuplung, volan), a viši okretaji motora ti omogućavaju preciznije doziranje.
frenchman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:27.