Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2017., 15:00   #781
Na mom su došle felge 16 s gumama 205-55-16.

Za zimu sam kupio 4 čelične felge 15-ke, za gume 195 širine.

Jeftinije su ti gume za 15-ke.
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 15:19   #782
Ma znam, a kad dobivam kao ""gratis" za njega 17 cla felge jos jedne alu radije bi 200 EUR nizu cijenu.
A na njeu su vec 16 cola felge celicne, original ili kaj ja znam
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 16:57   #783
Zimi je neko prosječno stanje na cestama lošije, snjeg, led, veća je šansa da pogodiš kakvu rupu ili odskližeš, lupiš nešto... U tom slučaju je bolje imati kombinaciju - manja felga/viša guma, pa guma amortizira više i teže je oštetiti felgu. Uz to, niže dimenzije felge u pravilu dolaze i sa užim gumama, što pomaže na snjegu.
Plus je i to što su manje dimenzije obično nešto jeftinije, a na zimskim gumama ne treba štediti.

No to nije zakon, ništa se ne mora, možeš ti legalno voziti zimske 17 cola, a ljetne 16. Možeš i imati istu dimenziju ljeto zima, kako god hoćeš.
wasx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 21:15   #784
Ne ja sma se zezno, na njemu su felge od 15 cola a dobivam alu felge od 16 cola, original od citroeana C5 valjda bez ogrebotina, sa svim potrebnim st aide uz njih.
Ako kome treba nek se javi

wasx hvala na odgovoru
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 14:57   #785
Jel ima neki nacin da se to sjedalo u C4 napravi tvrdjim. JA imam s kicmom problema vec vidim da mi ne valja (tak mi se cini prvi dan). A preso sam u C4 iz jednog malog auta s tvrdim sjedalima

Taj mali auto sma naviko vozit malo zesce, kvacilo gas itd.
Ne znam dl i vama nekad zna zadrhtat prednji dio kad iz prve u drugu mijenjate, kad stisnete kvacilo itd, nisamjos ziher sta krivo radim (a nisma ga ni puno vozio tj obraco paznju na to imam sad precih stvari)

Isto tako, to je 1.4 kako rekoh s tvornickim plinom, vele ada ga ne bi smio bas gazit previse. DO kolko okretaja ga smijem gazit ako se malo zurim, a do kolko ako se normalno vozim, da tja plin ne napravi prije neku štetu (i koja je to šteta zapravo i kolika cjenovno? )


PS: Da li je vama taj auto pregledan? (linija 2008-2010) (Ja praktički svaki put kad promijenim auto žalim za starim. )
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 15:23   #786
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Ne ja sma se zezno, na njemu su felge od 15 cola a dobivam alu felge od 16 cola, original od citroeana C5 valjda bez ogrebotina, sa svim potrebnim st aide uz njih.
Ako kome treba nek se javi

wasx hvala na odgovoru
A možda da staviš zimske na 15 cola a ljetne na 16? Barem na svom imam tako...
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 15:30   #787
Auto ti trza zato sto ti okretaju previse padnu tijekom saltanja u drugu, zadrzi malo okretaje tako da dadnes malo gasa kada pustas kvačilo.
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 15:33   #788
Tak i jesu sad zimske na 15 cola.
Inace jel oce proklizat recimo i kakav je tada (mislim zavoje itd). znam da nije to auto za ajurcat al zna se svasta dogodit. Mozda su glupa pitanja vejerojatno jesu al jbg sto sad (neki dan sam se s tim malim sparkom na jednoj nizbrdici zavoj skoro posklizno dda nisma iste "milisekunde" makno nogu s kocnice- a i nisam moro kocit nisam se bas tak zaletio - zavrsio bi sa strane - ljetne gume bilo hladnije i mokro a bas zeznut nagib.
Isto me zanima kakav je C4 kod lezecih policajaca recimo, koliko je tu robusan tja sklop - da li treba pazljivije ako je robusnost tu slabija, ili moze i srednje pazljivo (da prodjes s 40-50).

Zadnje uređivanje goranbo : 14.11.2017. at 15:51.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 03:23   #789
Uglavnom, ne znam cini mi se da cu ja imati i drugih problema s tim autom vise nego ovih kojim se zamaram unaprijed, danas sam ga malo provozo, natanko cisto da ne ostanem negdje bez benzina.

Vidim da hladan hoce crknut (a relativno topal mi je crkno po danu kod prebacivnaja na plin prvi put, kod okretanja u prvoj), ne znam jos moram to istestirat, al mislim da je svejedno dal je benzin ili plin (mozda ja i radi neku gresku da dodajem premalo gasa, ali ne vjerujem bas u to - pa ne cu ga drzat na 3 tisuce konstantno da ne bi crko. Ne znam mozd je i rezervoar bio prazan od benzina, ali parkiran je na ravnom, tak da ne znam.
Tip jeinace resetiro (tak je reko) board comp prije neg što ga je meni dao. (inace i ja bi ga resetiro nakon full tanka, al ne znam kak)
Odveo ga na benzinsku, natanko punog za 600 - ne evo točno - 52,58L Super class 100 dokraja.
Tip je govorio da ga je on uvijek tanko pomalo kao da nem asmisla auto da je auto 50kg tezi bla bla, no on vozi duze rute uvijek skoro a ja krace pa mi teba vise benzina.
Ak je tolko kao high-tech inovativan auto ne znam kak nisu mogli stavit i svjetlo u pretinac ispred suvozaca, il je pregorilo a ja ga nisma jos skuzio.

Na benzinskoj, ne znam gdje je rucica za otvorit spremnik, mozda je i nema. Otljucam onda spremnik, tj radik otkljuca (poklopac otvorio rucno radnik), bas glupa stvar onda kljuc ostane u poklopcu i nemres ga izvdit van - kad je poklopac vani. Ja nekad samtanko stari auto ja sam, a nekad radnik kad je htio ponudio se, otvorim mu ponesem ključ sa sobom odem unutra platimvratim se sjednem u auto s kljucme u džepu.
Sta sad morma dezurat kod punjenja itd? Ne smijem se micat od auta?? Ili iskljuciivo sma gapunit ja cak i kad mi netko oce napunit a ja recimo mormana wc?

Onda, board comp je kad sma ga dobio pkazivo rezrv i skroz prazan spremnik - tip mi je o tom svast prico al uglavnom nisma skuzio da li na kraju ne radi samo pokazivac za plin, ili ne radi ni za benzin.
Izgleda da ni za benzin ne radi kak treba trenutno (cito sam vec na internetu ponešto o tome al ono nemam vremena satima po tome se lomit, izgleda da ce me ovaj auto naucit strpljenja da ne budem control freak ak ga se ne rijesim prije velim zaletio sma se volim male aute jako a kupio ovo a i ne teba mi baš plin). Po otvorenoj cesti sam ajmo rec zadovoljan makar nikog nisam prestizo i pravo da vma kazme i bojo bi se dok ne znamjos kakav je itd, a nije mi se dalo sad po noci isprobavat bas malo više. Da vam pravo kazme u Sparku 0,8 kodprestizanja i ubrzanja sam se osjeco sigurnije a naprestizo sam se s njim kolko ocete pri svakakvim brzinama. Autu ocito fali šesta brzina, za spark razmije da jet mali graski auto ima vsoke okretaje ne znamu cetvrtoj na 70-80, a za ovog ne razumijem... (za sapar je to i prednost jer je u gradu strasno okretan prva druga vec si otiso ne znma gdje dok drugi mora u trecu bacat, iak je spor ne, ali ajmo rec kod podjednakih auta)
Dok malo skuzim di je jaci di slabiji valjda cu moc nekoga i prestic s njim A opet ima prednosti i u sporioj voznji manjasansa nesrece Boji se i toga, što sam vec pito tu, sto sumi rekli da ga zbog plina ne bi sio bas ganjat na previsokim okretajima (a ne znam dokle toide, onda, da se ne pregrije i rastopi nešt)

Stavit cu par slika s board compa, prije tankanja benzina, i nakon tankanja plina (al kolko kuzim sada, plin se nista ne pokazuje na board compu ne? )
Svijetl lampcica za ulje ne znam šta je to, mora ocitoprovjerit ulje iako me normalno uvjervonemas posla s njim ne giuta ne baca ulje itd itd itd). Mislim da se i lampica odmotora upalila al ne znma jel to kad je auto bio samo iskljucen u standbyju ili sta.

Na otvoenoj cesti sma velim zadovoljan kad se lijepo vozim sim što zbilja mislim da mu fali brzina više, ili taj motor opcenito ne valja (a pazite dolazim sa sparka 0,8 ) , ipak je auto veći stabilnijji udobniji almislim da su sjedala premekana definitivno. Na duljim voznjama ne znam sta bi bilo meni s kicmom itd, jer nema naravno lumbalnu potporu.
Takodjr automi je dosta nepregledan jako puno rtvog kuta iza kad ides u rikverc, retrovizori nekako daju malu sliku, a i naprijed mi je čudno (dobro to su sad dosta subjektivne opaske jer sma doso s maog auta pa napried nije bio tolko debel nije ti se mogo recimo sakrit pjesak isprd prednjeg noaca ukoso jer je na sparku tanak. )

Odem na plinsku pumpu natnakam 35,63L punog (izleda da je to bilo skoro prazno ??) Možda je zato triuta crko kod kretanja jer sma priceko da se prebaci na plin čini mi se jos hladan

Onaj uredjajcic za plin bas ne razumijem - on bi trebo pokazivat napunjenost plina? Ok, nepokazuje, sad je na dvie tockice cini mi se.

Kljuc kao nije radio jer se istrosila baterija, kao tokosta 15kn, kupio kod urara bateriju 30kn, mislim da sma ukupno 3-4 uta otkljuco i zakjluco auto, vise ne radi, a nisma ležo na ključu. da je stisnuto nest bilo ili sl. Jednostavno vise ne radi uopce.
Izmjerio voltazu baterije sad je 2,8V. Jel toonda ključ taj u banani? Gubi negdje struju? Jel ko to popravljo imo takav slučaj itd?

Pa tak ako ima ko neki komentar ili pomoc, inace nisma bas tak vozio neke novje aute s tim board compovima menijima itd itd, nema ovdje tolko puno funkcija nije ni vis amatematika - al iblo bi dobro da sve radi.

Mrzilo bi me da bas moram stalno brojt kilometre i za plin i za benzin pa u PM. Ja volimuto o kojem ne moram razmisljat. (osim da odem na servis na vrijeme)

Evo nakon prvih sat vremena voznje nemam drugih primjedbi, haha (otprilike - Spark ima 4 rupe za flaše, ili 5, mozda i 6 toyota yaris iz 2000 ia isto 4 valjda rpe za flaše, ova ima jednu ili dvije nekakve jadne... Al zato ima kvacicu za vrecicu ko da si na skuteru. Kad ides na riblju trznicu da ti riba ne pobjegne ak stavis vrecicu na pod, pa lijepo okacis vrecicu na vrecicu. To će mi vec vidim biti full korisno, al zato moram po noci imat rucnu lampu u autu da vidim gdje je šta.

Pa neke te glavne pute molim vas svakkako, ako je hladan s plinom s mjeracem benzina i svim ostalim bio bih zahvalan ako ko ima bilokakav dobar savjet da ne izludim skroz. Isto tako za taj ključ.

PS: I pitajte me kakoo to kuujem auto zast ga nisma istestiro kod mehnaicara - kupujem auto jako rijetko iovaj put opet ispalo od nekog relativnopoznatog, iopet ispalo da je taj relativn oznati preprodvac i da ono ima spikusamo takvu za preprodavanje a ja sma eto budala za kupnju auta - nikad nemrem pretpostavit unaprjed da su ljudi bas u tlkoj mjeri spremni preuvelicat stanje auta nalagt se praticki itd. Ono racunam bude nest malo slago itd, nest malopresutio - ko i ovo sa stanje gotriva i pplina itd.), jer nisam tu ispriconista od te price kak se razvialo otpocetka do kraja, to se tiče kupopordaje tj zamjene ) A ja budala održavam aut dam drugome auto kojeg moze samo peri deri bez brige i ne cekam da svi moguci dijelovi odu prd kraj trajanja da ga prodam a drugome da kazme a je servis napravlje voono sve mienjano nema brige nemas bas nikakvih ulaganja itd ato nema bas nikakav problem itd, a da recimo oce crkavat hladan. Takve sam vajda sreće.

Zadnje uređivanje goranbo : 15.11.2017. at 03:40.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 06:12   #790
Vozio sam sparka.
Imao sam C4, točno takvog kakvog opisuješ, 10 godina.
Spark je u odnosu na C4 kao tačke o odnosu na mercedes, a tebi C4 ne valja?!
Ne kužim.

I da, ima svjetlo u pretincu ispred suvozača. I to je hlađeni pretinac.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 07:30   #791
MOžda ti imas drugu razinu opreme, ššto se tiče pretinca ne znam - ne bih htio vrijedjati C4 kome je dobar, znam da bimnogima bio mnogo bolji nego meni, mozda s vrmeenom promijenim misljenje malo.
Al ja sma se malo zaletio vecinom se vozim po gradu, malo mrzim sto sam ga pet kupio od peprodavaca (vise volim policajca, carinika, krvnika nego te preprodavače, eto to jemoje iskustvo) a znate kak oni funkcioniraju i tak, malo je to subjektivno. Spark mi je po gradu bio ono zakon teski (manji grad, BJ, al opet guzve su parkinzi itd), mogo sams njim kud hocu i kak hocu.
Jedino je trosio puno po gradu na otvorenom ne tolko. Vozio sam i rute 30km cesce, do zagrba za 55-60 min, a jednom sam zapalo i do budimpešte i šta bz problema. Nagazim ga malo do prieje njegove maksimalne brzine (a nekad i do max, jos ak je nizbrdica), takk i tak je tolko ogranicenje tj manje je. Dobro st se tice dimenzija je manjak u njeg nemres bicikl stavit iza u Yarisa starog sam mogo i to al te iste dimenzije opet daju i masu prednosti, a po gradu s tim autom si brži od ne znam koga (uparkiravnaje isparkiravanje plukruzn okretanje mimoilazenje obilazenje okretnost - za startnost po gradu sumu dobro potrefili tu getribu (inisam imo ikakvih problema a ganjo sma ga - al nakon sto sma rijesio zapustenost s ojom sam ga dobio od proslog vlasnika isto preprodavača, napricaju ti nema ulagnaja ovo ono, žena m ga vozila pa sma ga bas ržo u redu, sve neko onak rel poznati prek nekog ga znas necim ste povezani, onda ga odvedem a kontrolni servis ulje mulj voda mulj sve nest sjebano kilometraza ak skinuta itd taj spark kojeg sam mijenjo je inace imo 150-160.000km stvarnih, sada, a jos ga ni ne platis povoljno - velim, ne znam kupovat). Da ne govorim cijena guma itd. DObro moj je biolosiji primjerak jer je izrablje i limarija je vec pocela malo zezat al dalo bi se to popravitnije prestrašno.

Al dobro da ne odeo u offtopic, imam tih nekih nepoznanica u vezi ovog auta, C4. DOk sma ga napunio do kraja, indikator goriva se ipak pomjerio sa 0 ali na 3/4. (a cini mi se da je ovaj reko da to stalno nesto varira, vidjet cemo). A ekakav parkign senzor imam u prtljazniku, to moram montirat valjda, ne znam jel tod njega original ili sta i zast je u prtljazniku

PS: I u Sparkue niko nikad niej zaustavio osim na granici s ovim vec vidi da ce bit toga Svi misle gle budalu vozi sparka :d )
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 08:36   #792
@goranbo
Auto ti ne smije crkavat na hladno! Ni na plin ni na benzin. Tu je neki problem s kojim se nitko ne želi zezati jer plinaši kažu nije do njih, a mehaničar kaže odi plinašima.

Čudno mi je ovo s pokazivačem goriva. Pokazivač je čini mi se jedna crtica =75km. I dosta je točan.

Spremnik za benzin ne možeš otvarat bez ključa.
Gumbi na ključu brzo propadnu, tako da ti vjerojatno ne lovi kontakt. Nabavi novo kućište kod ključara.
Obrati pažnju na lagere kotača, dihtung glave, lambda sondu, plastiku ispod vjetrobranskog stakla koja se odljepljuje.
Meni su otišli amortizeri prtljažnika i otpala plastika sa prekidača gepeka.
marek45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 21:56   #793
Hvala.
Ma ujutro sam pretjerao malo, a i inace sam malo prekritican, a ovih dana kritično kronično neispavan (kritično)

Auto hoće crknut na plinu ocito ako nije na malo boljoj radnoj temperaturi.
Danas sma ga vozio na benzin prvo, sve OK, hladnog, dve jako kratke rute 1km (50min cekanja) + 1km, (45 min cekanja)
onda sma jos ceko malo frenda ostavio auto upaljen jer je bilo hladno, i onda prebacio na plin nakon par minuta rada i sve normalno, voznja po gradu kratke rute na plin, bez duzih zaustalvjanja.
Reko mi je prodavač kojeg sma mozda ipak malo prekritički procijenio, da bi vjeorjatno trebo samo remapiranje plina (ili kak se to vc zove, rekalibracija, poštelat ga), bez ikakvih ulaganja. Kolika je cijena tog poštelavanja plina?
Oni su vozili skroz drugacije rute i njima tonje bio problem (znam gdje žive rade itd), reko je da je 18000 km bez kvara preso kolko je 6mj imo taj autoo, ako dobro pamtim kilometre.
Vozio sma davno prije vece aute alis ad zadnje taj stvaro mikro-spark, teba s epriviknut malo na ipak dosta veci auto po gradu, uži centar rikverc itd, nejde bas odmah ko po špagi nije isto iako recimo sa skroz rasklimanom Kia Pride karvan nisam od frenda imao nikakvih problema, kad sma nedavno vozio, rikverc ovdjeondje sve zivo, mislim da ovaj ato nije bas pregledan ipak, no što je tu je

Što se kljuca tie mozda zbilja ne valja baterija, sad cu probat nabavit duracellovu, jer ova jepala na 2,8V (a nisam je jerio prije, verovo sma uraru da je bateirja OK) - ak nece rdit ni duracellova iz ek. servisa, eonada je u sklopu kljuca problem. (ja sam i sam kljuc otvaro, ne cini e da je krpniji problem, dugmad se pritisce nrmalno itd, ali baterija nova je spala na 2,8V sto je malo, e sad moram opet po novu pa provjerit jeprje stavljanja)
Zaruljica u suvozackom pretincu je ocito pregorila, ne znma bas kak se mijenja, na prvi pogled se cini da nije bas lako (nisam se imao vremena vise baktati, samo sma gledo dok sam čeko)
Pa sam primijetio u tom istom pretincu, prekidac za ukljucivanje iskljucivanje airbaga suvozackog, ali i onu naljepnicu za resetiranje airbaga . Ta naljepnica je probijena i vidi se da se šarafalo po tom šarafu - e sad šta je to bilo ne znam.

Kako restartati boardcomp?

Otici cu ovih dana kod servisera (i eventualo na remapiranje plina al nije hitno, hitnije mi je serviser da pregleda za svaki slucaj ulje remen kakvo je itd, ali imam uvjeravanja da je jos 2000km do malog servisa, a 35.000 nakon velikog, tak da ni to ne bitrebalo bit problema ali pusme na hladno).
Dakle otici cu u servis (ali ne u sluzbeni mislim da to ovdje ni nemamo) - i reci im da pregledaju bas te stvari koje si ti marek reko (?)


PS: Po mraku je bas tesko nac to dugme za plin
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 05:51   #794
Quote:
marek45 kaže: Pogledaj post
@goranbo
Auto ti ne smije crkavat na hladno! Ni na plin ni na benzin. Tu je neki problem s kojim se nitko ne želi zezati jer plinaši kažu nije do njih, a mehaničar kaže odi plinašima.

Čudno mi je ovo s pokazivačem goriva. Pokazivač je čini mi se jedna crtica =75km. I dosta je točan.

Spremnik za benzin ne možeš otvarat bez ključa.
Gumbi na ključu brzo propadnu, tako da ti vjerojatno ne lovi kontakt. Nabavi novo kućište kod ključara.
Obrati pažnju na lagere kotača, dihtung glave, lambda sondu, plastiku ispod vjetrobranskog stakla koja se odljepljuje.
Meni su otišli amortizeri prtljažnika i otpala plastika sa prekidača gepeka.
Od svega nevedenog ja sam samo mijenjao zadnje diskove (auto je imao ukupno 70000 km) i kučište ključa.
I da, otišla je brava prtljažnika, jedva sam našao majstora koji je to složio (nova brava je skupa ko vrag i dugo se čeka).
Da, pokazivač goriva jako je točan.

I da, goranbo, zašto kupuješ od švercera?

I da, obično kad kupiš rabljeni auto ideš prvo kod majstora, čisto ono, za svoju sigurnost... naročito od švercera...

Ja sam svojeg prodao sa urednom servnsinom knjižicom, friško servisiranog i registriranog. Imaš servisnu?
Koliko opće ima km?
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 08:44   #795
Ja nazalost imam obrt gdje samo one-man show, maloprodaja (i inae smau guzvama, nemam vremena za kerefeke), pretprosli tjednami je auto izletio dok sma bio a biciklu i onda sam tjedan dana bio po hitnama itd jer me uklijestila kičma baš na najjače (a moro sma opet radit kolko mogu),a ovaj tjedan rjesavam zaosatke - pa se nemam vremena jos pozabavit sa svim detaljima oko auta definitivno.

Moj frend ima C4 coupe isti model 1.4 isto pplin 2006 je imo dost srece s njim godinama, a onda se pred godinu godinu i pol ili dvije elektronikapocela kvarit i zafrkavat - crko komp (skroz, od vlage), moro jerovaljivat u vlastiti auto jer je kljuc otkazo - i tak nije mi on nabrojo sve vjerojatno. Al on je jednom i zaspo za volanom i sletio s tim autom dobro da je osto živ, vajd nije velika brzina bila i popravio ga je, uskoro ce ga prodava al on jbg ima bratića za majstora pa plaća samo dielove i tak)

S pokazivacem cu se pozabavit kansije - zato mbi u biti volio restartat board comp. Kad sma ga natanko na puno do kraja, pokazuje dve crtice manje. Ponavljam moj ima ugradjen plin, vele da to nest zna zezat onda, svi ti pkazivači, tvornički pplin.
One digitalne crtice okomito diektno ispod simmbola benzinske pumpe su temperatura motora/ulja? Ljevo od te okomite mi "lampica" za ujlje uvijek se okazuje, ne znma dal to mora bit tak.

Ne znam pred trigodine mi je hitno trebo auto, i tjedna dana sam trazio nemam frenda majstora ni ko se bolje razumije (moji s vise informaticari frendovi jbg), gledo razne krame nismanist nalazio, doso mi ovaj ko neki poznati naprivo svašta ikupio tog spaka sa 140.000 km stvarnih i štošta za sredit na njemu.
Ovaj putmi se javi frendica iz škole, vidjela nešt na FB, da bi nešt mijenjo, veli imamo ti mi, sad u drugom gradu žive, nisam odma znao da je preprodavač i kasnije se zaleetio, antitalentiran sam z akupnju auta al izgleda da ovdje nemora bit tak loša situaija ko kod sparka. Ne znam ni pregledavat dobro te servisne ovo ono, ima neke papire račune a tip svašt priča napriča - kod nas malo ko u službenom servisu servisira ne znam. Znam da sma glup što se tog tiče al sad šta je tu je. (i opet bi kupio od jednog, ak bas budem nezadovoljan s ovim, al to mi ej majstor od mog najboljeg frenda i cin se OK tip, servisiro mi je sparka jednom bio, i frend je od mog najboljeg frenda, dao bi mu mozda C4 pod racun da mi uveze nekog Yarisa (ili sl. nadam se da su Yarisi kasnijih generacije pouzdani ko oni 1999-2005, sumnja da su baš tak al nadam se da su blizu) iz njemacke za proviziju, i da ga provjeri da nije neki problem, za svoju proviziju.
Brzoplet sma po tom pitanju i previše vjerujem pa onda poslije plaćam, a jos se slabo kuzim oko ih atuomehanicara, provjera itd (i u mehaniku auta opcenito)

Auto ima 125.000 km

Prodo bi ga i on registriranog po vecoj cijeni

PS. Evo: nema servisnu, rekla je ženska prva vlasnica da su samo prvi servis napravili radi garancije, ostatak je išla k 'običnom' majstoru. Onda je 6 mjeseci bio kod oovoga i sad kod mene, prva registracija 11/2010, kupljen kod nas.

Zadnje uređivanje goranbo : 16.11.2017. at 09:15.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 00:57   #796
Ma u biti i plin mi radi Ok nekkak se sam poštelo ne znam ni ja, ne crkava. Možd mi je bio przan sprenik ne znam il nisma dobro šalto, dodavo gas preumoran.
Jedino, preso sam 33 km (pu spremnik),a pkazivac goriva vec na pola
Kljuc nesto isto zeza ne znam jel do baterije (jel zna netko majstora da zna popravit kljuc, da skuzi gdje pije struju, da popravi maticnu).
Takodjer ponovno pit za reset board computera - mozda to pomogne tocnom pokazivacu goriva (je r je mozd naviko da ga se tanka 50 po 50 ili sto po sto kuna ne znam, pa se nest poremeti)

I tak, sad se vozim po gradu pomalo ko umorivljenik u odnosu na sparka. Iza se dost bojim ic jer mi je nepregledan, jos je kisa stalno, Kad bi mogo to platit sto kuna kod nekog, ili cak 150 ne znam (da ima u bizini neko ko to ugradjuje, ne znam kolko kosta inace, ugradio bi si ono da tuli kad idem u rikverc I moram jos instlairat nekak tja parking senzor za iza (sto mi je sad u prtljazniku), iako rijetko kad radim paralelno parkiranje nemma tak velik problem s tim i da radim ne znam.

Uglavnom sve sam zadovolnniji a ak i na servisima tehnickom sve bude Ok bit cu jos zadovoljniji.

Jedino ne znam npr na autoputu, na plin - koko ga smijem tjerat a da se nest na motoru ne osteti zbog plina (zbog vrucine i tih fora) - da budem siguran, a opet da budem brz kolko mogu???
(i dal to ima veze za periode ljeti-zima il je svejedno?)
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 22:12   #797
I kak promijenit zaruljicu u suvozackom pretincu?
(inace citam o engleskim intenetima da su ti gloveboxes pucali ko ludi, kopče one itd, loša izvedba)

ja u svo pretincuimam to svjetlo (jeltada ou bijelu plastikicu sjenilo), i iza tog je neaka rupa. E sad dal da vadim tu plastikicu (sjenilo) ili ne, da jos ne polomim nest pa da se moram kpovat, il bi nekak moro na slijepo,moleci boa da mi ne padne negdje unutra, kroz tu rupicu, odostraga zamjenit zarulju? Trazioupute po netu al nisma nabrzinu našao.
Ko sto jos ne znam ni boardcomp restartat pitma tu treci put.

Jedina mana dosad kkoju sam primejetio je da mi zna zadrhtat prednji dio (mozda zbog premalo gasa) i onda s enesto malo cuje al nemres cut jer eje dobra izolacija unutra. E a danas sam se namjerno malko brze navezo na zemlj kraj ceste gdje parkiram, i opet zacuo taj zvuk tresnje - pa pogledmalo branik itd, vidim da je mao labav skroz s bocne lijeve strane (prednnji branik) - mozda to zalupa. I ne znam ko to popravlja, mehanicar ili limar, ocito je neka kopca osla jer se to moze zalijepit kak ili šta. To je plastika.
A to kad zadrhti ko malo zalupa nadam se da nje nek veca greska neka s kotacima kezajevima itd, vidjet cu ubrzo na tehnickom. (valjda na tehnickom skuze ak nije nest s lezajevima kotacima itd u redu)
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 23:35   #798
Koji plin imas? Kako si zadovoljan instalacijom?Jer cuo sam da ti citroeni imaju toyotinu glavu,i da ne podnose bas dobro plin... Ja iato bozim C4,i razmisljam o plinu...

G6-Tapatalk
__________________
https://t.me/pump_upp
DIO$ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 23:43   #799
Trebao bi biti tomasini zaboravim papiri su dolje u autu. Tvornički je ugrađen (a bova proizvedena 2008, auto 2010, pa ga sad moram uskoro atestirat).

Vozim auto šest dana pojma nemam kako ga podnosi, ima 128000 km; kao ni ovo za toyotinu glavu.

Kolika uopće šteta može nastati na motoru - baš danasmi je jedan pričo da mu je na 270.000 km s ford fiestomvaljda ili reno cliom) 1.2 na 270.000 km propalio jedan ventil, i da je onda to zamijenjeno i dalje (neznam doduse dokle, sad vozi ford fusion 1.4D, to je odlicno osimsljen i izveden auto izgleda, 1.4D) . Ne znam da li tako ide kod svih ili? (to s ventilom) - il jemoguća i šteta na glavi otora ili ne znam gdje već nemma blage o mehanici - sam me zanma koliko u tisućama ili stotinama kuna. , ako bi ko mogo znat za ovaj motor 1.4 16V

BBrijem da na ovakvim citroenima prije pocne crkavat sva moguca elektronika, a ne tolko motor, bio na plin ili na šta. A to je izgleda jos "bolje".
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 07:29   #800
Moj je 2005 god,ja sam drugi vlasnik. Sad ima 180000. Uzeo sam ga prosle god... Riknuo je i prvom gazdi onaj mali BC,tj pola ne radi, a i bio mi je otisao dihtung glave... Kad mi je to riknulo,odmah sam mjenjao i plocice,diskove,balanas stangice itd...Ugl ulupo sam 6tk u njega... Moj je isto 1.4 16v...Ako si iz zga,imam ti covjeka koji je doktor za citroene i peugeote,za elektroniku i ostalo....

G6-Tapatalk
__________________
https://t.me/pump_upp
DIO$ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:45.