Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2017., 18:14   #3821
ogromna je tema,imam samo jedno brzo pitanje
Da li postoji od strane banke ili student servisa granica koliko meni poslodavac moze isplatit mjesecno npr. bubam granicu od 5000kn ? ili je nema
brainiac96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 21:48   #3822
Pozdrav!

Ima li tko iskustva rada u Kauflandu preko student servisa?
Rott55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 19:08   #3823
iskustva s pomocnim poslovima u proizvodnji u Dukatu??
khaldrogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 16:21   #3824
nudim studentski ugovor uz proviziju od 5 ili 10% (ovisi o iznosu).
__________________
Forget them, Wendy. Forget them all. Come with me where you'll never, never have to worry about grown up things again.
kopindu is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 20:29   #3825
Da li je po novom mjesecni limit po ugovoru 5000 kn?
sime is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 12:20   #3826
Pozdrav,
Zanima me studentski posao ali za vanredne studente koji nemaju pravo na studentski ugovor. Saljem molbe i zivotopise i traze ful raspolaganje. Ja ne kuzim kakve onda studente traze? One koji ne idu na faks?

Ima li itko prijedlog ili zna za posao kojem je radno vrijeme iskljucivo ujutro do 3 ili 4 maksimalno. Jer su mi predavanja od 5 popodne.

Hvala
Big P. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2017., 13:18   #3827
Quote:
Big P. kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Zanima me studentski posao ali za vanredne studente koji nemaju pravo na studentski ugovor. Saljem molbe i zivotopise i traze ful raspolaganje. Ja ne kuzim kakve onda studente traze? One koji ne idu na faks?

Ima li itko prijedlog ili zna za posao kojem je radno vrijeme iskljucivo ujutro do 3 ili 4 maksimalno. Jer su mi predavanja od 5 popodne.

Hvala
Kad traže nekog za studentski posao, to se odnosti na ljude sa svojim studentskim ugovorom Kao vanredni možeš raditi na ugovor o radu.
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 01:24   #3828
Pa ne mogu jer ne mogu radit puno radno vrijeme
Big P. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 19:22   #3829
Imma pitanje u vezi porezne lakšice za roditelje, ne znam gdje bih pitala. Naime znam da ako kao student zaradim više od 13000 kn godišnje više se ne smatram uzdržavanim članom obitelji i roditelji neće dobivati za mene poreznu olakšicu. No što ako iduće godine uz studij ne budem radila, dakle ne zaradim preko tih 13000 kn, je li oni onda mogu dobiti poreznu olakšicu ili ti funkcionira po principu kad jednom izgube gotovo.

hasrett is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 23:36   #3830
Ako te roditelj odjavi s porezne olakšice onda ce imat recimo 400 kn manju plaću, ali ces ti smjet zaradivat preko 13 000 kn. Ili 15 000 je sad valjda.

Ako te NE odjave, plaća im ostaje ista ali ce ti doć račun za plaćanje poreza u iznosu 12 (mjeseci) x tih hipotetskih 400 kn.

Dakle ovisi jesu li te odjavili. Ako te nisu odjavili, doci će vam 4800 kn poreza za platiti, ali i dalje dobivaju normalnu placu i ne odjavljuješ se automatski za iduću godinu.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 22:03   #3831
Quote:
hasrett kaže: Pogledaj post
Imma pitanje u vezi porezne lakšice za roditelje, ne znam gdje bih pitala. Naime znam da ako kao student zaradim više od 13000 kn godišnje više se ne smatram uzdržavanim članom obitelji i roditelji neće dobivati za mene poreznu olakšicu. No što ako iduće godine uz studij ne budem radila, dakle ne zaradim preko tih 13000 kn, je li oni onda mogu dobiti poreznu olakšicu ili ti funkcionira po principu kad jednom izgube gotovo.

Mogu te ponovno prijaviti iduće godine.
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 00:07   #3832
Ljudi, hvala na odgovorima.

Još me zanima, jel ima netko iskustva s konobarenjem prekos tudent servisa? Točnije, zanima me sanitarna iskaznica, ako je nemam je li poslodavac dužan platiti je ili pregled plaćam sama?

I gdje piše to za limit da iznosi 15 000 kn? Vidim povećava se limit pomalo, možda za koju godinu se dođe i do 20.000. Šteta što tad neću više biti student. :P Barem se nadam.
hasrett is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 10:58   #3833
Question

Pozzz ljudi
Pružila mi se prilika otići na 6 mjeseci u Njemačku raditi na prijavu naravno, redovni sam student, ako odem, gubim li studentska prava?
I postoji li mogućnost tamo raditi preko studentskog ugovora ili neko slično rješenje?
greyvanilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 21:02   #3834
pozdrav, zanima me ukoliko mi je na racun uplaćeno više novca da li je moguće da poslodavac trazi novac natrag? (Ne usmeno nego nekim pravnim putem?)
senaite is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 09:09   #3835
Sto posto je već bilo ovo pitanje, ali ne mogu nać odgovor, a hitno me zanima.

Ulazi li u onih 13 ili 15 (ne znam koliko je sad) tisuca kuna do "prekida" porezne olaksice i uplate na ziro račun od drugih fizičkih osoba i uplate koje sama sebi radim na tekući?

I malo off topic: Ako sama sebi ove godine uplatim recimo 60 000 kn (5k/mj) na tekuci, jel placam porez nekakav automatski? Znam da me porezna moze pitat otkud mi lova, al neće za tako malu cifru... valjda.

Po mogucnosti molim i link gdje sluzbeno piše odgovor.
Zodi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2018., 19:08   #3836
Quote:
Zodi kaže: Pogledaj post
Ulazi li u onih 13 ili 15 (ne znam koliko je sad) tisuca kuna do "prekida" porezne olaksice i uplate na ziro račun od drugih fizičkih osoba i uplate koje sama sebi radim na tekući?
Ne. Gleda se samo zarada, dakle samo uplate od studentskog centra (posao) i stipendije. Prijenos od drugih ljudi niti uplata sama sebi ne broji se. Nemam dokaz, ali znam iz iskustva (zaradio sam manje od 13 000, a uz uplate od drugih ljudi i prebacivanja s tekućeg bi ohoho prešišalo, a nije došla kazna).

Quote:
Zodi kaže: Pogledaj post
I malo off topic: Ako sama sebi ove godine uplatim recimo 60 000 kn (5k/mj) na tekuci, jel placam porez nekakav automatski?
Sama sebi u kom smislu? S računa na račun? Ja vjerujem da ne bi trebalo s tim bit problema, to je pobogu ko da novce prebaciš iz kuhinje u spavaću, ajde još i porez plaćaj za premještanje.

Ako netko ima dokaze ili iskustva neka me nadopuni.
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 14:39   #3837
Zna netko hoće li Vlada uskoro donijeti zakon koji omogućuje izvanrednim studentima rad preko Student servisa?
mike lowrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 23:38   #3838
Quote:
jobbrecht kaže: Pogledaj post

Sama sebi u kom smislu? S računa na račun? Ja vjerujem da ne bi trebalo s tim bit problema, to je pobogu ko da novce prebaciš iz kuhinje u spavaću, ajde još i porez plaćaj za premještanje.

Ako netko ima dokaze ili iskustva neka me nadopuni.
Ne s računa na račun nego uplata keša na svoj račun Porezna me neće ništa pitat za tak malo love, ali me zbunilo zbog onog studentskog limita (50-60k kn) nakon kojeg se placa porez. Ak se gleda samo zarada "na bijelo" i stipendije za taj limit, onda super. :klap: Hvala na odgovoru
Zodi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 02:33   #3839
Da, ali samo da ne bude zabune, ja sam za svoj slučaj govorio o limitu od 13/15 tisuća kuna, ne o ovom od 50k. Ja vjerujem da ista pravila vrijede ali trebalo bi to negdje provjeriti
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2018., 20:31   #3840
Pozdrav. Jedno pitanje.
Počeo sam raditi na jednom poslu preko studentskog ugovora, međutim ne sviđa mi se posao i htio bih odustati. Ako odustanem nakon par dana i donesem im ugovor, mogu li očekivati isplatu za tih par dana? Hvala.
Captain-Kirk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:26.