Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2007., 12:27   #1
Place u salonima namjestaja

Koja bi bila ocekivana placa za poziciju prodavaca-pocetnika u salonu namjestaja?
uvjeti za tu poziciju su vss/všs, aktivno poznavanje jednog stranog jezika i dva pasivno.
MicaMaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 19:44   #2
nitko nezna?
MicaMaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 20:06   #3
Hmm... A razvojem i upravljanjem čega se bavi prodavač namještaja, pa treba VSS/VŠS?
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 22:41   #4
pa mislim da se radi samo o preprodaji namjestaja iz uvoza, i mene cudi sto treba faks za to, ali s obzirom da nas ima ko pljeve mnogi poslodavci si mogu priustiti nekoga s vise od srednje skole
MicaMaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 00:21   #5
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Hmm... A razvojem i upravljanjem čega se bavi prodavač namještaja, pa treba VSS/VŠS?
A valjda im previše ljudi dolazi pa žele malo ograničiti broj. Da stave u oglas da traže ljude rođene u petak, ljevake s nogom broj 45 ili s RH- faktorom, to bi malo čudno zvučalo a VSS/VŠS je nekako uobičajeno.

.
justapixel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 09:51   #6
Traže ljude s faksom za prodavat namještaj

tako su i u Jadroliniji tražili ljude s faksom i 2 strana jezika- za prodavat karte u onoj bijeloj kućici na gatu

jebo ih pas, pa karte moze prodavat i neko s 8 razreda osnovne škole.


ontopic: prodavači namještaja bi trebali imati neku plaću*postotak od prodaje- tako će se više truditi. Npr. ja sam jučer bila u Centru stolica...prodavači me nisu ni primijetili. E, takvima ne treba plaća viša od 2000 kuna. Al u solidumu je jedan frajer doslovno letio oko mene- i prodao mi stvari. Još se brutalno trudio oko svih mojih zahtjeva.Takvim bih dala i 6000-10000 kn plaću jer svojoj trgovini radi jeben promet. Svih je zašprehao
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 10:11   #7
Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post
Traže ljude s faksom za prodavat namještaj

tako su i u Jadroliniji tražili ljude s faksom i 2 strana jezika- za prodavat karte u onoj bijeloj kućici na gatu
A tu se može i razumit, traže filozofski, smjer jezik, nekog tko kuži 3-4...


Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post
ontopic: prodavači namještaja bi trebali imati neku plaću*postotak od prodaje- tako će se više truditi. Npr. ja sam jučer bila u Centru stolica...prodavači me nisu ni primijetili. E, takvima ne treba plaća viša od 2000 kuna. Al u solidumu je jedan frajer doslovno letio oko mene- i prodao mi stvari. Još se brutalno trudio oko svih mojih zahtjeva.Takvim bih dala i 6000-10000 kn plaću jer svojoj trgovini radi jeben promet. Svih je zašprehao
Slažem se. Osnovica + poticaj. Mada neki hrvatski gazde "genijalci" to ne vole, jer što ako netko puno proda pa dobije 10.000 kn....
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 10:23   #8
Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post
Traže ljude s faksom za prodavat namještaj

tako su i u Jadroliniji tražili ljude s faksom i 2 strana jezika- za prodavat karte u onoj bijeloj kućici na gatu

jebo ih pas, pa karte moze prodavat i neko s 8 razreda osnovne škole.
Čudno, iz mojih susreta s ljudima u kućici na gatu zaključio sam da imaju problema i s maternjim jezikom. Jedina osoba koju poznajem a da je tamo radila zaista je imala 8 razreda osnovne.

.
justapixel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 11:52   #9
meni jedna poznanica radila u jednom salonu namještaja; tražili su nekog s faksom, veli (polupismena) gazdarica: "jer su ljudi s faksom spremni učiti i dalje i ambiciozni su, vi niste samo prodavačica (nego što)" () i da skratim plaća je bila 3000,00 kuna i to u zg. veli frendica da je babi valjda bilo prestižno da joj radi netko s faksom. uglavnom, zdržala je mjesec dana, radila u dvije smjene, subotom, ekipa na poslu koma i lijepo dala otkaz
crvenkapica33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 11:55   #10
i da dodam, od njih desetak zaposlenih, samo je ona imala faks
crvenkapica33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 14:03   #11
Quote:
MicaMaca kaže: Pogledaj post
pa mislim da se radi samo o preprodaji namjestaja iz uvoza, i mene cudi sto treba faks za to, ali s obzirom da nas ima ko pljeve mnogi poslodavci si mogu priustiti nekoga s vise od srednje skole
Ovo baš i nije u potpunosti točno. U HR je razvijena fama o tome da kvalitetnih radnika ima ko pljeve. Evo nekih egzaktnih podataka:

291 tis. je ukupan broj nezaposlenih,
od toga
ca 20 tis. je VSS i VŠS
od toga
ca 12 tis. je VSS
sad smo već sa 291 tis. došli na 12 tis.
Od ovih 12 tis. ca 30% su netom diplomirani bez iskustva i sad smo već na ca 9 tis. što i nije baš toliko puno.
A evo i nekih soft informacija iz prve ruke, znači iz razgovora s poduzetnicima:
kažu da im je teško naći kvalitetnog radnika, znači onog koji zna i hoće radit.
No s druge se strane u nekim situacijama poduzetnici se ponašaju u najmanju ruku id...ski. Primjer za to su moja dva školska prijatelja inžinjeri elektrotehnike sa iskustvom. Šef se išo liparit s njima za ca 2000 kn neto plaće, promjenili su firmu i sad su drugom dobri i uz 100% povećanje plaće. Dakle poduzetnici uključite mozak oko nekih zanimanja NEMA POGAĐANJ JER KVALITETNIH RADNIKA NEMA, nema više đabe ni u stare babe, a onog koji ne zna radit ili neće skupo je platit i 3k mjesečno vjerujte mi.
Ljudi pa konobara je teško pronać dobrog, a vi omalovažavate fakultetsko obrazovanje, zbilja mi niste jasni.
Na ovakav stu...ni oglas koji traži vss za prodaju namještaja se niko normalan neće ni javit.
plavi5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 19:09   #12
Prema iskustvima u salonima namještaja, stvarno bi trebalo izleda 2-3 faksa ljudima kaj tamo rade. Pa ta ekipa ne bi trebala prodavat ni krumpir na placu!
Martinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 22:19   #13
Quote:
plavi5 kaže: Pogledaj post
Od ovih 12 tis. ca 30% su netom diplomirani bez iskustva i sad smo već na ca 9 tis. što i nije baš toliko puno.

Nije, ali je jos uvijek znatno vise od slobodnih radnih mjesta.
snowleopard is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2007., 22:43   #14
jedna se forumašica na stanovanju žalila da joj je puno dati 20 000 kn za jednu stolicu, pogotovo što u austriji koštaju 15 000 kn. kako bi joj netko bez fakulteta mogao objasniti da je 20 000 kuna zapravo vrlo povoljno?
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 10:44   #15
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
jedna se forumašica na stanovanju žalila da joj je puno dati 20 000 kn za jednu stolicu, pogotovo što u austriji koštaju 15 000 kn. kako bi joj netko bez fakulteta mogao objasniti da je 20 000 kuna zapravo vrlo povoljno?
pa,ja konkretno imam vlastiti salon namještaja .većina mojih mušterija je visokoobrazovana i ne zna držati metar u ruci.posebno volim atomske fizičare koji me zovu da im izmjerim zid za dvije ravne police koje vise svaka za sebe u zrakopraznom prostoru,te inžinjera elektrotehnike koji ne zna uzeti osnovnu mjeru za ormar (visinuxširinu),te arhitekte kojima je domet dizajna kuhinja kakvu imaju tina i škvadra iz zabranjene ljubavi.dajte ljudi ohanite malo,ako ste završili faks niste popili svu pamet svijeta,osobno,kad vidim ko ga sve ima(uključujući i naše akademike) sram me je što sam ga završila. i za salon namještaja su važne neke druge stvari,vizualizacija prostora,ideje i komunikacija,stoga inzistirati na diplomi,recimo iz arhitekture stvarno nema nekog prevelikog smisla.
crazyform is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 17:35   #16
Quote:
MicaMaca kaže: Pogledaj post
Koja bi bila ocekivana placa za poziciju prodavaca-pocetnika u salonu namjestaja?
uvjeti za tu poziciju su vss/všs, aktivno poznavanje jednog stranog jezika i dva pasivno.
MicaMaca, poslala si CV? Ili bila na razgovoru? Mislim da znam o kojem se salonu radi jer je nedavno bio natjecaj. Ako imas kakvih novosti, moze i na PM. Mene cisto zanima koliko novaca i koje uvjete nude jer mi se cine poprilicno ok (kad je odnos prema klijentu u pitanju).
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 19:35   #17
prijavila sam se, da, natjecaj je zavrsio jos 25.04. no na razgovor nisam pozvana...jos
udovoljavala sam svim uvjetima iz oglasa + sto dosta blizu stanujem.
inace ti o njime niti o placi neznam skoro nista, osim informacija s njihove web stranice....
MicaMaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 10:06   #18
Quote:
MicaMaca kaže: Pogledaj post
prijavila sam se, da, natjecaj je zavrsio jos 25.04. no na razgovor nisam pozvana...jos
udovoljavala sam svim uvjetima iz oglasa + sto dosta blizu stanujem.
inace ti o njime niti o placi neznam skoro nista, osim informacija s njihove web stranice....
Ajde, pliz, ako te pozovu na razgovor ili saznas kakva je placa, javi. Bas smo dragi i ja komentirali da bi bilo interesting znati koliko nude. Nesto smo od namjestaja uzeli kod njih i bas smo bili zadovoljni. Of kors, moze i na PM. Super su usluzni, a nenametljivi, rok dostave postovan u dan, ma ono, stvarno sve 5. Ako su takvi i prema zaposlenima, svaka cast. Hvala ti i good luck!
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 21:44   #19
moja bivša kolegica je radila u solidumu (neću imenovati dućan) ugl plaća je bila oko 3500 kn ovisi o uspješnosti prodaje dućana. s tim da je završila samo trgovačku školu, ali su je zato pilili u mozak sa namještajem. za taj posao treba stolar, a ne prodavač -.- svaku malu stinicu moraš znati o stolu ili elementima. dosta jebanja u mozak za male pare.
Her is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 22:09   #20
da li netko radi kao blagajnik u salonu namještaja? kolika je plaća?
Annelly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:25.