Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2009., 07:48   #81
da malo dignem temu. gdje ici na stelanje farova i koje H4 zarulje preporucujete za mazdu 323f.
hvala
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 09:01   #82
Quote:
neo091 kaže: Pogledaj post
Molim vas za vaše mišljenje,naime vozim ragu od auta staru 14g.opel corsa,ali se super drži...uglavnom riknila mi žarulja u faru i kupim iste kao što sam imao H4 55/60w i zamijenim obje,nekako nisam zadovoljan sa osvjetljenjem ceste pa bih stavio neke bolje žarulje za bijelim svijetlom,samim tim što se moram voziti do posla 35km daleko,vidim da nekoliko ljudi navodi one phillips-ove žarulje power 2 night i extreme power,recite jel mi pametno stavljati takve žarulje u auto,koliko otprilike traju i kako ste zadovoljni tko ih ima,hvala unaprijed
Stavi ih odlicno je!! ja osobno koristim Osram night breaker i zadovoljan sam sa njima. No philipsove extrem power da duze traju.. Sigurno ce ti te zarulje dati bolju vidljivost. No na kutijama pise da daju jacu svjetlost pri dugim svjetlima. Sto je i istina meni pri dugom svjetli je kao dan.
logicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 11:54   #83
Quote:
ExCenTric kaže: Pogledaj post
da malo dignem temu. gdje ici na stelanje farova i koje H4 zarulje preporucujete za mazdu 323f.
hvala
ja odem na tehnički jer preko osiguranja (jadransko) iman pravo na besplatno štelovanje farova (mislim da je to iskoristivo jednom godišnje), a i čak san čuja da i ako ne prođeš tehnički zbog raštelovanih farova da ti ih onaj tip šta pregledava aute mora sam naštelovat. istina ili ne...
riot_act is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 13:28   #84
Pitam se kako registrirati auto s takvim žaruljama i dali Vas na cesti mogu kazniti, ako zaljepljujete vozače!?
__________________
Hyundai i30, 116 kS CRDi....deveta godina....potraga zamjenom krenula....nadam se da ću 2020-2022 sjesti u novi automobil...Suzuki S-Cross ili Vitara ili....do 150.000,00 kuna
Heho is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 10:36   #85
Auto žarulje

Dakle, prije nego što potražim kakvog autoelektričara da pitam tu... imam auto star dvije i pol godine... prve žarulje (tvorničke) izdržale su godinu i pol i od tada sam ih kupila već 6 komada, radi se o kratkim svjetlima, i to uglavnom uvijek prvo rikne lijeva ... u čemu bi mogao biti problem da li u žaruljama, osiguraču, žicama ili o nekim višim silama jer većina ljudi mi tupi da te žarulje trebaju trajati oko dvije tri godine... već mi je neugodno kupovati na benzinskoj žarulje, časna riječ
__________________
Danas je sutra kojeg si se bojao jučer.
fijuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 10:40   #86
U žaruljama. Kod nas se stvarno svašta nađe. Ja sam isto skoro svog bivšeg Clia vozio kod autelektričara jer mi od 5 kupljenih Eta žarulja, 2 riknule za mjesec dana, a tri nisu ni proradile dok ih nisam kucnuo (doslovno pri svakom paljenju svjetala ih je trebalo kvrcnuti da prorade). Onda me stari savjetovao da kupim Bosh žarulje. Uglavnom jedan bosh žarulja izdržala kod mene još godinu i pol, i onda sam prodao auto. Ostale 4 koje sam kupio mi sam poklonio novom vlasniku skupa s autom (ne pašu).
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 10:43   #87
Koji auto i koje (marka, model) žarulje.

Od kad se ljudi masovno žale na H7 žarulje tvornice su počele ugrađivati long-life - one svijetle cca 10-20% manje ali traju i 50% dulje od normalnih. Ako si ti kupila neki šrot ili premium +30%, +50%, +80% .... rezultat je isti. Traju ko sladoled po ljeti. Samo što premium SVIJETLE i NE traju a šrot NE svijetle i NE traju.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 11:00   #88
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Koji auto i koje (marka, model) žarulje.

Od kad se ljudi masovno žale na H7 žarulje tvornice su počele ugrađivati long-life - one svijetle cca 10-20% manje ali traju i 50% dulje od normalnih. Ako si ti kupila neki šrot ili premium +30%, +50%, +80% .... rezultat je isti. Traju ko sladoled po ljeti. Samo što premium SVIJETLE i NE traju a šrot NE svijetle i NE traju.
E, ali tu priči nije kraj... Tanašne žićice i razlika u duljini lijevi / desni far...
Naj bolji primjer Peugeot 307... Svaki namiguje...
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 11:06   #89
i meni su isto izgarale svakih 15 dana, malo lijeva malo desna, H7 žarulja..... i onda nakon onih iz " kaufladna", kupio sam Osram žarulju H7, mislim da je komad koštao oko 60kn i evo već 7 mjeseci oba dvije svijetle..... isto sam ih stavio po preporuci sa jednog foruma, jel osram navodno podnosi veći napon, pa ne izgori prilikom "šoka" kad se pali auto i tako... barem su meni tako rekli... bilo kako bilo. osram svijetli već 7 mjeseci....
Josip09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 11:07   #90
ja zasada imam H4, i ne žalim se na dugotrajnost, ali svjetle loše. Far je iznutra malo prašnjav, ali nije korodirao. Kako to isprati i posušiti bez skidanja fara? Dali bi dobio nešto na količini svjetla?
Dali Philips extreme daje išta više svjetla ili je to 50% više u biti nešto širi snop, a svjetlina (koliko Lumena?) ostaje ista?
Znam da kraće traju, ali ako je dobitak primjetan...
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 11:08   #91
Quote:
Josip09 kaže: Pogledaj post
i meni su isto izgarale svakih 15 dana, malo lijeva malo desna, H7 žarulja..... i onda nakon onih iz " kaufladna", kupio sam Osram žarulju H7, mislim da je komad koštao oko 60kn i evo već 7 mjeseci oba dvije svijetle..... isto sam ih stavio po preporuci sa jednog foruma, jel osram navodno podnosi veći napon, pa ne izgori prilikom "šoka" kad se pali auto i tako... barem su meni tako rekli... bilo kako bilo. osram svijetli već 7 mjeseci....
Onda najbolje kada upališ auto pričekaš 10-ak sekundi dok se stabilizira napon i tek onda upališ svjetla
frenchkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 11:12   #92
Prilikom montaže žaruljice ne dirati po staklenom balonu jer im se bitno skraćuje vijek trajanja.
Mikahr is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 11:21   #93
pokušat ću odgovoriti na sve što ste me pitali, jer ionak ću uzeti neku sekiru i zabiti je u auto kakve sam volje... žaruljice su h7 neka bosa, boso tak nešto... ne diram sa prstim po balonu žarulje, to su mi odmah rekli da ne... auto je peugeot 206 i mijenali su mu odmah kad sam ga kupila taj far jer se unutra skupljala rosa... ali nakon toga je žaruljica radila godinu i nekaj i ne vjerujem da to ima ikakve veze... znači trebam kupiti neke kvalitetnije žaruljice
__________________
Danas je sutra kojeg si se bojao jučer.
fijuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 11:27   #94
Quote:
fijuk kaže: Pogledaj post
pokušat ću odgovoriti na sve što ste me pitali, jer ionak ću uzeti neku sekiru i zabiti je u auto kakve sam volje... žaruljice su h7 neka bosa, boso tak nešto... ne diram sa prstim po balonu žarulje, to su mi odmah rekli da ne... auto je peugeot 206 i mijenali su mu odmah kad sam ga kupila taj far jer se unutra skupljala rosa... ali nakon toga je žaruljica radila godinu i nekaj i ne vjerujem da to ima ikakve veze... znači trebam kupiti neke kvalitetnije žaruljice
206 (Pugovi općenito) je posebno poznat po jedenju žarulja. Nema ti pomoći - kupi Osram Long-Life i to bi trebalo bit to.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 11:31   #95
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
206 (Pugovi općenito) je posebno poznat po jedenju žarulja. Nema ti pomoći - kupi Osram Long-Life i to bi trebalo bit to.
hvala, pretpostavljam da to treba kupiti u nekom opremljenijem dućanu
__________________
Danas je sutra kojeg si se bojao jučer.
fijuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 11:36   #96
Quote:
fijuk kaže: Pogledaj post
hvala, pretpostavljam da to treba kupiti u nekom opremljenijem dućanu
Imaš maloprodajni Osramov dučan u Preradovićevoj .... Elud Trade - nazovi pa pitaj. Ili pitaj Osram direktno

http://www.osram.hr/osram_hr/Contact/index.html
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 11:46   #97
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Imaš maloprodajni Osramov dučan u Preradovićevoj .... Elud Trade - nazovi pa pitaj. Ili pitaj Osram direktno

http://www.osram.hr/osram_hr/Contact/index.html
tnx
__________________
Danas je sutra kojeg si se bojao jučer.
fijuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 12:21   #98
Znači, najbolje su Philipsove i Osramove. Ima li još koja da valja?
__________________
If you should go skating on the thin ice of modern life,
Dont be surprised when a crack in the ice appears under your feet
sprint1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 12:39   #99
Quote:
sprint1 kaže: Pogledaj post
Znači, najbolje su Philipsove i Osramove. Ima li još koja da valja?
Hella (radi ih Osram a Hella samo pakira), Bosch (ipak 2. klasa), GE (samo da nisu iz Narva tvornice) ..... i to je većinom to.

Meni osobno koji sam i privatno i profesionalno isprobavao žarulje nema boljih od Philipsa. I u firmi smo u jednom trenutku prešli s Osrama na Philips. A trošili smo ih doslovno tisuće i tisuće godišnje (nema veze s automobilima).
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 12:43   #100
meni narva na focusu trajala 1.5 god.
__________________
Bolje živjeti cijeli život kao bogataš, nego sedam dana u bijedi!
FIDODIDO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:39.