Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2009., 09:03   #381
koliko znam u novom rodilistu ce biti rooming in...a to mi nije nimalo drago!!!!!sjecam se da su tih 4 dana u bolnici bili jedini kad sam se naspavala i malo odmorila prije dolaska kuci!!!!
__________________
moje torte
meli2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 09:26   #382
Quote:
meli2 kaže: Pogledaj post
koliko znam u novom rodilistu ce biti rooming in...a to mi nije nimalo drago!!!!!sjecam se da su tih 4 dana u bolnici bili jedini kad sam se naspavala i malo odmorila prije dolaska kuci!!!!
ja uopće nisam oka sklopila od uzbuđenja,tako da je meni to ok..

samo sam morala pičit svako malo po sestru,pa donesi mi bebu,pa odnesi mi bebu
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 09:50   #383
Quote:
anthony9906 kaže: Pogledaj post
ja uopće nisam oka sklopila od uzbuđenja,tako da je meni to ok..

samo sam morala pičit svako malo po sestru,pa donesi mi bebu,pa odnesi mi bebu
ja sam imala srecu da je moj k. bio ok...i stvarno nisam morala stalno slat po njega i to....
jos sam bila na transfuziji i sve i taj rooming in bi mi totalno lose sjeo...al eto nismo svi isti...
__________________
moje torte
meli2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 09:55   #384
Quote:
meli2 kaže: Pogledaj post
ja sam imala srecu da je moj k. bio ok...i stvarno nisam morala stalno slat po njega i to....
jos sam bila na transfuziji i sve i taj rooming in bi mi totalno lose sjeo...al eto nismo svi isti...
pa naravno,tko može spavati,njemu je super,ne bude ga po noći,ako on to ne želi,i onda se tako odmoriš prije doma,jer,doma nema tko bebi dati papati navečer

kad bih ja bar ovaj put mogla zaspati bar jednu večer.....
__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 20:38   #385
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
e, ovo se i meni desilo kad je pedica pregledavala mog hahara i ja to htjela slikat, pedijatrica se još namještala i pozirala, neka mlada, zgodna, a ova sestra (isto jedna mlada, zgodna, crna, para nosom oblake ) graknula na mene da ne slikavam
ta me je na kraju i ispratila iz rodilišta, kako mi je sada žao šta onaj capuccino i bombonjeru koju je m donio nisam uzela sebi a ne dala njoj

mene je šila jedna starija doktorica, bila je super i zezala se sa mojim m dok nije otišao (biće joj se svidija ) pa je rekla da će ona to lipo sašit labavo da me ne boli, komentirala je da muški to vole zategnit i da nemaju oni ruku za to ko žene
ta doktorica, svaka joj čast, je šila i moju sestru prije 10 godina, imala sam par punata samo i cilo vrime me je zagovarala da ne mislim na to
ma sve najbolje mogu reć za rađaonu, svi su bili super! vodite muža ako možete obavezno!

Ma daj , pričate gluposti sa tim slikavanjem. Zamisli da dođeš u banku ili na neko drugo slično misto, izvadiš fotoaparat i počneš slikavat, hej! Sigurno bi oduševljeni bili! To je radno misto kao i svako drugo i nitko ti ne daje za pravo ponašat se kako tebi prne. Možeš slikavat dite dok je kod tebe u sobi do besvjesti.
Ne brkaj profesionalizam sa nekim drugim oblicima ponašanja.

Btw., ja rodila u splitskom rodilištu dva puta i opet ću. Sve pohvale. A i prija mi tamo radi tako da sam imala svega u izobilju.
NeFerTiti1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 20:47   #386
Quote:
NeFerTiti1981 kaže: Pogledaj post
Ma daj , pričate gluposti sa tim slikavanjem. Zamisli da dođeš u banku ili na neko drugo slično misto, izvadiš fotoaparat i počneš slikavat, hej! Sigurno bi oduševljeni bili! To je radno misto kao i svako drugo i nitko ti ne daje za pravo ponašat se kako tebi prne. Možeš slikavat dite dok je kod tebe u sobi do besvjesti.
Ne brkaj profesionalizam sa nekim drugim oblicima ponašanja.

Btw., ja rodila u splitskom rodilištu dva puta i opet ću. Sve pohvale. A i prija mi tamo radi tako da sam imala svega u izobilju.
Ova zadnja rečenica jako bode oči....zar sve rodilje ne bi trebale imati svega... a ne samo one koje imaju za vezu priju, babicu, sestru, doktora, čistu i šta ti ja znam koga....

sve smo svjesne da se tamo ne ide na odmor, i da će bit i boli i krvi i suza i smjeha...ali smatram da bi tamo sve trebale biti jednake...i da se prema nama jednako odnose! Uostalom, mi ih plaćamo...a nije da mi malo oduzimaju sve ove godine od plaće za zdravstvo....
__________________
Ljubav ja i ti...J&M
mala8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 11:12   #387
Evo da se i ja osvrnem sad kad imam neko iskustvo.
I ja sam nedavno rodila u splitskom rodilištu i mogu samo reći riječi pohvale za osoblje- od čistačica do sestara i doktora.
Nisam imala ni jedno neugodno iskustvo u ta tri dana, tj mogu samo izdvojiti neke sestre koje su davale malo više pažnje od onog čisto profesionalnog pristupa većine sestara.
Jedino negativno što mogu izdvojiti je loša rutina, a to opet ima veze sa samim menagmentom bolnice. Što se tiče samog poroda smatram da ne bi trebalo rutinski rezati žene i davati drip kad je i kad nije potrebno - ja sam imala savršen tijek poroda dok nisam došla u bolnicu a onda sam dobila drip i epiziotomiju i rodila sam u par sati(od prijema u bolnicu do poroda!). Imam osjećaj da su me pustili prirodno rađati da bi se možda mučila malo duže ali bi izbjegla rezanje i oporavak bi mi bio lakši.
Još neke sitnice su mi smetale što sam ranije čitala da je nepotrebno tj. i štetno kao npr. režu pupčanu vrpcu odma umjesto da puste neko vrijeme da matične stanice dođu do bebe i sl.
Što se tiče rutine nakon poroda smatram da su mi malu mogli odma dati na prvi podoj a ne nakon 6 sati, a zatim i sva tri dana boravka u bolnici sam se morala boriti sa njima da mi ju ne nadohranjuju već da mi je nose na podoj kad ona želi. Neke su to činile rado i odobravale taj moj zahtjev dok su neke sestre svaki put blago negodovale kao u smislu nemate još dovoljno mlijeka i sl. i čak su mi je noću i nadohranjivale dok su mislile da ja ne vidim.
Sve u svemu mislim da bi im trebala jedna dodatna edukacija ali ne mogu reći da sam bila nezadovoljna osobljem.
katekit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 11:22   #388
Quote:
katekit kaže: Pogledaj post
Evo da se i ja osvrnem sad kad imam neko iskustvo.
I ja sam nedavno rodila u splitskom rodilištu i mogu samo reći riječi pohvale za osoblje- od čistačica do sestara i doktora.
Nisam imala ni jedno neugodno iskustvo u ta tri dana, tj mogu samo izdvojiti neke sestre koje su davale malo više pažnje od onog čisto profesionalnog pristupa većine sestara.
Jedino negativno što mogu izdvojiti je loša rutina, a to opet ima veze sa samim menagmentom bolnice. Što se tiče samog poroda smatram da ne bi trebalo rutinski rezati žene i davati drip kad je i kad nije potrebno - ja sam imala savršen tijek poroda dok nisam došla u bolnicu a onda sam dobila drip i epiziotomiju i rodila sam u par sati(od prijema u bolnicu do poroda!). Imam osjećaj da su me pustili prirodno rađati da bi se možda mučila malo duže ali bi izbjegla rezanje i oporavak bi mi bio lakši.
Još neke sitnice su mi smetale što sam ranije čitala da je nepotrebno tj. i štetno kao npr. režu pupčanu vrpcu odma umjesto da puste neko vrijeme da matične stanice dođu do bebe i sl.
Što se tiče rutine nakon poroda smatram da su mi malu mogli odma dati na prvi podoj a ne nakon 6 sati, a zatim i sva tri dana boravka u bolnici sam se morala boriti sa njima da mi ju ne nadohranjuju već da mi je nose na podoj kad ona želi. Neke su to činile rado i odobravale taj moj zahtjev dok su neke sestre svaki put blago negodovale kao u smislu nemate još dovoljno mlijeka i sl. i čak su mi je noću i nadohranjivale dok su mislile da ja ne vidim.
Sve u svemu mislim da bi im trebala jedna dodatna edukacija ali ne mogu reći da sam bila nezadovoljna osobljem.
pa dobro,sve u svemu pozitivno iskustvo...

a ionako ta tri dana prođu brzo,onda lijepo doeka,po svom...

glavno da je osoblje ok,bebe ok,a mi ćemo se oporaviti svakako.

__________________
..mudar čovjek jednakom mirnoćom prihvaća kritike i prima komplimente..
anthony9906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 15:44   #389
Pozdrav trudnice!
Evo i mene medju vama.
Trudna sam drugi put,početkom veljače mi je termin.
Zanima me da li se i kapatoji dobiju ka i sapavaćice ili ne?
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 18:52   #390
Quote:
Fantasma kaže: Pogledaj post
Pozdrav trudnice!
Evo i mene medju vama.
Trudna sam drugi put,početkom veljače mi je termin.
Zanima me da li se i kapatoji dobiju ka i sapavaćice ili ne?
Ja bi otišla u onu sobu di sestre piju kavu i pitala ih, i uvik su mi dale novi.
Teško da će ti ga baš ponudit same, osim onoga prvoga kojega dobiješ, ali nisu grintale kad bi mi tražile nove.
Girasole is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 22:59   #391
Znači postoji mogućnost da ga dobijem da ne nosim od kuće...
Dao Bog novo rodilište do tada!
__________________
Zlatko Vujović

We leave our legacy like dust in the sands of time
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 10:16   #392
Quote:
Fantasma kaže: Pogledaj post
Znači postoji mogućnost da ga dobijem da ne nosim od kuće...
Dao Bog novo rodilište do tada!
Ja sam rodila sad početkom desetog i s obzirom da je bilo prilično vruće nisu ih davali - nisam kod niti jedne vidila.
Ali lani kad sam bila(6mj) isto je bilo već toplije i davali su ih - jedan na početku, ali za prominu bi trebalo moliti sestre, ali bi ipak dale.
katekit is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 10:55   #393
Ne nadam se ničemu ekstra kao ni prvi put.
Tada nije bilo ni jastučnica a kamoli i spavaćica,al sve to prođe jako brzo
__________________
Zlatko Vujović

We leave our legacy like dust in the sands of time
Fantasma is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 11:48   #394
ovon turon je sve super u splitskom rodilištu..kaoliko vidin da su se kritike isplatile,,biće su babice i sestre čitale forum. haha
__________________
...Sreća je tamo gdje si ti...
stiže bebica 40+
stigla mala Petra 9.8 (mamina princeza)
mala-trogir is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 11:50   #395
o splićanke, pa mogle bi vi onda uskoro rađati u novom rodilištu, valjda će se gradonačelnik smilovati sad kad mu je cura trudna
Mme Pipi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 11:52   #396
pipi pa moglo bi napokon! a jel u novom rodilistu nova oprema i sve to?nisam baš upućena,znam da su u starom kad sam kiretažu radila oni kreveti bili ko kuća za mene od 165
__________________
24+ stiže nam Marko
♥ 01.10.2005 ♥ srećica
marinče. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 12:03   #397
je, sve je novo u novom rodilistu, osim osoblja
 
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 12:12   #398
Quote:
kontra kaže: Pogledaj post
je, sve je novo u novom rodilistu, osim osoblja
dobro si rekla,al onda će morat još zaposlit ljudi kad će bit i staro i novo valjda ko zna
al ja stvarno neman zamjerke nikakve,al baš nikakve na ništa.sve je bilo super i osoblje i 'usluga' s obzirom na priče koje san čula da je grozno i vako i nako. al uopće nije istina.
__________________
...Sreća je tamo gdje si ti...
stiže bebica 40+
stigla mala Petra 9.8 (mamina princeza)
mala-trogir is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 12:22   #399
nece bit i staro i novo... staro dobiva novu namjenu (zaboravila sam sta doseljava tamo), a novo ima manji kapacitet od staroga...
 
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 14:04   #400
Quote:
Fantasma kaže: Pogledaj post
Ne nadam se ničemu ekstra kao ni prvi put.
Tada nije bilo ni jastučnica a kamoli i spavaćica,al sve to prođe jako brzo
Meni su kusin uvukli u spavacicu
al opet sve je bilo super,nema zamjerki...bice da su stvarno sestre pocele citat forum
pipi3108 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:48.