Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2011., 00:04   #101
Quote:
bracodbk kaže: Pogledaj post
Odgovore na neka od ovih pitanja ćemo doznati nakon suđenja a možda i nikad no ja ti mogu odgovoriti na nekoliko njih. Četiri godine sam bio zaposlenik jedne firme koja je imala svoj DVD čiji sam silom prilika bio član, prošao sam vatrogasni (protupožarni) tečaj i imam velikog iskustva s požarišta. Gasio sam prije rata barem tridesetak požara. Osim toga bio sam pripadnik jedne gardijske brigade s kojom sam također nekoliko puta gasio požare po cijeloj Dalmaciji, a i nakon umirovljenja sam bio sudionikom gašenja nekih većih požara pa i onoga najvećega u Dubrovniku koji se dogodio dvadesetak dana prije kornatske tragedije.

Dakle znam o čemu pričam a na jednoj drugoj temi sam opisao jedan sličan događaj koji me je koštao opeklina prvog i drugog stupnja, ležanja u bolnici, infuzije, kisika, nekoliko ožiljaka, dosta jekoderma i minimalno 7 dana ležanja na trbuhu. Na sreću moji ožiljci su naspram Franinim puno manji, kako oni fizički tako i oni psihički, a posljedice se danas gotovo i ne vide. Dakle prije nekih 22/23 godine sam gasio jedan sličan požar u kojem je gorjela suha trava između kamenjara, na skoro potpuno jednakom samo malo manje strmom terenu. Taj požar je ispočetka bio dječija igra i gašen je brentačama, naprtnjačama i metalnim metlama. Sve do jednog trenutka kad je odjednom buknuo i razgorio se kao da gori barut i krenuo prema nama takvom brzinom da bi malo tko pobjegao da u blizini nije bila nekoliko metara široka asfaltna cesta koju smo pretrčali i koja je napravila branu između nas i vatre. Unatoč toj cesti preko koje vatra nije mogla prijeći, udaljenosti od nekoliko metara i unatoč kombinezonu koji sam imao na sebi, po leđima, stražnjici i stražnjem dijelu obje noge sam dobio opekline prvog i drugog stupnja. Vjerujem da se ovom prilikom dogodilo isto ono što se dogodilo na Kornatima. Došlo je do eksplozije plinske smjese a temperatura izgaranja je sigurno bila preko 1000°C. Inače kako objasniti moje opekline unatoč tome što nisam bio u direktnom kontaktu s vatrom i unatoč tome što je vatrena stihija bila nekoliko metara dalje.

Ovo su pojave koje se događaju, ne možda često, ali se događaju. Da je preko bilo koga od nas prešao taj 1,5 m visoki plamen vjerujem da ne bi preživio. I prilikom gašenja ovoga velikoga požara prije 4 godine sam doživio nešto slično. Taj požar je bio par kilometara dalje od ovoga prvog, također je gorjela trava i također smo spas tražili na istoj toj cesti. Iza nas su u plamenu ostale manige pune vode i naprtnjača također puna vode. Od njih nije ostalo ništa. Plamen ih je potpuno rastopio i spalio iako je to trajalo svega nekoliko sekundi.
Naravno , da nitko ne može tvrditi sa stopostotnom sigurnošču , da niej došlo upravo do krivo vrijeme , krivo mjesto .

No , previše je nepoznanica , odnosno brisanja , micanja , češljanja , "zaboravnosti" iznenadne i slično .

Vjerujem samo da preživjeli svjedok , ima nešto za reći jer je jedini od nas bio tamo baš tad .

Novinarima ne vjerujem puno . No , šta god da je ,neka u spomen na sve žrtve , sazna se bar istina . No , kako sve ide na suđenju , ni vanzemaljci sa baze ispod Paga , nisu ništa manje nemogući , prije nego li istina .
__________________
Ludi Konj * Akcija Za Bolju Hrvatsku
ivan.ridjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 00:05   #102
Quote:
somied kaže: Pogledaj post
Svaki put kada se desi nesreca i netko pogine, okolni teren se "ceslja" i traze eventualni dokazi. Obicno to radi obicna policija, a ovdje je bila rijec o tesko pristupacnom terenu. Povrsina je poprilicno velika i logicno je da su tamo poslani ljudi koji su obuceni za takvo nesto.
A specijalna policija ?? Nije li ona isto tako obučena kao i vojska ??
bogdanić is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 00:14   #103
Quote:
ivan.ridjan kaže: Pogledaj post
Naravno , da nitko ne može tvrditi sa stopostotnom sigurnošču , da niej došlo upravo do krivo vrijeme , krivo mjesto .

No , previše je nepoznanica , odnosno brisanja , micanja , češljanja , "zaboravnosti" iznenadne i slično .

Vjerujem samo da preživjeli svjedok , ima nešto za reći jer je jedini od nas bio tamo baš tad .

Novinarima ne vjerujem puno . No , šta god da je ,neka u spomen na sve žrtve , sazna se bar istina . No , kako sve ide na suđenju , ni vanzemaljci sa baze ispod Paga , nisu ništa manje nemogući , prije nego li istina .
Preživjeli je prvo ispričao jednu priču, pa je rekao nešto drugo, pa je to porekao, pa mijenjao iskaz, da bi na kraju došao do NATO bombe....pa je očito da netko s njim opasno manipulira. I prekjučer je na TV rekao da ima dvije želje:
1. Da se razotkrije istina (prije toga je rekao da je kriva NATO bomba što je totalna laž jer on danas ne bi bio živ),
2. Da dobije odštetu.
bracodbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 00:19   #104
Quote:
bogdanić kaže: Pogledaj post
I preko te "guste" goruće trave je otac od vođe nekoliko puta prelazio u potrazi za ostalima,a da mu ni brk nije izgorio !! I sigurno je da je Frane iako mlad bar nešto od požara gasio za razliku od "eksperata" sa foruma kojima je roštilj najveća veza sa vatrom ali su u stanju držati "predavanje" i možda čak i vrijeđati jedinog svjedoka tragedije..
Ne znam odgovor svakako , kao ni mnogi , no da nešto gadno smrdi u njihovim vlastodržačkim šupljim izjavama ...

Quote:
bogdanić kaže: Pogledaj post
A specijalna policija ?? Nije li ona isto tako obučena kao i vojska ??
Obučena je specijalna policija , no ni oni ni vojska nisu trebali biti tamo , a i da jesu , zašto GSS koji je jedini i obučen za traganje i spašavanje sa sanitetom , nije smio biti tamo i tražiti eventualne unesrečene .

Iako je ekipa vatrogasaca sa druge strane , koja je poslije došla do tada još živih i iznapalmiranih vatrogasaca , znala točnu evidenciju i tko je sve doša gasit požar .

Vatrogasci se šalju i maloljetnici , koji znaju hodati po kamenu sa malo polegnute trave , a da GSS koji je najobučeniji i najopremljeniji nemože ...
Ne , morale su doći ekipe iz Delnica i Malog Lošinja , njihovi helikopteri mogu doći do mjesta , GSS-ov nije mogao od južine ...

Vojska i da je došla pomoći , to nije morala raditi jedan dan po cijelom otoku , pa i tamo gdje nije gorilo ...
__________________
Ludi Konj * Akcija Za Bolju Hrvatsku
ivan.ridjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 00:25   #105
Quote:
bracodbk kaže: Pogledaj post
Preživjeli je prvo ispričao jednu priču, pa je rekao nešto drugo, pa je to porekao, pa mijenjao iskaz, da bi na kraju došao do NATO bombe....pa je očito da netko s njim opasno manipulira. I prekjučer je na TV rekao da ima dvije želje:
1. Da se razotkrije istina (prije toga je rekao da je kriva NATO bomba što je totalna laž jer on danas ne bi bio živ),
2. Da dobije odštetu.
Neznamo . No , čitam internetske članke i komentare ispod . U njima bude zanimljivih stvari od ljudi koji ga možda i poznaju . Iako ima i hrpe gluposti .

Jedan komentar - nestalo para što je dr. ivo sanader da , pa se počelo pričat sa malo više istine . Misleći na preživjelog , te još par komentara o ispitima na fakultetu i navodnim benificijama od vladajućeg kradezea .
__________________
Ludi Konj * Akcija Za Bolju Hrvatsku
ivan.ridjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 00:33   #106
Quote:
ivan.ridjan kaže: Pogledaj post
Neznamo . No , čitam internetske članke i komentare ispod . U njima bude zanimljivih stvari od ljudi koji ga možda i poznaju . Iako ima i hrpe gluposti .

Jedan komentar - nestalo para što je dr. ivo sanader da , pa se počelo pričat sa malo više istine . Misleći na preživjelog , te još par komentara o ispitima na fakultetu i navodnim benificijama od vladajućeg kradezea .
Žalosno je uopće čitati takve komentare. Na razini su nekog četrnaestogodišnjaka koji vjerojatno svršava na X-files, Muldera i Scully.
bracodbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 02:09   #107
Quote:
»Vatrogasci su se u najgorem trenutku našli na najgorem mjestu. Požar je prije njih došao do kruške pa su se oni, ponavljam, u najkritičnijem vremenu našli na najkritičnijem mjestu - klancu gdje se nakupio plin. Požarna fronta već je bila prešla Veli vrh i spuštala se prema dolje gdje se sudarila s klasičnim požarom. Spoj plina i klasičnog požara ponajprije je prouzročio gušenje većeg broja vatrogasaca, što su potvrdili patološki nalazi. Većina ih se ugušila od ugljičnog monoksida. Stradanju i različitom stupnju opečenosti pridonio je dodatni kratkotrajni efekt jednog elementa, o kojem prije davanja iskaza na sudu ne mogu govoriti«, rekao je za Vjesnik Vojin Maštruko.

S obzirom da su se u sklopu multidisciplinarnog vještačenja vještačili i svi dijelovi vatrogasne opreme koja je u vrijeme stradavanja bila na gasiteljima, zaključujemo da je riječ o efektu dijela opreme. Na naš konkretni upit je li riječ o benzinu koji su gasitelji nosili sa sobom, tj. o pumpama i cijevima, naš je sugovornik ostao dosljedan ranijoj izjavi po kojoj će se o tome najprije očitovati pred sucem koji vodi raspravu na zadarskom sudu.
http://www.vjesnik.hr/Article.aspx?I...6-1D7BB62BEC9D
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 06:45   #108
Quote:
ivan.ridjan kaže: Pogledaj post
Mislit i ... znaš ono drugo , je uvijek bilo različito . Imao sam sreću , ili po novijem nesreću , pa nisam služio tzv . jna a nisam morao ročnu vojsku , jel su mi priznali onu iz 1991 HV u ratu .

Dakle , spominje se desantiranje , iskrcavanje , izbacivanje vojske iz helića.
Da se raspitaš , bio bi upoznat tko je smješten u Delnicama i oni imaju dobru obuku i opremu ...

Sereš da sam spominjao stotine specijalaca , no i iz HRT -ovih snimaka mogao si jasno vidjeti da vojska češlja teritorijem i nešta traži . GSS koji je to trebao raditi i opremljen je i uvježban upravo baš i isključivo za to , imao je kuš do daljnjeg ...

A roditelji se ni sa danjašnji izjavama , ne slažu ni sa jednim što im vlast izjavi . Tako da oni nemju mira zbog lažova koji čuvaju svoje guzice , a poglavito se nalaze u kradezeu .

Nitko ne komentira šta je ivek sanader sastančio sa podčinjenima u hangaru , kao ni šta je tajno obilazio unesrečenog ...

Nadalje .
Da si upoznat i sa ATJ Lučko , te ostalim dosta dobro opremljenim i ozbiljnim jedinicama , znao bi da izdrkavanje na ročnu vojsku tada , nije ništa drugo , doli ušteda pokradene i prezadužene države ,na vama 2000 i neke .
Ja ću ti reći odmah da je ta vojska 1991. g (svaka ti čast i vhala na sudjelovanju) bila bolje organiziranija s motorolama nego ova 2000-ih s GPS-ovima i pizdarijama.
Osobno ne vidim niti povezanost HDZ-a s bilo kakvim scenarijom, pa niti onog s bombom. Sanader je najvjerojatnije glumio brižnog premijera, kao što francuski glumi kad prekine ljetovanje zbog nekog sranja.
Kao što sam rekao i kao što je kolega rekao, bila je strka i đumbus i nisu znali jel su svi vatrogasci na broju. Vojska je najvjerojatnije tražila je li ima još unesrećenih.

"'Stanje je bilo šokantno, brojali smo mrtve, a nismo ni znali koliko je vatrogasaca na terenu. Na helikopteru nije radilo vitlo, da je bilo ispravno, sve bi ih izvukli za 10 minuta', rekao je Stipe Božić u sudnici zadarskog Županijskog suda."

Bio je GSS tamo.
http://dnevnik.hr/vijesti/crna-kroni...smo-mrtve.html
fulcrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 12:16   #109
Quote:
fulcrum kaže: Pogledaj post
Ja ću ti reći odmah da je ta vojska 1991. g (svaka ti čast i vhala na sudjelovanju) bila bolje organiziranija s motorolama nego ova 2000-ih s GPS-ovima i pizdarijama.
Osobno ne vidim niti povezanost HDZ-a s bilo kakvim scenarijom, pa niti onog s bombom. Sanader je najvjerojatnije glumio brižnog premijera, kao što francuski glumi kad prekine ljetovanje zbog nekog sranja.
Kao što sam rekao i kao što je kolega rekao, bila je strka i đumbus i nisu znali jel su svi vatrogasci na broju. Vojska je najvjerojatnije tražila je li ima još unesrećenih.

"'Stanje je bilo šokantno, brojali smo mrtve, a nismo ni znali koliko je vatrogasaca na terenu. Na helikopteru nije radilo vitlo, da je bilo ispravno, sve bi ih izvukli za 10 minuta', rekao je Stipe Božić u sudnici zadarskog Županijskog suda."

Bio je GSS tamo.
http://dnevnik.hr/vijesti/crna-kroni...smo-mrtve.html
Najviše sumnji potiče zašto GSS -ovci nisu prebačeni odmah u drugi helić kojem radi vitlo i zašto je vojska toliko dugo tražila nešta. A druga skupina vatrogasaca je jasno dala broj njihove skupine i skupine koja je nastradala .

Pitanja vatrogasaca koja sam napisao u jednom od prethodnih postova , a poglavito o pomicanju tijela .

Dakle , nitko ne može tvrditi sa sigurnošču da nije upravo bilo tako kako ti i vas par prenosite službene izjave , no definitivno je dosta toga sumnjivo i zatajilo.

Jedinog preživjelog svjedoka treba shvačati ozbiljnije i filtrirati novinarska dodavanja .

hdz - e povezujem sa slučajima poput ove tragedije , da nitko od njihovih ministara nije ni opomenut za svoj resor , a kamoli smijenjen i procesuiran .

Isto tako jako je poznat crni fond hdz-a i dr. ive sanadera koji je rješavao sve škakljive stvari po njih i njihove ministre brzopotezno - tuđim parama. Svjedoci odjednom gubili pamčenja i to ne samo za ovaj slučaj . A svi znamo gdje je danas . Kao što bi trebao biti i stipe mesić zbog mnogo čega , kolega mu .
__________________
Ludi Konj * Akcija Za Bolju Hrvatsku
ivan.ridjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 12:27   #110
Quote:
fulcrum kaže: Pogledaj post
"'Stanje je bilo šokantno, brojali smo mrtve, a nismo ni znali koliko je vatrogasaca na terenu. Na helikopteru nije radilo vitlo, da je bilo ispravno, sve bi ih izvukli za 10 minuta', rekao je Stipe Božić u sudnici zadarskog Županijskog suda."

Bio je GSS tamo.
http://dnevnik.hr/vijesti/crna-kroni...smo-mrtve.html
Iako je ovo stvarna tragedija, hajdemo to staviti u kontekst.

Nedavni pokolj u Norveškoj i totalna nepripremljenost njihovih specijalaca kojima je trebalo sat i pol da dođu čamcem na onaj otok (a 600-700 m od obale!). U državi koja je mnogostruko bogatija nego Hrvatska, a kao skandinavci bi valjda trebali biti organizirani, uvježbani, opremljeni... i ništa.

http://www.tportal.hr/vijesti/svijet...-na-Utoyu.html

Sve ovo je posljedica loše organizacije, da nisu imali radio-vezu, da se nije znalo koliko ih ima, da su išli maloljetnici na takav zadatak...

No sranja su uvijek moguća, nema savršene organizacije. Iz ovog treba izvući pouke, njima smo podigli spomenike, ako je netko direktno kriv ide u zatvor i idemo dalje.
__________________
Nisam lingvist! • daj Pravu šapuMa sigurno!
Daniel.N is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 12:48   #111
Quote:
bracodbk kaže: Pogledaj post
Valjda se šališ za ovo boldano?
Ne, ne šalim se. Mislim dakako samo na požare kuća, štala i slično, ne na šumske požare. Sumnjam da ih je itko organizirano gasio šumske i poljske požare prije 150 godina kad je Đuro Deželić 1868. osnovao vatrogasnu službu.

Ali kažem, o tome ne znam dovoljno, samo sam to negdje pročitao, možda je to bilo radi drugačije uprave u Dalmaciji, npr:

Quote:
Nakon Varaždina i drugi hrvatski gradovi osnivaju DVD-a: Sisak-1865., Otočac-1868.,Ludbreg-1869.,Zagreb-1870.,Karlovac-1871.,Šibenik-1893. godine itd.

U tom razdoblju je Kraljevina Dalmacija kao administrativna jedinica pripadala Austriji, no Austrija tijekom svoje vladavine nad tim područjem od 1815. do 1819. g. unatoč obećanijma, nije sjedinila Dalmaciju s Hrvatskom. U Dalmaciji se zbog izoliranosti i prijašnjeg francuskog administrativnog uređenja nije razvijalo vatrogastvo inim tempom, i uz blagotvorni utjecaj Austro-Ugarske, kako je to bilo u Kraljevini Hrvatskoj i Slavoniji.
http://www.vatrogastvo-sibenik-knin....p?act=povijest
__________________
Nisam lingvist! • daj Pravu šapuMa sigurno!
Daniel.N is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 19:49   #112
Quote:
ivan.ridjan kaže: Pogledaj post
Najviše sumnji potiče zašto GSS -ovci nisu prebačeni odmah u drugi helić kojem radi vitlo i zašto je vojska toliko dugo tražila nešta. A druga skupina vatrogasaca je jasno dala broj njihove skupine i skupine koja je nastradala .

Pitanja vatrogasaca koja sam napisao u jednom od prethodnih postova , a poglavito o pomicanju tijela .

Dakle , nitko ne može tvrditi sa sigurnošču da nije upravo bilo tako kako ti i vas par prenosite službene izjave , no definitivno je dosta toga sumnjivo i zatajilo.

Jedinog preživjelog svjedoka treba shvačati ozbiljnije i filtrirati novinarska dodavanja .

hdz - e povezujem sa slučajima poput ove tragedije , da nitko od njihovih ministara nije ni opomenut za svoj resor , a kamoli smijenjen i procesuiran .

Isto tako jako je poznat crni fond hdz-a i dr. ive sanadera koji je rješavao sve škakljive stvari po njih i njihove ministre brzopotezno - tuđim parama. Svjedoci odjednom gubili pamčenja i to ne samo za ovaj slučaj . A svi znamo gdje je danas . Kao što bi trebao biti i stipe mesić zbog mnogo čega , kolega mu .
Iskreno mislim da se kod nas sve radi stihijski. I da sve funkcionira dok se ne dogodi sranje.
Baš sam malo pričao sa frendom o ovoj temi. I veli mi da je njegov rođak u DVD-u u nekom mjestu u Dalmaciji. 3 godine nisu imali nikakav požar niti vježbu, normalno. I što očekivati od tih ljudi da se sutra dogodi neka intervencija?

Mišljenja sam da je našim političarima više odgovaralo da je bila NATO bomba jer bi postojao neki vanjski krivac. Jer ovako se stječe dojam da sve funkcionira besprijekorno.
Samo da ti velim da HGSS se sastoji među ostalim isto tako od volontera. Moj prijatelj koji radi u vojsci volontira i za HGSS. Morao je položiti neke ispite i to je to.
I ne vidim problem da helikopter zalebdi na 1-2m da pripadnik GSS-a iskoči van , i pričeka drugi helikopter s ispravnim "vitlom" (dizalicom) - da su ga pozvali.
fulcrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 00:30   #113
Quote:
frch kaže:
uz svu sućut prema žrtvama ovo je nemalo morbidno, ljudi žele krivca sa imenom i prezimenom, a ne pojavu u prirodi, posljedicu pirolize

eruptivni požar je činjenica i prisutan je u većini požara , nije nikakav fantomski, izmišljeni termin
bi li lakovjernima i naivnima(koji vjeruju u teorije zavjere) pomoglo da se okrivi "bog vatre"?
ime=bog
prezime=vatre.


ljudi, vatrogasci su poginuli od vatre.
šta mislite kako jedno 90% vatrogasaca pogine (ako i kad poginu na poslu).

to malo podsjeća na slučaj antonije bilić, gdje obitelj nikako da se pomiri s istinom.
tako i ovdje.
vatrogasci umrli u požaru (od opeklina..ehej!) i sad je to osmo svjetsko čudo jednom velkom broju ljudi.

bili su na krivom mjestu u krivo vrijeme, kako se to ponekad desi vatrogascima. i to je to.
i da, nije im bilo spasa jer se sve odigralo prebrzo.
ne bi im bilo spasa nit u usa, nit uk, nit gdje želite.
pomoć ne može stići trenutno.

jedino što se može preispitivati je jesu li oni uopće trebali ić tamo tj. ima li se tamo šta uopće gasiti.
ako ima tj. ima iti jedna kuća, onda ni to ne mora se preispitivati.

Quote:
"'Stanje je bilo šokantno, brojali smo mrtve, a nismo ni znali koliko je vatrogasaca na terenu. Na helikopteru nije radilo vitlo, da je bilo ispravno, sve bi ih izvukli za 10 minuta', rekao je Stipe Božić u sudnici zadarskog Županijskog suda."
ah stipe.
pa biste ih vi sve izvukli, ali bi oni podjednako bili mrtvi nakon tog izvlačenja, jer nisu oni umrli zbog minuta, već zbog opeklina.
ako ti je 90% (ili šta ja znam točan postotak) tijela jako opečeno umreš, to je to.
neće te gospa spasit. nit stipe božić, nit najbrži helikopter i tim spasilaca.
jeb'ga ali neće.
izgorio si, ko šibica, za par sekundi...i mrtav si brzo nakon toga.

edit/ ma šta ja govorim 90%...15-25%!
Quote:
Burns of 10% in children or 15% in adults (or greater) are potentially life threatening injuries (because of the risk of hypovolaemic shock) and should have formal fluid resuscitation and monitoring in a burns unit.
http://en.wikipedia.org/wiki/Burn#By_surface_area

i da, iz istog wiki članka
In the United States, approximately 4 out of every 100 people with injuries from burns will succumb to their injuries. The majority of these fatalities occur either at the scene or enroute to hospital.[6]

Zadnje uređivanje i4004 : 01.09.2011. at 00:47.
i4004 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 06:27   #114
Quote:
i4004 kaže: Pogledaj post
bi li lakovjernima i naivnima(koji vjeruju u teorije zavjere) pomoglo da se okrivi "bog vatre"?
ime=bog
prezime=vatre.


ljudi, vatrogasci su poginuli od vatre.
šta mislite kako jedno 90% vatrogasaca pogine (ako i kad poginu na poslu).

to malo podsjeća na slučaj antonije bilić, gdje obitelj nikako da se pomiri s istinom.
tako i ovdje.
vatrogasci umrli u požaru (od opeklina..ehej!) i sad je to osmo svjetsko čudo jednom velkom broju ljudi.

bili su na krivom mjestu u krivo vrijeme, kako se to ponekad desi vatrogascima. i to je to.
i da, nije im bilo spasa jer se sve odigralo prebrzo.
ne bi im bilo spasa nit u usa, nit uk, nit gdje želite.
pomoć ne može stići trenutno.

jedino što se može preispitivati je jesu li oni uopće trebali ić tamo tj. ima li se tamo šta uopće gasiti.
ako ima tj. ima iti jedna kuća, onda ni to ne mora se preispitivati.


ah stipe.
pa biste ih vi sve izvukli, ali bi oni podjednako bili mrtvi nakon tog izvlačenja, jer nisu oni umrli zbog minuta, već zbog opeklina.
ako ti je 90% (ili šta ja znam točan postotak) tijela jako opečeno umreš, to je to.
neće te gospa spasit. nit stipe božić, nit najbrži helikopter i tim spasilaca.
jeb'ga ali neće.
izgorio si, ko šibica, za par sekundi...i mrtav si brzo nakon toga.

edit/ ma šta ja govorim 90%...15-25%!

http://en.wikipedia.org/wiki/Burn#By_surface_area

i da, iz istog wiki članka
In the United States, approximately 4 out of every 100 people with injuries from burns will succumb to their injuries. The majority of these fatalities occur either at the scene or enroute to hospital.[6]
Potpis.
MučkoĐubre is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 09:56   #115
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Završio je FESB nedavno a ako me pamet služi prije tragedije ostalo mu je samo nekoliko ispita pa je teško govorit kako je osoba upitne inteligencije.
kazem samo kako mi djeluje. poznajem vise doktora raznih pravaca kojima ne bih dao da mi parkiraju auto.

ovaj mali ima cudne izjave, netko ga je napumpao da prica vrlo cudne stvari koje se kose s onim sto je ranije pricao.
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 15:40   #116
Quote:
i4004 kaže: Pogledaj post
bi li lakovjernima i naivnima(koji vjeruju u teorije zavjere) pomoglo da se okrivi "bog vatre"?
ime=bog
prezime=vatre.


ljudi, vatrogasci su poginuli od vatre.
šta mislite kako jedno 90% vatrogasaca pogine (ako i kad poginu na poslu).

to malo podsjeća na slučaj antonije bilić, gdje obitelj nikako da se pomiri s istinom.
tako i ovdje.
vatrogasci umrli u požaru (od opeklina..ehej!) i sad je to osmo svjetsko čudo jednom velkom broju ljudi.

bili su na krivom mjestu u krivo vrijeme, kako se to ponekad desi vatrogascima. i to je to.
i da, nije im bilo spasa jer se sve odigralo prebrzo.
ne bi im bilo spasa nit u usa, nit uk, nit gdje želite.
pomoć ne može stići trenutno.

jedino što se može preispitivati je jesu li oni uopće trebali ić tamo tj. ima li se tamo šta uopće gasiti.
ako ima tj. ima iti jedna kuća, onda ni to ne mora se preispitivati.


ah stipe.
pa biste ih vi sve izvukli, ali bi oni podjednako bili mrtvi nakon tog izvlačenja, jer nisu oni umrli zbog minuta, već zbog opeklina.
ako ti je 90% (ili šta ja znam točan postotak) tijela jako opečeno umreš, to je to.
neće te gospa spasit. nit stipe božić, nit najbrži helikopter i tim spasilaca.
jeb'ga ali neće.
izgorio si, ko šibica, za par sekundi...i mrtav si brzo nakon toga.

edit/ ma šta ja govorim 90%...15-25%!

http://en.wikipedia.org/wiki/Burn#By_surface_area

i da, iz istog wiki članka
In the United States, approximately 4 out of every 100 people with injuries from burns will succumb to their injuries. The majority of these fatalities occur either at the scene or enroute to hospital.[6]
Ne moraš biti sarkastičan i prodavati pamet,nikom nije sporno da su stradali od požara i opeklina ali je dragi gospodine problem kako bi trava, koju bi stado ovaca popaslo za dopodne, mogla uopće izazvati toliki požar i toliku temparaturu da ljudi, koji su ipak nešto više znali o vatri od tebe i mene,praktično izgore...
bogdanić is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 16:03   #117
Quote:
bogdanić kaže: Pogledaj post
Ne moraš biti sarkastičan i prodavati pamet,nikom nije sporno da su stradali od požara i opeklina ali je dragi gospodine problem kako bi trava, koju bi stado ovaca popaslo za dopodne, mogla uopće izazvati toliki požar i toliku temparaturu da ljudi, koji su ipak nešto više znali o vatri od tebe i mene,praktično izgore...
Nekome se stvarno muti u glavi. Cemu ovakve potpuno pogresne informacije?
MučkoĐubre is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 16:17   #118
Quote:
MučkoĐubre kaže: Pogledaj post
Nekome se stvarno muti u glavi. Cemu ovakve potpuno pogresne informacije?
Svi smo imali priliku vidjeti i teren i travu pa znam da se tebi muti u glavi i neznam zašto provlačiš netočne informacije ?! Pa nisu bili u požaru na Velebitu nego na kamenu gdje je "trava" izuzetno rijetka i ne raste iznad koljena !! Kroz takve "vatre smo kao djeca protrčavali stotine puta kad se palio strnokos (ono što ostane stabljike poslije žetve) ili kad bi se palile zapuštene ledine..
bogdanić is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 16:41   #119
Quote:
bogdanić kaže: Pogledaj post
Svi smo imali priliku vidjeti i teren i travu pa znam da se tebi muti u glavi i neznam zašto provlačiš netočne informacije ?! Pa nisu bili u požaru na Velebitu nego na kamenu gdje je "trava" izuzetno rijetka i ne raste iznad koljena !! Kroz takve "vatre smo kao djeca protrčavali stotine puta kad se palio strnokos (ono što ostane stabljike poslije žetve) ili kad bi se palile zapuštene ledine..
Ovce na Pagu: http://www.ezadar.hr/repository/image_raw/52704/large/

Vegetacija na kornatu: http://www.jutarnji.hr/na-kornatu-od...69720/?foto=10

Ima sasvim dovoljno trave, koju nikakve ovce ne bi pojele u jedno popodne.
MučkoĐubre is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 17:33   #120
Quote:
MučkoĐubre kaže: Pogledaj post
Ovce na Pagu: http://www.ezadar.hr/repository/image_raw/52704/large/

Vegetacija na kornatu: http://www.jutarnji.hr/na-kornatu-od...69720/?foto=10

Ima sasvim dovoljno trave, koju nikakve ovce ne bi pojele u jedno popodne.
Kad gori ovolika trava na bilo kojem kamenu možeš stajati i gol i bos i neće se ni znati da si bio u "požaru" a ne da bi čovjek mogao jednostavno izgoriti !!
bogdanić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:39.