Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2010., 12:08   #21
još nitko nije odgovorio što zapravo obuhvaća podno pranje.

jer ako su to par vodenih štrcaljki odozdo, to i nije nešto budući da isto imaš kod bilo koje jače kiše
mpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 12:10   #22
u n.zg pod podno pranje se podrazumijeva ono kad ti prije ulaza u samu praonu sa miniwashom ispere blatobrane i pragove , da nebi neki mislili da postoje četke koje ti odispod peru auto

istina je da ti detaljno naprave predpranje ali samo kad nemaju gužvu , kad je kolona onda prek kurca malo to isperu i vozi dalje na četke
tomo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 14:40   #23
Ah, imaš neznam koliko visokotlačnih perača koji peru podnicu auta. Koliko točno ih ima neznam, ali mogu saznat.
A to za četke, to nigdje ne postoji, nego samo visokotlačno pranje, i više nego dosta da opere podnicu.
__________________
All generalizations are false, including this one.
-dominic- is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 20:05   #24
hoću reći to da sam jednom pokupil dosta blata kad sam išel na vikendicu i poslije toga reko ajde u autopraonu baš da vidim jel prodaju maglu sa tim podnim pranjem ili ne...doma dođem na grabu , a ono blata odispod katastrofa tak da rađe onda uzmem jeftiniju opciju bez podnog pranja...
tomo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 23:07   #25
Znam jednu ručnu autopraonu gdje aute peru i odozdola. Dignu auto dizalicom i stvarno ga dobro i detaljno operu. Ali dugo se čeka (rijetko nema gužve) i nije baš jeftino (cijena samo podnog pranja je 80 kn auti, a 100 kn terenci).
Jedanput sam prao auto u ručnoj autopraonici gdje su imali cijev miniwasha u obliku slova L. Pa su mogli oprati auto odozdola bez dizanja, a i cijena je bila ok. Jedino kaj se ne mogu sjetiti gdje je ta autopaonica.
pasko123456 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2010., 23:56   #26
Ja samo znam da su me naguzili s tim podnim pranjem ko majmuna pa od tad više nejdem na podno pranje.

Ako neko zana za onu benzinsku u remetincu ili je to savski gaj. U glavnom kad se siđe s rotora u smjeru remetinca nakon 300 - 500 metara je benzinska sa automatskom autopraonom. Sad je to LUK OIL, a onda se zvala nekako drugacije.

Došo ja u proljece u praonu i reko aj mi majstore opizdi podno pranje. Majstor uredno naplatio ali od pranja ni p. Prvo mi je bilo cudno kak se odozdola ništa ne cuje a cim sam izašo iz praone izašel sam van,pogledal ispod auta i IZNENAĐENJE! POD SUH KO BARUT!!!!! Jebalo me podno pranje !
__________________
Od Vardara pa do Triglava čudna stvar se sad odigrava....
EGR is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 00:33   #27
Je li bolja automatska praonica ( košta cca. 40 kn) ili ručna gdje sam opereš auto za cca. 20 kn.

Pitam radi oštećenja laka jer mnogi izbjegavaju automatske autopraonice jer kao uništavaju boju, ne znam da li je to mit ili sam u zabludi?
__________________
Nije sramota pasti, sramota je ne dići se.
Brijač is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 10:43   #28
Quote:
Brijač kaže: Pogledaj post
Je li bolja automatska praonica ( košta cca. 40 kn) ili ručna gdje sam opereš auto za cca. 20 kn.

Pitam radi oštećenja laka jer mnogi izbjegavaju automatske autopraonice jer kao uništavaju boju, ne znam da li je to mit ili sam u zabludi?
Bolja je ručna, ali pritom ne mislim na onu gdje samo miniwashem pereš auto, nego tamo gdje se pere spužvom. To je puno detaljnije od automatske jer možeš oprati tamo gdje četke ne mogu.

Istina je da četke unitavaju lak, ali ako se redovno mijenjaju četke onda ne bi trebalo biti problema.
Herci80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 14:27   #29
Quote:
Brijač kaže: Pogledaj post
Je li bolja automatska praonica ( košta cca. 40 kn) ili ručna gdje sam opereš auto za cca. 20 kn.

Pitam radi oštećenja laka jer mnogi izbjegavaju automatske autopraonice jer kao uništavaju boju, ne znam da li je to mit ili sam u zabludi?
Ja u zadnje vrijeme idem u samoposlužnu rucnu praonu tamo di ubaciš kovanice i pereš i to iz više razloga. Prvo zato što mi je to jeftinije,a pošto sam radil u auto praoni i imam grif operem auto munjevitom brzinim za malo para. Drugo, zato kaj cetke cesto znaju napraviti štetu, meni osobno na novoj Fabii karavan sjebala cetka trece štop svjetlo.U rucne praone(tamo di ti drugi peru minivošem)nejdem zato kaj sam radil taj posel pa znam neke stvari.

Meni je ovo naj bolje. Ponesem si kantu,spužvu,šampon , malo kovanica i bog te veseli. Naravno uz uvjet da nema gužve u praoni jer najviše mrzim pedercine koji laganini sa spužvicom peruckaju a cjela kolona ceka.
__________________
Od Vardara pa do Triglava čudna stvar se sad odigrava....
EGR is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 18:53   #30
da, ali vidim da su neke samoposluzne praone postavile znakove zabrane pranja i samponiranja vozila. Osobno ne pridzavam se tog znaka, ali nastojim i perem ga kad nema guzve....

i da, definitivno samoposluzna,ako se to nije shvatilo iz ovog gore napisanog
bushido is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2010., 20:08   #31
Quote:
bushido kaže: Pogledaj post
da, ali vidim da su neke samoposluzne praone postavile znakove zabrane pranja i samponiranja vozila. Osobno ne pridzavam se tog znaka, ali nastojim i perem ga kad nema guzve....

i da, definitivno samoposluzna,ako se to nije shvatilo iz ovog gore napisanog
Ja idem u onu na Cavicevoj tamo kod Peveca i tamo je pisalo da se auti ne smiju prati spužvom ako neko ceka pranje, što je i onak ne bi radil. Obicno idem radnim danom kad nema gužve ma da i onak sa šamponiranjem operem auto brže nego pola one ekipe kaj im treba pola sata samo da zvošaju.
__________________
Od Vardara pa do Triglava čudna stvar se sad odigrava....
EGR is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 07:08   #32
Quote:
Brijač kaže: Pogledaj post
Je li bolja automatska praonica ( košta cca. 40 kn) ili ručna gdje sam opereš auto za cca. 20 kn.

Pitam radi oštećenja laka jer mnogi izbjegavaju automatske autopraonice jer kao uništavaju boju, ne znam da li je to mit ili sam u zabludi?
ma ne unistavavaju vec samo crte se vide sitne na laku, al to samo neka jednom odvezes u autopraonu sa cetkama ces vidjet, a ioanko ako imas srebrne i svijetlije boje to nes vidjet, to ti se sam na crnoj, tamnoplavoj itd...
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 10:25   #33
samoposlužne bez pranja spužvom su pušiona.

Tamo na miramarskoj nisam vidio zabranu pranja spužvom, ali su su me svi gledali da se što prije maknem
mpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 10:58   #34
Quote:
mpo kaže: Pogledaj post
samoposlužne bez pranja spužvom su pušiona.

Tamo na miramarskoj nisam vidio zabranu pranja spužvom, ali su su me svi gledali da se što prije maknem
Pa naravno da su te gledali ako cekaju a ti laganini pereš sa spužvom. Prošli put kad sam bil u praoni(subota) bilo je jedno 50 auta u dvorištu i ispred mene se nađe kreten sa kombijem Fiat Ducatom i fino ga lagano bez žurbe pere sa đogerom i bili ga kxxxc. Pa htel sam mu za vrat skocit.
__________________
Od Vardara pa do Triglava čudna stvar se sad odigrava....
EGR is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 15:22   #35
to što ti čekaš je tvoj problem. Možeš se žaliti šefu praonice ili upravi vodovoda
mpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 15:37   #36
Quote:
EGR kaže: Pogledaj post
Pa naravno da su te gledali ako cekaju a ti laganini pereš sa spužvom. Prošli put kad sam bil u praoni(subota) bilo je jedno 50 auta u dvorištu i ispred mene se nađe kreten sa kombijem Fiat Ducatom i fino ga lagano bez žurbe pere sa đogerom i bili ga kxxxc. Pa htel sam mu za vrat skocit.
Baš zbog takvih kretena bi trebalo uvesti drugačiji sistem naplate. Recimo da možeš uplatiti samo jednom i to do nekog iznosa recimo 20 kn a ako ti ni to nije dovoljno ponovo u red pa glumi majmuna.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 16:35   #37
Bio u onoj u Zapruđu:guta pare ko žena,a pere...isto ko žena.Poslije takvog pranja treba ići na četke da se auto opere.Katastrofa!
Velebni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 17:57   #38
Znak je na onoj kod City Centra... ali kazem idem i perem ga kad nema guzve... nisam nikad radio niti cu (nadam se ) u autopraonici, ali mislim da relativno brzo operem auto,maknem se i omogucim ljudima dalje da peru..

takodjer, znalo mi se desiti par puta da sam naletio na ekipu koja baca baca i baca te kovanice unutra ko da su u "Casinu".
bushido is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 11:15   #39
Herz je katastrofa od praonice. Ne bi im dao ni da mi bicikl operu.
Duh sa sjekirom is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 11:23   #40
kad smo već kod praonica, koje je vaše mišljenje o pranju na auta na temperaturama ispod nule? tipa kad je -5 i slično.
kolko je to pametno? jel može ostaviti kakve štetne posljedice po auto?
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:01.