Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2012., 20:25   #1
Mobitel iz Amerike u Hrvatskoj

moze li se mob. kupiti u americi i normalno (dekodiran) koristiti u hrvatskoj????
maligamer123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2012., 21:38   #2
da ako odgovaraju frekvencije, u pravilu su novi mobiteli kompatibilni na svjetskoj razini...

i da, punjac ce ti radit, jel rade na 110-240 V, 50-60 Hz
__________________
spol: M
cickova is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2012., 15:44   #3
ovako mozes racunaj carinu i hakom certifikate da moras vaditi pa to ti ide nekih cirka oko 40-50% veca cijena nego sto si vidio mobitel sama carina je negdje oko 33% a dok ti dode biti ce 35% (zbog povecanje poreza) te certifikati onda sto vadis kosta minimalno oko 200 kn ,ali to se raspitaj na forumu carina ne zelim pametovat previse oni ce te bolje uputiti
thesufferingman is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 16:50   #4
Da ali mene ovo isto zanima. Uzećemo za primjer iPhone 4S.
On je u BiH oko 1800km, oko 7200kn, što je cijena otključanog u Hrvatskoj.
U Americi, sa Verizonom je 16GB model 200$ što je 150€.

http://www.verizonwireless.com/b2c/splash/iphone.jsp

Da platim duplo poštarine (ili još bolje ako imam nekog tamo, da on uzme), opet je jeftinije, a i sami znamo bar jednom brku kojeg otključava mobitele (znam dosta ljudi koji kupe mobitel u Vipu, ili još gore BH Telecomu, otključaju ga i koriste na milion drugih mreža. Lično sam imao Nokiu 5310 koja je imala imala TIM-ov logo - talijanski operater, i radila je na svim mrežama. A što je najjače u toj priči, kupio sam ga takvog).
Da li je ovo moj scenario u glavi, ili je ovo moguće, jer na kraju ti ostane dovoljno para za još 3 ovakva.
Java Junkie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 17:03   #5
Gdje pise da je 4S bez ugovora 200$ ???

To je sa dvogodisnjom pretplatom, da je 200$ slobodna prodaja, masa ljudi bi tamo uzimali...

To sto ti je Nokia 5310 imala logo TIM ne znaci da je kodiran, nego brandiran, a to je velika razlika...
__________________
...Try it, than talk about it...
Juventino85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 19:15   #6
200 USD je na ugovor, samo telefon je 500 USD. Verizon radi na CDMA standardu, njihovi telefoni ne rade kod nas.

A i 4S ne semože unlockati.
Target is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 21:47   #7
Moze su unlockati, vec mjesec dana...
Ali je jako skupo...
__________________
...Try it, than talk about it...
Juventino85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 19:16   #8
1000 KN koliko sam čuo, ali neznam da li radi i s telefonima koji su kupljeni vani.

Soft unlock ne postoji.
Target is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2012., 23:44   #9
Telefoni iz vana su oko 30e otkljucavanje a nasi su 400kn + PDV, provjereno...
__________________
...Try it, than talk about it...
Juventino85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 15:04   #10
zavisi na kojo mrezi izvana uzmes, ako uzmes recimo iz SAD-a koliko sam vidio da se spominje na verizon ili at-at(tako nesto) nema tok dekodera da ti unlocka da ga koristis na t-mobile jednostavno nece gledao sam okolo i na ebay-u napominju ljudi dosta
thesufferingman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2012., 16:29   #11
Uzalud Verizon kad ne radi na "nasim" frekvencijama...

AT&T se moze za 50$...
__________________
...Try it, than talk about it...
Juventino85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 10:32   #12
Decki (pretpostavljam), nemam pojma o cemu pricate, ali bih vas molila da mi pojasnite. Kupila bih u Americi BlackB ili iPhone, je li to moguce otkljucati onda za nase mreze ili nije?

Druga stvar, odavde cu nositi mobitel i trebat ce mi tamo - moze li mi netko odavde 'pripremiti' mobitel za americku karticu (ili sto vec imaju)?
Tenks!
mimi-ro is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 11:34   #13
ako kupujes u americi, bitno je da kupis gsm mobitel a ne cdma(to je ta "frekvencija" koje nema u hr), ak kupujes kod operatera evo ti lista sa vikipedije koji operater koristi koju tehnologiju, al svejedno kad kupujes bilo gdje u usa dobro provjeri jeli mob gsm, ako kupis u slobodnoj prodaji mob ce vjerojatno biti otkljucan na sve mreze pa nece biti potrebno otkljucavati (sim lock) znaci radit ce na sve gsm kartice i nase i americke, ako pak kupujes kod operatera ide ista prica kao da kupis kod npr vipa pa ga moras unlockat da radi na t-mobile ili tele2 a to se moze i kod nas napravit kod lokalnog servisa mobitela, sad oko detalja otkljucavanja ajfona ili blekberija ce ti netko drugi morat objasnit (kakva je procedura s kojim modelom, kolko para i tako to...)

ps: da ne bi bilo ako npr kupis u usa t-mobileu trebat ce ga otkljucat da radi na hr t-mobileu, nisu iste mreze iako imaju isti ili slican naziv, ista prica i sa vodafone(vip)
__________________
....diplomirani seljak....
backtothesleep is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 21:41   #14
Puno ti hvala, BTTS!
A imaš li informacija za obratnu situaciju? Tamo, naime, nosim mob odavde, a u njega bi onda trebala ići američka kartica. Može li mi to netko već sada ovdje srediti, znaš li možda?
mimi-ro is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 21:51   #15
pa jel ti otkljucan na sve mreze (simlock)? ako nije, moras ga otkljucati... i tamo ubacit neku njihovu sim karticu (sim kartice ima samo gsm)

ps: ako nije da se ne natezemo, odma napisi o kojem je mobitelu rijec, i ako je kupljen na bonove dal je proslo god dana, ili ako je na pretplatu jel prosla ugovorena obveza ili si jos pod ugovorom? (ne pitaj zasto to pitam, samo na to odgovori i prije cemo rijesit ptoblem)
__________________
....diplomirani seljak....
backtothesleep is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 09:10   #16
Samsung Galaxy, ide na bonove, kupljen je u 11.mj.prošle godine.
hvala!
mimi-ro is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 09:46   #17
sture informacije (opet ne znamo jel kojim slucajm vec otkljucan i o kojem galaxyu je rijec ), uglavnom ne spadas u skupinu gdje imas pravo na besplatni unlock od strane operatera, neki galaxy-ji se daju kod kuce besplatno unlockat uz root i neke aplikacije, al ako ti ovo nista ne govori najbolje bi bilo da odes do lokalnog servisa mobitela i zatrazis otkljucavanje (do 100kn), samo prije, umetni u njega neku drugu karticu da provjeris da nije vec otkljucan
__________________
....diplomirani seljak....
backtothesleep is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2012., 12:12   #18
S tim da "druga kartica" ne znači staviti karticu Bonbona u mob koji sad ima karticu od T-Mobilea ili slične kombinacije drugih operatera. Već recimo staviti karticu Bonbona ako je mob kupljen kod VIP-a.
Vidim da @mimi-ro nije baš najjasnije što znači SIM unlock
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 08:08   #19
Pa, da.. nije mi sve baš kristalno jasno.
Ajmo ovako, molim vas...

Kakav mobitel moram imati (nosim ga iz Hrvatske) da bih u Americi mogla u njega staviti njihovu karticu?
mimi-ro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2012., 10:19   #20
Quote:
mimi-ro kaže: Pogledaj post

Kakav mobitel moram imati (nosim ga iz Hrvatske) da bih u Americi mogla u njega staviti njihovu karticu?
Ovdje pronađi mrežu koju tamo planiraš koristiti pa ako pored mreže piše GSM trebao bi svaki naš mobitel raditi bez problema.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...vice_providers

Radi se o frekvencijama na kojima mobiteli primaju i odašilju signal i još nekim stvarima. Uglavnom kod nas se koristi GSM standard i mobiteli ga podržavaju, a ima i onih koji podržavaju i CDMA i GSM.
vlaga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:46.