Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2015., 17:49   #81
Inače u takvim situacijama se slobodno pozoveš na inspekciju (oni plaćaju) ako smatraš da te muljaju (a očito su muljali).
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2015., 10:28   #82
Moram dići ovu temu i pokuditi njihov servis koji je UŽAS.
Prilikom predaje ako nađu iti najmanju pikicu, tamo zaokruže da je mobitel oštećen.
No to nije problem, problem je što servis traje i traje i traje.
Svaki put kad nazovem kažu drugu priču ali svaki put će biti gotov "za par dana"
Čak su jednom mi prigovorili da dugo traje zato jer ljudi stalno zovu...
Pa popravi uređaj u nekom normalnom roku i neće ljudi zivkat.
dawg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 10:26   #83
Registrirala sam se samo da bih podijelila svoja iskustva s tvrtkom Hangar 18 odnosno njihovim servisom za mobitel Noa H40. Da ne duljim, mobitel se je prestao puniti, odnesem ga na servis u Shopping centar Prečko, utvrdili su, naravno, mehanički kvar (koji ne spada pod garanciju) na konektoru jer je navodno usljed naglog trzaja, povlačenja ili čega već oštećen i da će cijena popravka, ovisno o oštećenju biti od 50-140 kn. Pišem prgovor, odgovaraju da je to tak i bla, bla. Jave mi se iz servisa da je cijena 50 kn, pristajem na popravak, mobitel mi treba. Preuzimam mobitel s novom baterijom, dođem doma, prebacimo karticu, baterija na kojih 50%. Navečer stavljamo mobitel puniti (baterija na kojih 20%), ujutro napunjenost 78%. Poslije podne se ugasi i više se neće puniti. Svi punjači pune druge mobitele bez problema ali ovaj ne.... Šaljem mail Hangaru 18, danas sam ih zvala.... navodno će nazvati servis.... čekam da mi se jave.... Još mi jedino preostaje MINGO i Uprava za inspekcijske poslove.... Moj savjet - ne kupujte da ne ispadnete kao i ja..... I još sam nešto zaboravila.... prijateljica imala isti problem s istim mobom (konektor) i odnijela ga u isti servis ali tjedan, dva prije mene i kod nje nije bio mehanički kvar .... Tako da si nekako mislim da su možda ispunili mjesečnu kvotu za popravak pod garancijom Uglavnom, kada ih je zvala nakon tri tjedna (meni su valjda zbog prigovora "popravili" nešto prije) rekli su joj u servisu da još nije došao na red , kao zna li ona koliko su oni mobitela prodali... Pametnom dosta. Velika prodaja i još veća gužva u servisu. Totalni užas
bubicaamalaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 19:01   #84
Evo, nakon nekih 40dana su vratili mobitel.
Izgovor zašto im je trebalo toliko je bio "pa i kod drugih traje toliko"

Uglavnom problemi su bili:
1.Slab GSM signal
2.Baterija koja pada i gasi se sa 50%

Uglavnom, popravili su
- Novi GSM filter
- Novi software
- Preventivno prelemljen USB konektor (što bih po postu ispred rekao da je serijski problem kod H40)

E sad, stvar je u tome da signal i dalje nikakav, novi software je malo i sporiji, ali najbolja stvar je da konektor tek sad gubi kontakt i treba se tražiti položaj na kojem puni.

Imao sam svakakvih iskustava sa raznim servisima, ali da ovoliko sporo netko napravi i da umjesto popravka samo još pokvari uređaj, nisam još doživio.
Mislim da će institucije imati posla.

Ljudi ako hoćete jeftin mobitel, odite na temu webshopova i kupite si direkt iz Kine, nećete preplatiti uređaj a imati ćete istu ako ne i bolju garanciju.
dawg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2015., 17:11   #85
kupila sam noa mobitel iz razloga što je otključan a onda sam skužila da sam se zezla imaju najgori servis!! i nemaju zamjenskih mobitela!!! ja sam svoj mob čekala 40 dana zvala sam anonimno službu za zaštitu potrošača da bih dobila odgovor da zakonom nije definirano koliko dugo mobitel može biti na servisu!!! Za to se njima ne žuri, jer im nikakvu inspekciju ne možeš poslati! Kada treba prodati mobitel, sve ti daju. Kada ga treba popraviti, ne poznaju te. Inaće imam noa h40, i prvi puta sam u životu vidjela napuhanu bateriju. Kada sam odnila mob na servis. Dobila sam obrazloženje: izmijenjena baterija, mobitel je testiran i radi ispravno. Iskreno zaludo, opet se baterija strašno prazno. Iako isključim podatkovni promet, punim ga 3 puta dnevno
martina 998 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 16:16   #86
Mene zanima po kojem oni redoslijedu popravljaju te mobitele?!
Kada sam nosila svoj mobitel, sa mnom je išla još jedna osoba i ostavila isto mob na servisu i taj je gotov i preuzet, a mene još nitko nije zvao iz servisa!
Bio je kod njih točno 14 dana, predan je kad i moj, samo par minuta kasnije!
Taj se čak nije mogao ni upaliti pa je valjda bio i "teži slučaj" od mog.
Bit će mi super ako ću svoj mobitel čekat još cca 20 dana, kao i većina vas koji su napisali da su im vraćeni tek nakon
30-40 dana! I još bolje će mi bit ako ga ne poprave kako spada, što je isto, vidim, dosta čest slučaj!
MissMimy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 16:24   #87
ako tvoj mob čeka neki dio kojeg nemaju, a drugoj osobi je recimo trebalo zamijeniti bateriju kojih imaju na lageru, ti si bome teži slučaj
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 18:04   #88
Postavila sam upit servisu i dobila odgovor da moj mobitel nije još došao na red.
Ostavljen je tamo prije 20 dana.

Zadnje uređivanje MissMimy : 30.09.2015. at 18:31.
MissMimy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2015., 23:11   #89
Hnagar 18, ZOPO ZP 700 i ZOPO ZP 920

E ovako......
Početkom prošle godine sam kupio dva ZP700 iz kine. Mobiteli su dobro služili svrsi i bio sam dosta zadovoljan, imali su malih tikova ali sve u svemu zadovoljan jedino što imaju jako malo memorije za pohranu podataka.
Međutim, moj mob se nakon 3 mjeseca rasuo o pod i počeli problemi sa hvatanjem mreže na obadvije kartice. Pošaljem ga na servis bez garancije jer je kupljen u kini. Hangar18 ga popravi i pošalju ga nazad, ali kad sam ga upalio nije radio touch screen (čekao sam 33 dana). Obavještavam ih isti dan i sutra šaljem mobitel nazad. Ovaj put sam čekao 45 dana . 10 puta sam ih zvao i molio da ubrzaju popravak pošto je njihova greška, ali ništa, bezuspješno (u detalje ne ulazim jer ih ima). ako ništa drugo, obadva popravka mi nisu naplatili .
Njihov servis je katastrofa, organizacija nula bodova, balavci rede gore koji nisu ni školu završili.... SVIMA PREPORUČUJEM DA NA SERVIS HANGAR18 NE ŠALJU MOBITELE AKO BAŠ NE MORAJU.

Nakon godinu dana na obadva moba su otišli konektori za punit mobitel. Nisam htio namjerno slat mobitele gore jer bi se načekao, nisu bitni novci .... dijelove sam naručio preko neta iz kine za duplo jeftinije nego kod njih i doma ih sam zamijenio. Evo još uvjek šljakaju ko veliki :klap:....
Na ženinom mobu se počela javljat greška sa baterijom, napuni se za 20 min na 100%, pa se brzo prazni i ostalo, pa sam joj dao svoju bateriju jer sam ja uzeo drugi.

U 7 mjesecu sam bio u velikm razmišljanju jer sam kupovao novi mob za cca max 2000kn, na kraju sam uzeo isto ZOPO ali ZP920 i prezadovoljan sam sa mobitelom,kupljen u Hangaru18 i garancija produžena na dvije godine, neki dan brojao 64 aplikacije u mobu i radi ko veliki . Unutra SD kartica od 32 GB.......
Sve u svemu ja zadovoljan sa ZOPO ali Servis Hangar18

Zadnje uređivanje emil 007 : 15.11.2015. at 23:18. Reason: dodavanje teksta
emil 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2015., 10:51   #90
Bilo me strah poslat mob na servis nakon što sam pročitao ovih 5 strana

Kupio sam curi u Zadru H44 jer se njen okupao u moru. Čim smo došli doma s mora pao joj je na pod i ugasio se. Nije bilo nekih oštećenja , ali nije se više dao upaliti. Odnio sam ga u Hangarov dućan i vratio se za 13 dana. Mislio sam da je prank call kad su me nazvali da dođem po njega . Cura u dućanu mi je rekla da sad imaju 2 servisa, u ZG i Koprivnici pa ide brže.

Vjerujem da je prije bilo grozno toliko čekati pa hvala bogu da to nisam morao iskusiti ponovno (znam kao je to), ali nije mi jasan smisao posta iznad...

Kupio mob u Kini, oštetio mob što ne podliježe jamstvu, poslao mob u HR na servis, nisu naplatili popravak - i ne valjaju? Čekanje je bilo predugo, ali treba biti sretan da je sve tako ispalo. Da su ga naplatili ajde, ali nisu.
Tu ne vidim ništa loše. Da si ga poslao na servis nazad u Kinu platio bi slanje i čekao ga 3 i pol mjeseca kao ja prošle godine. Nikad više.

Hangar ima dućane po cijeloj HR, da su toliko loši kako sam ovdje pročitao valjda bi već propali
Tejacques is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2015., 13:28   #91
ja sam debelo uvjeren da njihov servis uopće nema rezevnih dijelova na lageru nego kad netko dofura mob na servis da tek tada naručuju rezevni dio iz kine....
baš me zanima kaj bu se desilo kad neće imati od koga naručiti dio.
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2015., 14:19   #92
Imaju dva servisa, ali ovaj u Zg, radi valjda samo jednostavne ili samo softverske stvari, ostatak šalju u KC. Tako je bilo sa mojim, oba puta su ga slali u Koprivnicu.
dawg is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2015., 22:47   #93
Pozdrav.
Imam mobitel zopo zp780. Star godinu i par mjeseci. Sad ga vec par mjeseci ne koristim, jer imam novi. Naime jako se brzo praznila baterija (svaki dan skoro do kraja), te je doslo do toga da se jednostavno nije htio napuniti uopce. Javljalo je slaba baterija. Pa sam mobitel ostavila doma i pustila da se ispraznio u potpunosti. Kad sam ponovo zastekala neki dan punjac, NE PUNI, NE REAGIRA UOPCE. Sad sam narucila iz Hangara18 novu bateriju, i stigla baterija doma. Stavim u mobitel, i opet se nece upaliti uopce. :-/

Di je problem? Ima tko kakvih ideja? Iskustva?
mony1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2015., 23:49   #94
Probaj od nekoga nabaviti malo kvalitetniji i jači punjač pa probaj na njemu ostaviti neko vrijeme- nekad mu treba nešto jači punjač da ga "oživi".
Iako je malo čudno da je nova baterija skroz prazna, ali tko zna.
Možeš i kod njih odnijeti pa da provjere je li baterija prazna/ispravna pa ti usput i napune mobitel dovoljno da se upali.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 16:39   #95
Moj savjet, izbjegavajte H18 i NOA mobitele. Ja sam nasjeo prije 8 mjeseci. Trebao mi je hitno mob s dvije kartice i NOA H44 mi se činio zgodan uređaj posebno zbog omjera cijene i specifikacije, te garancije 1+1 godina i servis u KC. Od prvog dana ponekad nije htio odmah primiti punjač, ali mislio sam da je do kabla punjača pa nisam obračao toliko pažnju na to. Zatim se sve češće počeo rušiti OS. Sve sam to nekako trpio dok mi u zadnje vrijeme nije prestao punit bateriju, odnosno ponekad je jedva počeo punit. Odnio sam ga na servis i već nakon mjesec dana mob je bio popravljen. Ja sav sretan dođem kući, stavim da se napuni i nakon pola sata punjenja dođe obavijest na ekranu da se baterija pregrijava i prestane punit. Stavim karticu u uređaj probam nazvat, i gle čuda, mob se resetira nakon 15ak sekundi razgovora. Ujutro opet trčim u servis, čude se, ali budu pogledali, i stave oznaku HITNO. Opet mjesec dana, da nije bilo hitno vjerojatno bi bilo 2 mjeseca. Pokupim uređaj, i čudo, puni bateriju, ne pregrijava se. Razgovori ok, ali OS ponovo blokira. Sad razmišljam, da li ponovo da ga nosim na servis i da se živciram, ili da ga lijepo iz sve snage zaljiepim za zid. To će me sigurno smirit i da odem kupit neki normalan mob koji će biti nešto skuplji u startu, ali dugoročno puno jeftiniji.
Dakle svi koji planirate kupiti NOA mobitel, nemojte. Možda prvih par mjeseci bude radio ok, ali kad jednom počne zezat ne isplati se.Pogotovo se ne isplati nosit u njihov STS servis.
herkules77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2016., 17:15   #96
Svi kineski mobiteli imaju mušica malo, više nego markirani mobiteli sve dok se ne maknu od strane servisa. Nažalost mi smo ti koji moramo čekat taj usrani servis od hangara.
Moj post je malo iznad i ražočaran sam sa njima (servisom)... Ovo što si ti napisao to se sve dešava zbog njih jer su glupi .. Mobitel koji se poprave, ne provjeravaju dal ispravno radi nego ga odmah šalju na kućnu adresu (imao sam takvih iskustava sa njima).... Meni je jedan slučaj isto bio hitan (po drugi put sam slao mob na servis, zbog njihove greške,, sjebali touch screen) pa sam čekao mob 44 dana.. Da su zakasnili 3 dana tražio bi novi mobitel kako me spada po zakonu...

Ovih dana šaljem mob od stare.. Zopo ZP700 jer neće da se puni kako treba, a punjač su već zamjenili. pa ćemo vidit kakva će bit situacija ako im neću opet jebat mater.........

Zadnje uređivanje assassin : 31.01.2016. at 17:34. Reason: Maknut nepotreban citat
emil 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2016., 00:30   #97
Znaci servis obecanje ludom radovanje ! Nije niti rulet jer koliko se cini jedva 10% 20% popravljenih ima ... obicno ostanu zauvjek pokvareni !
__________________
VIP, SIMPA, TELE2, TOMATO >> bonovi jeftinije
CyclonB is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 19:18   #98
:((

Eto ponovi radnju. Od mog posta malo iznad pa sve do jedne osobe na ovoj stranici o hangaru 18 koja ja poslala mob na servis jer se mob na puni.... Isti takav kvar sam imao i ja na ZOPO ZP700 (nije se htio punit preko punjača).
Poslao mob na servis, te nakon nekog vremena su javili da je mobitel mehanički oštećen i konektori unutar mobitela da su pokidani, a izvana nije bilo nikakvog oštećenja.. Ja ih pitam kako je to moguće da se mobitel ošteti iznutra a oni meni da se mobitel koristi dok je na punjaču i da se tako pokidaju konektori unutar mobitela i da garancija ne vrijedi te im moram uplatit 50 kn da se popravi kvar...... SRAMOTA ZA HANGAR 18

Ukratko sam im hebao mamicu preko tlefona, a đubrad uredno vratila mobitel NEpopravljen nazad meni..

Dal netko ima kakav savjet ????

Inače ovo je treći ZP700, prva dva kupio preko ebay-a i desila se ista stvar kao i na trećem koji je kupljen u HANGARU18 zbog garancije . Na prva dva sam sam otklonio kvar i mobiteli rade, oko ovog nisam htio ništa čačkat jer je pod garancijom ali džabe....
emil 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 09:48   #99
Možeš se žaliti državnom inspektoratu koji će utvrditi je li oštećenje nastalo tvom krivicom.
Ovo da se "pokidaju konektori unutar mobiteka" kod korištenja na punjaču je glupost.
Brži način je da im se prijetiš prije pravog zvanja pa možda poprave (i onda uštediš novce i drugi mobitel kupiš negdje drugdje ).
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 10:27   #100
Državnog inspektorata nema već godinu-dvije. A i dok je bio, nije bilo nikakve koristi od njega.
Imao sam sličan problem (kao i jako puno ljudi) sa Samsung uređajem i Europatrade servisom, poslao im državni inspektorat no baš ništa mi nisu pomogli.

Inače, ovo za 50kn je baš kokošarenje, ne mogu to drugačine nazvati.
dawg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:47.