Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2017., 17:39   #1361
Mislim da ti ko početniku deba i yanagiba ne trebaju jer se radi o tradicionalnim japanskim noževima koji služe za filetiranje ribe i rezanje sirove ribe posebnim tehnikama. Bolje uzmi neki gyuto 210mm, santoku 180mm i paring/petty 120mm i imat ćeš noževe za sve šta ti treba
spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 18:30   #1362
Quote:
spic kaže: Pogledaj post
Mislim da ti ko početniku deba i yanagiba ne trebaju jer se radi o tradicionalnim japanskim noževima koji služe za filetiranje ribe i rezanje sirove ribe posebnim tehnikama. Bolje uzmi neki gyuto 210mm, santoku 180mm i paring/petty 120mm i imat ćeš noževe za sve šta ti treba
Sve ti je špic rekao, ja isto imam od Karla Bana Gyuto od 20 cm i Petty i to je sasvim dovoljno.
Još si moram naći neki jeftini pandler za otkoštavanje mesa i to mi je dosta.
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 19:39   #1363
Quote:
Tunjica kaže: Pogledaj post
Ovo djeluje dosta povoljno.
Za čeg ti trebaju noževi??
Ako je samo za kuhanje onda je ovo ok.
AKo se baviš mesarijom, onda neki od nehrđajućeg čelika.
Ako nemaš love, onda ti uvijek ostaje Dick za početak
Cak koliko vidim ovi su nehrdjajuci... Ali, ako su prvi nozi nek se drzi Dicka....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 13:06   #1364
Quote:
Tunjica kaže: Pogledaj post
Ovo djeluje dosta povoljno.
Za čeg ti trebaju noževi??
Ako je samo za kuhanje onda je ovo ok.
AKo se baviš mesarijom, onda neki od nehrđajućeg čelika.
Ako nemaš love, onda ti uvijek ostaje Dick za početak
kuhar sam po struci a tako i radim,htjeo bih uzeti nesto takvo jer set ima manje vise sve potrebne nozeve(riba,meso,povrce),ne bi ja radio nista posebno sa njima eto samo da imam za moje potrebe posto sam do sada koristio samo one koje su vec bili u kuhinji,a ljepo je imati svoje.

love imam samo ne bih htjeo bas da me puno kosta jer nisam bas neki profesijonalac pa mi takve stvari bas i ne trebaju....

dikove ima dosta ljudi a bas mi se i ne sviđaju,bolji su mi japanci
Tomokcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 13:16   #1365
Quote:
Tunjica kaže: Pogledaj post
Sve ti je špic rekao, ja isto imam od Karla Bana Gyuto od 20 cm i Petty i to je sasvim dovoljno.
Još si moram naći neki jeftini pandler za otkoštavanje mesa i to mi je dosta.
koliko ste platili te nozeve kod karla ako moze informacija?
Tomokcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 14:56   #1366
Prije tri godine je nož od Karla koštao cca 400kn, prije dvije 600, prije godinu 800, sad je preko 1000. Sad je već na granici isplativosti kupovine jer za nešto više od 1000kn možeš naći jako ozbiljne japanske noževe bez čekanja i prednarudžbi. Ali treba podržati našeg čovjeka Samo se nadam da više neće dizat cijene
spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 15:29   #1367
ye al covjek je sigurno usavrsio kroz godine svoj zanat pa sad radi jos bolje nozeve neg prije zato je cijena osla gore, to je tak u svijetu custom makera sto su iskusniji i prepoznatiji cijena im raste, nemos to bas usporedjivat s cijenom tvornickih production nozeva
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 18:21   #1368
Sve to stoji samo se nadam da više neće dizat cijene jer u početku su to bili odlični noževi za praktički svačiji džep, a sad ide u nebesa
spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 19:30   #1369
Quote:
spic kaže: Pogledaj post
Prije tri godine je nož od Karla koštao cca 400kn, prije dvije 600, prije godinu 800, sad je preko 1000. Sad je već na granici isplativosti kupovine jer za nešto više od 1000kn možeš naći jako ozbiljne japanske noževe bez čekanja i prednarudžbi. Ali treba podržati našeg čovjeka Samo se nadam da više neće dizat cijene
upravo sam i to mislio podrzati naseg covjeka ali vidjeti cu...
Tomokcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 02:51   #1370
Poceo je Karlo da koristi Shirogami celik pa su i cene malo porasle. Ali svakako da, npr Tojiro ima izuzetne nozeve za cenovni rang takodje shirogami celik. Ako ti treba brzo nesto mozes uzeti Tojirov gyuto i petty i garantovano ti za pocetak ne treba nista vise. Obavezno neki kamen uz za ostrenje, bar king 1000/6000, a ako pare nisu problem naniwa kamenje je nesto malo skuplje a dosta kvalitetnije. Svakako ako nije problem da cekas, pustu karlu poruku na fejsu (Karlo Ban), ne znam koliki mu je que sada ali jedno minimum mesec dana ces cekati. Ako imas preferencije i za izgled drske mozes kod njega uzeti ujedno i stabiliziranu bukvu, sasvim kvalitetna i lepo izgleda za skroz ok cifru ako se secam dobro 25e dodatno.
Ckovu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 12:24   #1371
Jesu li čemu ovi kuhinjski noževi Ernesto u Lidlu...?
garp is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 17:08   #1372
Tesko da mogu biti kvalitetni, ali sustinski ako mozes uzeci chef noz za 10e, nije los pocetak ako nemas da izdvojis 30e za victorinox 8" chef, koji je apsolutni best buy za tu cifru.
Ckovu is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 08:59   #1373
Gdje se u Zg moze kupit slican blok za nozeve
Da bude tako ukoso a ne da bude uspravan.
zemljanin80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 10:01   #1374
U dućanima s pokućstvom
Npr, Lonci i poklopci.
Naguglat ćeš zasigurno toga još.
A jeftinije varijante na Njuškalu, ima gomila toga.
__________________
mijenjam se
darac505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2017., 11:54   #1375
Lesnina ti ima dobru ponudu takvih blokova. Pogledaj i na njihovom webu
spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 15:35   #1376
Quote:
spic kaže: Pogledaj post
Lesnina ti ima dobru ponudu takvih blokova. Pogledaj i na njihovom webu
Hvala. Kupio sam tamo jer nisam naisao na bolje, ponuda im je tak tako losa, ali bolje nego drugdje.
zemljanin80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 08:56   #1377
ima li netko preporuku za "futrole" za noževe - neka kožna...
Ono da stane par noževa
tjedni-menu is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 02:45   #1378
Kozni su ti prilicno skupi, i nekako ti se isplati vise da sam radis (i ujedno mozes po dimenzijama koje ti trebaju, a nije tesko raditi tako nesto).
Inace, ima li neko informaciju kakvo je stanje sa polir pastama/voskom u hrvatskoj? Da ne porucujem sad sa strane jer predugo vremena treba, radim par novih stropova pa mi treba od 1 micron ili 0.5 finoce.
Ckovu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 18:56   #1379
pozdrav,

molim savjet gdje otići kupiti nož, ali internet kupovina i čekanje ne dolaze obzir jer nemam vremena, imam svega par dana na raspolaganju - najme radi se o rođendanskom poklonu osobi koja je rekreativni i kuhar i mesar u kućnoj radinosti, stoga znamo da mu je bilo kakva vrsta noža idealan poklon,s tim da ćemo staviti i gravuru gore.....bitno mi je da ih ima na lageru, a cijenom je to cca 1000kn

pa ljubazno molim ako netko može preporučiti u Zg prodajno mjesto

hvala
nemam-ideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 21:07   #1380
Pozdrav, ima mozda tko iskustva sa ovim noževima što se sad mogu kupiti na Ininim benzinskim postajama. Dođu 100kn uz skupljene naljepnice, vrijede li toliko? Btw Richardson Sheffield je proizvođač.

Sent from my m2 note using Tapatalk
Optimalmba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:33.