Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2010., 09:46   #41
Pozdrav!

Zna li netko di mogu obavit magnetsku rezonancu hipofize,osim u poliklinikama?
Imam neredovite cikluse,visoki prolaktin i policistične jajnike.
banitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 13:56   #42
prolaktin i prehrana

Pozdrav svima!!
Vidim da nas ima dosta sa povišenim prolaktinom pa evo malo korisnih informacijama svima koji neznaju...
Proučavala sam dosta temu, imam visok prolaktin, kreće se oko 2000-3000 i stalno se vrti tu u krug. Imam minijaturni mikroadenomčić 3x4mm i bila 2 godine na bromergonu 2xdnevno. Nedavno sam prešla na Dostinex, pijem ga samo jednom tjedno i u zadnje vrijeme mi je prl oko 2000. U svakom slučaju sto puta lakša terapija od bromergona.

No, proučila sam malo strane članke i najnovija istraživanja te došla do hrane koja snižava razinu prolaktina u krvi na koju prelazim. No treba proći koji mjesec da vidimo rezultat naravno. Ključni faktor u snižavanju PRL su CINK i vitamin B6

Hrana bogata CINKOM i B6:
piletina/puretina, školjke, kamenice, škampe, kikiriki, sjemenke suncokreta, pšenićne klice, soja, leća, tuna, jetra goveđa, gauda sir, tofu, mrkva.

Također, opskrbite se kapsulama ili čajem Vitex Agnus Castus.

Zadnje uređivanje Regulus! : 19.11.2010. at 14:04.
Regulus! is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 14:05   #43
imam malo povišen ili u gornjoj granici prolaktin.
trebala bi po preporuci dr na MR hipofize, ali se jako dugo čeka.
zanima me jel se može u Osijeku napraviti negdje privtno MR hipofize?
__________________
Traži puno, dobit ćeš malo.
Traži malo, dobit ćeš sve.
m arta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 16:21   #44
Quote:
m arta kaže: Pogledaj post
imam malo povišen ili u gornjoj granici prolaktin.
trebala bi po preporuci dr na MR hipofize, ali se jako dugo čeka.
zanima me jel se može u Osijeku napraviti negdje privtno MR hipofize?
jesi pitala u Suncu??
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 21:39   #45
nisam.
tina, hvala, pitat ću.
__________________
Traži puno, dobit ćeš malo.
Traži malo, dobit ćeš sve.
m arta is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2011., 22:35   #46
i ja imam povišen prolaktin, i to dosta...93, a granica je 23... bila sam u vinogradskoj kod endokrinologa koji me naručio u dnevnu bolnicu na daljnje pretrage... da li je netko zna što sve uključuje ta dnevna bolnica, tj. koje pretrage će mi raditi i koliko dana to traje? i da li netko smije biti tamo sa mnom? molim za pomoć
Ninna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 14:07   #47
ja sam bila u dnevnoj bolnici na pretragama zbog povišenog prolaktina. prvi dan su mi radili bromergon test, tj. ležala sam tamo 6 sati, dali su mi bromergon i vadili krv svakih sat vremena. bromergon ti inače snižava prolaktin, pa ti se može desiti da ti ne bude dobro, jer moraš naravno, biti na tašte, pa ne bi bilo loše da te netko prati doma, da ti ne pozli na putu. drugi dan sam bila 3 sata i tada su mi dali inzulin i isto tako vadili krv nekoliko puta. nažalost, ne može nitko biti s tobom unutra, jer ima i drugih bolesnika, neki s odjela, a neki izvana tako da mora biti mir. ponesi nešto za čitanje, jer će ti biti dosadno.
računaj si prvi dan od 8 do 2, a drugi 8 do 11.
ako ti nešto nije jasno slobodno nazovi sestru Milenu i sve će ti reći. jako je draga i pristupačna
stacy is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 16:35   #48
stacy puno ti hvala imaš možda njen direktni broj.. može i na pm
meni su rekli da će to trajati 4-5 dana možda onda i još nešto ima...
Ninna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 18:09   #49
Evo ti broj. 3787 672 Vjerojatno će ti se javiti sama sestra Milena, pa ju pitaj što te interesira. Nadam se da nije problem napisati broj, ionako se može dobiti preko centrale, pa da ti skratim muku. Inače, i ja sam imala 4 dana pretraga. Moje su, osim vađenja krvi uključivale i gin. pregled i MR glave. Zaboravila sam ti još samo reći da sam drugi dan morala i popodne u 17h doći na endokrinološki odjel još jednom vaditi krv. Eto, to ti je početak. Nadam se iskreno da će ti sve biti ok. Ako te još šta zanima, pitaj.

Zadnje uređivanje stacy : 16.02.2011. at 19:05.
stacy is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 18:19   #50
Quote:
m arta kaže: Pogledaj post
imam malo povišen ili u gornjoj granici prolaktin.
trebala bi po preporuci dr na MR hipofize, ali se jako dugo čeka.
zanima me jel se može u Osijeku napraviti negdje privtno MR hipofize?
imas neke tegobe? kakvi su ti ostali hormoni hipofize? jer, za lagano povisen prolaktin, obicno je zasluzan stres
smemy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 18:24   #51
Hvala još jednom znači da zaključimo: puno vađenja krvi kojeg se ionako užasavam jer mi uvijek bude loše
ali dobro, preživjet ću i to
a to kad si 6 sati ležala i svakih sat vremena vade krv...jesi bila na infuziji/braunili (kako se to već zove) ili baš svaki put ponovo bodu?

Zadnje uređivanje Ninna : 16.02.2011. at 18:34.
Ninna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 18:42   #52
Jesam, bila sam na infuziji. Ne bodu svaki čas.
Vidjela sam tvoje postove na temi nakon pilula.... I ja sam redovito pratila tu temu iz istog razloga kao i ti. I isto tako sam pila evine kapi i bivša gin. mi je prepisivala dabroston (danas duphastone) i ispalo je da imam tumor na hipofizi. Ja sam ga morala operirati, ali inače se liječi bromergonom. Zato velim, nadam se da će tvoji MR nalazi biti ok.
stacy is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 18:51   #53
Quote:
stacy kaže: Pogledaj post
Jesam, bila sam na infuziji. Ne bodu svaki čas.
Vidjela sam tvoje postove na temi nakon pilula.... I ja sam redovito pratila tu temu iz istog razloga kao i ti. I isto tako sam pila evine kapi i bivša gin. mi je prepisivala dabroston (danas duphastone) i ispalo je da imam tumor na hipofizi. Ja sam ga morala operirati, ali inače se liječi bromergonom. Zato velim, nadam se da će tvoji MR nalazi biti ok.
ajde bar nešto i ja se nadam da će bit ok i da mi se napokon srede ciklusi
a kakvo ti je sad stanje...jel i dalje moraš piti bromergon ili je sad sve ok?
Ninna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 18:56   #54
Ne pijem bromergon, nisam ga niti pila jer ga nisam podnosila. Rekao mi je dr, Vrkljan odmah da ću morati na operaciju. Na kraju je sve super prošlo, operirao me dr. Čerina, sve je ok i ja konačno imam redovite cikluse. Ne pijem više ništa od lijekova.
stacy is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 19:00   #55
super da ti je sve ok prošlo i da tako i dalje ostane
Ninna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 19:02   #56
Da, hvala. Nadam se da će i tebi biti sve ok.
stacy is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 19:12   #57
Quote:
stacy kaže: Pogledaj post
Da, hvala. Nadam se da će i tebi biti sve ok.
Hvala ti
Ninna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 08:34   #58
Quote:
smemy kaže: Pogledaj post
imas neke tegobe? kakvi su ti ostali hormoni hipofize? jer, za lagano povisen prolaktin, obicno je zasluzan stres

nalazi prolaktina;

22.11.2010. 665 mIU/L 57,2-417,6

08.12.2010. 8h 458 mIU/1 108,8-557,1 ; 16h 326,5 (soc.gin me poslala u drugi lab, zato su me sa endokrinologije slali ponovo u onaj lab u kojem sam prvo vadila krv)

22.12.2010 8h 456 mIU/L 57-418 ; 16h 118

28.01.2011. 0 min 475 mIU/L 40-530 ; 25 min 1386 ; 30 min 825 (ovo je TRH test prolaktin, nešto su mi ubrizgali prije drugog vađenja)

a TSH je bio

22.11.2010. 2,436 mIU/L 0,34-5,6

28.01.2011. 0 min 1,87 mIU/L 0,4-4 ; 25 min 8,82 (ovo je isto TRH test TSH)

smemy, i ja mislim da je stres, al me nitko ne sluša a ne želim na svoju ruku piti tablete za smirenje, jer idem u postupak potpomognute oplodnje i kad sam jednom spomenula ginekologu jel mogu piti nešto za smirenje nije baš bio za to, al ako ja baš mislim da moram neke na biljnoj bazi.
inače mi je mama umrla prije godinu dana, taman kad smo kreunli u postupke (što zna i moj ginekolog) i ostao mi je tata koji sad više ne želi živjeti i velik mi je teret i pokušvam da se ne živciram al ne mogu.....
tata i moj i bratov bračni život lagano potkopava svojom sebičnosću, al opet nam ga je žao i tu nema kraja......
__________________
Traži puno, dobit ćeš malo.
Traži malo, dobit ćeš sve.
m arta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 13:58   #59
M arta

..kod mene prolaktin 8h 448 mIU/L a u 16h 432 mIU/L ( ref.vrijednosti 57-418)

...ne znam...ipak mislim da bi ta razlika popodne trebala biti manja...no dr misli da mi još ne treba bromergon...da to nije tak strašno....
__________________
kornjačica žabica
tina2701 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 14:03   #60
Quote:
tina2701 kaže: Pogledaj post
M arta

..kod mene prolaktin 8h 448 mIU/L a u 16h 432 mIU/L ( ref.vrijednosti 57-418)

...ne znam...ipak mislim da bi ta razlika popodne trebala biti manja...no dr misli da mi još ne treba bromergon...da to nije tak strašno....
tina, a koji dr to misli? soc.gin. ili dr P. (ti ideš kod njega, jel?)
__________________
Traži puno, dobit ćeš malo.
Traži malo, dobit ćeš sve.
m arta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:13.