Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2010., 23:15   #1
The Walking Dead / Živi mrtvaci (2010-2022) vol.1




Quote:
The Walking Dead is an American horror drama television series developed by Frank Darabont, based on the comic book series of the same name by Robert Kirkman, Tony Moore, and Charlie Adlard. Andrew Lincoln plays the show's lead character, sheriff's deputy Rick Grimes, who awakens from a months-long coma to confront an apocalyptic world overrun by zombies. Grimes reunites with his family and becomes the leader of a group he forms with other survivors. Together they struggle to survive in and adapt to a world filled with zombies and some humans who are even more dangerous than the zombies themselves.

Based on the comic book series written by Robert Kirkman, this gritty drama portrays life in the weeks and months following a zombie apocalypse. Led by police officer Rick Grimes, his family and a group of other survivors find themselves constantly on the move in search of a safe and secure home. But the pressure each day to stay alive sends many in the group to the deepest depths of human cruelty, and Rick discovers that the overwhelming fear of the survivors can be more deadly than the zombies walking among them.

The first season through to the first half of the fifth season are at first set within the Atlanta metro area and then the surrounding countryside. The second half of the fifth season mainly takes place in Alexandria, Virginia.
The Walking Dead premiered in the U.S. on October 31, 2010, on the cable television channel AMC and internationally in November 2010 on Fox International Channels.

AMC has renewed the series each year because of its consistently increasing Nielsen ratings, which have been unprecedentedly high for a cable series, including averaging the most 18- to 49-year-old adult viewers of any cable or broadcast television series during its fourth and fifth seasons.
The sixth season will premiere on October 11, 2015. An AMC companion series, Fear the Walking Dead, debuted on August 23, 2015.

The series has been well received by critics and nominated for several awards, including the Writers Guild of America Award for Television: New Series and the Golden Globe Award for Best Television Series – Drama.


IMDB
AMC



31.10 tocno na noć vještica dolazi nova tj. kolko se meni čina prva jer nisam jos naiso na nijednu zombie seriju...

31.10 ce biti emitirana pilot epizoda od 90min, a ostale epizode ce biti jednosatne. prva sezone imati ce samo 6 epizoda.

izgleda zanimljivo....

od glumaca nema nes posebno poznatijih barem meni, uocio sam sarah wayne callies poznatija kao sarah tancredi iz prison break, Lennie James iz meni odlične serije jericho.....ostali su mi više manje nepoznati, možd sam nekog fulao

Quote:
lie kaže:

Svima koji drame oko toga zašto spojleri ne, zašto ne stripu zašto ovo zašto ono - pročitajte si PRAVILA PDF-A NEPRIKAZANO.
Budući da velika većina neće to napraviti, čast iznimkama, kopirat ću najvažnije za ovu temu:

Quote:
Na podforumu Neprikazano US i UK postoje serije koje se baziraju na knjigama ili stripovima. (Primjer: Game of Thrones, The Walking Dead...) Otkrivanje događaja koji su se odvili u predlošku, a još nisu u seriji, je zabranjeno.
Spojleri ubuduće 500 bodova i 7 dana bana. Pa vidite kome se isplati.

Isto tako, ako ste već uočili neki spojler, umjesto da krenete vikat SPOJLER SPOJLER i tako još više skrenete pozornost na to, prijavite na trokutić i nastavite ignorirati isti dok modovi ne srede.
Nije na forumašima da prozivaju jedni druge ko spojla, niti se međusobno obračunavaju i tjeraju jedni druge s teme.


DODATAK - Apsolutno SVE vezano uz strip je najstrože zabranjeno. Likovi iz stripa koji se još nisu pojavili u seriji na ovoj temi NE POSTOJE, bilo kakve aluzije na išta iz stripa što se još nije dogodilo ili spomenulo u seriji su ZABRANJENE. Kazna je 100 bodova i tri dana bana (za teže spojlere 500 bodova i 7 dana bana) i više neće biti popusta ni za najudaljenije aluzije niti za nove forumaše
__________________
There is no good or evil: only power and those too weak to seek it.

Zadnje uređivanje KLCCLK : 28.10.2015. at 18:43. Reason: apdejt
lord_voldemort is offline  
Old 26.08.2010., 00:12   #2
đizs opet nadnaravna serija, di ide ova svijet
promo nije los al prebolesno je - niti ne znam sta mislit o ovome jer mi je nepoznato
mogla bi pogledat pilot epku pa ak ne bude previse krvavo ko zna
__________________
Growing old is mandatory. Growing up is optional.
lie is offline  
Old 26.08.2010., 10:40   #3
He he promo je dobar, čini se da ce biti zanimljivo, glumci su mi svi poznati ali ne toliko da pokvare seriju... Ubiti bilo je i vrijeme kada ce napraviti seriju o zombijima, mislim ono kad se uzme u ozbir da postoje vec 10-ak filmova ako ne i više o njima... u svakom slučaju gledam
__________________
I've never been confronted with my own thoughts
They don't bother me when I'm alone...
Lex Luthor is offline  
Old 01.09.2010., 23:47   #4
već dobili odobrenje za 2. sezonu.
deedeedee is offline  
Old 03.09.2010., 10:08   #5
ovo je inace najiscekivanija serija u sf/horror svijetu jer čovjek koji stoji iza svega ovoga je Frank Darabont (Shawshank Redemption, Green Mile, The Mist)
On je kreator serije, te redatelj i scenarist pojedinih epizoda.

Druga stvar zbog koje je ova serija vrlo populara je predložak strip po kojem se radi te je važno napomenuti da je tv kuća AMC uspjela angažirati i autora strip serijala da radi na seriji

__________________
jebotepatak!
C2V3N is offline  
Old 03.09.2010., 10:39   #6
jedva cekam pocetak ove serije
Spike is offline  
Old 18.10.2010., 01:50   #7


Quote:
A look behind the scenes of AMC's zombie series "The Walking Dead", from director Frank Darabont.
Frank Darabont, covjece! Na AMC-u, za 12 dana, 22 sata, 10 minuta i 40 sekundi.
La Familia is offline  
Old 18.10.2010., 07:33   #8
tko ima maxtv: najvaljuju da od 1.11 ide na fox crime-u
__________________
Only God can judge me!
listopad is offline  
Old 18.10.2010., 07:56   #9
BC s Bloody-Disgustinga je jutros napisao ovo na Twitteru:

Quote:
Well, unsurprisingly, WALKING DEAD (pilot) is pretty goddamn great. Kudos for retaining the book's approach re: sparse zombie action.
Vepar is offline  
Old 20.10.2010., 14:19   #10
kolko sam čuo i pročitao, dobio je odlične recenzije na svim portalima

btw. pilot je sinoc procurio na net... nije ga preveliki problem pronaci

pocinjem sa gledanjem čim završim ovaj post
__________________
jebotepatak!
C2V3N is offline  
Old 21.10.2010., 00:49   #11
Quote:
C2V3N kaže: Pogledaj post
btw. pilot je sinoc procurio na net... nije ga preveliki problem pronaci
To je nekakvo PREAiR govno od 365MB.

Nemojte skidati to sranje/kvariti si dozivljaj, pricekajte jos malo na pravu kvalitetu.
La Familia is offline  
Old 21.10.2010., 01:08   #12
Zombie serija sa opakim Jamesom iz Jericha ? O da, gledat ce se ovo, obavezno.
Ken is offline  
Old 21.10.2010., 07:38   #13
Quote:
La Familia kaže: Pogledaj post
To je nekakvo PREAiR govno od 365MB.

Nemojte skidati to sranje/kvariti si dozivljaj, pricekajte jos malo na pravu kvalitetu.
Slika je loša, da (premala rezolucija). Ustvari bi valjalo sačekati scene release istog screenera pošto su screeneri prve dvije epizode (druga još nije procurila?) navodno redateljske verzije koje će biti mrvicu srezane za emitiranje na TV-u.
Vepar is offline  
Old 26.10.2010., 22:44   #14
In 5 days, the dead will rise.

Sjajna promotivna kampanja:

Quote:
Check out this amazing video footage taken from the global zombie invasion from around the world. http://on.fb.me/9MEYAa
Zombie Commuter Day; Santiago, Chile:

Quote:
Check out this amazing footage taken at #ZombieCommuterDay from Santiago, Chile. http://on.fb.me/9uaejE


Korisna informacija:

Quote:
Please be aware that Fox International will broadcast the show Internationally. http://walking-dead.tv/
U Hrvatskoj preko FOX LIFE-a.

Vise informacija klikom na:

http://twitter.com/#!/WalkingDead_AMC
La Familia is offline  
Old 26.10.2010., 23:38   #15
Još malo, još malo
Jay Bluebell is offline  
Old 26.10.2010., 23:41   #16
ček, kad to stvarno počinje, a kad će bit na Fox Lifeu? da znam kako ću gledat.
deedeedee is offline  
Old 27.10.2010., 00:01   #17
Quote:
deedeedee kaže: Pogledaj post
ček, kad to stvarno počinje, a kad će bit na Fox Lifeu? da znam kako ću gledat.
Ajde na MojTv ,oni imaju sve rasporede...

Aj baš me zanima kakva će bit serija,izgleda dobro...
__________________
I will let you down
I will make you hurt
damien666 is offline  
Old 27.10.2010., 01:56   #18
Quote:
deedeedee kaže: Pogledaj post
ček, kad to stvarno počinje, a kad će bit na Fox Lifeu? da znam kako ću gledat.
Quote:
The Walking Dead, kojeg sad već čekamo kao ozebli sunce, kod nas će se prikazivati dan nakon američke premijere. Fox International još je ljetos otkupio prava na seriju, pa će kod nas premijeru imati 1. studenog, na Fox Crimeu.
1.11.2010 22:20 (Fox Crime)

Quote:
Horror serija "The Walking Dead", temeljena na stripu bestseleru Roberta Kirkmana ("Invincible"), epska je avantura o preživljavanju nastala u produkcija Franka Darabonta ("Shawshank Redemption", "The Green Mile") i Gale Anne Hurd ("The Terminator", "Aliens", "Armageddon".)

Nakon što se probudio iz kome u napuštenoj bolnici, policajac Rick Grimes otkriva da je svijet koji je poznavao nestao – prožet je zombijska epidemijom epskih razmjera. Nedaleko, u predgrađu Atlante, mali kamp preživjelih bori se za život dok ih „mrtvi“ opsjedaju na svakom koraku. Mogu li Rick i ostali zadržati svoju ljudskost dok pokušavaju preživjeti u ovome zastrašujućem novom svijetu? Mogu li i usred svih nadljudskih okolnosti i osobnih napetosti preživjeti jedni s drugima?

Likovi:

Rick Grimes

Rick Grimes zamjenik je šerifa u malom gradiću u Georgiji. Zbog ranjavanja na poslu, on je u komi tijekom apokalipse. Probudivši se potpuno sam, kreće u potragu za svojom ženom Lori i mladim sinom Carlom te usput otkriva što se u međuvremenu dogodilo u svijetu. Rick je običan čovjek – pametan, miran, pravedan, dobar prijatelj i otac – ali ima i svoje mane. Većinu problema vidi crno ili bijelo, a često se drži svoga osobnog i rigidnoga moralnog reda, što potpomaže u tome da ne uspije uvijek napraviti najbolje odluke. Dugogodišnji je partner i prijatelj Shaneu i naviknuo je (a možda i uzeo zdravo za gotovo) na njihovo lako prijateljstvo.

Rick je rođeni vođa, osoba kojem se drugi preživjeli okreću kad nastanu problemi, uvjeren u svoje savjete, makar katkada propituje samog sebe. Ipak, njegova potreba za tim da radi „pravu stvar“ i pomogne onima koji ne mogu pomoći sebi može ga odvući od njegove obitelji, što stvara pukotine i napetosti u njegovu braku i odnosu sa sinom.

Lori Grimes

Misleći da joj je muž Rick mrtav, Lori uzima svog sina Carla i sa Shaneom kreće prema Atlanti, vjerujući da će on uspjeti zaštititi nju i sina. Kako je sama izuzetno suosjećajna i empatična, Lori je emocionalni centar grupe preživjelih. Dok je cijeli svijet u kaosu, Lori zadržava svoju ljudskost i bori se da bi zadržala svoju dobrotu i obrede, pomažući svima dok se nose sa svojim osobnim tragedijama. Prvo i najvažnije, strahovito je zaštitnički orijentirana majka, očajna u tome da zaštiti svog sina i vrlo sumnjičava prema svima koji mu se žele približiti ako im ne vjeruje.

Shane Walsh

Shane je Rickov partner u šerifovu uredu, a i najbolji prijatelj još iz srednje škole. Kad je došla apokalipsa, a Rick ostao u komi, Shane je pomogao spasiti Lori i Carla tako što ih je izvukao iz maloga grada i odveo prema Atlanti. On je zadnja osoba koja je vidjela Ricka u bolnici i izmučen je osjećajem krivnje što ga je ondje ostavio, ali isto tako zna da nikad ne bi spasio Lori i Carla da nije ostavio Ricka. Napravio je nemoguću odluku koju nikad neće moći potpuno opravdati ni sebi ni Lori. Među grupom preživjelih, Shane je postao zapravo vođa grupe te mu taj položaj jako odgovara.

Uvijek je živio u Rickovoj sjeni i, makar nikada to nije svjesno prezirao, uživa u svojoj novoj poziciji autoriteta. Ipak, kad je Shaneovo vodstvo grupe dovedeno u pitanje, dovodi ga preko ruba i počinje sve češće gubiti kontrolu, što ga čini rastresenim pa postaje opasnost sebi i svima oko njega.

Andrea

Andrea, uspješna odvjetnica iz Floride, krenula je na putovanje prema sveučilištu sa svojom mlađom sestrom Amy kad je apokalipsa počela. Ostali su zatočeni u Atlanti kad ih je spasio Dale, tako da otad u kampu žive s njim i ostalim preživjelima. Andrea je inteligentna, oprezna i vrlo zaštitnički orijentirana prema svojoj sestri s kojom nije uvijek bila u vrlo dobrim odnosima. Andrea se nikad nije povukla iz borbe i vrlo je tvrdoglava, nepopustljiva i zainteresirana samo za to da Amy bude sigurna. Njih dvije ne znaju što se dogodilo njihovim roditeljima, ali Andrea ne vjeruje u to da su uspjeli preživjeti tako da se bori da bi ostala jedina obitelj koju Amy odsad ima.

Glenn

Glenn upoznaje Ricka tijekom jednog od svojih čestih putovanja u Atlantu u potrazi za prijeko potrebnim zalihama hrane i drugim potrepštinama za kamp. Itekako je svjestan ekstremne riskantnosti ovih pothvata, ali je zbog svoje mladosti spreman na toliki rizik. Prije je radio kao dostavljač pizze, te njegovo znanje svih prečaca po gradu pokazalo se izuzetno korisno u grupnim potragama za zalihama. Mlad i snalažljiv, Glenn se lako prilagođava raznim situacijama i pokazuje veliku suosjećajnost i razumijevanje kada pomaže spasiti život Ricku, potpunom strancu.

Unatoč svim strahotama koje je vidio, ostaje mladenački entuzijastičan i oduševljen neočekivanim radostima života. Glenn je jedan od sastavnih članova kampa koji pokazuje izrazitu dubinu i emocionalnost kada grupa doživljava velike tragedije.
La Familia is offline  
Old 27.10.2010., 12:01   #19
jedva čekam
Zeljko81 is offline  
Old 28.10.2010., 09:39   #20
The Walking Dead Review + longer promo video
__________________
“There is only one god, and his name is Death. And there is only one thing we can say to Death: ‘Not today.’”
NorthGirl is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:47.