Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2013., 01:10   #101
Kakve veze ima "biti ponosan na nekoga" s ljubavlju?

Ali, svakom svoje; živo bih volio znati koliko vas je doista doživjelo da vam onaj netko pravi na sve moguće i nemoguće uvijek iste, a uvijek nove načine verbalizira da ste onaj netko pravi - a vi se niste naježili i rastopili i zgrijali i još malo zaljubili... nego ga otpilili s njegovom sladunjavošću po banane...
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 01:25   #102
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Kakve veze ima "biti ponosan na nekoga" s ljubavlju?

Ali, svakom svoje; živo bih volio znati koliko vas je doista doživjelo da vam onaj netko pravi na sve moguće i nemoguće uvijek iste, a uvijek nove načine verbalizira da ste onaj netko pravi - a vi se niste naježili i rastopili i zgrijali i još malo zaljubili... nego ga otpilili s njegovom sladunjavošću po banane...
Koliko ja vidim-naslov teme je verbalizacija osjećaja.
Nije ljubav jedini osjećaj koji je moguće verbalizirati u vezi.

Uostalom nije li i iskazivanje ponosa, onom nekom pravom, ujedno i jedan oblik iskazivanja ljubavi?
Tvoja The One ugleda 20 000-ti klik na tvom blogu, poljubi te i kaže: znaš, ponosna sam na tebe.
Pa kako nema veze s ljubavlju?
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 01:34   #103
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Tvoja The One ugleda 20 000-ti klik na tvom blogu, poljubi te i kaže: znaš, ponosna sam na tebe.
Ako nije donijela banane s placa, može slobodno odjebati sa svojim verbalizacijama .
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 01:39   #104
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ako nije donijela banane s placa, može slobodno odjebati sa svojim verbalizacijama .
Počeo si nešto puno psovati po forumu u zadnje vrijeme.
Kad smo kod verbalizacije.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 09:54   #105
Joooj kak sam zasrala stvar s tim bananama
Bajrone, velim ja da se naježim cijela kad mi se izverbalizira, ali nekako eto mislim da žene i muškarci ne pokazuju osjećaje na isti način, te ljubav koju primam od njega na random načine svakodnevno radi upravo to, da ne krejvam za dodatnim cifranjima. Ako ih bude, da, svakako začine stvar, sigurno ga neću otpilit jer mi je reko nešto tipa šugar hani bani ...
YesYesNoProblem is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 10:15   #106
Quote:
YesYesNoProblem kaže: Pogledaj post
nekako eto mislim da žene i muškarci ne pokazuju osjećaje na isti način
Mda. Svi smo mi takvi nemušti, nije on ništa kriv...
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 10:18   #107
Nisam nigdje napisala ni da je krkan bezosjećajni
YesYesNoProblem is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 10:25   #108
Quote:
YesYesNoProblem kaže: Pogledaj post
Nisam nigdje napisala ni da je krkan bezosjećajni
Ni ja .
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 10:28   #109
A šta ću, ju got mi kornrd. Jes za bananu split?
YesYesNoProblem is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 12:25   #110
Moram reći da je drug Bajron u pravu ali...i drugarica jer i kupnja banana, ruže, njoj dragih keksa, kuhanje najdražeg ručka, pomaganje, obzirnost i brižnost općenito...sve je to ljubav.
No nije dobro kada unatoč tome svemu nema nježnosti, riječi , maženja i smijeha te bliskosti.Kada je teško reći volim te spontano, poljubiti partnera spontano.

Osobno meni je brižnost uz odanost br.1 u karakteru muškarca.To je karakteristika inteligentnog muškog.
I zato kupnja banana, soka kojega cura voli...pokazuje neverbalno iskaz brige i ljubavi.Želje da ju usreći nečime što voli.
I to je ljubav.
Ne nužno uvijek blablabla već geste i pažnja.
Ponekad su riječi samo jeftina roba ako iza njih ne stoje djela , mala djela ljubavi.
Kao naprimjer briga da li ona ima najdražih banana u kući.



pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 22:54   #111
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Kakve veze ima "biti ponosan na nekoga" s ljubavlju?

Ali, svakom svoje; živo bih volio znati koliko vas je doista doživjelo da vam onaj netko pravi na sve moguće i nemoguće uvijek iste, a uvijek nove načine verbalizira da ste onaj netko pravi - a vi se niste naježili i rastopili i zgrijali i još malo zaljubili... nego ga otpilili s njegovom sladunjavošću po banane...
slažem se s tobom u većini postova, ali u ovome te baš i ne razumijem.
što po tebi ima veze s ljubavlju? što ti smatraš iskazom ljubavi? ako može par primjera
u par navrata si rekao kako navedeno nije iskaz ljubavi. što po tebi jest? ne zajebajem te, lijepo pitam
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 23:00   #112
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
To nije osjećaj ljubavi već samo osjećaj sigurnosti...i gadno je ako se to dvoje miješa.
Osjećaj sigurnosti uz nekoga nije osjećaj voljenosti od nekoga.
To su bliske ali različite stvari.
Ne vole nas svi koji nam daju osjećaj sigurnosti.
Niti mi ljubimo/volimo sve uz koje se osjećamo sigurno i zaštićeno.

No ako ne može izreći riječima ili gestama,šalama, nježnošću, dodirima i poljupcima ljubav....ako to treba čupati, truditi se, čekati ko ozebli sunce, ne očekivati išta od toga....to je emocionalno uskraćena osoba i uz njih se nikada ne doživi potpun osjećaj ljubavi i bliskosti.
To je za mnoge trula bara sa žabama. Kombinacija prijateljstva, sigurnosti i navike ... ne vatromet i prava ljubav
Bar za emotivce kao ja !
I ne bih hvala više takve emocionalno uskraćene.
moj dečec je slab u bilo fizičkom, bilo u verbalnom iskazivanju ljubavi. ja znam da se on trudi, ali jednostavno nema nema taj dio mozga. i moš se je*at. nekad me dostigne, nekad ne. ali zato djelima, podrškom razumijevanjem i više nego premaši sve ostalo.

i da, po toj nekoj definiciji se on može svrstati u frižider. ali ja se osjećam voljeno i sigurno uz taj frižider. a ne mogu se osjećat sigurno uz nekoga za koga znam da u svkom trenutku nije tu za mene, s obzirom na razumijevanje, podršku, djela.

iskaz ljubavi nije samo zagrljaj, tepanje i sl. puno je više od toga.
moj dečec me zna pogledati tako da se cijela rastopim. al zagrljaj, to kod njega ide malo teže. nije da nema, ali moglo bi bi više.
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 08:42   #113
Ja sam uvijek govorila da mi rijeci nisu toliko bitne. Djela, djela, djela, rijeci nisu toliko bitne. Bla bla.

Dok se nisam nasla u vezi s muskarcem koji je sutio kao zaliven.

Sad imam malo drugaciji stav - djela svakako ali i rijeci.
Pri tome ne mislim na kojekakve nadimke ala "micica" ili "keksicu" jer mi se od toga dize kosa na glavi. Ali poneki nenadani kompliment, koja lijepa rijeci ili neka verzija "volim te" u trenucima kad me ni rođena mater ne bi mogla voljeti...njam njam.
__________________
"All right, then, I'll go to hell." (M. Twain)
"Ting-a-ling mother fucker." (K.Vonnegut)
“The truth doesn't glitter and shine.” (C. Palahniuk)
BLR is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 09:45   #114
Quote:
volim čokoladu kaže: Pogledaj post
u par navrata si rekao kako navedeno nije iskaz ljubavi. što po tebi jest? ne zajebajem te, lijepo pitam
Kad te nekoliko ljudi pogrešno shvati, očito nisi bio dovoljno jasan .

Poanta je u tome da je "ponosan sam na tebe" ponuđeno kao alternativa onim diskretno prezrenim nježnostima riječi (misli, djela i propusta). "Ponos" mi ima veze s ljubavlju ako je šlag na torti sazdanoj od svakojakih pojavnih oblika nježnosti - ali, ako je samostojeći, može u sebi imati čak i prizvuk neravnopravnosti. Ponosan si i kad tvoje dijete donese dobru ocjenu, kad tvoj klub pobijedi "one druge", kad tvoj pas donese u ustima susjedovu kokoš ...

Što i kako je način (obostranog, obosmjernog) iskazivanja ljubavi koji treba meni, upravo danas sam ispisao na blogu (ne referiram se na svoj blog često, ali fakat mi je bezveze sad ponovno ići tipkati). Meni je sasvim jasno da je ovo moje poprilično ekstremno i da nije za svakoga - štoviše, jasno mi je i da otvaram bokove za svekoliku sprdnju onih koji ništa ne kuže, pa to nekuženje kamufliraju cerekanjem.

Sve što pokušavam napisati u ovakvim topicima je da su smijurija tvrdnje kako takva sklonost svim pojavnim oblicima iskazivanja ljubavi nužno ide pod ruku s izostankom famoznih djela, i da mi je potpuno nejasno proglašavanje nekakvim "znakovima ljubavi" najobičnijih banalnih djela kakve bi ljudi najnormalnije radili i da žive u bilo kakvoj drugoj zajednici - a nerijetko se u takvom proglašavanju radi i o izmišljanju znakova ljubavi tamo gdje ih jednostavno nema, o denialu veličine omanje afričke države.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 10:33   #115
Smatram da je bitno, ne bih bila u vezi s mutavim tipom ma koliko god bio prekokrasan i fantastičan.

Obično idem iz krajnosti u krajnost, nekad mi je apsolutno zadovoljstvo samo biti stisnuta uz njega i ne osjećam motivaciju da izustim ijednu riječ, a ponekad sam toliko sladunjava da me može namazati na kruh.

Edit: nisam sve čitala, pa su mi promakle banane.
Smatram da je kvalitetan ljubavni odnos smješten na platformi strasti, a banane iliti zdrava ljudska pažnja i želja da ugodimo se podrazumijeva.
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 00:34   #116
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post

Sve što pokušavam napisati u ovakvim topicima je da su smijurija tvrdnje kako takva sklonost svim pojavnim oblicima iskazivanja ljubavi nužno ide pod ruku s izostankom famoznih djela, i da mi je potpuno nejasno proglašavanje nekakvim "znakovima ljubavi" najobičnijih banalnih djela kakve bi ljudi najnormalnije radili i da žive u bilo kakvoj drugoj zajednici - a nerijetko se u takvom proglašavanju radi i o izmišljanju znakova ljubavi tamo gdje ih jednostavno nema, o denialu veličine omanje afričke države.
hm, nisam sigurna da li sam te skroz shvatila. trudim se .

uglavnom, slažem se da "takvi znaci ljubavi" sami za sebe nisu temelj veze niti mogu biti, ali ako su oni šlag na torti, dapače, smatram ih znakom ljubavi.
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2013., 14:56   #117
Ja bih samo kratko dodala da mi je divan post na blogu, dao je svakako širu sliku po pitanju što je Byron htio reći.
Bila sam u pokojoj pod navodnicima vezi, prije mm, i bila sam obasipana (tj obasipanija) kojekakvim šećerlemama, ispod kojih nije bilo puno toga. Htjela sam da bude, da me možda i "uvjere" pa sam zato ostajala, možda kao jednog dana osjetim taj "to je to".
Nije bilo ni temelja ni ćutanja, ni preklapanja međusobnih neravnina ni želje za građenjem, slaganjem, niti planova za zajedničkim putovanjem rame uz rame prema budućnosti. Onako random veze, iz kojih nešto možda bude ako se potrudimo.Pa bih nakon pokojeg failed pokušaja radije bila sama, s naučenom lekcijom.
S njim se sve tako dobro posložilo.Iz njegovih zaiskrenih očiju, djela, osmjeha koji ima kad je samnom, čitam ljubav all over i to me ispunjava mirom, a i treperenjem naravno. Verbaliziranje me iznenadi, razveseli, zatreperim, ali džabe bi mu to bilo da nije ono što je, i da nemamo ovo što imamo
YesYesNoProblem is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:34.