Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2015., 11:18   #81
Quote:
aliceblue kaže: Pogledaj post
Rougemarin još uvijek ima samo hot dog? Rekli su mi da će opet imati kobase, to je trebalo biti već prošli tjedan.
A... pardon. Mozda se nesto promijenilo u tom smjeru. Nisam apdejtan zadnjih 10 dana. Nek neko javi info... ko bude u Tomicevoj ovih dana
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 11:27   #82
Nisam niti znala da i u Tomićevoj imaju štand. Ja sam bila u Kurelčevoj. Btw. dali su mi hladne hrenovke.
aliceblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 11:28   #83
Fritule u Amelie su, imho, mnogo bezveze.
Ima ih puno boljih.
Uopće nEma ni grožđica, ni ruma, okus tako-tako
irres is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 12:15   #84
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Lol Jay Z



Meni je ona od Amelie kako sam napisao bila ok.
S tim da sam rekao decku na standu da ubaci vise umaka i maka
No ionako je umaka ubacivao kolko je stalo u tanjur i drugima tako da...
Ajd, mozda se jos jednom odlucim probat od Amelie.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 12:24   #85
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Lol Jay Z

Cek... di si odlucila probati bakalar na bijelo... je l to neka bozicna zelja ili?
Nije želja,odluka je
Ne radim već godinama bakalar doma,jer moji baš ne vole,pa mi se ne da truditi samo za sebe,a ovo mi je prilika da se prisjetim kakav je.
Ne znam gdje ima,ali mislim da je bio neki prilog na Tv-u u kojem su pričali da je u najavi da će biti tih ribljih stvari na štandovima.
Moram se dodatno informirati.
Možda je netko tko se ovdje javlja i probao.
To bi mi bilo najsigurnije
gven_s is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 12:26   #86
Advent u Tomićevoj je jad i bijeda, sve spalo na samo 6-8 štandova. ne znam zašto nisu stavili barem još toliko kućica jer ima prostora, ovako ljudi kad prolaze Ilicom i pogledaju u Tomićevu i vide ovih par štandova, uopće se ne potrude skrenut u uličicu.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 12:37   #87
Nis riblje nismo nigdje vidjeli, bili na Zrinjevcu, Tomislavcu, Bogovicevoj, Europskom trgu, Kurelcevoj i Tomicevoj. Bakalar je odlicna ideja, barem onako na pastetu.

Tomicevu trazili pa kad smo dosli ostali razocarani.
__________________
Cemo ben, tr ni sila
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 15:17   #88
Na Europskom trugu ima štand od Maximilijan pivnice (Radnička).

Imaju njemačke kobasice. Currywurst i bratwurst definitivno isti kao kod Bavaraca.

I ono što bi preporučio - Buncek ficlek. Pecivo sa buncekom i dinstanim zeljem, senfom, hrenom i na vrhu pečeni špek.

Sad kad se sjetim cure mi sline.
Kerefek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 16:05   #89
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Bogovićeve i Petrićeve, možda?
Da, naravno da je Bogovićeva, odakle meni Deželićeva, to samo Svevišnji zna.

Anyway, danas sam opet pohodio dotični štand (Adventna 10-ka) i uzeo jedan King burger (35 kn). Neloše, ide unutra pljeska, sir, isti onaj nekakav relish (u nedostatku bolje riječi) kao i u pulled beef, kiseli krastavci, dva onion ringa i nekakav crveni umak. Ok je, ali mi je pulled beef bio bolji. I nekako zasitniji. A i malo je škrtario s kiselim krastavcima (stavio mi unutra samo 2 nevelika kolutića).

U petak sam na Rougemarinovom štandu maznuo jednu svinjsku kobasicu s chilli con carne i pečenim paprikama. Iako kombinacija kobaje i mljevenog mesa potencijalno zvuči zanimljivo, rezultat me nije oduševio. I jedno i drugo mi je bilo poprilično bezukusno (možda da unutra stave i nekakav umak bi bilo bolje), tako da se od svega najviše osjetila paprika. Ali, vratit ću se opet, jer imaju još nekih zanimljivih kombinacija, pa možda budem bolje sreće).
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 16:08   #90
Quote:
Wild Horses kaže: Pogledaj post
U petak sam na Rougemarinovom štandu maznuo jednu svinjsku kobasicu s chilli con carne i pečenim paprikama. Iako kombinacija kobaje i mljevenog mesa potencijalno zvuči zanimljivo, rezultat me nije oduševio. I jedno i drugo mi je bilo poprilično bezukusno (možda da unutra stave i nekakav umak bi bilo bolje), tako da se od svega najviše osjetila paprika. Ali, vratit ću se opet, jer imaju još nekih zanimljivih kombinacija, pa možda budem bolje sreće).
Baš su malo prije objavili da imaju ove kombinacije:

MERGUEZ
(janjeća kobasica)
Pasta od sušene rajčice, relish od komorača, daikona, mrkve i rotkvice, aioli wasabi umak

CUBAN
(svinjska kobasica)
Šunka, gouda sir, kiseli krastavci, senf, maslac

BASQUE
(svinjska kobasica)
Chili con carne, pečena paprika

GOURMET DOG
(teleća hrenovka)
Marmelada od luka i crvenog vina, hrskava panceta, carolina senf umak

Pričekat ću neke recenzije
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 16:10   #91
Merguez je ona koju sam ja nekidan probala u Kurelčevoj - osvrnula sam se na to i ovdje - i bila je prefina. Jedino je pecivo bilo slaba karika, nekako suhonjavo i hladno. Dečko je jeo Cuban i ta mi kombinacija nije bila ništa posebno.
samotna šetačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 16:17   #92
Merguez FTW, odlican

Ostalo nisam probao ali vjerujem da je ok, kombinacije dobro zvuce.
MisterNo007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 16:26   #93
Ok... moju recenziju na telecu hrenovku imate. Bzvz
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 16:34   #94
Nis vidio

Ova janjeca kobasa valja.
MisterNo007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 16:57   #95
Vjerujem.
Sve na fotkama njihovog fejsa izgleda odlicno. S tim da ja nisam dobio luk u crnom vinu nego vulgaris karamelizirani.
Ti dodatci su hladni pa malo ohlade politoplu kobasu i jos to pecivo. Je znam. Jankoviceva mi je bolja.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 17:30   #96
Danas cu opet onuda skitat pa provjerim. Mada sam vise za nekaj drugo probat. Mozda fakat jankovic ovaj put, pa da usporedim.

Ova janjeca mi je fino sjela, ali kuzim da se moze i podosta loseg zalomit, obzirom na stand i na guzvu. Pogotovo sto se peciva tice.
MisterNo007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 18:58   #97
Gdje su najbolje fritule?
Marra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2015., 23:15   #98
Probala sam vrucu bijelu cokoladu s votkom na Moskva standu u Kurelcevoj. Neobicno, al fora .
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2015., 17:22   #99
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
evo postoji i slika od toga, ajde sutra u Konzum pa kupi jedne i probaj pa javi jesu li to te iste koje si ti jeo
oftopik: danas sam u obližnjem Super Kon*umu vidio prazno mjesto u frižderu i natpis od ovih kobasa, to nije Jeti nego stvarno postoji
dok se ne ukaže, ako je neko probao neka javi kakve su... čak nisu ni skuplje u odnosu na ostale, ovo je 22 kune a druge su 20, 21
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2015., 19:15   #100
Što se tiče onog bakalara koji sam željela probati izgleda da ništa od toga.
Onaj prilog na tv u koji sam gledala je bio za advenstski tjedan i bili su riblja jela u kombinaciji,ali nije bio o adventu u Zg nego u Rijeci,a nisam to ubrala,jer nisam gledala od početka(frendica mi je provjerila).
Tako da sam osuđena na kojekakve svinjarije i slatkarije.
Riba samo iz kućne radinosti.
Osim,ako me put ne nanaese u Rijeku.
gven_s is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:30.