Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2008., 05:56   #2001
Quote:
buntspecht kaže: Pogledaj post
kolko ja znam od prosle godine potrebno je da jako dobro znas njemacki prije nego sto uopce tamo dodjes,treba neka diploma od Gorethe instituta..

sto je najveca fora na kurs se nemoze ici u njemackoj nego u tvom slucaju u hrvatskoj...()
Zar je sad i Njemacka uvela da moras znat jezik prije dolaska u zemlju kao Australija i Kanada ?
Mr-yes is offline  
Old 07.05.2008., 07:43   #2002
Quote:
buntspecht kaže: Pogledaj post
ma jel ti bi socijalu,hartz IV ,koji biser,bolje bi ti bilo da razmisljas kako nac posao a ne o sicijali
)
Nije čovjek mogao nači posao u Hrvatskoj, pa je otišao "raditi" u Njemačku.
Omega A is offline  
Old 07.05.2008., 08:15   #2003
a kolki je velfer u Svabiji?
Haralampije` is offline  
Old 07.05.2008., 11:10   #2004
možda budem ja uskoro blizu...
DonDuck is offline  
Old 07.05.2008., 12:16   #2005
Quote:
Mr-yes kaže: Pogledaj post
Zar je sad i Njemacka uvela da moras znat jezik prije dolaska u zemlju kao Australija i Kanada ?
je,najveca fora je da ne vrijedi osnovno znanje.nego moras vec dobro znat jazik prije nego dodjes.i priznaju samo svjedodzbe Goethe Instituta
buntspecht is offline  
Old 07.05.2008., 12:20   #2006
Quote:
Haralampije` kaže: Pogledaj post
a kolki je velfer u Svabiji?
ca .347 Eur + rezije za stan do 50 kvadrata + grijanje + voda

sveukupno se dobi negdje oko 800 Eur mjesecno s time da smijes zaradit ca. 190 Eur da ti nist ne odbijaju od socijale.

ak zivis sam imas pravo na prvi namjestaj ,vesmasinu,pec,.....
jednom il dvaput godisnje dobis lovu za obleku
buntspecht is offline  
Old 07.05.2008., 13:13   #2007
Ajde ljudi,cure udajite se u mannheim za nase ljude,ima nas ovdje a i fino je
__________________
15.5.stigle mamine princeze...
Florena is offline  
Old 07.05.2008., 13:18   #2008
Quote:
buntspecht kaže: Pogledaj post
je,najveca fora je da ne vrijedi osnovno znanje.nego moras vec dobro znat jazik prije nego dodjes.i priznaju samo svjedodzbe Goethe Instituta
nije istina, moras samo dobro poznavat osnove jezika i na goetheu polozit pocetni A1 stupanj. ja polagala pa o tome znam sve
loretalu is offline  
Old 07.05.2008., 13:43   #2009
Quote:
loretalu kaže: Pogledaj post
nije istina, moras samo dobro poznavat osnove jezika i na goetheu polozit pocetni A1 stupanj. ja polagala pa o tome znam sve
pa to ti je to.da je to tak lagano nebi dosta ljudi na tom padalo.

poznam par ljudi koji nemogu dovest svoje zene u njemacku jer im je goethe institut ili predaleko( vise od 1000 km) ili ga uopce nema u zemlji.

mislim,zakomplicirase ga ono zbilja,kao mora bas bit od goethe instituta.

sjecam se prije par godina mogo si doc iz hrvatske u njemacku,ozenit se i dobis odmah dozvolu boravka.sad moras prvo imat vizu za sklapanje braka,pa znanje njemackog i ko zna sto jos ne
buntspecht is offline  
Old 07.05.2008., 14:43   #2010
ma ne trebas imat vizu za sklapanje braka ako si hr drzavljanin. pa ja nisam trebala, a nedavno smo se vjencali.
goethe ti ima u skoro svim drzavama europe. mozes polagat i na goetheu u njemackoj. u Zg ti bude sve gotovo za jedan dan pa ne vidim problem
Quote:
buntspecht kaže: Pogledaj post
pa to ti je to.da je to tak lagano nebi dosta ljudi na tom padalo.

poznam par ljudi koji nemogu dovest svoje zene u njemacku jer im je goethe institut ili predaleko( vise od 1000 km) ili ga uopce nema u zemlji.

mislim,zakomplicirase ga ono zbilja,kao mora bas bit od goethe instituta.

sjecam se prije par godina mogo si doc iz hrvatske u njemacku,ozenit se i dobis odmah dozvolu boravka.sad moras prvo imat vizu za sklapanje braka,pa znanje njemackog i ko zna sto jos ne
loretalu is offline  
Old 07.05.2008., 14:46   #2011
to sto mora diploma bit s goethea je stvarno glupo, ali sto ces kad je takav zakon. svi zele lako do love
loretalu is offline  
Old 07.05.2008., 15:07   #2012
Interesantno je to za Njemacku.

Ovdje u UK bi te podobro provjerili kad se ozenis prije nego dobijes ikakvu vizu a pomoci sigurno ne bi bilo.

Ja sam prije nekih 14 godina bila na pomoci i mogu rec da mi nikad nije bilo bolje.. eh dobra vremena.. besplatan stan u najluksuznijem dijelu Londona, besplatno doskolovavanje, zdravstvo.. crnim taksijem sam se vozila na posao koji je naravno bio na crno.. ako bih se upjela probudit od silnog tulumarenja..ah mlado ludo..

Tony Blair je mislim sve to ukinuo..sad je ogromna kriza.. nema posla ni na bijelo a kamoli na crno..

Al isto kad dobro razmislim bila mi je to odlicna odskocna daska za daljnji napredak u zivotu.. hvala dobrim starim konzervativcima
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Old 07.05.2008., 15:36   #2013
Quote:
Ona007 kaže: Pogledaj post
Interesantno je to za Njemacku.

Ovdje u UK bi te podobro provjerili kad se ozenis prije nego dobijes ikakvu vizu a pomoci sigurno ne bi bilo.

Ja sam prije nekih 14 godina bila na pomoci i mogu rec da mi nikad nije bilo bolje.. eh dobra vremena.. besplatan stan u najluksuznijem dijelu Londona, besplatno doskolovavanje, zdravstvo.. crnim taksijem sam se vozila na posao koji je naravno bio na crno.. ako bih se upjela probudit od silnog tulumarenja..ah mlado ludo..

Tony Blair je mislim sve to ukinuo..sad je ogromna kriza.. nema posla ni na bijelo a kamoli na crno..

Al isto kad dobro razmislim bila mi je to odlicna odskocna daska za daljnji napredak u zivotu.. hvala dobrim starim konzervativcima
i u njemackoj te dobro provjere, ali ti viza za sklapanje braka ne treba. ozenis se i onda oni zatraze tvoju dokumentaciju, provjere financije od dragog, stanbeno pitanje i tek ti onda dozvole boravak.
loretalu is offline  
Old 07.05.2008., 19:14   #2014
Quote:
Handwerker kaže: Pogledaj post
Nije me nesto strah nego sam kupio ovdje kucu pa ne bih da mi propadne radio sam dosta na njoj i ulozio sam dosta, pa zbog toga., ......
a joooj, pazi da i ne ostanes bez kuce.

Zakon ovdje vise stiti interes zena, jeli ti kriv za rastavu braka ili ne.
Tu se jako dobro moras propitati kod odvjetnika, necu ti sada nekve fazone "cula kazala" prodavati jel iz osobnog iskustva ti ne mogu savjetovati, zelim ti puno srece i pripremi se za dugi trnoviti put sa dobrim zivcima, ako i popusis - nisi ni prvi ni zadnji, zakon je ovdje takav. (hebiga)
Seminom is offline  
Old 07.05.2008., 21:57   #2015
eto zasto amerika ne voli socijalisticku europu i ovo je razlog zasto se u europi sve losije i losije zivi...

ne znam kako ce eu na kraj sa kinom, indijom i ostalim buducim velikim ekonomijama....

znam da za us nema zime posto tu takvih slucajeva nema i nitko ne dolazi u us sa tim ciljem....
Dick Cheney is offline  
Old 07.05.2008., 22:04   #2016
Quote:
Florena kaže: Pogledaj post
Ajde ljudi,cure udajite se u mannheim za nase ljude,ima nas ovdje a i fino je
a dje su,ja ih trazim a nidje ih nema
buntspecht is offline  
Old 07.05.2008., 22:09   #2017
Quote:
buntspecht kaže: Pogledaj post
a dje su,ja ih trazim a nidje ih nema
Hehe ma daj? Ja tu svako malo naletim na nekog, u ducanu, na aerodromu, svugdje, vec me strah ogovarat ljude na hrvatskom kolko ih ima da razumiju
__________________
It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society.

Zadnje uređivanje imi18 : 07.05.2008. at 22:10. Reason: tajpou
imi18 is offline  
Old 08.05.2008., 18:40   #2018
Quote:
Handwerker kaže: Pogledaj post
Hocu li moci dobiti Niederlassungserlaubnis nakon 3 godine braka , ili da idem na jos godinu razdvojenog zivota, ? Nije me nesto strah nego sam kupio ovdje kucu pa ne bih da mi propadne radio sam dosta na njoj i ulozio sam dosta, pa zbog toga., a normalno nakon malo odmora od braka probat cu naci nesto normalno ovdje mada je tesko, sve je poudato poludjelo ili .......
Ako ti se zana pocne kofrcit i trazi kucu, ti se pripitomi, budi fin i nagovori je da odes kod nas na odmor. E onda rentas kar i povedes zenu na izlet, na Crepoljsko. U medjuvremenu kupis bejzbol palicu, ako te neko pita za sta ce ti, ti kazi da si poceo da treniras bejzbol, pa ti treba ekvipment. E onda odvesed zenu na neki proplanak i na zeni treniras bejzbol Naplatis joj svu sekiraciju Dok se probudi iz kome, ti sredis stvar i tuknes koju stoju eura muriji i sudiji Pa nek vidi kako Pusa dere jarca
Haralampije` is offline  
Old 09.05.2008., 19:08   #2019
Quote:
Ona007 kaže: Pogledaj post
Interesantno je to za Njemacku.

Ovdje u UK bi te podobro provjerili kad se ozenis prije nego dobijes ikakvu vizu a pomoci sigurno ne bi bilo.

Ja sam prije nekih 14 godina bila na pomoci i mogu rec da mi nikad nije bilo bolje.. eh dobra vremena.. besplatan stan u najluksuznijem dijelu Londona, besplatno doskolovavanje, zdravstvo.. crnim taksijem sam se vozila na posao koji je naravno bio na crno.. ako bih se upjela probudit od silnog tulumarenja..ah mlado ludo..

Tony Blair je mislim sve to ukinuo..sad je ogromna kriza.. nema posla ni na bijelo a kamoli na crno..

Al isto kad dobro razmislim bila mi je to odlicna odskocna daska za daljnji napredak u zivotu.. hvala dobrim starim konzervativcima
je kriza trenutno i dosta njih je dobilo otkaz u City-u, ali ne takva kao sto je bila kad je Iron Lady bila na vlasti.

plus masa Poljaka sto su dosli nakon ulaska u EU su uzeli poslove koji su se prije radili na crno. I sad Rumunji, cim su usli u EU trk u United Kingdom jer su znali da ih tu sve ceka na tacni. ali ne vise, sto je najgore kada HR udje u EU - zahvaljujuci iskustvima sa Poljacima i Rumunjima nece imati pravo rada u UK, osim u iznimnim slucajevima.
__________________
over and out!
Grazia is offline  
Old 11.05.2008., 07:58   #2020
Quote:
Florena kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Zanima me ima li tko iz mannheima?Ajmo ljudi javljajte se...
Ima Schönau
__________________
"Imamo Hrvatsku", povikaše lopovi, osnuju Domovina d.o.o. i rasprodaše zemlju nizašto.
Valium nation is my inspiration.
Tko je jamio, jamio, na Golom Otoku par godina onda čamio.
Uskok Marko is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:37.