Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2010., 18:01   #61
u referadi na matematici imaju primjerak isprintan, kak prednja strana treba izgledat
font nije bitan, ni veličina
bitan je raspored
http://img547.imageshack.us/img547/2469/diplomski.jpg
lijeva je ona kaj ide na korice, desna ona prva strana unutra
sastrane na koricama okomito još moraš imati Prezime, Ime (razmak obavezan)
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2010., 10:38   #62
Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
u referadi na matematici imaju primjerak isprintan, kak prednja strana treba izgledat
font nije bitan, ni veličina
bitan je raspored
http://img547.imageshack.us/img547/2469/diplomski.jpg
lijeva je ona kaj ide na korice, desna ona prva strana unutra
sastrane na koricama okomito još moraš imati Prezime, Ime (razmak obavezan)
Zahvaljujem, puno si mi pomogla.....
samoborac1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2010., 21:41   #63
Jeli netko zna kakav je ovaj studij - informatika i tehnika, ja bi htio njega upisati jer traži B razinu mat....jeli netko zna kakva je razlika u odnosu na "obični" studij informatike ili u odnosu na FESB - računarstvo??
Brkoo7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 14:55   #64
Zanima me koliko je važno predznanje iz same fizike: pretpostavimo da dobro znam matematiku, sudjelujem na državnim natjecanjima, doduše idem u opću a ne matematičku gimnaziju.
Fizika mi se sviđa, ali mi najslabije ide(paradoksalno)jer je ne učim niti znam dobro jer je profesor loš, nemamo pokuse...(3. srednje)
Po vašem mišljenju isplati li se nadoknaditi neznanje iz srednje, ići na pripreme i onda upisati inženjersku fiziku, pa se malo više mučiti?
pepi93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2011., 22:01   #65
Isplati se, definitivno. Sve se to stigne nadoknaditi, samo se stvarno moraš truditi. Ne "stvarno" kao "fakat fakat jako", nego "stvarno" kao više učenja, manje zajebancije.

Nije to tako strašno.

Predznanje nije presudno, ali naravno, bit će ti lakše ako nešto ipak znaš iz srednje.

Ali ako ne znaš, to samo znači da ćeš tokom te prve godine na faksu morati učiti od početka i redovito.
__________________
We are the fools of Time and Terror: Days
Steal on us, and steal from us; yet we live,
Loathing our life, and dreading still to die"
Countess is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 00:34   #66
Smile

Quote:
Countess kaže: Pogledaj post
Isplati se, definitivno. Sve se to stigne nadoknaditi, samo se stvarno moraš truditi. Ne "stvarno" kao "fakat fakat jako", nego "stvarno" kao više učenja, manje zajebancije.

Nije to tako strašno.

Predznanje nije presudno, ali naravno, bit će ti lakše ako nešto ipak znaš iz srednje.

Ali ako ne znaš, to samo znači da ćeš tokom te prve godine na faksu morati učiti od početka i redovito.
hvala
pepi93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 18:07   #67
definitivno fiziku....
amy7564 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 19:28   #68
Quote:
amy7564 kaže: Pogledaj post
definitivno fiziku....
Zato jer...
Sparkly is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 10:08   #69
Matematičari, po vašoj procjeni, koliko je dnevno potrebno učenja da bi sve bilo kako spada? Pretpostavimo da je osoba redovna i disciplinirana.
uran101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 08:56   #70
onda ti nije bitno vrijeme.
ja sam učila kad sam stigla, zato se faks otegnuo (malo zabave, malo posla, malo učenja)
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 09:32   #71
Quote:
uran101 kaže: Pogledaj post
Matematičari, po vašoj procjeni, koliko je dnevno potrebno učenja da bi sve bilo kako spada? Pretpostavimo da je osoba redovna i disciplinirana.
nema prosjeka...jako malo shtrebanja, puno razumijevanja...tako da ovisi o tebi i samo o tebi...odličan faks, malo studenata, svi se poznaju...uživaj, time of your life
__________________
gimnazije u zagrebu
treehill is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2013., 21:06   #72
Quote:
Deanna Troi kaže: Pogledaj post
Želim upisati studij fizike u Splitu.Smjer koji me zanima je istraživačka fizika,ali se nalazi na pmf-u u Zagrebu.Postoji li neka alternatva tome u Splitu?
Također me zanima i kvantna fizika(ne znam postoji li ovdje taj studij)
Može li mi netko bolje objasniti smjer istraživačke fizike,na web stranici nisu pružili najbolji uvid čim se bavi taj studij,koja je mogućnost zaposlenja...
Zanimaju i mene mogucnosti kao sto mi acc govori trebam savjet pitanja: radi li se kemija isto dosta na eksperimentalnoj dAlje ako zelimo upisati fiziku trebamo li ici u sednjoj na zupanijska i drzavna da bi prosli na fiziku ili prosli godine na fizici na fakultetu.... treba li roliko predznanje ili ipak moze manje i radi li se na eksperimentalnoj fizici neke stvari kao poluga itd... Bazira li se i na tome dosta ili vise na nekim glavnijim stvarima kao elektrocitet itd,,,,dobar sam u fizici i sto je najbotnije volim je sad ako ko moze odg
treba savjet is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 08:13   #73
Pozdrav, pitanje jedno imam vezano za zapošljavanje nakon fakulteta. Kako PMF stoji po tom pitanju danas? Ponajviše mislim na Fiziku - istraživački smjer, te matematiku.
__________________
"Znaš... crne rupe nastaju kada se um ubrza do beskonačnosti. Ali u negativnom smislu. Tako da u njima nema ničega. Nema prostora. Vremena. Nema drugih ljudi. Nema čak ni tebe. U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll. Dozivaš kišu. Ili da mazneš neku lepu ribu. Da... Samo je bezveze kada se probudiš...."
Svarog is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 09:13   #74
Quote:
Svarog kaže: Pogledaj post
Pozdrav, pitanje jedno imam vezano za zapošljavanje nakon fakulteta. Kako PMF stoji po tom pitanju danas? Ponajviše mislim na Fiziku - istraživački smjer, te matematiku.
vjeruj mi , to ti je najmanja briga , od 100 ljudi koji su završili 100 ih se instantno zaposli, bilo u školi, bilo u banci bilo da ostanu na pmfu kao asistenti ili odu na ruđer ili neki institut vani
babunovich is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2013., 12:31   #75
Quote:
babunovich kaže: Pogledaj post
vjeruj mi , to ti je najmanja briga , od 100 ljudi koji su završili 100 ih se instantno zaposli, bilo u školi, bilo u banci bilo da ostanu na pmfu kao asistenti ili odu na ruđer ili neki institut vani
Pitao sam jer čuh par slučajeva di su ljudi nakon matematike ing smijera zaglavili sad po ministarstvima za ovih 1600 kn usljed nemogućnosti pronalaska posla u struci. Za fiziku bas i nisam nešto obaviješten.
__________________
"Znaš... crne rupe nastaju kada se um ubrza do beskonačnosti. Ali u negativnom smislu. Tako da u njima nema ničega. Nema prostora. Vremena. Nema drugih ljudi. Nema čak ni tebe. U crnim rupama možeš ludo da se zezaš. Da lebdiš iznad zemlje. Da slušaš rock ´n´ roll. Dozivaš kišu. Ili da mazneš neku lepu ribu. Da... Samo je bezveze kada se probudiš...."
Svarog is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 18:57   #76
Quote:
babunovich kaže: Pogledaj post
vjeruj mi , to ti je najmanja briga , od 100 ljudi koji su završili 100 ih se instantno zaposli, bilo u školi, bilo u banci bilo da ostanu na pmfu kao asistenti ili odu na ruđer ili neki institut vani
I sama sam na matematici... Neke prijateljice koje su prošle godine završile na diplomski studij na inženjerskom nisu uspjele naći posao osim u školi. Mogle su birati to ili rad za 1600 kn. A ima i onih koji su uspjeli nać...
thomary is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2013., 22:26   #77
"ima posla za nastavnike, pogotovo matematike i fizike" je najobičnija patka. nema ga.

onaj ko jednom dobije posao u školi, umre za katedrom. a ako ne umre, onda ga naslijedi njegovo dijete.
__________________
----nesto ultrakul pametno i originalno----
Direktorica_svemira is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2013., 11:07   #78
Ima posla, samo je pitanje pitanje dal ga želiš raditi. Kolko ja znam većina se ljudi zaposlila kroz par mjeseci. Možda ne na mjestima koja su priželjkivali, pa je to problem. Sigurno više nema posla da ga biraš i da radiš točno tamo gdje želiš i ono što želiš.
(govorim isključivo o inženjerskom smjeru)
Ipolit is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2013., 23:48   #79
jel se moze se fizike i informatike nastavničkog smjera prebaciti na ing dogodine

odnosno na istrazivacki ?
__________________
Never back down
Krlja dbeat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2013., 23:50   #80
Quote:
Krlja dbeat kaže: Pogledaj post
jel se moze se fizike i informatike nastavničkog smjera prebaciti na ing dogodine

odnosno na istrazivacki ?
Cak ako i moze, to ti nije bas pametno.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:06.