Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2007., 22:31   #21
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Mjesec u Vodenjaku
ja imam mjesec u vodenjaku i moglo bi se reći da sam mizantrop.
 
Odgovori s citatom
Old 26.10.2007., 16:54   #22
Mjesecu u Biku? kod muškarca?
honey_b is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 13:58   #23
mjesec u blizancima

evo ja bih započela opis mjeseca u blizancima naime mama mi je lunarna blizanka
pa S.C. ti me ispravi i nastavi u svom stilu..

dakle komunikacija prije svega, užasno brbljive osobe, bistre i brze u misaonim/emocionalnim reakcijama
užasno im je važno verbalizirati sve što ih tišti i riješiti problem 'odmah i sada'
najgora kazna mjesecu u blizancima je kada ima nekog pored sebe, a ne može s njim pričati, čak gore i od toga kada nemaju nikaoga....a i to je trauma
kako smo već zaključili da je mjesec u zračnim znakovima dosta 'racionalan' tako je i kod mjeseca u blizancima; nema tu nepotrebnih, srcepadajućih scena i izljeva emocija, no daleko od toga da je mjesec u blizancima hladan
on je djetinje razigran i kao razgovorljivo dijete koje sve zanima i sve želi znati, pardon sve MORA znati
1000 zašto - 1000 zato i onda opet 1000 zašto baš to zato

majke s mjesecom u blizancima (to sad vrijedi za moju majku, a primjetila sam to i kod prijateljice koja ima sunce u blizancima za mjesec ne znam) prema djetetu se ponaša kao prema sebi ravnom
i to od prvih dana života...opet dolazim do komunikativnosti i ljubavi prema pričanju
ne radi od djeteta 'debila' (kako bi se u narodu reklo) nego komunicira s njim kao da sve razumije, non stop mu priča, objašnjava, pjeva...

mjesecu u blizancima je valjda najgora kazna i uvreda kada mu kažeš ajde 'tiše malo' ili nedajbože 'šuti'
mali milijun puta u osnovnoj školi mi je bilo skoro neugodno jer je moja majka na roditeljskim sastancima pričala s nekim od roditelja u zadnjoj klupi, tako da ništa ne bi čula o čemu se govori
kako kad sam krenula u srednju školu nije znala roditelje, prvi komentar je bio: 'bilo mi je dosadno!' i nije ih baš pohađala,
ali je zato svaki drugi božiji tjedan hopsala na informacije (to je ono, moram znati moram zanti) da joj je čak i moj razrednik, ne navikao na takvo zanimanje roditelja za svoju djecu rekao da joj nema više što reći od meni, sve je isto i ok, čak štoviše i dobro

kao i svaki solarni blizanac oni lunarni također moraju izreći svoje mišljenje kad god ih (jezik) zasvrbi negdje, puni su pošalica i doskočica kojima zabavljaju svoje društvo, prijatelje, poznanike i nepoznanike
nema te situacije u kojima oni neće pričati, u tramvaju, vlaku, redu za crni kruh s poznatima i nepoznatima
oni ljudi koji na glas komentiraju situaciju i pogledom traže tko će im se pridružiti, prvi stupaju u raspravu ili započinju razgovor s potpunim strancem, vrlo vjerojatno ima mjesec u blizancima
za takve ljude je smišljen ona izreka 'proprdio bi kroz gu*icu'

eto, još ću u naletima inspiracije nadopunjavati post
i molim da me netko nadopuni/ispravi/štogod
__________________
a možda su u šumi..
zvonkaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2007., 16:17   #24
bravo, zvonka, ja imam lunu u blizancima, bas me zanimalo kakva bi mogla biti mama. papa ivan pavao II je imao lunu u blizancima, sjecate se kako se volio smijati i obozavao djecu i posebno bio blizak mladima, kako mi fali
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 22:43   #25
Quote:
honey_b kaže: Pogledaj post
Mjesecu u Biku? kod muškarca?
Traži emotivnu stabilnost jednako kao i materijalnu, privržen obitelji odnos gradi sporo al zato veze traju.Jaki fizički apetiti, kad se radi o hrani jednako kao i sexu, uživaju u materijalnom bogatstvu i stalo im je do društvenog položaja. Ali opet ako im nešto pokušate nametnuti dugo to pamte,skloni su navikama i predvidljivosti.Kao 5roditelji brižni su i staromodni.
Svjetlosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 13:16   #26
Quote:
zvonkaaa kaže: Pogledaj post
evo ja bih započela opis mjeseca u blizancima naime mama mi je lunarna blizanka
pa S.C. ti me ispravi i nastavi u svom stilu..

dakle komunikacija prije svega, užasno brbljive osobe, bistre i brze u misaonim/emocionalnim reakcijama
užasno im je važno verbalizirati sve što ih tišti i riješiti problem 'odmah i sada'
najgora kazna mjesecu u blizancima je kada ima nekog pored sebe, a ne može s njim pričati, čak gore i od toga kada nemaju nikaoga....a i to je trauma
kako smo već zaključili da je mjesec u zračnim znakovima dosta 'racionalan' tako je i kod mjeseca u blizancima; nema tu nepotrebnih, srcepadajućih scena i izljeva emocija, no daleko od toga da je mjesec u blizancima hladan
on je djetinje razigran i kao razgovorljivo dijete koje sve zanima i sve želi znati, pardon sve MORA znati
1000 zašto - 1000 zato i onda opet 1000 zašto baš to zato


i molim da me netko nadopuni/ispravi/štogod
vidiš, ja sam blizanka (solarna, ne lunarna kao tvoja mama) i ima puno toga točnoga što si rekla (uvijek volim verbalizirati stvari i lakše mi je kad porazgovaram o nečemu, kad to na neki način racionaliziram). kod bilo kojeg problema, za mene je pravi lijek - razgovor.

da, i mogu reći da stvarno brzo mislim i brzo reagiram, pa mi često idu na živce ljudi koji su misaono tromi i spori. strahovito mi je teško kad sam s ljudima koji nisu komunikativni, ali ne 'komunikativni' u smisu da stalno moraju blebetati o bilo čemu i bez veze (to mi UŽASNO ide na živce), nego s ljudima koji NE ZNAJU razgovarati i nemaju potrebe za razgovorom ili bježe od njega... kad, recimo, moram s takvima nešto riješiti - i sad, ja se pitam kako, jer me ukomiraju sa svojom neracionalnošću i nesposobnošću za razložan razgovor.... a ima ljudi koji su takvi... više, recimo, na neki način 'emotivno percipiraju' stvari, ufiksiraju si nešto i uvjereni su u svoju istinu, i zapravo bježe od razgovora, racionaliziranja. još se nešto i nadure, ali opet ne žele razgovorom staviti stvar na svoje mjesto...i ja sam onda - totalno nemoćna i zablokirana... s iracionalnim ljudima uopće ne znam i ne mogu...


ali, kod mene nikad nije vrijedilo ono da blizanci strašno vole brbljati...hmmm...znam ja biti i jako zatvorena i distancirana, a jako rijetko ulazim u neke neobavezne razgovorčiće s nepoznatim ljudima. nisam onaj tip koji će u tramvaju s nekim početi razgovarati o vremenu, cijenama na placu, tračevima iz novina i sl. komunikativna sam samo s ljudima koji mi 'sjednu', koji mi pašu i prema kojima osjećam izvjesnu naklonost. inače mogu djelovati jako zatvoreno i nekomunikativno. moram napomenuti da su mi u blizancima sunce, venera i merkur (i to merkur u 3. kući, dakle, na neki način, duplo sjedište - i dobro aspektiran s mjesecom i marsom), a mjesec mi je u lavu...dakle zrak plus vatra, pa to bi trebala biti strašna ekstrovertiranost. a opet - znam se jako povući, ako mi ljudi ne pašu - tada nema šanse za nekom neobaveznom komunikacijom.

što se odgoja djece tiče - da, mame blizanke uvijek više pokušavaju mentalno i intelektualno stimulirati dijete. ja sam svog sina, doduše, i dosta mazila, bilo je onako tepanja i blesavljenja s moje strane kad je bio mali (prava infantilna blizanka! ), ali uvijek kad sam razgovarala s njim pokušavala sam stvari malo pojasniti, izložiti mu nešto dajući argumente, pošteno mu objasniti...i sad kad je već velik, srednjoškolac, nekako vrlo lako nađemo zajednički jezik (makar je on u toj, kako je doživljavaju drugi roditelji, "teškoj" fazi, adolescencija i to - ja, međutim, nemam nekih problema s njim)...ali, on zna da se sa mnom može uvijek ostati na jednom razumnom, racionalnom terenu, dogovorimo se i to je to - nema nikakvih problema...a on je vodenjak, također zračni znak i očito je da mu to paše...ja uvijek postavim stvari na neki "razložni" teren, tako da on nikad nema dojam da je u nekakvoj emocionalnoj zbrci što se mene tiče (u smislu "ne kužim kaj ta moja stara hoće") i uvijek poštuje naše dogovore, tako da - što se njega tiče, očito je da njemu takav odgoj paše.
mi sad kad razgovaramo o nekim životnim stvarima, tipa školovanje, posao, odnosi s ljudima, odnos prema obitelji, radu, općenito ponašanje, razgovaramo gotovo kao dva ravnopravna poslovna partnera, nikad nema onog soljenja pameti u stilu "ja sam ti majka, ja bolje znam". a pogotovo mu nikad ne dociram, ne prigovaram, ne kvocam...ako smatram da je nešto problem, izložim mu to, iznesem argumente, ne unosim neke kenjkave emocije niti povišene tonove, porazgovaramo, on se ne roguši kad vidi da se ja ne rogušim, i još mu je na kraju lakše, jer se stvar raščistila, a on je - po mojem mišljenju - kroz takav razgovor još i naučio da se problemi mogu rješavati efikasno i racionalno, bez histeriziranja i nepotrebnog kompliciranja i mistificiranja.
__________________
dancing through the fire just to catch a flame
astrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 13:32   #27
p.s: ispričavam se što sam zapilila sa svojim solarnim znakom, ovdje gdje je tema zapravo mjesec, no povukao me ovaj opis blizanaca...
moram nadodati da, budući da mi je mjesec u lavu, imam ja puno od mame-lavice. kad mi je sin bio mali, ako bih vidjela da je u nekoj opasnosti ili izložen nečijem fizičko maltretiranju ili bilo kakvoj nepravdi, bilo je ono: sad ćeš čuti moj lavlji "roarrrr" i obrat ćeš bostan.

zvonkaaa je spominjala kako se ponašala njena mama u školi, na roditeljskim sastancima...e, pa ja, kao blizanka s mjesecom u lavu, često sam bila mama-lavica za djecu iz cijelog razreda, ne samo za svog sina. u osnovnoj školi imali su jednu dosta lošu, nesposobnu i nezainteresiranu razrednicu i mogu reći da sam na roditeljskim sastancima preuzimala lavlju borbu za praktički cijeli razred...u stilu prave lavice koja se bori za svoju mladunčad...a pošto sam blizanka, s riječima i argumentima ( i informiranošću) nije bilo problema...niti me se moglo nadlajati , niti me se moglo nadmašiti u entuzijazmu (lavljem), tako da bih uvijek apsolutno podignula adrenalin (u inače uspavanoj i učmaloj atomsferi ).
__________________
dancing through the fire just to catch a flame
astrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 21:00   #28
to, astrid, tako treba

Quote:
astrid kaže: Pogledaj post
ali, kod mene nikad nije vrijedilo ono da blizanci strašno vole brbljati...hmmm...znam ja biti i jako zatvorena i distancirana, a jako rijetko ulazim u neke neobavezne razgovorčiće s nepoznatim ljudima. nisam onaj tip koji će u tramvaju s nekim početi razgovarati o vremenu, cijenama na placu, tračevima iz novina i sl. komunikativna sam samo s ljudima koji mi 'sjednu', koji mi pašu i prema kojima osjećam izvjesnu naklonost. inače mogu djelovati jako zatvoreno i nekomunikativno. moram napomenuti da su mi u blizancima sunce, venera i merkur (i to merkur u 3. kući, dakle, na neki način, duplo sjedište - i dobro aspektiran s mjesecom i marsom), a mjesec mi je u lavu...dakle zrak plus vatra, pa to bi trebala biti strašna ekstrovertiranost. a opet - znam se jako povući, ako mi ljudi ne pašu - tada nema šanse za nekom neobaveznom komunikacijom.
kod mene je isto tako, ne podnosim neobaveznu komunikaciju, pogotovo ne s nekim ko me ne zanima, ali ne mislim da mi je to vrlina. isto tako ne mogu pricat gluposti, stvari u koje ne vjerujem, koje nisam prokljuvila. ili davat nekom bezrazlozne komplimente. solarna sam i lunarna blizanka sa merkurom isto tamo. mislila sam da sam tako ozbiljna zbog podznaka u jarcu i mjesecu u 6., medjutim sve vise sam sigurna da blizanci spadaju u manje povrsne znakove i da su sve samo ne neozbiljni (osim sto se volimo saliti i podjetinjiti do kraja zivota) i neodgovorni, mislim da drugi znakovi nemaju tako visoke kriterije i mislim da smo mi dapace vise nemoguci i komplicirani nego takvi kakve nas horoskop prikazuje.

a sto se odgoja tice, ne cini mi se to kao problematicno podrucje jer su mi djeca oduvijek djelovala kao razumna bica a odrasli ti koji histeriziraju i cesto pretvore svoju djecu u kenjkave invalide, vise zbog svojih potreba odnosno strahova. samo ne znam kako ce to ispast ako rodim raka ili racicu
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2007., 22:21   #29
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post

mislim da smo mi dapace vise nemoguci i komplicirani nego takvi kakve nas horoskop prikazuje.
to sigurno, bar što se mene tiče...ajme, ma bolje da ne pišem...

Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post

a sto se odgoja tice, ne cini mi se to kao problematicno podrucje jer su mi djeca oduvijek djelovala kao razumna bica a odrasli ti koji histeriziraju i cesto pretvore svoju djecu u kenjkave invalide, vise zbog svojih potreba odnosno strahova.
pa to je apsolutno istina.

Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post

samo ne znam kako ce to ispast ako rodim raka ili racicu
ajme, ne pitaj! ja sam nekad bila u vezi s jednim rakom. katastrofa! njega je na meni valjda privlačilo ono što on nema, a mene na njemu ono što ja nemam, upravo su valjda te različitosti odigrale ulogu u međusobnoj "zanimljivosti"...ali komunikacija - mission impossible - vrlo traumatizirarajuće iskustvo.

ali, djeca su valjda nešto drugo, tako da bi se ti i sa račićima snašla. meni je dobro ispalo, moj sin je vodenjačić, sunčeka su nam u egzaktnom trigonalu, asc mu je u strijelcu (u trigonalu s mojim asc u ovnu i trigonalu s mojim mjesecom u lavu)... a moj merkur mu je točno na dsc, tako da... to je stvarno ok.

(ma kod roditelja i djece se te stvari uvijek nekako poslože u horoskopima, tj. u natalnim kartama - vidjet ćeš - to je nešto stvarno čudno).
__________________
dancing through the fire just to catch a flame
astrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 02:23   #30
Quote:
astrid kaže: Pogledaj post
ajme, ne pitaj! ja sam nekad bila u vezi s jednim rakom. katastrofa! njega je na meni valjda privlačilo ono što on nema, a mene na njemu ono što ja nemam, upravo su valjda te različitosti odigrale ulogu u međusobnoj "zanimljivosti"...ali komunikacija - mission impossible - vrlo traumatizirarajuće iskustvo.
te veze su jako ceste, iz razloga kojeg navodis, ali nepreporucljive

ja sam bila u vezi s tipom koji je imao merkura i podznak u raku. nema sanse da mi itijedan sljedeci ima spicu ili vestu u raku a kamoli nesto ozbiljnije

Quote:
astrid kaže: Pogledaj post
(ma kod roditelja i djece se te stvari uvijek nekako poslože u horoskopima, tj. u natalnim kartama - vidjet ćeš - to je nešto stvarno čudno).
ne mora znacit, nemamo svi dobru karmu ja se osjecam ko da se sudbina zestoko poigrala kad me stavila u moju obitelj. (mama jarac, tata djevica, ne znam s kim se gore slazem) neki strucnjak ili strucnjakinja za karmu mi je rekla da u biti sami biramo kod kojih roditelja cemo se roditi. ja sam valjda mazohista bila i prije nego sam se rodila. ili sam u proslom zivotu bila odvratna prema svojim roditeljima. i mada i jedan i drugi imaju ko fol strasno odgovorne solarne znakove, ja sam se uvijek osjecala kao odrasla osoba koju odgajaju nezrela djeca, i dalje je tako. blizanci cesto dospiju u jako konfuzne obiteljske situacije u kojima vlada zbrka i nered i cesto budu prepusteni sami sebi. malo smo skrenuli s teme ali evo npr. mjesec ne simbolizira samo mamu nego i ukupnu obiteljsko-emotivnu situaciju u kojoj je osoba odrasla, kako se odnosilo prema njezinim emotivnim potrebama u djetinjstvu.
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2008., 17:03   #31
Mjesec u Blizancima

Quote:
zvonkaaa kaže: Pogledaj post
evo ja bih započela opis mjeseca u blizancima naime mama mi je lunarna blizanka
pa S.C. ti me ispravi i nastavi u svom stilu..
Jako mi se svidio tvoj post, zvonka, stoga cu se samo nastaviti......da dignemo malo i ovu temu.

Mjesecev princip je ja osjecam, dok je Blizancev ja razmisljam, racionaliziram. Dakle, drugim rijecima, sve ovo sto si ti opisala takodjer stane u recenicu da ovaj Mjesec izrazito puno razmislja i govori o svojim osjecajima. Voli ih rastaviti na proste faktore, poimence razabrati svaki detalj svog osjecajnog aspekta.

I opet, ovo je takodjer Mjesec pa iako bi mnogi rekli, on je zracni, racionalni, zvrkavi i neuhvatljivi, cak i bezosjecajni , to je ipak Mjesec i princip Mjeseca se tu ne gubi. Samo se iskazuje na svoj (blizanacki) nacin.

Nije bas pekmezavi papucarski roditelj ili partner, niti smusena, emocijama prepustena zena, opcenito je manje pod utjecajem tih zenskih mjesecevih ciklusa. Doista ovdje nalazimo zensku lunarnu energiju filtriranu kroz musku, zracnu prirodu. I na stranu to da i musko i zensko imaju osjecaje, ovaj Mjesec rijetko ili nikada se ne nadje u tim stereotipno zenskim emotivnim dubinama. Opcenito, te unutarnje plime i oseke ovdje gube svu misterioznost, oni su u najboljem slucaju redovni i ocekivani dogadjaji.

Pod vladarstvom Merkura, vrlo je talentiran, u svom umno - zracnom smislu, a s obzirom da se radi o Mjesecu, njegovi talenti vezu se uz ono sto Mjesec predstavlja. Merkur moze sve verbalizirati, svaku misao staviti u rijec ili simbol, ima cak neizdrzivu potrebu da to ucini. Cak i tajanstvene lunarne informacije koje vecina uopce niti ne prepoznaje, a kamoli razumije, on hvata i vadi iz najskrivenijih kutaka jasno i glasno ih imenujuci i objasnjavajuci. Cinjenica da postoje stvari koje se ne mogu objasniti ili uopce izreci uzasava ovaj Mjesec. Ono sto ga, po njegovom misljenju, izdvaja iz prosjeka je cinjenica da on ZNA, a ne da osjeca ili naslucuje. I kod njega se uvijek radi o verbalizaciji ili barem nekom drugom obliku komunikacije.

Ovo ga, izmedju ostalog, cini dobrim pjesnikom. Sposobnost da verbalizira osjecaje, da prenese drugome ono unutarnje neobjasnjivo kroz rijeci koje ce u svom izrecenom obliku prenositi neizrecivu poruku.
Ta sposobnost da moze izreci neizrecivo, konkretizirati apstraktno, razjasniti nebulozno, dati formu nedefiniranom, istovremeno je njegov najveci dar i njegov najveci hedikep.

Izrazito mi se cini dobar ovaj tvoj opis:

dakle komunikacija prije svega, užasno brbljive osobe, bistre i brze u misaonim/emocionalnim reakcijama
užasno im je važno verbalizirati sve što ih tišti i riješiti problem 'odmah i sada'
najgora kazna mjesecu u blizancima je kada ima nekog pored sebe, a ne može s njim pričati, čak gore i od toga kada nemaju nikaoga....a i to je trauma
kako smo već zaključili da je mjesec u zračnim znakovima dosta 'racionalan' tako je i kod mjeseca u blizancima; nema tu nepotrebnih, srcepadajućih scena i izljeva emocija, no daleko od toga da je mjesec u blizancima hladan
on je djetinje razigran i kao razgovorljivo dijete koje sve zanima i sve želi znati, pardon sve MORA znati
1000 zašto - 1000 zato i onda opet 1000 zašto baš to zato


Cesto ispadne da mu se ljudi, izgubljeni u svom svijetu uzburkanih emocija obracaju za pomoc, u obliku razgovora, da ih umiri svojom jasnocom i objektivnoscu, a njemu samome drago je kada moze biti od takve pomoci. Pricati ce, tjesiti, dati logicna objasnjenja, skinuti sloj "misterije" s osjecaja koji tiste, prikazujuci ih na posve logicnoj razini, kako bi se osjecali manje upleteni u situacije nad kojima nemamo kontrolu.

Pod vladarstvom Merkura sposoban je vrlo brzo nauciti jezike, ne samo one opcenite, kulturno-prostorno stvorene, nego sve forme jezika, cak i onaj osobni jezik svake individue. Stoga mu je vrlo lako shvatiti svaku individualnu pricu.

Naravno, ne vole svi da se konstantno sve izvlaci na povrsinu, da se sve izgovara na glas, neki su sasvim zadovoljni kada su odredjene stvari ostavljene neizrecene, u sigurnosti tisine. I stoga oni nece biti zadovoljni sposobnoscu ovog Mjeseca koji bas UVIJEK inzistira na tom racionaliziranju. Ovdje dolazi do izrazaja i ta druga strana njegovog dara - zapravo taj nedostatak. Iako se na prvu cinilo da je on cisto objektivan, zapravo svo ovo verbaliziranje i konkretiziranje on radi iz jednog jako subjektivnog, osobnog razloga. Naime, on pokusava shvatiti i uhvatiti samoga sebe.

Jer ukoliko ne zna razabrati svoje osjecaje, imenovati ih i pospremiti u ladice, na neki nacin ih pretvoriti u umnu misao, osjeca se potpuno izgubljenim i bespomocnim. Kao pijun u rukama neke mutne sile koja ga vrti gore - dolje, lijevo - desno, iz neobjasnjivih razloga. Ne zna na taj nacin upravljati svojim emocijama, osjeca da gubi razum, postaje krajnje nesposoban emotivno funkcionirati.

Isto tako, kao sto si ti spomenula, najgora kazna bi mu bila da ima kraj sebe partnera s kojim ne moze razgovarati o emocijama, s kojim ne moze verbalno podijeliti svoje unutarnje struje i promjene. A kao majka, pruza tu mogucnost djetetu od malih nogu. Prica mu, otvara mu vidike, upoznaje ga sa svime, odnoseci se prema njemu bas kao sebi ravnome.
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2008., 20:20   #32
a ja čekam mjesec u strijelcu

da li samo o položaju mjeseca ovisi kakva će netko biti majka ili se gleda i ostalo?
mush mushi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 01:13   #33
meni je mjesec i asc u raku a sunce u lavu
__________________
nikad ne raspravljaj sa budalom, ljudi mozda nece uociti razliku
aleksandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 10:06   #34
Mjesec u Škorpionu

Ako Sunce u Škopionu želi osvjetliti tajnu smrti i da, umirući, pobijedi smrt, što onda Mjesec želi, nego da duša čovjekova, jednom, zauvijek umre, da doživi smrt, da bi čovjek mogao kasnije, apsolutno bez nje opstati. Opstati, znači ubiti svoju dušu, živjeti bez sažaljenja i praštanja i kao da je to sve što on želi. Nema duša u Škorpionu sad utočište, nema sažaljenja i praštanja, nema prijatelja, jer smrt ne zna nježno grliti. No još uvijek luta i traži nešto plemenito, ljupko i lijepo, što bi prepoznala, a što ne nalazi. I tada, sve ono nježno, lirsko i puno snova, što umije oprostiti i ubici svome, shvaća da samo smrt ispred njega stoji, samo ona, tako strašna, jeziva i neumoljiva. Ali eto, na početku, iako ne zna kako je prihvatiti, na kraju, ipak, primorana spoznaje, kroz maštu i najstrašnije impresije i vizije, da je ipak bolje umrijeti što prije, da je što prije nema. Jer sažaljevati čovjeka nema smisla, misli ona, ako uvijek, iza svih patnji, postoji strašan spas, ali za nju jedino moguć, za nju koja zna, da on leži u njenom umiranju. Zna dobro, jer koliko to vrijedi sažaljenje i praštanje kada smrt na kraju odnosi pobjedu. I još važnije, postavlja sebi pitanje duša, ima li sažaljenje smisla, ima li praštanje smisla, ima li smisla zavoljeti ovaj krvavi život, pun patnje, kada smrt postoji?'
Astropsihologija, Goran Milekić.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 12:39   #35
za početak jedan tebi jer si odlično sastavila post za lunu u vodenjaku.
sada bih volio samo kratko prokomentirati tvoj post u odnosu na svoju natalnu lunu koja je u vodenjaku.
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Mjesec u Vodenjaku

Ova kombinacija s jedne strane moze dati genijalnu sposobnost imaginacije, sposobnost da individua sasvim slobodno i nesputano izrazava vlastitu unutarnju prirodu, bez ikakvih ogranicenja i inhibicija (cesto moze djelovati nastrano ili perverzno zbog toga), ili, s druge strane, bespomocnog "buntovnika bez razloga" koji se ne snalazi u vlastitom zbrkanom i nepredvidljivom svijetu emocija, nerazumljivom i njemu samome, i koji ce izmedju vrlo oscilirajucih raspolozenja uvijek pokusavati promijeniti citavi svijet bez da mu ikada padne na pamet kako bi mozda trebao poceti od sebe.
moje vodeno sunce savršeno se uklapa sa zračnom lunom tako da, u mom slučaju, i jedna i druga strana se savršeno nadopunjuju. luna u vodenjaku jasno vidi sliku gotovo bilo koje apstraktnosti zbog čega obožava taj svoj "talent" koristiti za dobro šire grupe ljudi, a vodeno sunce obožava pomagati onima koji nemaju sposobnost vizualizacije. kad se to sve lijepo spoji, vodeno sunce stvara bliski kontakt sa svakim ponaosob prilagođavajući se bez imalo problema.
vodenjačka luna potiče ljude da se slobodno izraze i bez srama pitaju što im nije jasno, a vodeno sunce savršeno naslućuje sve ono što ti dragi ljudovi (sad progovara mizantrop ) misle da dobro skrivaju od mene.
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Zbog nerazumijevanja na koje nerjetko nailazi u svojoj okolini osjeca se trajno neshvacenim te je cesto u potrazi za nekim unutarnjim, vlastitim emotivnim (samo)ispunjenjem.
i tko bi nas sad nakon ovog posta imao srca kriviti što smo mizantropi?

Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Sto se tice muskarcevog Mjeseca - da, kazu da Mjesec predstavlja tip zene kojoj je on sam nesvjesno, instinktivno privucen, onu koja uistinu moze zadovoljiti njegove unutarnje emotivne i slicne potrebe.
Iako, ja ovdje ne bih stavila tocku.
Mjesec zapravo predstavlja nasu unutarnju stranu, a sve sto on nosi sa sobom (taj Mjesec) moze nam pokazati kako ce ona (nasa unutarnja strana) biti ispunjena i zadovoljena, bili mi musko ili zensko.
točno. meni su vodenjakuše zanimljive, ali u principu me baš nešto ni ne privlače. dobro mi dođu za jedno instant mentalno sinkroniziranje, ali taj je užitak kratak, prolazan i nema dubinu.
moje afinitete isklesali su pluton, neptun i uran zajedno tako da od žene očekujem da me iznenadi kao grom iz vedra neba, na duševnom, emotivnom, intelektualnom i mentalnom planu. prožimanje sa ženom mora se događati na razini borgovske sinestezije. sve ispod toga na razini je metadona.
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
No, kako se dade primijetiti, pretezno pisem za zenski rod, sto ne smatram nekom diskriminacijom ili odjeljivanjem bilo koje vrste, vise je stvar nekih drustveno uvjetovanih uloga. A ima nesto i u prirodi musko-zenskih odnosa.
samo tako nastavi
__________________
...
krsnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 16:26   #36
Što ako je mjesec u djevici u 7.kući?
djeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 21:18   #37
Quote:
krsnik kaže: Pogledaj post
moje afinitete isklesali su pluton, neptun i uran zajedno
Sav si transcendentalan. Jos kad ti se netko javi pa ti kaze da su to generacijske planete i nemaju prevelik utjecaj na pojedinca.

Pokusavam skicirati tvoju kartu, ali u nekim pojedinostima me zbunjujes podacima. Znaci Luna je u 3. polju? Mozda nije na odmet da procitas i Mjesec u Blizancima. Inace, imas istu postavu Mjeseca kao moj glavni astroloski uzorak , zato ti to preporucujem.

Za kraj, jedan i tebi.
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 21:50   #38
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Sav si transcendentalan. Jos kad ti se netko javi pa ti kaze da su to generacijske planete i nemaju prevelik utjecaj na pojedinca.
nema veze. ionako još uvijek gradim temelje, pa su kritike i primjedbe i više nego dobro došle.
Quote:
S.C. kaže: Pogledaj post
Pokusavam skicirati tvoju kartu, ali u nekim pojedinostima me zbunjujes podacima. Znaci Luna je u 3. polju? Mozda nije na odmet da procitas i Mjesec u Blizancima. Inace, imas istu postavu Mjeseca kao moj glavni astroloski uzorak , zato ti to preporucujem.

Za kraj, jedan i tebi.
Da, u 3. polju.
Pročitat ću, hvala na sugestiji.

p.s. ostavio sam ti komentar na blogu
__________________
...
krsnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 09:43   #39
Mjesec u Strijelcu

Mjesec je najkucniji odnosno najvise usmjeren na dom, na to jednom mjesto gdje se osjeca sigurno dok je Strijelac najmanje takav. Strijelac nema to odredjeno mjesto, ne boji se divljine, nepoznatog, beskrajne prirode. Za Mjesec u Strijelcu vrijedi ona: dom je tamo gdje god sam ja.

Osjeca se sigurno u sebe, u svoje vizije i zelje, to je toliko bogat duh pa stoga trazi nadopunu istim bogatstvom. Sebe pronalazi u prirodi i obrnuto. Njoj treba ono sto je slobodno i nesputano kao ona sama, raznovrsno i bogato, kao divlja priroda, nedirnuta i neoblikovana ljudskom rukom. Za ovaj Mjesec, "izbrusiti" nesto znaci unistiti to.

Mjesec u Strijelcu vladarica je nimfa, utjelovljenja prirode u zenskim oblicima. I sama kao nimfa simbol je mladenastva, nevinosti, zaigranosti i ljepote. One divlje ljepote, nedirnute i neobuzdane muskarcem, cista kao planinski potocic. Ljubi svoju slobodu, svoj nesputan duh, svoju neovisnost i lukavost. Ona je kao nimfa u pogledu njihove nevine i zaigrane ljepote, zastitnica i dijete prirode.

Poput divlje zivotinjice, istovremeno plahe, nepovjerljive, u strahu je za svoju slobodu, preza pred bilo cime sto bi ju moglo svezati i ugusiti njen duh. Kao srna, brza i elegantna, istovremeno njezna i divlja. Njoj treba zaista iskusan i spretan lovac koji ce ju pronaci u sumi, neprimjetno joj se i pazljivo pribliziti i s vremenom je naviknuti da mu jede iz ruke.

Sve sto je napadno i sto se cini da ce ju naglo obuzeti u njoj pobudjuje strah i tjera je u bijeg. U treptaju oka, ona je vec daleko izvan vidika.

Iako bi mnogi to rekli za Mjesec u Vodenjaku, zapravo je ovo Mjesec koji najvise tezi osjecajnoj neovisnosti, slobodi i divljini. Ali ona nije zvijer nenaviknuta na ljudsku prirodu, ona je istovremeno jako njezna dusa, koja se boji okova ljudske zlobe i prevare.

Ovo bice inace je jako velikodusno, otvoreno i iskreno, reagira na druge kao da su dio nje same. Uvijek je u potrazi za svojim idealom, za idealnim odnosom. Kao i Strijelac sam, ovaj Mjesec odapinje svoje strelice (svoje vizije) u daleke visine i bez promisljanja ih slijedi dok ih ne dosegne. U tome moze biti toliko doslijedan da to pocinje graniciti s fanaticizmom. U medjuvremenu nikakvi kompromisi ne dolaze u obzir, njena volja je nerazoriva. Ona je istovremeno i onaj nemilosrdni dio prirode. Svaki njen ideal, svaka njena vizija njoj postaje vjera, nesto sveto, vrijedno zrtve. I stoga to nikada ne izdaje. A osudjuje i kaznjava one koji to ucine, kao sto ubija svaku nimfu koja legne s muskarcem.

No, ona nije nemilosrdna okrutnica i ne cini to iz zlobe ili zavisti. Uvijek iz principa do kojih snazno drzi. Mjesec u Strijecu smatra kako sve sto radi mora osjecati iznutra - da je iskreno i ispravno, da zeli to svim bicem. Da je cisto i liseno svih zlih pobuda, da je u skladu s prirodom i da ne ogranicava. Problem nastaje jedino onda kada to ocekuje i od drugih - da postupaju onako kako se njoj cini ispravno. Tu njena vatrenost dolazi do izrazaja. Ta naglost i nepromisljenost, jer cesto ne razumije da mozda drugome nije potpuno iskreno i ispravno ono sto je njoj. I ovdje moze djelovati kao nemilosrdna i gruba.

Mjesec u Strijelcu zapravo tjera na ljudsku zrtvu (zrtvu tijela) za neke ideale duse, koja je dio prirode. Kao i simbol Strijelca: covjek - konj. S time da ovdje dio konja simbolizira covjekovu tjelesnu ogranicenost, a dio covjeka koji usmjerava strijelu ka nebu - nedirnutu prirodu duse koja uvijek stremi slobodi.

Pa onaj tko shvaca njene ideale, tko vjeruje u ono sto ona vjeruje, znati ce cijeniti njenu teznju nepreglednim prostranstvima, a isto tako znati ce da kao sto niti nimfe nisu besmrtne, nego samo jako dugo zive, tako se i ova zivotinjica na kraju uvijek umori i pozeli odmoriti tamo gdje se osjeca sigurnom.

Takva je i kao majka. Svoje dijete vidi kao "cudo prirode" i odnosi se prema njemu kao malom lanetu, pazljivo, ali brizno. Ne veze ga za sebe kao neka posesivna majka vec ga slobodno pusta kad god pozeli da i sam istrazi svoju beskrajnu prirodu.
S.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 16:38   #40
ej, s.c. super post (za mjesec u strijelcu)... stvarno prekrasno oslikano ...

nemam ništ za dodati... onak iskreno osječam se ogoljeno do srzi

pascimotanasanji is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:24.