Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2008., 18:03   #1
Voljom zaustavio rad srca 30''sec. !

David Goldrake, zaustavlja svojom voljom rad srca trideset sekundi i sam se ponovno vraca u zivot. Zanimalo bi mi vase misljenje! Radi se o jednoj TV-priredbi U. Geller-a .
Pogledajte cijeli video, jer na koncu je vazna iskljucivo monitorska slika.

http://ca.youtube.com/watch?v=mDGg2I...eature=related
Aganor1 is offline  
Old 22.08.2008., 21:51   #2
možda ima duboku razinu samokontrole...
__________________
Cvijet mladosti odiše mirisom asfalta i betona.
pseudomorgoth is offline  
Old 22.08.2008., 21:55   #3
Quote:
Aganor1 kaže: Pogledaj post
David Goldrake, zaustavlja svojom voljom rad srca trideset sekundi i sam se ponovno vraca u zivot. Zanimalo bi mi vase misljenje! Radi se o jednoj TV-priredbi U. Geller-a .
Pogledajte cijeli video, jer na koncu je vazna iskljucivo monitorska slika.


Ako je momak kraj ovakve ljepotice, koja ga usput drži za ruku,
(a on nju skoro za nogu)
uspio usporit srčani ritam onda to ne može biti drugo doli šou, trik.
Nemoj se ljutit, ali ja to tako vidim.
A i ono dahtanje na kraju je čisto dramatiziranje.
__________________
Lako je s toaletpapirom............
LIQ is offline  
Old 22.08.2008., 22:34   #4
Nije čak ni novi trik.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Old 22.08.2008., 22:44   #5
Quote:
pseudomorgoth kaže: Pogledaj post
možda ima duboku razinu samokontrole...


Dajte ljudi, pa taj trik i ja mogu napraviti. Neka ga tip napravi bez majice i onda ću povjerovati. Ovako je očito da ima lopticu ispod pazuha kojom pritišće žile i zaustavlja puls u ruci (ili rukama) na kojoj se mjeri.
__________________
Somewhere in the gray wood by the river is the huntsman and in the brooming corn and in the castellated press of cities. His work lies all wheres and his hounds tire not. I have seen them in a dream, slaverous and wild and their eyes crazed with ravening for souls in this world. Fly them.
Davor000 is offline  
Old 22.08.2008., 22:49   #6
...posto zivim u Njemackoj,gledao sam taj cijeli show..(pro7).i samo jedno cu reci:taj moze po sibice ici Vincentu Ravenu i njegovoj vrani..on je pobjednik showa i na kraju pobjednik najboljeg iluzionista na svijetu...
watch more tv is offline  
Old 22.08.2008., 22:51   #7
Inače, zanimljivo je kako se čuje zvuk kucanja srca u jednakim intervalima unatoč tome što on naglo skače iz tog stanja u kojem mu srce ne kuca i napreže se.
__________________
Somewhere in the gray wood by the river is the huntsman and in the brooming corn and in the castellated press of cities. His work lies all wheres and his hounds tire not. I have seen them in a dream, slaverous and wild and their eyes crazed with ravening for souls in this world. Fly them.
Davor000 is offline  
Old 22.08.2008., 23:32   #8
Iluzionist. Prilično zanimljiva, ali neuvjerljiva iluzija.

Na kraju je idiotski da mu puls odjednom skoči na malo više od 60. Uz onakav udah i skok, eksponencijalno brzo bi skočio na 100 i više. I kasnije uz onu hiperventilaciju...
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 23.08.2008., 10:43   #9
Quote:
Davor000 kaže: Pogledaj post


Dajte ljudi, pa taj trik i ja mogu napraviti. Neka ga tip napravi bez majice i onda ću povjerovati. Ovako je očito da ima lopticu ispod pazuha kojom pritišće žile i zaustavlja puls u ruci (ili rukama) na kojoj se mjeri.
To apsolutno nije nikakav trik, nego je sve izvedeno pod kontrolom EKG-monitora i lijecnika koji je bio nazocan u dvorani. Ja sam pak osobno bio prisutan tom cinu. Sve je bilo korektno! Uz ostalo mogu samo napomenuti, da srce kod reanimiranih pacijenata, kad ponovno stupi u akciju se odmah prilagodi ritmu srcanog centra koji koordinira frekvenciju. Frekvencija ne moze postepeno rasti od nule prema gore, nego ili je djelo jednog centra u srcu ili je uopce nema. Sinus ili AV-centar ili cak i neki nizi centar su onda odgovorni za tu frekvenciju.!

Tu je ocito jedno: duh vlada materijom! Jedan fizikalni sustav nije u stanju bez inteligencije izvrsavati intencionalne radnje, a to je bila intencionalna radnja, jer je on sam zelio svoje srce zaustaviti, sto mu je i uspjelo 30 sec. i ponovno ga reaktivirati svojom voljom, a to je jedan od najtezih energetskih pokusa za srce i mozak, odnosno CNS-, koji se moze zamisliti.
Aganor1 is offline  
Old 23.08.2008., 10:49   #10
Quote:
Davor000 kaže: Pogledaj post
Inače, zanimljivo je kako se čuje zvuk kucanja srca u jednakim intervalima unatoč tome što on naglo skače iz tog stanja u kojem mu srce ne kuca i napreže se.
Da li imas oci? Monitor je bio prikljucen na prsima pomocu EKG-elektroda i pokazivao je pad srcane frekvencije do nule, a onda na desnoj strani je drugi monitor pokazivao vrijeme, koliko vremena je on svoje srce zaustavio. Tu nema nikakva trika niti iluzije! To je mantalna moc covjeka, koji vlada svojim tijelom po volji.
Aganor1 is offline  
Old 23.08.2008., 10:53   #11
Quote:
LIQ kaže: Pogledaj post


Ako je momak kraj ovakve ljepotice, koja ga usput drži za ruku,
(a on nju skoro za nogu)
uspio usporit srčani ritam onda to ne može biti drugo doli šou, trik.
Nemoj se ljutit, ali ja to tako vidim.
A i ono dahtanje na kraju je čisto dramatiziranje.
To sam se i ja pitao? Sonja Kraus, ova plava ljepotica je moderatorica na PRO-7 TV.
Aganor1 is offline  
Old 23.08.2008., 10:55   #12
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Nije čak ni novi trik.
O kakvom triku pises? To nije nikakav trik, to je mentalna moc! Covjek je Duh i tijelo, a ne samo tijelo!
Aganor1 is offline  
Old 23.08.2008., 12:03   #13
Quote:
Aganor1 kaže: Pogledaj post
To apsolutno nije nikakav trik, nego je sve izvedeno pod kontrolom EKG-monitora i lijecnika koji je bio nazocan u dvorani. Ja sam pak osobno bio prisutan tom cinu. Sve je bilo korektno! Uz ostalo mogu samo napomenuti, da srce kod reanimiranih pacijenata, kad ponovno stupi u akciju se odmah prilagodi ritmu srcanog centra koji koordinira frekvenciju. Frekvencija ne moze postepeno rasti od nule prema gore, nego ili je djelo jednog centra u srcu ili je uopce nema. Sinus ili AV-centar ili cak i neki nizi centar su onda odgovorni za tu frekvenciju.!

Tu je ocito jedno: duh vlada materijom! Jedan fizikalni sustav nije u stanju bez inteligencije izvrsavati intencionalne radnje, a to je bila intencionalna radnja, jer je on sam zelio svoje srce zaustaviti, sto mu je i uspjelo 30 sec. i ponovno ga reaktivirati svojom voljom, a to je jedan od najtezih energetskih pokusa za srce i mozak, odnosno CNS-, koji se moze zamisliti.
Gluposti. Onesvjestio bi se da mu srce prestane sa radom na nekoliko sekundi. I pao bi na pod. A da i postoji način da bude svjestan dok dolazi do acidoze i količina kisika padne na vrlo nisku razinu, kad bi "pokrenuo" srce, ono bi počelo lupati i čovjek bi hiperventilirao na veliko.

Osim toga Randy takve čeka desetljećima. Nek ide njemu pokazati.
morbidangel is offline  
Old 23.08.2008., 12:41   #14
Običan trik,nemoguće je mozak ostaviti trideset sekundi bez krvi a samim time i bez kisika.I pri naj kraćem srčanom zastoju nastaju trajna oštećenja mozga.I zar čovjek nebi trebao poblijedjeti ko "krpa"uslijed nedostatka krvi?
jaa is offline  
Old 23.08.2008., 12:58   #15
baš... 30 sekundi je ostao pri svijesti snagom volje...

Right...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Old 23.08.2008., 13:28   #16
pa to je stara iluzija. @Aganor1, nadam se da to što pričaš je ironija, jer isto možeš tako rečč da je koperfild prošo kroz kineski zid, pomakno kip slobode. sve je stvar iluzije, i potplaćenih sudionika na pozornici
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Old 23.08.2008., 14:05   #17
Quote:
jaa kaže: Pogledaj post
Običan trik,nemoguće je mozak ostaviti trideset sekundi bez krvi a samim time i bez kisika.I pri naj kraćem srčanom zastoju nastaju trajna oštećenja mozga.I zar čovjek nebi trebao poblijedjeti ko "krpa"uslijed nedostatka krvi?
Ovo je obicna glupost! Mozak moze ostati bez kisika pet minuta, bez ireverzibilnih ostecenja. Osim toga, sve ovisi o temperaturi. Kod nizih temperatura cak i do 20 minuta. Ti si tu vrlo lose informiran! Ovo sto je on napravio nije nikakva iluzija, nego je on mentalist i koncentracijom volje to moze uciniti.
Aganor1 is offline  
Old 23.08.2008., 14:08   #18
Quote:
black1888 kaže: Pogledaj post
pa to je stara iluzija. @Aganor1, nadam se da to što pričaš je ironija, jer isto možeš tako rečč da je koperfild prošo kroz kineski zid, pomakno kip slobode. sve je stvar iluzije, i potplaćenih sudionika na pozornici
Prolaz kroz kineski zid i slicne stvari su iluzije, ali ovo sto je on napravio je mentalni cin volje! On je mentalist! Medicinski preispitano i potvrdjeno od lijecnika!
Aganor1 is offline  
Old 23.08.2008., 14:23   #19
Ovdje vidim samo jednu misteriju: zasto je ova tema na PZ???
 
Old 23.08.2008., 14:25   #20
Quote:
BBatman kaže: Pogledaj post
Ovdje vidim samo jednu misteriju: zasto je ova tema na PZ???
Ma nemoj! Da li si ti mozda zalutao na ovaj forum?
Aganor1 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:14.