Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.06.2017., 18:26   #41
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Samo utvrđujem ono što vidim oko sebe:
65,8% Hrvata misli da gay nije OK!
A mnogi smatraju da ono što nije okej ne treba da postoji
e pa onda provedi istraživanje ili plati da se jedno provede pa dokaži da "ako nešto nije okej ne treba da postoji"
do tada se suzdrži takvih komentara
vojvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 18:40   #42
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
e pa onda provedi istraživanje ili plati da se jedno provede pa dokaži da "ako nešto nije okej ne treba da postoji"
do tada se suzdrži takvih komentara
Da provedem istraživanje o tome što ja mislim?

Valjda ja to bolje znam od anketiranih ljudi
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 18:48   #43
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Da provedem istraživanje o tome što ja mislim?

Valjda ja to bolje znam od anketiranih ljudi
Provedi istraživanje o tome što Hrvati (kako voliš konstantno isticati) odnosno građani RH misle, treba li ukloniti/istrijebiti gay populaciju?
Do tada nemaš na temelju čega tvrditi da je tako osim na temelju svojih šovinističkih stavova.

Neki smatraju da bi dijaspori trebalo ukinuti 3 zagarantirana mjesta u Saboru ili manjinama njihovih 8 pa to ne znači da HR dijaspora ne bi trebala postojati ili manjine u Hrvatskoj, osim ako se tebe pita
vojvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 18:53   #44
Quote:
vojvo kaže: Pogledaj post
Provedi istraživanje o tome što Hrvati (kako voliš konstantno isticati) odnosno građani RH misle, treba li ukloniti/istrijebiti gay populaciju?
To ja nigdje nisam izjavio.

Quote:
Do tada nemaš na temelju čega tvrditi da je tako osim na temelju svojih šovinističkih stavova.
To ja nigdje nisam izjavio

Quote:
Neki smatraju da bi dijaspori trebalo ukinuti 3 zagarantirana mjesta u Saboru ili manjinama njihovih 8 pa to ne znači da HR dijaspora ne bi trebala postojati ili manjine u Hrvatskoj, osim ako se tebe pita
To ja nigdje nisam izjavio.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 18:56   #45
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
većina hrvata bi rađe da ih nema.
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Velikom dijelu hrvata je degutantno samo njihovo postojanje
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
A mnogi smatraju da ono što nije okej ne treba da postoji
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
To ja nigdje nisam izjavio.



To ja nigdje nisam izjavio



To ja nigdje nisam izjavio.
Izgleda da jesi
Izgleda da jesi
Izgleda da jesi
vojvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 18:58   #46
To navedeno jesam izjavio
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 19:01   #47
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
To navedeno jesam izjavio
i na čemu temeljiš takve upise osim na šovinističkim stavovima.
Gdje je to dokazano da "većina Hrvata bi rađe da ih nema"
vojvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 19:03   #48
Jel imaš ti nekog posla u životu?

Neću dva puta objašnjavat isto
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 21:53   #49
Ne vidim odakle uopće potreba za paradiranjem. To bi trebalo biti intimna stvar svakog pojedinca. Što bi sad trebalo, da paradiraju recimo oni koji misle da je misionarska poza najbolja, pa onda oni koji više vole doggy? Bezvezarija.
gigapop is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 22:01   #50
Quote:
gigapop kaže: Pogledaj post
Ne vidim odakle uopće potreba za paradiranjem. To bi trebalo biti intimna stvar svakog pojedinca. Što bi sad trebalo, da paradiraju recimo oni koji misle da je misionarska poza najbolja, pa onda oni koji više vole doggy? Bezvezarija.
Pa ne, nije intimna stvar. Koju netko pozu voli u krevetu je privatna stvar. Koga bira za zivotnog partnera nije. To je stvar koja se na bezbroj nacina manifestira u javnu sferu.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 01:56   #51
Quote:
trivial kaže: Pogledaj post
Pa upravo se o tome radi.
U Hrvatskoj homofobi su ipak prepristojni (barem onaj dovoljno pristojan dio) pa neće reći da treba nekog kaznit ili slično što je LGBT, ali naravno reći će držite to u svoja četiri zida i nemojte nama nabijati na nos kad radimo kurikulne reforme po našim mjerilima.
O tome se radi.
Svi kao imaju nekog gay prijatelja koji to drži u svoja četiri zida i ne nabija to na nos osjetljivim dušama Hrvata.
Upravo je cilj gay pokreta učiniti to nečim vidljivim i prihvatljivim u društvu.

Glupo paradirari? Pa imaš svaku subotu stotine parada u Hrvatskoj na svadbama. Zašto ti ljudi nabijaju na nos svima svoju intimu i nešto što bi trebali držati u svoja četiri zida? Neka to bude njihov užitak u vlastitu domu.
želiš reći da homići žele bit što više ko hetići ? sasvim ih podržavam u njihovim nastojanjima
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 02:04   #52
Quote:
Danchy55 kaže: Pogledaj post
Ti ništa ne razumiješ.

Niti jedna društvena skupina ne može postojati na način "da se vrati u svoja četiri zida". Licemjerno je to zahtijevati.

Mogu li npr. katolici prakticirati vjeru unutar četiri zida? Mogu li sindikalisti ostvarivati svoja prava unutar četiri zida? Mogu li borci za promjenu TMT djelovati unutar zidova?

Jebote, pa svaka društvena skupina ima potrebu za priznanjem, a ne da djeluje unutar nekakvih zidova, već da izloži svoj sustav vrijednosti s kojim se ti ne moraš složiti, pače, slobodno ga preziri (kao što ja npr. prezirem nacionalizam, tu najgluplju od svih ideologija), ali mi ne pada na pamet da serem o nekakvim zidovima pa k tom još o njih četiri.

Sve što čovjek radi ima određene javne reperkusije. Ako imaš curu, pa jebiga, nisi s njom samo unutar zidova, već javno to manifestiraš (hodanje, držanje za ruke, poljupci i sl). Ako si dinamovac ili hajdukovac, opet nisi unutar zidova, već javno to manifestiraš. Pa čak i ljubitelji oldtimera, ljubitelji ptica močvarica i ukrasnog bilja, stripomani i svi ostali imaju potrebu za javnim izlaganjem, jer ono što ne postoji u javnome prostoru, to zapravo uopće ne postoji. A zašto ne postoji?

Jedino se pogledima javnosti ne izlažu one skupine koju su društveno proskribirane jer su društveno štetne, poput recimo narkomana, mafijaša, piromana, pedofila i sl. Ne mogu si zamisliti paradu ljubitelja kokaina, te elitne zabave naših političara i svekolikih drugih uglednika.

Stoga izlazak u javnost znači, hej, pa mi više nismo društveno štetni. Dobili smo priznanje. Onaj tko to ne razumije, ili je glup ili je jednostavno totalitarista, jer sve što postoji itekako je "izvan zidova".

Tražiti da je "netko unutar zidova" zapravo znači tvrditi da je taj netko -Zlo. Unutar zidova su - "gubavci".

Ljudi žele biti javno prepoznati. Prihvaćeni. Tvoje je pravo da ih ne voliš. Ali, molim, prestanite pričati pizdarije o zidovima.

By the way, ja sam hetero.
ja mislim da su vaši stavovi jako homofobni jer homoseksualce koji su punopravni ljudi želite svesti samo na njihovu seksualnost.. zabraniti im da budu katolici, sindikalisti, dinamovci, hajdukovci i slično.. mislim da nije u redu da podržavate takvu segregaciju
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 13.06.2017., 06:51   #53
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Pa ne, nije intimna stvar. Koju netko pozu voli u krevetu je privatna stvar. Koga bira za zivotnog partnera nije. To je stvar koja se na bezbroj nacina manifestira u javnu sferu.
Ma nemoj mi reći. Kako je tvoj odabir životnog partnera javna stvar, i kako se on to mene tiče? Recimo da radiš kao šalterista u banci ili kao smetlar u komunalu, ili štogod drugo, kako tvoj odabir partnera utječe na kvalititu rada koji ti obavljaš?
I zašto bi se to mene trebalo ticati?
S kim liježeš uvečer, u tom slučaju, jednako mi je važno kao i koji broj cipela nosiš, ili koja ti je boja ljepša crvena ili zelena. Mislim da je to sve skupa nepotrebno preseravanje.
gigapop is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 10:21   #54
Quote:
gigapop kaže: Pogledaj post
Ne vidim odakle uopće potreba za paradiranjem. To bi trebalo biti intimna stvar svakog pojedinca. Što bi sad trebalo, da paradiraju recimo oni koji misle da je misionarska poza najbolja, pa onda oni koji više vole doggy? Bezvezarija.
Jesi se ti u tajnosti vjenčao ili javno?

Jel ti svoju ženu skrivaš pred rodbinom i prijateljima, jer to je tvoja intimna stvar.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 11:14   #55
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Jesi se ti u tajnosti vjenčao ili javno?

Jel ti svoju ženu skrivaš pred rodbinom i prijateljima, jer to je tvoja intimna stvar.
Ne skrivam pred nikim. Ali niti ne paradiram. Primjera radi, ne hodamo ja i žena okolo polugoli, ne prakticiramo seks u javnosti, na trgu ili plaži itd, jednostavno se u javnosti ponašam dolično. Što sa ženom radim u svoja četiri zida nije i ne treba bit niti tvoja niti bilo čija tuđa briga, tako dugo dok to tebe ili nekog drugog ne oštećuje.
Što nije jasno?
Koliko mi je poznato, prava istospolonih zajednica faktično su izjednačena pred zakonom. Naravno da sam protiv svake diskriminacije pa tako i po seksualno orijentacijskoj osnovi, ili nedaj bože nasilja.
Ali sam protiv paradiranja, naturanja i reklamiranja nečijih privatnih odabira.
Te parade su se odavno pretvorile u sredstvo provociranja najnižih društvenih strasti, izazivanja incidenata i onda korištenja toga u raznorazne političke svrhe, i to je postalo gadljivo.
gigapop is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 11:55   #56
Quote:
gigapop kaže: Pogledaj post
Ali sam protiv paradiranja, naturanja i reklamiranja nečijih privatnih odabira.
Te parade su se odavno pretvorile u sredstvo provociranja najnižih društvenih strasti, izazivanja incidenata i onda korištenja toga u raznorazne političke svrhe, i to je postalo gadljivo.
Jednako tako si protiv vjerskih procesija i misliš da bi to trebali držati za sebe u svoja četiri zida ? Ili si samo protiv kada su pederi pitanju ?
Iai is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 12:08   #57
Treba što više takvih parada. Npr. posebno s time upoznati one koji dolaze iz drugih kultura, da se prilagode na nova pravila igre, i da svoja nazadna/homofobna shvaćanja ostave iz država iz kojih su došli.

Vjerske procesije gdje se nose razni posmrtni ostaci "svetaca" također neka se održavaju. Budimo svjesni da postoje različiti ljudi s različitim orjentacijama i shvaćanjima.

Ako se pojavi nasilje, govor mržnje ili slične zloće, onda to treba staviti pred javnost, da svi vide i osvijeste probleme u društvu, a ne da se to gura pod tepih, jer će kad tad buknuti nasilno na površinu. Ujedno obrazujemo nove naraštaje u svjesnoj toleranciji.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 12:47   #58
Quote:
gigapop kaže: Pogledaj post
ne hodamo ja i žena okolo polugoli, ne prakticiramo seks u javnosti, na trgu ili plaži itd, jednostavno se u javnosti ponašam dolično.
Pa to ne rade ni na povorci ponosa

Oni marširaju za svoja prava, a ti bi javno okupljanje koje nije javno i koje nitko ne vidi

Quote:
Koliko mi je poznato, prava istospolonih zajednica faktično su izjednačena pred zakonom
I radnice kamenskog imaju pravo na plaću, pa je nisu dobile.

Homoseksualci imaju prava, ali se nekad krše.
Moraju šutiti u javnosti da su gej da ih ljudi ne gledaju krivo
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 12:53   #59
Bude li se društvo razvijalo u pravom smijeru ova parada će postati još jedna ne-kontroverzna turistička atrakcija fokusirana na zabavu i provod bez potrebe za policijom i osiguranjem.
Nešto kao advent, biciklijada, smotra folklora... itd

Ok, vjerojatno ni tada neće biti za svakoga, ali i to je OK.
Isto kao što je meni neprivlačan folklor.... što ja znam... nekako mi je bizarno vidjeti nakinđurene bakice kako cupkaju i cijuču.

Zašto to ne rade u svoja četri zida ? (šala, šala... )
__________________
Liberalčić. Progresivčić.
Skeewe is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 13:12   #60
Quote:
gigapop kaže: Pogledaj post
Ne vidim odakle uopće potreba za paradiranjem. To bi trebalo biti intimna stvar svakog pojedinca. Što bi sad trebalo, da paradiraju recimo oni koji misle da je misionarska poza najbolja, pa onda oni koji više vole doggy? Bezvezarija.
Misliš nešto kao javne parade koje se odvijaju svake subote (a ponekad i petkom ako je sala za svadbu prebukirana) gdje dvoje ljudi javno obznanjuje svoju heteroseksualnu vezu kroz paradu alkohola, kiča, trubljenje kroz grad u pratnji tamburaša, zaustavljanje prometa, naslikavanjem u zagrljaju i intimnim poljubcima po trgovima uz pratnju profesionalnih fotografa? Ne, u pravu si. To se ne radi
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:01.