Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2017., 09:25   #361
Quote:
Alen13ASC kaže: Pogledaj post
Gledao sam Bones seriju i primetio sam nešto što mi godinama smeta. Likovi uđu u restoran/kafić, naruče jelo/piće i retko kad pojedu/popiju čak polovicu a ne kamoli celu narudžbu. U više slučaja niti ne diraju naručeno jelo/piće.
Kao i sa plaćanjem u točnom iznosu, te stvari mi ne smetaju.

Netko možda ne voli da ga se snima dok jede, komplicirano je i pravit hranu i držati je svježom ako se snimanje oduži itd.

Meni je veći problem što svi u stanu imaju patike ili cipele. Ja znam da je u studiju jednostavnije tako, ali šalje se poruka da ljudi u Americi zbilja to rade, a mislim da većina sigurno ne.

Niti je udobno, niti je higijenski.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 11:18   #362
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Kao i sa plaćanjem u točnom iznosu, te stvari mi ne smetaju.

Netko možda ne voli da ga se snima dok jede, komplicirano je i pravit hranu i držati je svježom ako se snimanje oduži itd.

Meni je veći problem što svi u stanu imaju patike ili cipele. Ja znam da je u studiju jednostavnije tako, ali šalje se poruka da ljudi u Americi zbilja to rade, a mislim da većina sigurno ne.

Niti je udobno, niti je higijenski.
lako za stan

kad legnu na krevet, ono po danu, da se malo kao odmore ili što već god, uvijek sa cipelama na nogama ...
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 14:09   #363
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
lako za stan

kad legnu na krevet, ono po danu, da se malo kao odmore ili što već god, uvijek sa cipelama na nogama ...
To ti kažem.

Oni snimaju u studiju i nije baš OK da se tamo šeta bos ili samo u čarapama. A za scene im je komplicirano da se šetaju u papučama.

Mislim da doista osim par, nazovim ih ekscentričnih likova, nitko ne spava u patikama, cipelama a kamoli čizmama :lol.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 00:03   #364
U svim kriminalističkim serijama, i američkim i britanskim gotovo uvijek je najpoznatiji gostujući glumac ubojica.

Gotovo da postoji grupa glumaca koji idu iz serije u seriju i glume ubojice

Tako su na netu prije postojali komentari o glumcima koji uvijek umiru u serijama. Spominjali su između ostalih Jeffrey Dean Morgana zbog Supernatural i Grey's Anatomy.
šafrona is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 02:13   #365
Nakon šta muškarac izbavi ženu iz ruku otmičara/kriminalaca ili je spasi iz nabujale rijeke, prvo je pita "Are you ok?". Kako mi to bude debilna scena.

Kad policija ima posla s poremećenim, ali inteligentnim i učenim manijakom, ovaj će početi citirat nekog/nešto iz Biblije. Detektiv će odmah prepoznati o kojem se citatu radi, navest će mu koji je psalam, stranica, prorok itd.

U Rusiji prezime svima završava na -ov, pa čak i ženama.

Svaki tavan ima neke stare slike, isječke iz novina koji čuvaju neku mračnu tajnu te kuće iz prošlosti.

Za bijeg od svake eksplozije najbolje rješenje je - skok u dalj.

Kad policija/vojska angažira nekog veterana za neku važnu akciju, na njegovo pitanje "Zašto ste odabrali baš mene", odgovor je "rekli su nam da si najbolji".

Ukoliko borba prsa o prsa završi hicem gdje se ne vidi ko je u koga pucao, onaj koji se narednih 5 sekundi ne miče, zapravo je pucao
klaudio is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 11:42   #366
Quote:
klaudio kaže: Pogledaj post
Nakon šta muškarac izbavi ženu iz ruku otmičara/kriminalaca ili je spasi iz nabujale rijeke, prvo je pita "Are you ok?". Kako mi to bude debilna scena.
Jesi gledao "Tucker and Dale vs Evil"?
Film je vrlo crna komedija, u kojem između ostaloga neki lik upadne u onaj stroj za mljevenje drveća, a nakon svega toga debil od glavnog lika vikne "You OK"?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 14:25   #367
Tucker and Dale vs Evil je vrhunski film i parodija na kliseje koji se tu spominju. Jbt, morati cu ga opet pogledati, hvala na podsjetniku
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 15:21   #368
Jurnjava automobilom. Scene u kojemu se glavnom liku, pozitivcu, negdje žuri i mora aumobilom stići na vrijeme da bi spasio nekoga. Toliko će sumanuto juriti ulicama, upravilu će se popeti automobilom na svaki mogući pločnik sa pješacima riskirajući da zgazi u spašavanju te jedne osobe najmanje stotinu usputnih nevinih ljudi. Naravno, nikada nikoga ne pokosi jer se svi uspiju skloniti na stranu. Najčešće u toj jurnjavi kada prođe preko crvenog, iza njega nastaje krš i lom, to što je i tu svojom vožnjom potrgao ne znam koliko njih, je nebitno za radnju filma Ponekad mu se za rep ulovi i polcicija, te usput se još skrši i desetak policijskih automobila.
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 17:17   #369
Meni je jedna od gorih stvari kad se u prvom dijelu filma spomene neki nacin da se nesto postigne a nije opcepoznato, npr. neka tekucina rastopi celik ako se ubaci neka druga tekucina. Odmah znas da ce se na kraju filma dogoditi najvaznija stvar za preokret i da ce najveci faktor biti to sto ce se glavni junak prisjetiti te stvari koju je vidio/cuo/procitao i to upotrijebiti.
To je uvijek prikazano onako znacajno, kao da se topla voda otkriva, a u gorim filmovima se cak glavnom junaku javlja flashback sa scenom kada je to objasnjeno.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 00:22   #370
@ecobarbarus i kao sto je vec navedeno na temi, a nije zgorega ponoviti, auto se k tome u jurnjavi jos i redovito zabije u štand s cvijećem.
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 02:41   #371
meni je jako kad se glavni junak ubaci u protivnicke redove ili prerusi u nekog trgovca, tako ce vjesto odigrati svoju ulogu da ga ovi nece skuziti. S druge strane, kad negativac ide govorit nesto u svoju obranu, napravit ce neki gaf ili kazat nesto sta ne bi smio npr. policija optuzuje negativca da je ubio izvjesnog Terryja:
- "Odakle vam to da sam ja zadavio Terryja?"
- "Nismo rekli da je Terry zadavljen"

Ako se slucajno pozitivac tako zajebe, naci ce nacina da se ispravi. Pada mi napamet neka serija iz 90-ih gdje su CIA-ini ili FBI-jevi agenti progonili neke teroriste. Tako je jedna agentica dobila zadatak da uhvati peruanskog terorista koji je radio za narko-bossa, terorista, strah i trepet svoga kraja. I prerusi se ona u svercericu oruzja i sredi sastanak s njim. Ovaj nije zelio da mu se idetintet zna i ona se pravila da ne zna tko je i za koga kupuje. No u jednom momentu, ona se zaboravi te spomene Peru:
- "Nisam rekao da sam iz Perua"
- "Pa tko još kupuje AK-47?! Osim toga, po naglasku bi rekla da si negdje iz sjevernog Perua"

Iako su pričali engleski, ona je po naglasku locirala regiju države u kojoj se govori jezik kojeg ona ne razumije.

I meni je tako jedan Amerikanac rekao: "You must be from Split. I recognized your accent"
IllegalArgument is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 08:53   #372
Glavni glumac usred New Yorka ili Los Angelesa dolazi u bolnicu ili neku zgradurinu, uvijek ima mjesto za parking drito pred vratima, stane, ugasi auto i izađe bez ključeva i samo zalupi vrata.

Kreće potjera, negativac zbriše autom, glavni junak se okreće i bleji okolo zaustavi nekoga/spazi motor/dočeka partnera, pa zamjene mjesta da on vozi i odmah je drito iza negativca koji je odjurio dobru minutu-dvije prije toga.
Fleka bt is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 11:27   #373
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Jesi gledao "Tucker and Dale vs Evil"?
Film je vrlo crna komedija, u kojem između ostaloga neki lik upadne u onaj stroj za mljevenje drveća, a nakon svega toga debil od glavnog lika vikne "You OK"?
Evo slična stvar u dosta goroj komediji/parodiji https://www.youtube.com/watch?v=vB4w_lrOw3o
Quote:
Illegal Argument kaže:
meni je jako kad se glavni junak ubaci u protivnicke redove ili prerusi u nekog trgovca, tako ce vjesto odigrati svoju ulogu da ga ovi nece skuziti. S druge strane, kad negativac ide govorit nesto u svoju obranu, napravit ce neki gaf ili kazat nesto sta ne bi smio npr. policija optuzuje negativca da je ubio izvjesnog Terryja:
- "Odakle vam to da sam ja zadavio Terryja?"
- "Nismo rekli da je Terry zadavljen"

Ako se slucajno pozitivac tako zajebe, naci ce nacina da se ispravi.
E to i mene nervira. Češće je u krimi serijama nego filmovima.
__________________
"If the United States saw what the United States was doing to the United States, the United States would invade the United States to liberate the United States from the tyranny of the United States.”Bockecho
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 11:59   #374
Sporedni lik u nekom krimiću je nekako shvatio tko je ubojica ili možda čak ima nepobitne dokaze. Umjesto da ode ravno na policiju, on ili ona se odlučuju prvo suočiti sa zločincem koji ih onda naravno ubije

U policijskim jurnjavama često neki gospodin Kim/Ling/Ping baš slaže voće ili povrće na štand, stavlja zadnju naranču i bang! naleti naš junak i sve se razleti.

Ako kojim slučajem dvojica likova nose staklo preko ceste, onda će u zadnji tren uspjeti umaknuti potjeri neokrznuti.
violent_violet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 13:43   #375
Kad negativac bježi kroz grad i vidi prvo auto koje čeka na semaforu, otvorit će vrata auta, izbacit vozača kao lutku i nastaviti vozit. Vozač neće pružiti nikakav otpor, samo će širit ruke i vikati "what are you doing, give me my car"
Ako se u istoj situaciji nađe pozitivac, on neće izbaciti vozača, već ga pomaknuti na mjesto suvozača. Ovaj neće pokazati nikakve znakove panike već će uživati u utrci i lomljavi, bez obzira šta će mu auto bit uništeno. Na kraju će mu još postati pomagač jer će brzo shvatiti da je ovaj dobar, nevin ili su mu oteli kći. Ako je vlasnik auta žena, onda će se i zaljubit
klaudio is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 13:59   #376
Većina policajaca i detektiva su razvedeni alkoholičari koji se ne trpe s bivšom i imaju katastrofalan odnos s djetetom. Žene u policiji su obično toliko predane svom poslu da ni nemaju vremena za vezu i doma imaju mačku. Ako se s nekim spanđaju, obično je to sumnjivac.

U nekoj zalogajnici lik sjedi u istom kupeu svaki dan i jede svoju pitu od rabarbare već godinama i cijelo mjesto to zna, pa mu nitko nikad ne sjedne na stolicu.

Tinejdžera koji čisti bazen glumi nabildani lik od skoro tri banke za kojim uzdiše cijelo susjedstvo.

Skroz je uobičajeno da neki debeli ružnjikavi lik hoda s prezgodnom curom manekenskih proporcija, obratno se baš i ne vidi.

Navijačice i sportaši uvijek dolaze u školu u uniformi, nikad u običnoj odjeći.

Zadnje uređivanje violent_violet : 07.12.2017. at 14:29.
violent_violet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2017., 14:40   #377
Quote:
violent_violet kaže: Pogledaj post

Skroz je uobičajeno da neki debeli ružnjikavi lik hoda s prezgodnom curom manekenskih proporcija, obratno se baš i ne vidi.
no dobro, ovo i nije toliko klišej koliko realitet
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 11:19   #378
Quote:
violent_violet kaže: Pogledaj post
Većina policajaca i detektiva su razvedeni alkoholičari koji se ne trpe s bivšom i imaju katastrofalan odnos s djetetom. Žene u policiji su obično toliko predane svom poslu da ni nemaju vremena za vezu i doma imaju mačku. Ako se s nekim spanđaju, obično je to sumnjivac.
Da budemo iskreni, 50% ovih uloga je odglumio Bruce Willis
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 16:21   #379
Negativac zna vaznu informaciju (gde je postavljena bomba ili gde je pozitvcev clan porodice koji je otet). Pozitivac juri negativca da bi ga uhvatio zivog ali ga greskom smrtno rani. Pozitivac umiruceg negativca uhvati za revere i drekne:
''Gde je bomba/ moja zena/cerka/sestra?'' iako negativac nema nikakvih realnih razloga da to kaze pozitivcu. Svejedno, negativac odmah umre.
Eartwormjim is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 01:04   #380
Ako je glavni lik rastavljen, on sad živi sam, tu i tamo kresne neku jeftinjaču. S druge strane, njegova bivša vodi uredan obiteljski život s novim mužem.

Predsjednik Amerike uvijek ima kći, nikad sina.

Steven seagal je u svakom filmu bivši specijalac
klaudio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:31.