Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2017., 17:33   #201
Ne mogu vjerovati da bi animirani film bio direktna konkurencija igranom sa superherojima. Pa onda nikad ne bi smjeli pustiti film u kina kada bi svaki tjedan neki kurac bio u isto vrijeme u dvorani do. Može se taj efekt potvrditi nekim brojkama? Jer po mojoj logici, da se ide makar jednom tjedno u kino sve bi stigli pogledati od velikih produkcija. Možda to utječe da se kasnije pogleda neki film umjesto u opening weekend, ali sumnjam da utječe na sveukupnu bilancu više od par posto.

A što se ocjene na RTu tiče postotak nije bitan nužno na način u smislu kvalitete filma. Sigurno svaki film ima drugačiji review, makar imali slični rezultat. I objektivno lošiji film može dobiti viši postotak.
RT treba gledati kao isplati-li-se-sjediti-u-kinu-dva-sata indeks.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 18:51   #202
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Nij pitanje hoće li JL doći do 600 mil. nego hoće li mu to biti gornja granica.
Al to opet nije dobro, ja sad dramim bezveze, al da jedan jbn film od super junacima ne može privući ljude.
E sad, koliko slabe kritike utječu na izlaznost, to mene zanima ...onako, kad znaš da su ti u filmu Batman i Superman...
Kal-El is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 07:53   #203
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Ne mogu vjerovati da bi animirani film bio direktna konkurencija igranom sa superherojima. Pa onda nikad ne bi smjeli pustiti film u kina kada bi svaki tjedan neki kurac bio u isto vrijeme u dvorani do. Može se taj efekt potvrditi nekim brojkama? Jer po mojoj logici, da se ide makar jednom tjedno u kino sve bi stigli pogledati od velikih produkcija. Možda to utječe da se kasnije pogleda neki film umjesto u opening weekend, ali sumnjam da utječe na sveukupnu bilancu više od par posto.

.
Ako se sjećaš serije "Entourage" glavni lik je baš glumio Aquamana, i raspravljali su hoće li im "neki popularni crtić sa vjevericom" ugroziti zaradu u prvom vikendu. Na kraju ipak nije.

Evo procjena za srijedu:

Quote:
Wednesday 11/22 (Estimates)

1. Coco $13,242,000
2. Justice League $10,450,000
3. Wonder $6,000,000
4. Thor: Ragnarok $3,987,000
5. Daddy's Home 2 $2,710,000
6.Murder on the Orient Express 2,550,000
7. The Star 1,635,000
8. A Bad Moms Christmas 950,000
9. Three Billboards Outside... 786,000
10. Lady Bird $757,663 (actual)

http://www.boxofficemojo.com/daily/c...7-11-22&p=.htm
Dakle sa srijedom Justice League ima 122,351,643.
Bio bi im jako veliki uspijeh da do ponedjeljka imaju preko 180 mil.
Dakle da uzmu 60 mil. u ova četiri dana.
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 08:46   #204
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ako se sjećaš serije "Entourage" glavni lik je baš glumio Aquamana, i raspravljali su hoće li im "neki popularni crtić sa vjevericom" ugroziti zaradu u prvom vikendu. Na kraju ipak nije.
taj imaginarni Aquaman je u seriji zaradio više nego što JL u stvarnosti bude Ako se dobro sjećam, režiro ga je James Cameron i zaradio je milijardu.
__________________
That Paris exists and anyone could choose to live anywhere else in the world will always be a mystery to me.
cady is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 12:24   #205
Quote:
cady kaže: Pogledaj post
taj imaginarni Aquaman je u seriji zaradio više nego što JL u stvarnosti bude Ako se dobro sjećam, režiro ga je James Cameron i zaradio je milijardu.
Dobro, ali to je bio kao "najuspiješniji superherojski film u povijesti".

To je bilo prije nego su postali baš toliki standard. Film je iz 2006. a recimo Iron Man, kojeg ja smatran prekretnicom, je iz 2008.
OK, tu je Spiderman triologija, ali superherojska era, i projekt Marvel počinje nakon golemog uspijeha Iron Mana.

Zanimljivo, i možda spojler za ekipu koja nije gledala seriju (preporuka), drugom dijelu ga je zamjenio Jake Gyllenhaal, koji bi u stvarnosti sada mogao zamjeniti Ben Afflecka.
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 16:13   #206
Serija je dobro pokazala kako produkcija filma prolazi kroz razne probleme. Korporativnu politiku.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 09:34   #207
Stigli su potpuni podaci za vikend 24.11 - 26.11.2017.


Quote:
Weekend Box Office November 24-26, 2017

1.Coco, BV, $50,802,605 /1.vikend
2.Justice League, WB, $41,090,491 /pad od 56.2% /2.vikend
3.Wonder, LGF, $22,674,238 /pad od 17.7% /2.vikend
4.Thor: Ragnarok, BV, $16,863,294 /pad od 22.2% /4.vikend
5.Daddy's Home 2, Par., $13,217,419 /pad od 8.4% /3.vikend
6.Murder on the Orient Express (2017), Fox, $13,170,932 /pad od 4.6% /3.vikend
7.The Star, Sony, $6,930,919 /pad od 29.4% /2.vikend
8.A Bad Moms Christmas, STX, $4,895,568 /pad od 30.1% /4.vikend
9.Roman J. Israel, Esq., Sony, $4,447,070 /pad od 7,072.8% /2.vikend
10.Three Billboards Outside Ebbing, Missouri, FoxS, $4,403,003 +299.5% /3.vikend

http://www.boxofficemojo.com/weekend/chart/
Pixar/Disneyev Coco je imao dobro otvaranje ovaj vikend i uzeo je 50 mil. u SAD-u (plus 20 mil. u dva dana prije vikenda).
Trenutno ima 155 mil. u SAD-u i u sviejtu, ali sam se malo iznenadio da mu je budžet nevjerovatno visokih 175 do navodno čak 200 mil. dolara.

Justice League je teoretski imao dobar vikend. U dva neradna dana pred vikend uzeo je 19 mil. te još 41. mil. za sami vikend.
Film je teoretski imao mali pad od 56% naspram drugih DC filmova, ali radi se o vikendu gdje su gotovo svi imali pad manji od 30%.
Trenutno ima 171 mil. u SAD-u i 311 mil. dolara u ostatku svijeta,
Dakle u 10 dana prikazivanja ima 482 mil. na budžet od čak 300 mil.
Do idućeg ponedjeljka film bi trebao imati minimalno 400 mil. u svijetu te oko 200 mil. u SAD-u. Iako je to daleko od zarade, barem se ne bi više govorilo o "katastrofi". Teorretski film do 15.12.2017. neće dobiti neku novu konkurenciju, ali to im ne znači ništa, jer ni u ovome im nije bila toliko strašna, pa su imali najveći pad od filmova u TOP 10.

Obiteljska drama Wonder je jako dobro iskoristila neradne dane i vikend i trenutno ima 69 mil. samo u SAD-u na budžet od 20 mil.
Drugi vikend im je posebno bio impresivan sa padom od samo 17%

Thor: Ragnarok je isto imao odličan vikend sa padom od samo 22%.
Trenutno film ima 277 mil. dolara u SAD-u i 513 u ostatku svijeta, dakle čak 791 mil. dolara na budžet od 180 mil.

Čak i do sada jako slabi Daddy's Home 2 je imao vrhunski vikend sa padom od svega 8% i trenutno ima 72 mil. u SAD-u na budžet od 69 mil. Nije baš da se spasio, ali svakako ga je ovaj vikend dosta ojačao. Film se tek treba početi prikazivati izvan SAD-a. Prvi nastavak je imao 38% zarade izvan SAD-a.

Murder on the Orient Express (2017) je ipak pobjednik ovog vikenda bez obzira na ljestvicu jer je imao pad od nezamislivo malih 4%.
Film trenutno ima 197 mil. dolara zarade u svijetu na budžet od 55 mil.

A Bad Moms Christmas nastavlja solidnu polovidbu, sa padom od 30%.
Film trenutno u sviejtu ima 92 mil. zarade na budžet od 28 mil.

Zadnja dva filma u Top 10 Roman J. Israel, Esq. i Three Billboards Outside Ebbing, Missouri su se počela prikazivati u većem broju kina i zato toliki porast.
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 16:02   #208
upravo zbog odličnog uspjeha ovog Orient Expressa sad će ići histerija snimanja svega mogućeg i nemogućeg od Agathe Christi.

inače sramota da Vinkovci i S. Brod se nisu reklamirali ili prikazali javnu projekciju filma u kojem se spominju - i onda bi mi turističku sezonu cijele godine: ne dok imamo bilmese koji imaju IQ retardirane amebe
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 17:02   #209
Zato što javne projekcije koštaju previše za sirotinje poput SB.
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 17:08   #210
Quote:
Boki000 kaže: Pogledaj post
Zato što javne projekcije koštaju previše za sirotinje poput SB.
a zaradil bi od naivnih turista novce

nejde to tak

da sam amer, ja bi prvo u tražilicu upisal vinkovce i brod da vidim gdje su
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 17:23   #211
I onda vidio da im manjka planina, snijega i crnoputih jugoslavenskih milicajaca.
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 17:51   #212
Quote:
LouReeth kaže: Pogledaj post
I onda vidio da im manjka planina, snijega i crnoputih jugoslavenskih milicajaca.
ahhahaha, da
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 07:43   #213
Zanimljivo je usporediti JL kojeg gledaju tinejđeri i mlađi muškarci sa obiteljskim filmom kao Coco.

Baš se vidi velika razlika u danima
Quote:
Petak
Coco $18,987,822
Justice League $16,440,261

Subota
Coco $18,378,913
Justice League $15,752,222

Nedjelja
Coco $13,435,870
Justice League $8,898,008
Baš je veliki pad u nedjelju, dok je Coco sasvim dobro prošao i taj dan.

PS
JL je imao 2 mil. i nešto sitno u ponedjeljak, a prošli tjedan im je to bio najslabiji dan, dakle do petka bi u najgorem slučaju u četiri dana trebao uzeti 8 mil. dolara, iako mislim da bi trebali imati i 10 mil. dolara.
Dakle ako sve bude po planu, za vikend trebali uzeti 20 mil. i konačno doći do 200 mil. dolara u SAD-u.
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 08:15   #214
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Baš je veliki pad u nedjelju, dok je Coco sasvim dobro prošao i taj dan.
Oko 5 milijuna manje je i on zaradio, plus što je JL već drugi tjedan u kinima, pa je logično da će imati sve manje i manje doprinosa. Ne kužim baš te usporedbe Film se, usprkos cijeloj negativnoj kampanji, jako dobro drži. Na kraju će zaraditi u rangu ostalih DC filmova, što znači da će biti u plusu.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 08:58   #215
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Oko 5 milijuna manje je i on zaradio, plus što je JL već drugi tjedan u kinima, pa je logično da će imati sve manje i manje doprinosa. Ne kužim baš te usporedbe Film se, usprkos cijeloj negativnoj kampanji, jako dobro drži. Na kraju će zaraditi u rangu ostalih DC filmova, što znači da će biti u plusu.
Ali da li se dobro drži u SAD-u?

Imao je pad od 56% u tjednu kada je čak i prilično slabi "Daddy's Home 2" imao jako mali pad.

Ja osobno bih volio da film nema pad veći od 50% idući vikend i da uzme tih 20 mil. dolara, ali jako sam skeptičan.

Pozitivno je što je film u svijetu sada na ama baš svim tržištima bolji od Wonder Woman, dakle mogu reći "samo u SAD-u šteka", ali to će se moći samo ako film u svijetu uzme 500 mil. plus u SAD-u bar 200 mil.

Inače, i Coco će imati problema vratiti budžet, ali kako je on miljenik kritike, ne povlači se još to pitanje.
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 09:49   #216
Sto ce na kraju Thor vise zaraditi od JL? Koliko ce tek onda novi Avengersi vise zaraditi.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 17:21   #217
Quote:
mah11 kaže: Pogledaj post
Sto ce na kraju Thor vise zaraditi od JL? Koliko ce tek onda novi Avengersi vise zaraditi.
Dobro, to se vidjelo već nakon prvog vikenda.

Sada se ide na spašavanje cijele franšize, a ne da se bore sa Marvelom.
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 23:38   #218
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Dobro, to se vidjelo već nakon prvog vikenda.

Sada se ide na spašavanje cijele franšize, a ne da se bore sa Marvelom.
Već im sad treba jedan dobar reboot.
__________________
Stop jednoumlju. I dvostrukim mjerilima.
facersplaca is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 05:02   #219
Treba ipak reći da je ovo Justice League i budite sigurni da prije izlaska filma vodeći ljudi su očekivali jako jako puno para. Ovo da će se sad oni zadovoljit sa ne znam, 800 milijuna dolara a neće. Je, puno je to, ali film je koštao 300 milijuna dolara + marketing. Pozitivna nula je negdje na 600 milijuna dolara. Plaće ovima, onima ma slabo je to. Nije flop da bi bili u minusu, ali slabašan plus od 200 milijuna jednostavno nije dovoljno za takav film to jest za takvo ime.

Ne znam što je to. Ili su se ljudi zasitili DC filmova ili nešto treće. Po meni kao da ti filmovi nemaju duše, nemaju niti malo nečega što bi probudilo u meni onog malog dječaka koji će skakati od sreće pa čak ni Batman. Ništa. A recimo kad danas gledam Batman iz 1989. godine, ne samo da je nostalgija u pitanju već i s odraslim očima tvrdim da se i dalje radi o odličnom superhero filmu.
Marekit is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 09:43   #220
Quote:
Marekit kaže: Pogledaj post

Ne znam što je to. Ili su se ljudi zasitili DC filmova ili nešto treće. Po meni kao da ti filmovi nemaju duše, nemaju niti malo nečega što bi probudilo u meni onog malog dječaka koji će skakati od sreće pa čak ni Batman. Ništa. A recimo kad danas gledam Batman iz 1989. godine, ne samo da je nostalgija u pitanju već i s odraslim očima tvrdim da se i dalje radi o odličnom superhero filmu.
Nisu se zasitili DC filmova nego su svi osim Wonder Woman bili izvor podijela kod publike i popljuvani od strane kritike.
Wonder Woman je bio prvi visokobudžetni ženski superherojski film koji nije bio loš, dapače bio je dobar, a pogotovo naspram užasa kao "Catwoman", "Elektra" ili zaboravljeni "Supergirl". Wonder Woman je dobra, ali je najprecjenjeniji film godine.
Ja sam smatrao da će to bar pomoći JL. Nije, što je neobično jer ona je glavna ženska uloga u tom filmu.

No u ostatku svijeta, već oko ponedjeljka ćemo vidjet da će Justice League prestići Wonder Woman, u većini tržišta je pretekao već sada.
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:26.